Connect with us

entertainment

Meichberger: Sahra Wagenknecht relatywizuje zbrodnie wojenne

Published

on

Meichberger: Sahra Wagenknecht relatywizuje zbrodnie wojenne

Sahra Wagenknecht (z lewej) oszołomiła Sandrę Meißberger.Zdjęcie: zrzut ekranu ard

Dirk Krampitz

Mniej więcej miesiąc temu Sandra Meishberger pożegnała święta wielkanocne. Teraz wrócił i od teraz dwa razy w tygodniu: We wtorki i środy. Na początek zaprosiła się między innymi wybuchowa kobieca walka i urocza mistrzyni show.

  • Sahra Wagenknecht, D-Link (Bundestag)
  • Marielweiss Beck, B90 / Zieloni (były członek Bundestagu)
  • Frank Elstner (reżyser spektaklu)
  • Waldemar Hartmann (były prezenter ARD)
  • Melanie Aman (członek i redaktor naczelny Spiegel)
  • Mary Lau (redaktorka „Zeit”)
Sandra Meicheberger (z prawej) prowadzi dyskusję między Marielweiss Beck i Sahrą Wagenknecht.

Sandra Meicheberger (z prawej) prowadzi dyskusję między Marielweiss Beck i Sahrą Wagenknecht. Zdjęcie: zrzut ekranu ard

Spór Marieluz Beck z Saharą i Agenknecht

Nie ma problemu tam, gdzie Niemcy są bardziej podzieleni niż w przypadku dostaw broni na Ukrainę. Według sondażu przeprowadzonego przez Sandrę Maischberger 45 procent Niemców popiera i sprzeciwia się dostawom ciężkiej broni.

Sahira Wagenknecht zawsze była przeciwna broni palnej. Uważa, że ​​trzeba zrobić wszystko, aby wojnę ukraińską rozwiązać środkami niemilitarnymi. „To wojna kryminalna, ale musimy położyć większy nacisk na kompromis, wynegocjowane rozwiązanie”. Narzeka, że ​​„nie ma wyjścia, aby zachować twarz” dla Rosji, az drugiej strony Zachód „przyśpiesza przekazywanie broni”.

„Uważam to za bardzo nieodpowiedzialne, oznacza to więcej ofiar, więcej zniszczeń i więcej cierpienia dla Ukrainy, ale dla nas oznacza to także naprawdę ogromne niebezpieczeństwo”.

Sarah Wagenknecht

Być może teraz wszyscy się zgadzają z pragnieniem pokoju. Niektórzy inaczej widzą drogę. Vagenknecht wydaje się, że zadanie budowania pokoju spoczywa na Ukrainie. Mniej ważny wydaje im się fakt, że Rosja zaatakowała Ukrainę. Pyta więc Meischbergera, czy jej zdaniem na Ukrainie ma miejsce ludobójstwo.

„Myślę, że z pewnością można by powiedzieć, że mają miejsce straszliwe zbrodnie wojenne”, odpowiada, po czym dodaje, „prawdopodobnie z obu stron”.

READ  Plotki o raku wokół księżnej Kate: Pałac zajmuje stanowisko

Nie tylko na tle okrucieństw w Bucha, jest to punkt, w który Meicheberger stanowczo wkracza. „Przepraszam, gdzie są żołnierze ukraińscy przeciwko narodowi rosyjskiemu, przeciwko rosyjskim kobietom i dzieciom?” Wagenknecht wskazuje na Donbas, gdzie konflikt szaleje od 2014 roku i do tej pory pochłonął około 14 000 ofiar. nieco oszołomiony Meischberger zapytał lewicowego polityka, „czy naprawdę chcesz porównać to, co dzieje się po stronie rosyjskiej na Ukrainie z tym, co dzieje się po stronie ukraińskiej przeciwko Rosji”. Wagenknecht wskazuje na wideo zweryfikowane przez New York Times, na którym widać, jak Ukraińcy strzelają do rosyjskich żołnierzy. „Jeśli dojdziesz do wniosku, że dzieją się tam straszne rzeczy, musisz to powstrzymać”. I jak najszybciej, zamiast przedłużać wojnę dostawami broni. A przy energetyce jądrowej trzeba „jakoś znaleźć układ” w negocjacjach.

