Connect with us

science

Rozpoznawanie arytmii za pomocą smartfonów – Heilpraxis

Published

on

Rozpoznawanie arytmii za pomocą smartfonów – Heilpraxis

Leki rozrzedzające krew zmniejszają ryzyko udaru mózgu w migotaniu przedsionków

migotanie przedsionkówNajpopularniejszy Niemiarowośćzwiązane ze zwiększonym ryzykiem udaru mózgu. Naukowcy donoszą teraz, że arytmie można zmniejszyć za pomocą inteligentny telefon rozpoznawalny. Przeznaczenie rozcieńczalniki krwi Może to zrobić w dotkniętych? ryzyko udaru mózgu zmniejszać.

Badanie przeprowadzone na smartfonach w kierunku migotania przedsionków wykazało, że ta cyfrowa technologia oferuje znaczne korzyści w wykrywaniu arytmii i ma potencjał do szerokiego zastosowania ze względu na szeroką dostępność smartfonów. Wyniki badania zostały opublikowane w czasopiśmie „medycyna przyrodniczaKlatka piersiowa.

Migotanie przedsionków często nie jest rozpoznawane na czas

jak w strumieniu wiadomość Migotanie przedsionków jest najczęstszą arytmią w świecie zachodnim i odpowiada za około 25% wszystkich udarów niedokrwiennych.

Profilaktyczne leczenie antykoagulantami (potocznie: rozrzedzającymi krew) może znacznie zmniejszyć ryzyko udaru mózgu w migotaniu przedsionków. Jednak głównym problemem jest to, że wielu pacjentów cierpi na migotanie przedsionków Nie został rozpoznany na czas Stać się.

W związku z ciągłym postępem technicznym powstają innowacyjne strategie, zwłaszcza w zakresie zdalne monitorowanie medycznecoraz częściej wkraczają w dziedzinę medyczną.

Kilka badań wykazało zwiększoną wykrywalność wcześniej nieznanego migotania przedsionków poprzez oportunistyczne badania przesiewowe z wykorzystaniem analizy światła fali tętna (PPG). Ta analiza może być wykonana w bardzo prosty sposób: kamery Wdrażane przez smartfony lub inteligentne zegarki.

The skuteczność Jednak ta strategia cyfrowego badania przesiewowego w bezpośrednim porównaniu z konwencjonalnym badaniem przesiewowym w kierunku migotania przedsionków nie została do tej pory odpowiednio zbadana.

Strategia cyfrowa w porównaniu z tradycyjnym badaniem

Badanie „Alternative Bavarian Electronic Health-Based Detection of Atrial Fibrillation (eBRAVE-AF)” opublikowane przez Klinikę 1 Kliniki LMU zostało przeprowadzone we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Innsbrucku pod kierunkiem prof. Axel Bauer i wykładowca specjalny re. Konstantinos Rizas z Kliniki Medycznej i Polikliniki I w LMU Klinikum Monachium.

READ  Niesamowite zdjęcia Neptuna

67 488 ubezpieczonych Versicherungskammer Bayern, wybranych według wieku (50 lat i więcej) i innych czynniki ryzykaZostali oni poinformowani o badaniu pocztą i zaproszeni do udziału w badaniu.

Strategia cyfrowego badania przesiewowego w migotaniu przedsionków została połączona z konwencjonalnym badaniem przesiewowym w migotaniu przedsionków u 5551 uczestników. porównanie.

Badanie cyfrowe składa się z powtarzanych jednominutowych sesji Pomiary fali tętna Za pomocą zatwierdzonej aplikacji na smartfona (Preventicus Heartbeats) i w przypadku jednoznacznego pomiaru wyniki były następnie potwierdzane długoterminowym EKG.

Wczesne wykrycie arytmii

Mamy studium bez kontaktu fizycznego Została przeprowadzona wyłącznie cyfrowo z uczestnikami badania. To było ogromne wyzwanie. Naszym najważniejszym narzędziem do komunikacji i koordynacji była aplikacja do nauki opracowana specjalnie na smartfony uczestników”.Bauer wyjaśnia.

W badaniu zidentyfikowano łącznie 125 uczestników z migotaniem przedsionków Nowo zdiagnozowany Również. U 100 z tych osób diagnoza ta doprowadziła do rozpoczęcia leczenia przeciwzakrzepowego w celu zapobiegania udarowi.

Ponadto cyfrowe przesiewanie smartfonów doprowadziło do pojawienia się podwójnie Czułość wykrywania migotania przedsionków.

„Wyniki tego badania mają ogromne znaczenie dla wczesnego wykrywania migotania przedsionków, czyli nieregularnego bicia serca, które może wystąpić bez leczenia wysokie ryzyko związane z udaremWedług specjalnego wykładowcy dr. Risa.

