Connect with us

Top News

Zmieni się na BW – SWR Aktuell w 2022 r.

Published

on

W 2022 nastąpią pewne zmiany, które wpłyną również na Baden-Wrttemberg. Ważne ustalenia w skrócie:

Cena benzyny I zwiększ koszty ogrzewania

Kierowcy muszą sięgnąć głęboko do kieszeni po pełny bak paliwa, ponieważ: 1 stycznia cena CO2 wzrośnie do 30 euro za tonę. Celem linii CO2 jest redukcja paliw kopalnych Paliwa i paliwa są mniej atrakcyjne Zachęcaj do adaptacji do bardziej przyjaznych dla klimatu alternatyw. Doświadczenie pokazuje, że firmy przenoszą te koszty na konsumentów poprzez ceny benzyny.

Według Centrum Doradztwa Konsumenckiego, po przeliczeniu na litr benzyny kosztowałby w przyszłości o 1,5 centa więcej. Olej opałowy ma również wpływ na cenę CO2, która wynosi 1,6 centa za litr. W przypadku gazu ziemnego rzecznicy konsumentów obliczyli podwyżkę w wysokości 1,0 centa. Według obecnych planów cena za tonę wzrośnie do 55 euro do 2025 roku.

Kto zajmie się nowym prawem jazdy w 2022 roku?

Od 2033 r. w UE będą w obiegu jedynie pseudodokumentowane prawa jazdy. Dlatego kierowcy w Badenii-Wirtembergii muszą stopniowo zmieniać swoje prawo jazdy. Nie chodzi o nowy egzamin na prawo jazdy, tylko o dokument. Okresy transferowe potknęły się w zależności od roku urodzenia. 19 stycznia 2022 to data graniczna dla wszystkich w kraju, którzy urodzili się w latach 1953-1958 i posiadali prawo jazdy wydane przed 1999 rokiem. Musi mieć nowe prawo jazdy do 19 stycznia. Nawiasem mówiąc, nowe dowody osobiste są ważne tylko przez 15 lat i należy je ponownie złożyć później.


Pobierz wideo (12 MB | MP4)

DB-Kup bilety – tylko w pociągu cyfrowo

Wskocz do pociągu wcześnie i kup bilet u konduktora – nie jest to możliwe od 1 stycznia. Koleje przestają sprzedawać bilety papierowe na statku. Ale jest alternatywa: po odjeździe pociągu każdy pasażer ma 10 minut na zakup biletu cyfrowego za pomocą telefonu komórkowego lub laptopa. Podróżowanie koleją jest nadal możliwe dla dowolnych osób, o ile jest to droga cyfrowa.

ListOgród warzywny Staje się droższy

Poczta Szwajcarska zwiększa opłaty pocztowe za listy, pocztówki i przesyłki polecone. Na inne produkty wpłynie podwyżka opłat pocztowych w 2022 roku. Znaczek listu standardowego to 85 monet ze stycznia, zamiast dotychczasowych 80 monet. Znaczek 70 centów należy umieścić na pocztówkach, o 10 centów wyżej niż poprzednio.

Pozbądź się odpadów elektronicznych ze zniżką

Wiele w Niemczech jest zepsutych lub starych Elektryczne w wadliwym koszu Wyrzucony. Właśnie dlatego usuwanie jest teraz tak popularne wśród konsumentów: do lipca konsumenci w Badenii-Wirtembergii mogą zwrócić zużytą elektronikę do sklepu spożywczego lub supermarketu. Należy przestrzegać tych warunków: tylko sklepy o powierzchni sprzedaży co najmniej 800 metrów kwadratowych podlegają obowiązkowi zwrotu pieniędzy. I tylko wtedy, gdy kilka razy w roku dostarczają prąd. Ale obejmuje to również sprzedaż lamp.