„Gdyby to było takie proste, oboje już siedzielibyśmy przy stole negocjacyjnym”, zauważa wyraźnie Meishberger. Ale Wagenknecht wpadł na pomysł, że Ukraina powinna być „neutralna”, jak domagała się Rosja, i że Niemcy i Francja powinny negocjować z Rosją – nawet na czele Ukrainy, jeśli to konieczne.

„Jeśli rząd ukraiński tego nie chce, będzie musiał sam sobie z tym poradzić. Nie możemy za to dać się wciągnąć w konflikt nuklearny”.

Sarah Wagenknecht

Były zielony członek Bundestagu Marielweiss Beck był oszołomiony. Podczas kłótni z Wagenknechtem kilka razy łapała powietrze, żeby zaczerpnąć powietrza, a oboje syczali na siebie tak bardzo, że mogli rozmawiać. Beck zgadza się z nią co do zagrożenia nuklearnego. „Oczywiście jest to coś, czego nie można wymazać ze stołu”. Ale z drugiej strony Putin powiedział, że nie będzie zadowolony z Ukrainy, chce wrócić do czasów Układu Warszawskiego. „Chodzi o kraje bałtyckie, Polskę i oczywiście Mołdawię i Gruzję”. Kiedy Wagenknecht ponownie kierował zagrożeniem nuklearnym, Beck zapytał oszołomiony: „Czy to dlatego Putin decyduje teraz?”. i „A więc Ukraińcy powinni się jednak poddać?”

Dla komentatorów Meishbergera głównymi tematami są wojna, dostawa broni, a tym samym stopień zaangażowania Zachodu. Były kierownik sportowy Waldemar Hartmann „jest tak podzielony jak populacja, to nie jest zła cecha”. Podobnie dziennikarka Spiegla, Melanie Amann, uważa, że ​​ironią byłoby powiedzenie: „Drodzy Ukraińcy, poradzimy sobie samemu”, ale to też nie jest całkowicie pozbawione ryzyka. Zwłaszcza, że ​​nie można liczyć Putina. Kiedy Meischberger zapytał, czy były kanclerz Gerhard Schroeder powinien ponownie spróbować mediacji, Aman wyraźnie odmówił i zadał niski cios: zdjęcie Schroedera z New York Times również wskazywało, że bardzo lubi alkohol:

„Szczerze nie wiem, jaki był jego stan psychiczny”.

Melanie Aman

Dla redaktorki Zeit, Mary Lau, Schroeder w końcu wypadł z gry. „Całkowicie wyrzekł się siebie jako męża stanu”.

Mistrz pokazów Frank Elstner witany jest owacją na stojąco i pożegnaniem.

Mistrz pokazów Frank Elstner witany jest owacją na stojąco i pożegnaniem.Zdjęcie: zrzut ekranu Ziemi

Frank Elstner dotyka widowni studia

Pojednawczym zakończeniem pierwszego wtorkowego programu jest wywiad z reżyserem programu Frankiem Elstnerem. Został powitany owacją na stojąco. „Zaprosiłeś moich fanów?” 80-latek flirtuje. Maischberger chce wiedzieć, jak radzić sobie ze swoim wiekiem. – No, straszne – przyznał z uśmiechem.

Ponieważ Elstner zna Borisa Beckera z kilku wywiadów i przez wspólnych znajomych, Meischberger pyta go o skazanie byłego tenisisty za oszustwo upadłościowe: „Co sprawiło, że złamał prawo w ten sposób?” Elstner ma interesującą teorię: „Jest wielu bardzo bogatych ludzi, którzy nic dla tego nie zrobili. Becker walczył na śmierć i życie o to, kim był – być może nie miał koniecznego szacunku dla bogactwa innych. Życzę mu dobrego snu i może trochę wcześnie wyszedł.

READ  Widzowie RTL są w konflikcie z nowym programem Pochera — i robią złe porównanie

Potem dochodzi do kariery Franka Elstnera. Zaczęło się w 1952 roku od klasycznego filmu Disneya „Bambi”. Ponieważ Ghazal jako dziecko mówił po niemiecku. Jego matką była Króliczy Tuptuś. Oboje rodzice byli aktorami, przyszedł do radia jako dziecko, ponieważ jako jeden z nielicznych w Baden-Baden mówił standardowym niemieckim. „Nie byłem bez talentu, może mogłem zostać aktorem”. Wolałby jednak zostać reżyserem teatralnym: „Gdybym nie zawiódł na pierwszych poziomach, studiowałbym teatrologię”. Na szczęście z perspektywy czasu: pracował w telewizji jako jeden z najbardziej utytułowanych twórców programów i prezenterów telewizyjnych.

