Connect with us

Top News

Powodzie w Charland: Kobieta umiera po akcji ratunkowej

Published

on

Powodzie w Charland: Kobieta umiera po akcji ratunkowej

Jedna osoba zginęła w wyniku powodzi w Kraju Saary i Nadrenii-Palatynacie. Kobieta została ranna podczas akcji ratunkowej w Saarbrücken, a później zmarła. Miasto poinformowało, że 67-latek zmarł w niedzielę wieczorem w szpitalu. Ulewne deszcze spowodowały powodzie, osunięcia ziemi oraz zapełnienie ulic i piwnic w Saarze i Nadrenii-Palatynacie w piątkowe i sobotnie wieczory. Od niedzieli warunki ustabilizowały się, ale w dalszej części dnia ponownie mocno padało. Meteorolodzy ostrzegają, że w nadchodzącym tygodniu mogą wystąpić nowe burze i ulewne deszcze.

Pojazd uprzywilejowany dla 67-letniej kobiety

Władze miasta Saarbrucken poinformowały, że w piątek kobieta została potrącona przez pojazd uprzywilejowany. Burmistrz Uwe Konrad powiedział o swojej śmierci: „Jestem głęboko poruszony tą smutną wiadomością”. Ten dziwny wypadek to straszna tragedia.

W niedzielne popołudnie ulewne deszcze doprowadziły do ​​powodzi i osunięć ziemi w mieście Kirn w Nadrenii-Palatynacie. Rzecznik policji powiedział, że najbardziej ucierpiała dzielnica Sulzbach. Zgodnie z tym wiele piwnic i parterów zostało wypełnionych wodą i błotem, przez co części dzielnicy stały się nieprzejezdne. Osuwisko zablokowało również drogę federalną 41, a droga została później tymczasowo zamknięta. Rzecznik mediów policyjnych powiedział, że nikt nie odniósł obrażeń.

Niemiecka służba pogodowa (DWD) ostrzegła w niedzielę przed burzami w Nadrenii-Palatynacie i Saarze. Wieczorem w obu krajach związkowych obowiązywało ostrzeżenie o bardzo silnych burzach z maksymalnymi burzami.

Czyszczenie jest w toku

Premier Nadrenii-Palatynatu Malu Dreyer (SPD) powiedział w niedzielę: „W ciągu ostatnich 48 godzin doświadczyliśmy dużej i powszechnej powodzi”. Dodał: „Rozmiar uszkodzeń budynków i infrastruktury transportowej będzie można ocenić dopiero po zakończeniu intensywnych działań”.

Sprzątanie w Zell an der Mosel w Nadrenii-Palatynacie rozpoczęło się w niedzielę. Ludzie brodzili w wodzie w gumowych butach, opróżniano piwnice i naprawiano szkody. Mieszkaniec powiedział, że każdy, kto tu mieszka od dłuższego czasu, zna już powódź. Tymczasem w niedzielę część polityków opowiedziała się za wzmocnieniem ochrony ubezpieczeniowej przed skutkami burz.

READ  PCK Shvet - Czy Polacy będą gotowi na wyjazd Rosjan?

Prognoza pogody na przyszły tydzień nie jest idealna

Wielu mieszkańców z niepokojem patrzy na prognozę pogody na nadchodzący tydzień: „Wtorek będzie ciekawie” – powiedział w niedzielę Markus Bosz, meteorolog z Niemieckiej Służby Meteorologicznej (DWD) w Offenbach. Następnie ponownie wystąpiły ulewne deszcze, „według dzisiejszych prognoz dotykają one głównie południowo-zachodniej części kraju”. Według meteorologów dokładne przewidywanie było trudne, ponieważ modele obliczały w bardzo różny sposób dokładne środki ciężkości i ilość opadów. Ale: „Prawdopodobnie będzie to miało wpływ na regiony Nadrenia-Palatynat, Saara i Badenia-Wirtembergia”.