„Ta technologia może być łatwo zaimplementowana we wszystkich smartfonach z systemem iOS lub Android i może prowadzić do stworzenia społeczności na dużą skalę”. programy wczesnego wykrywania do diagnozowania migotania przedsionków i zapobiegania udarom mózgu”.

Powinno być według eksperta przyszłe studia Teraz pokaż, jak ta strategia cyfrowego badania przesiewowego może również poprawić długoterminowe rokowanie pacjentów. (ogłoszenie)

Informacje o autorze i źródle

Ten tekst jest zgodny z wymogami specjalistycznej literatury medycznej, wytycznymi klinicznymi oraz aktualnymi badaniami i został zweryfikowany przez lekarzy.

Źródła:

  • Klinika LMU: Celowane stosowanie antykoagulantów w arytmiach (dostęp 4 września 2022 r.), LMU . Klinika
  • Konstantinos de Rizas, Luisa Freire, Nikolai Sabler, Lukas von Stolpnagel, Peter Spielbichler, Arisa Krasnicki, Michael Schreinleichner, Felix En Weiner, Fabian Thirl, Princess Behrouz, Elodie Effner, Matthias Martin Clemend, Annika Dolejberger: & Ulxel badanie przesiewowe w kierunku migotania przedsionków: randomizowane, praktyczne badanie kliniczne; W: Nature Medicine (data publikacji: 28.08.2022), medycyna przyrodnicza
READ  Nowa metoda rewolucjonizująca diagnostykę nowotworów Towarzystwo Maxa Plancka

ważna uwaga:
Ten artykuł zawiera tylko ogólne porady i nie powinien być wykorzystywany do samodzielnej diagnozy lub leczenia. Nie zastąpi wizyty u lekarza.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

NASA interweniuje w imieniu Rosji

Published

on

NASA interweniuje w imieniu Rosji
  1. Strona główna
  2. Dowiedzmy się

Naciska

Łazik marsjański Rosalind Franklin był skazany na porażkę. A teraz, dzięki NASA, nadal może ukończyć swoją misję na Czerwonej Planecie.

Paryż – Mars jest obecnie domem dla dwóch aktywnych łazików, Curiosity i Perseverance, obu wysłanych przez NASA. Pierwotnie trzeci łazik, Rosalind Franklin, również działał na Czerwonej Planecie przez około półtora roku. Jednak misja ta, będąca efektem współpracy Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos, została wstrzymana z powodu wojny na Ukrainie.

Projekt Rosalind Franklin wydawał się skazany na porażkę, a statek był przechowywany we włoskim magazynie. Ale teraz statek kosmiczny otrzymał drugą szansę – od NASA.

Łazik marsjański Rosalind Franklin powstał w wyniku współpracy Europejskiej Agencji Kosmicznej i Rosji

Historia Rosalind Franklin to historia projektu ExoMars, będącego owocem współpracy europejskich i rosyjskich lotów kosmicznych. W 2016 r. należąca do Europejskiej Agencji Kosmicznej sonda ExoMars Trace Gas Orbiter została wysłana w przestrzeń kosmiczną na pokładzie rosyjskiej rakiety. Sonda Schiaparelli miała wylądować na Marsie, ale ta próba się nie powiodła. Wystrzelenie kolejnej części projektu ExoMars, łazika Rosalind Franklin, zaplanowano na jesień 2022 roku. Roscosmos dostarczył na misję rakietę, lądownik i część przyrządów pomiarowych.

Jednak wraz z wybuchem wojny z Ukrainą Europejska Agencja Kosmiczna zakończyła współpracę z Rosją, przez co wystrzelenie statku kosmicznego stało się poza zasięgiem. Europejska Agencja Kosmiczna zdecydowała się zbudować własny lądownik, brakowało mu jednak rakiety i modułów ogrzewania promiennikowego. Tutaj pojawia się rola NASA. Jak wynika z komunikatu Europejskiej Agencji Kosmicznej, w połowie maja 2024 roku podpisano protokół ustaleń, w którym ustalono, kto dostarczy najważniejsze elementy łazika Rosalind Franklin.

NASA pomaga ocalić Marsa Rosalind Franklin

NASA zapewni „usługę startową”, czyli rakietę i jej sterowane silniki przepustnicy. Ponadto amerykańska agencja kosmiczna we współpracy z Departamentem Energii USA dostarczy do pojazdu radioizotopowy moduł grzewczy.