Jakiś czas temu ogłoszono, że ma chorobę Parkinsona. To prosta forma. Elstner żartobliwie nazywa ją „Parkinsönchen” i informuje ją o tym sporcie. Wynalazca chce „Wetten, kurde…?” Świadomość społeczna choroby. „Postawiłem sobie za cel zebranie wszystkich informacji”. Ale w domu jest zupełnie inaczej. „Jestem jednym z największych tłumików. Nie czynię go głównym obiektem w naszej rodzinie, ale on ci towarzyszy”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

und-Leben.de – polski film o molestowaniu zamieszczony na YouTube

Published

on

und-Leben.de – polski film o molestowaniu zamieszczony na YouTube

Dziennikarz telewizyjny Tomasz Siekelski zamieścił w weekend na YouTube film dokumentalny o nadużyciach w polskim Kościele katolickim. Film osiągnął już ponad siedem milionów wyświetleń.

Umieszczony na YouTubie dokument o molestowaniu seksualnym duchownych wywołał w Polsce powszechną panikę. Dokument znanego dziennikarza telewizyjnego Tomasza Szekelskiego przedstawia historię osób, które padły ofiarą przemocy ze strony urzędników kościelnych.

Pokazuje między innymi spotkania ofiar z byłymi oprawcami. Omówiono także tuszowanie i opóźnienia w kilku sprawach ze strony biskupstwa. Film nosi tytuł „Tylko nie mów nikomu” (niem. „Nie mów nikomu”).

Siedem milionów wyświetleń na YouTube

Koszt filmu, wynoszący 105 000 euro, zebrano dzięki crowdfundingowi. Dwugodzinny dokument w ciągu pierwszych 24 godzin obejrzało ponad trzy miliony widzów. Obecnie ma ponad siedem milionów wyświetleń. Film można oglądać z napisami polskimi i angielskimi. W filmie mogą być także wyświetlane napisy w języku niemieckim. Widzowie mogą wybrać je w Ustawieniach.


Dokumenty zostały udostępnione od weekendu Można go znaleźć na YouTube. | Wideo: YouTube

W wyniku działań edukacyjnych papieża Franciszka Kościół katolicki w Polsce stara się obecnie bardziej agresywnie zająć się problemem molestowania. W marcu polskie biskupstwo poinformowało, że od 1990 r. do połowy ubiegłego roku Kościół zgłosił 382 przypadki molestowania. 198 ofiar w chwili popełnienia przestępstwa miało mniej niż 15 lat. Sekelskiemu nie udało się jednak przeprowadzić wywiadu z przedstawicielem episkopatu na temat swojego filmu.

Biskupi i politycy reagują na dokumentację

„Przepraszam za każdą krzywdę, jaką Kościół wyrządził ludziom” – powiedział w sobotni wieczór polski arcybiskup Wojciech Polak. Film był „głęboko poruszony”.

Konferencja Episkopatu Polski również z radością przyjęła film i ponownie przeprosiła za znęcanie się nad dzieckiem. Jej przewodniczący biskup Stanisław Gądecki powiedział: „W imieniu całej Konferencji Episkopatu pragnę serdecznie przeprosić wszystkie osoby, których to dotknęło”. Podziękował reżyserowi za jego pracę. Oglądał dokument Sekelskiego „wzruszony i zasmucony”. Szef rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński zapowiedział w niedzielę w świetle filmu zaostrzenie walki z pedofilią.

READ  Widzowie RTL są w konflikcie z nowym programem Pochera — i robią złe porównanie
Continue Reading

entertainment

Holenderska rodzina królewska błyszczy w „Koningsdag” – królowa Máxima nie może dobrać sobie nakrycia głowy

Published

on

Holenderska rodzina królewska błyszczy w „Koningsdag” – królowa Máxima nie może dobrać sobie nakrycia głowy
  1. Strona główna
  2. Szeroka ulica wysadzana drzewami

Naciska

W Koningsdag królowa Máxima zaskoczyła wszystkich odważnym nakryciem głowy i pojawiła się z rojem motyli na głowie. Jednak wybór jej stroju nie był przypadkowy.

Emmen – Król Willem-Aleksander kończy 57 lat i cały kraj świętuje. Tradycyjnie dzień ku czci holenderskiego monarchy, znany również jako „Koningsdag”, obchodzony jest w całym kraju poprzez festiwale i imprezy uliczne. Jednak na oficjalnym przyjęciu to nie król Willem-Aleksander przykuł uwagę wszystkich; Królowa Maksima (52).