W sobotę kanclerz Olaf Scholes i premier Saary Anke Rehlinger dokonali przeglądu sytuacji na miejscu. Obaj politycy SPD włożyli kalosze i rozmawiali z ofiarami, w tym minister spraw wewnętrznych Kleinblittersdorf Nancy Fasser (SPD) w międzyczasie obiecała pomoc: „Rząd federalny wspiera silnymi siłami ochronę życia ludzkiego po poważnych powodziach i ograniczenie zniszczeń spowodowanych przez jak najwięcej masy wody, szczególnie w Saarze.”

Z informacjami z dpa

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Rynek Kaufland: Uruchomiony w Polsce i Austrii

Published

on

Rynek Kaufland: Uruchomiony w Polsce i Austrii

Na początku roku Kaufland ogłosił, że rynek zmierza do Polski i Austrii.

Reklama

Daty rozpoczęcia zostały już ustalone. Wyrusza 7 sierpnia Rynek Cofflanda Pod domeną Kaufland.pl rezyduje w Polsce. 4 września Kaufland.at będzie kontynuowany w Austrii. W blokach startowych znajduje się już ponad 2000 dealerów.

Oczekiwania wśród traderów A my jesteśmy dorośli. W bardzo krótkim czasie szybko rozwinęliśmy się w Czechach i na Słowacji i już jesteśmy jednym z czołowych graczy na rynku w obu krajach. Teraz zaczynamy od powiązanych ambicji w Austrii i Polsce. Wraz z ekspansją jesteśmy reprezentowani w pięciu krajach, tzw Idealna lokalizacja dla sprzedawców detalicznych każdej wielkościAby stworzyć swój własny tak szybko i bez długiego procesu, jak to możliwe Zasoby należy rozwijać zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym– mówi Gerald Schönbucher, członek zarządu Kaufland E-Commerce.

Ekspansja daje sprzedawcom detalicznym nowe możliwości merchandisingu

Coffland Global Marketplace oferuje obecnie dostęp do pięciu rynków dla sprzedawców internetowych w kraju i za granicą. Detaliści mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at, docierając do 81 milionów klientów online. Już 11 000 sprzedawców detalicznych sprzedaje na Kaufland Global Marketplace Dotrzyj do ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów kart Kaufland w krajach rynkowych, a także do milionów klientów online. Są wspierani wieloma usługami. Kaufland zapewnia na przykład listę ofert w odpowiednich wielokanałowych kanałach marketingowych, przetwarzanie płatności w odpowiedniej walucie lokalnej lub bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Sprzedawcy rozpoczynający działalność z Kauflandem na nowych rynkach w Polsce i Austrii otrzymają specjalną ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowej platformie Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzyma przez trzy miesiące opłatę podstawową za Kaufland Global Marketplace. Przez pierwsze trzy miesiące od uruchomienia danego rynku bez prowizji od sprzedaży. Ponadto dystrybutorzy również otrzymują Rabat 1200 euro na reklamy produktów sponsorowanychAby ich oferta była jeszcze ważniejsza dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

READ  Brakujące płatności: pieniądze na łóżka na OIOM-ie szpitale zaczynają dziesiątki przypadków

Handel internetowy napędza trend: Kaufland.de zwiększa sprzedaż o 3%

Do 2023 roku rynek Kaufland w Niemczech wzrośnie do ok Wzrost sprzedaży w GMV (Ilość całkowitego towaru) Przy 3% W porównaniu do roku poprzedniego, w otoczeniu rynkowym Federalne Stowarzyszenie Handlu Elektronicznego i Sprzedaży Wysyłkowej Niemiec (PEVH) oblicza spadek sprzedaży towarów w handlu elektronicznym w ostatnim roku kalendarzowym o 11,8%.

Głównymi motorami wzrostu w Niemczech w ostatnich miesiącach są kategorie kuchnia i dom (+16% w porównaniu z rokiem poprzednim), życie i dekoracje (+13%) oraz elektronika (+8%). W ubiegłym roku liczba dealerów przekroczyła 11 000. Kaufland.de posiada obecnie 45 milionów produktów z ponad 6400 kategorii. Coffland Market odwiedza 32 miliony odwiedzających miesięcznie. (Cofflanda)

Continue Reading

Top News

Ruch podróżny w Hamburgu: problemy z komputerem na lotnisku | NDR.de – Aktualności

Published

on

Ruch podróżny w Hamburgu: problemy z komputerem na lotnisku |  NDR.de – Aktualności

Stan na: 19 lipca 2024 r., godzina 11:21

Krótko po rozpoczęciu wakacji w Hamburgu wiele osób wybiera się na wakacje. Oczekuje się, że szczególnie dzisiaj będzie duży ruch. Globalne problemy informatyczne powodują również czas oczekiwania na lotnisku.