Pojazd ma wyruszyć w trasę
Łazik Rosalind Franklin ma udać się na Marsa jesienią 2022 r. Obecnie start zaplanowano na 2028 r. – z pomocą NASA. (Wrażenie artysty) © Esa/ATG Medialab

Rosalind Franklin będzie pierwszym łazikiem zdolnym do wwiercenia się w marsjańską glebę na głębokość do dwóch metrów. Mamy nadzieję, że na tej głębokości próbki pozostaną odporne na promieniowanie powierzchniowe i ekstremalne temperatury panujące na Marsie. „Unikalne możliwości wierceń i laboratorium pobierania próbek na pokładzie łazika Rosalind Franklin mają wyjątkową wartość naukową w poszukiwaniu przez ludzkość dowodów na starożytne życie na Marsie” – powiedziała Nicola Fox, zastępca szefa Dyrekcji Misji Naukowych NASA.

„NASA wspiera misję Rosalind Franklin, aby kontynuować silne partnerstwo między Stanami Zjednoczonymi a Europą w celu badania nieznanego w naszym Układzie Słonecznym i poza nim” – dodał Fox.

Nowy łazik marsjański ma rozpocząć swoją podróż na Czerwoną Planetę w 2028 r. Fakt, że ze wszystkich ludzi Stany Zjednoczone są w stanie uratować łazik, jest dość ironiczny: przed rozpoczęciem europejsko-rosyjskiego programu „ExoMars” , toczyły się rozmowy pomiędzy NASA a Europejską Agencją Kosmiczną na temat wspólnej misji na Marsa. Jednak ze względu na problemy z finansowaniem NASA wycofała się i interweniowała Rosyjska Agencja Kosmiczna. Dzięki temu udziałowi projekt marsjański prawie się nie powiódł. (niezapłacony rachunek)

READ  Badanie zmian klimatu: zieleń zagraża roślinom alpejskim
Continue Reading

science

Czy byłeś chory na Koronę? Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Published

on

Czy byłeś chory na Koronę?  Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Naukowcy z jasnym przesłaniem

Czy zostałeś zarażony koroną? Dlaczego warto już teraz sprawdzić wzrok

Czy kiedykolwiek zostałeś zarażony koroną? Następnie, według amerykańskich badaczy, powinieneś zostać zbadany przez okulistę.

Sojusz Wizerunkowy

Ile razy w przeszłości zostałeś zarażony koronawirusem?

W rzeczywistości to pytanie jest prawie nieistotne, ponieważ nawet ci, którzy tylko raz uzyskali pozytywny wynik testu, powinni zwracać szczególną uwagę na swoje oczy. Dlaczego: Nowe badanie sugeruje, że COVID-19 może powodować długotrwałe uszkodzenie nerwu wzrokowego. Co dokładnie odkryli naukowcy? Wyjaśniamy.

Konsekwencje Covid-19: Uszkodzenie nerwu wzrokowego po jednorazowym zarażeniu koroną?

Jaki jest związek między zakażeniem koroną a wzrokiem?

Pawan Kumar Singh, adiunkt okulistyki, przeprowadził badanie, w którym stwierdzono: Wszystkie osoby, które przeszły wcześniej infekcję koronową, powinny przejść badanie przez okulistę.

Dotyczy to również wszystkich osób, które nie mają objawów zakażenia koronawirusem. Niezależnie od tego, jak długo trwała infekcja, zdaniem lekarza możliwe jest późniejsze uszkodzenie oka.

Czytanie poradOto, co kolor oczu mówi o naszym zdrowiu

Badanie: Test na myszach pokazuje, że koronawirusy można wykryć na siatkówkach zwierząt

Co dokładnie odkryli naukowcy ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Missouri?

Podczas testowania koronawirusów na myszach zwierzęta wdychały je przez nos i usta. Zaledwie kilka godzin później naukowcy zauważyli, że wirusy można było wykryć także na siatkówkach myszy.

Czytanie poradDiagnozowanie raka oka! Mały Erian (2) bardzo dzielnie walczy z podstępną chorobą

reklama:

Rekomendacje naszych partnerów

Zależy nam na Twoim doświadczeniu!

Wyniki ankiety nie są reprezentatywne.

Wydaje się, że Sars-CoV-2 jest w stanie przeniknąć delikatną barierę w siatkówce

Wygląda na to, że koronawirusy zdołały przedostać się przez ochronną barierę siatkówki krwi!

Ta bariera w siatkówce ma na celu ochronę oka przed infekcją. Bariera zwykle w ogóle uniemożliwia patogenom dotarcie do siatkówki.

Jeśli zostaną naruszone, może to prowadzić do reakcji zapalnych w oku, co w najgorszych przypadkach może prowadzić do całkowitej utraty wzroku.

Czytanie poradMichelle (33 lata) cierpi na rzadki zespół Marfana: „Błagałam lekarzy, żeby usunęli mi oczy”.

Wideo: Cztery lata zamknięcia Korony! Tak Niemcy myślą o środkach i szczepieniach