Rój motyli na głowie: królowa Máxima dokucza jej specjalnym dodatkiem w „Koningsdagu”

Król Holandii Willem-Alexander spędził swój wyjątkowy dzień w mieście Emmen, położonym w południowo-wschodniej części holenderskiej prowincji Drenthe. Towarzyszyła mu żona, królowa Máxima (52 lata) i ich trzy córki: Amalia (20 lat), Alexia (18 lat) i Ariane (17 lat).

Jak donosi holenderski dziennik De Telegraaf m.in. holenderską rodzinę królewską przyjęli tam burmistrz miasta Erik van Oosterhout i Jetta Klinsma, komisarz królewski w Drenthe. Naturalnie nie poszli na kompromis w kwestii mody na tę okazję.

Księżniczka Ariane (od lewej), księżniczka Amalia, królowa Máxima, król Willem-Alexander i księżniczka Alexia z Holandii pozują razem podczas Dnia Króla.  Rodzina królewska i członkowie rodziny królewskiej zwiedzają miasto w prowincji Drenthe.
Księżniczka Ariane (od lewej), księżniczka Amalia, królowa Máxima, król Willem-Alexander i księżniczka Alexia z Holandii pozują razem podczas Dnia Króla. Rodzina królewska i członkowie rodziny królewskiej zwiedzają miasto w prowincji Drenthe. © DPA/Frik van den Berg

Podczas gdy król Willem-Aleksander zachowywał prostą powściągliwość w niebieskim garniturze z lekkim krawatem, królowa Maxima błyszczała w szerokiej zielonej sukni i białej marynarce. To, co szczególnie przykuło uwagę, to ozdoba do włosów w kształcie roju zielono-złotych motyli.

Królowa Máxima przyciąga uwagę swoim nakryciem głowy: a oto dlaczego

Według holenderskiego magazynu libelle.nl ten przyciągający wzrok dodatek pochodzi od Perry’ego Rotjesa. Projektantka tworzyła w przeszłości biżuterię dla królowej Máximy. Wybór tego charakterystycznego egzemplarza nie powinien być przypadkowy. Ponieważ miasto Emmen znane jest jako miasto motyli. Mówi się też, że wyboru kolorystyki swojej garderoby dokonała świadomie. Flaga Emine jest zielono-biała.

Księżniczka Ariane (od lewej), księżniczka Amalia, królowa Máxima, król Willem-Alexander i księżniczka Alexia z Holandii pozują razem podczas Dnia Króla.  Zbliżenie na nakrycie głowy królowej Maksymy (fotomontaż)
Królowa Máxima przyciąga uwagę swoim nakryciem głowy: oto, co się za nim kryje © IMAGO/BSR Agency & IMAGO/PPE

W hadisie: Nie ma miejsca na negocjacje Królowa Holandii Maxima w sprawie kieszonkowego swoich trzech córek: Amalii, Alexii i Ariane. Wykorzystane źródła: De Telegraaf, libelle.nl

READ  Plotki o raku wokół księżnej Kate: Pałac zajmuje stanowisko
Continue Reading

entertainment

Zmarł reżyser Michael Verhoeven

Published

on

Zmarł reżyser Michael Verhoeven
  1. tz
  2. świat

Naciska

Michael Verhoeven, mąż Sinty Berger i reżyser filmu „Biała róża”, zmarł w poniedziałek w wieku 85 lat po ciężkiej, krótkotrwałej chorobie.

MONACHIUM – Michael Verhoeven odniósł światowy sukces filmami takimi jak „Biała róża” i „Straszna dziewczyna”. Teraz świat filmowy i jego żona Sinta Berger żegnają się: Verhoeven zmarł 22 kwietnia w wieku 85 lat. Podzieliła się tym jego rodzina Niemiecka Agencja Informacyjna W Monachium z. W związku z tym reżyser przed śmiercią przeszedł krótką i ciężką chorobę choroba Rodzina początkowo nie chciała podać więcej szczegółów na temat przyczyny śmierci. W piątek zostanie pochowany w najbliższej dzielnicy.