Czy to samolotem, pociągiem czy samochodem: podróż w piątkowe wakacje w Hamburgu staje się grą cierpliwości. Globalne problemy z systemami komputerowymi zakłócają również przyloty i odloty na lotnisku w Hamburgu w sam raz na wakacje na północy. Rzeczniczka lotniska powiedziała, że ​​awaria dotyczy czterech lotów do Hamburga. Są to Eurowings, Ryanair, Vueling, Turkish Airlines. Linie lotnicze będą początkowo wystawiać bilety ręcznie.

Więcej informacji

W Hamburgu dotyczy to głównie ruchu lotniczego. Służby wewnętrzne twierdzą, że nie ma poważnych zakłóceń. Dalej

Loty do Berlina zostały już zawieszone

Rzecznik powiedział, że wszystkie systemy na lotnisku działają. W Berlinie mocno ucierpiało lotnisko BER w stolicy Schönefeld. Żaden samolot nie mógł tu rano wystartować ani wylądować. Usługi lotnicze zostały zawieszone. Ogółem lotnisko w Hamburgu spodziewa się dziś około 55 000 pasażerów oraz do 400 startów i lądowań.

Więcej informacji

Pasażerowie ustawiają się w kolejce przed punktem kontroli bezpieczeństwa na lotnisku w Hamburgu.  © Image Alliance/dpa Zdjęcie: Bodo Marks

NDR.de pokazuje średni czas opóźnień na lotnisku Fuhlsbüttel na początku wakacji w Hamburgu. Dalej

Pasażerowie oczekujący na odprawę.  © NTR Zdjęcie: Zrzut ekranu

W trzech północnych krajach rozpoczynają się wakacje – a lotnisko w hanzeatyckim mieście przygotowuje się na gorączkę, szczególnie w piątek. Dalej

Wysokie wykorzystanie i ograniczenia na kolei

W piątek podróżujący pociągami w Hamburgu mają kilka problemów: wiele pociągów dalekobieżnych na południe rozpoczyna trasę dopiero w Hamburgu. Ponadto kolej odnotowuje bardzo duże wykorzystanie przepustowości wielu pociągów – dlatego należy spodziewać się dużej liczby pasażerów na peronie. Na odcinkach między Hamburgiem a Kilonią kursuje tylko jedna usługa zastępstwa pociągów. Firma spedycyjna Aida zorganizowała własne alternatywne połączenie z Hamburga do Kilonii.

ADAC spodziewa się, że ulice i autostrady będą pełne

Według prognozy ruchu ADAC od piątku kierowcy powinni przygotować się na poważne utrudnienia. Tło jest takie, że z wyjątkiem Badenii-Wirtembergii i Bawarii wszystkie kraje związkowe mają wakacje szkolne. Według ADAC głównymi korkami w Hamburgu i jego okolicach są autostrady A1 i A7.

Więcej informacji

Korki na A2 w pobliżu Corbsen przy pięknej letniej pogodzie © NDR Zdjęcie: Manfred Herrmann

Wakacje rozpoczęły się w Hamburgu, a dziś jest ostatni dzień szkoły w Szlezwiku-Holsztynie i Meklemburgii-Pomorzu Przednim. ADAC ostrzega przed korkami. Dalej

Korek przed tunelem pod Łabą w Hamburgu © dpa-Bildfunk Fot. Bodo Marks

Korki, place budowy, ostrzeżenia o zagrożeniach i blokady dróg – aktualna sytuacja na drogach w Hamburgu i okolicach. Dalej

Ten temat w projekcie:

NTR 90,3 | NDR 90.3 Aktualny | 19 lipca 2024 | 11:00 wieczorem

logo NTR
Continue Reading

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Dwie dzielnice z ponad 2000 wydarzeniami
Continue Reading

Trending