Reżyser Michael Verhoeven zmarł 22 kwietnia: od 1966 roku aż do śmierci był żonaty z aktorem Sintą Bergerem. © ImageBroker/Sigra Asmuel/Imago

Zmarł Michael Verhoeven: urodzony w aktorskiej rodzinie i posiadający kwalifikacje lekarza

Verhoeven urodził się w Berlinie w 1938 roku. Dorastał w teatralnej rodzinie. Jego matka Doris była aktorką, a ojciec Paul aktorem oraz reżyserem teatralnym i filmowym. Verhoeven zadebiutował w teatrze w wieku 13 lat w sztuce „Pünktchen und Anton” opartej na tej historii Powieść Erica Kastnera. Verhoeven dostał swoją pierwszą rolę filmową w Latającej klasie (1953), także adaptacji filmowej Kästnera.

Po kolejnych rolach w „Paukerze” (1958) i „Młodzieży sędziego” (1960) w reżyserii ojca, Verhoeven po ukończeniu szkoły średniej w 1957 roku zdecydował się zostać lekarzem, a następnie studiował medycynę w Monachium, Berlinie i Homburgu. Ukończył je w 1969 roku, uzyskując doktorat z „Psychologicznego maskowania guzów mózgu”.

Verhoeven poślubił Sentanę Berger w 1966 roku i wraz z nią założył Sentana Filmproduktions.

Jednak podczas studiów Verhoeven kontynuował działalność aktorską i zaczynał jako niezależny reżyser filmowy. Podczas kręcenia filmu „Jack i Jenny” (1963) Verhoeven poznał swoją żonę, Sintę Berger. W 1966 roku pobrali się i oboje założyli firmę Sentana Film Production. W 1967 roku Verhoeven zadebiutował jako reżyser filmem „Parungen”.

wysoki filmportal.de Mało który reżyser tak konsekwentnie i bezpośrednio zajmuje się w swoich dziełach kwestiami politycznymi. Główny nacisk położono na rozliczenie się z narodowym socjalizmem. Swoimi filmami wielokrotnie wywoływał dyskusje.

READ  Zaśpiewaj moją piosenkę: Johannes Ording chciał ukraść mu piosenkę - TV

Sukcesy Verhoevena: „Biała róża” wywołała dyskusje – „Straszna dziewczyna” była nominowana do Oscara

Tak też jest w przypadku jego najsłynniejszego dzieła „Biała róża” (1982). W napisach końcowych filmu krytykowano fakt, że wyroki śmierci wydane przez „Sąd Ludowy” na grupę oporu były nadal uznawane przez niemiecki sąd za prawomocne. Prezentacja wywołała poważną debatę, a orzeczenia zostały unieważnione dopiero w 1998 roku.

Film „Straszna dziewczyna” (1991) pokazał, jak dziewczyna w swoim rodzinnym mieście zbiera informacje o nazistowskiej przeszłości i spotyka się z tego powodu z wrogością. Film był nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny w 1991 roku. Jego główne role wielokrotnie grają kobiety oporu, jak miało to miejsce w jego ostatnim filmie „Matka Courage” (1994), poruszającym tematykę narodowego socjalizmu.

Następnie ukazały się takie dzieła jak „Nieznany żołnierz” z 2006 roku, poruszający tematykę brytyjskich zbrodni wojennych podczas II wojny światowej. W tym roku otrzymał także nagrodę za całokształt twórczości Festiwalu Filmów Żydowskich. Poruszał także kwestię amerykańskiej kary śmierci w swojej pracy „Druga egzekucja – Ameryka i kara śmierci” (2011). W 2016 roku Verhoeven ponownie powrócił do kina jako producent filmu „Witamy w rodzinie Hartmannów” w reżyserii jego syna Simona Verhoevena.

Federalny Krzyż Zasługi i nie tylko: Michael Verhoeven otrzymał te nagrody

Był jednym z założycieli Niemieckiej Akademii Filmowej w 2003 roku i laureatem wielu nagród filmowych i politycznych, w tym Medalu Josefa Neubergera (1997) przyznawanego przez Centralną Radę Żydów i Federalnego Krzyża Zasługi (1999). . ) i Bawarski Order Zasługi (2002). W styczniu 2022 roku otrzymał za całokształt twórczości Nagrodę im. Helmuta Kuttnera przyznaną przez stolicę stanu Düsseldorf.

Niedawno świat filmowy opłakiwał także śmierć reżysera Percy'ego Adlona, ​​który zmarł w wieku 88 lat. Wielki smutek odczuwa także zmarły aktor Fritz Weber.

Continue Reading

Trending