Świat

Nowy rok, nowe prawa. Do 2022 roku w supermarkecie nastąpi wiele zmian na rzecz ochrony konsumentów i środowiska.
Dalej…

Ciao, cienkie plastikowe torby – bariera dla większej ochrony środowiska

Niemcy zużywają rocznie ponad miliard plastikowych toreb. Kończy się 1 stycznia. Od tego czasu jednorazowe torby zostały zakazane w kasach. Jednak bariera na workach dotyczy tylko tych o średniej grubości materiału, w technicznej grubości ścianki odczytu. Dozwolone są cienkie torebki typu t-shirt na owoce i warzywa oraz grubsze torebki z uchwytami, które są uważane za wielokrotnego użytku. Koniec plastikowych toreb to krok w kierunku uniknięcia plastikowych odpadów, Dzieje się tak, ponieważ torby będą używane tylko przez kilka minut, aby dostać się bezpośrednio do kosza.

Do zrobienia Umowy konsumenckie – nie ma już okresów wypowiedzenia

Trzymiesięczny okres wypowiedzenia jest nadal powszechną praktyką. Teraz się kończy. Abonament na telefon komórkowy lub gazetę: Wszystkie umowy kończące się 1 marca 2022 r. mają tylko miesięczny okres wypowiedzenia.

Przycisk Anuluj – Proste anulowanie przez kliknięcie w Internecie

Umów w Internecie nie da się zawrzeć w dowolnym czasie – z drugiej strony parkowanie jest zazwyczaj bardzo skomplikowane i nieprzyjazne dla konsumenta. Od 1 lipca 2022 r. prawo do zwolnień zmieni się i stanie się bardziej przyjazne konsumentom. Od tego momentu dostawcy muszą udostępniać przycisk anulowania, który jest wyraźnie widoczny w Internecie. Dotyczy to na przykład studiów fitness, usług internetowych, umów na telefon komórkowy lub elektryczność. Ponadto dostawcy muszą przesłać elektroniczne potwierdzenie odbioru w celu wypowiedzenia, aby konsumenci mieli dowód.

KoronaBrak podatku od bonusów do końca marca

Płatności Corona Special Payments można dokonywać bez podatku do końca marca. Taka premia nie powinna przekraczać 1500 euro i powinna być wypłacana jako dodatek do normalnego wynagrodzenia. Każdy, kto dokonał zakupu na domowe biuro w starym roku, może to zrobić w ramach nowego roku Raport podatkowy 2021 Obstawać.

Płaca minimalna Wzrasta także w Badenii-Wirtembergii

Osoby pracujące na płacy minimalnej otrzymają w przyszłym roku więcej pieniędzy w dwóch etapach: od 1 stycznia suma wyniesie 9,82 euro, czyli o 22 centy więcej niż wcześniej. Do połowy roku płaca minimalna wzrośnie do 10,45 euro. Jeśli jest sposób na porozumienie koalicyjne z nowym rządem federalnym, to nawet płaca minimalna powinna wkrótce wzrosnąć do dwunastu euro.

Pisklę Fragmentacja została zakazana od 1 stycznia

Prawie niewiarygodna liczba: co roku w Niemczech zabija się 45 milionów kurczaków. Obecnie jest zabroniony od stycznia. Chodzi o wyklutych, jednodniowych samców piskląt.

Spis ludności 2022 – liczone ponownie

Nowy spis rozpoczyna się 15 maja – spis. Badanie realizowane jest jednak na losowo wybranej próbie. Powinno to obejmować dobre dziesięć milionów ludzi w całym kraju.

Corona: obowiązkowe szczepienia dla niektórych grup branżowych

Chociaż wprowadzenie ogólnej obowiązkowej szczepionki jest nadal przedmiotem dyskusji, z pewnością tak nie jestWymagana szczepionka związana z zakładem Nadchodzi. Został on uchwalony 10 grudnia przez Bundesstock i Bundestrod. Od połowy marca pracownicy pracujący z osobami szczególnie wrażliwymi powinni być szczepieni przeciw koronie. Dotyczy to osób pracujących w domach opieki, szpitalach, służbach medycznych, służbach ratunkowych oraz opiece nad osobami niepełnosprawnymi.

To, o czym wciąż dyskutuje się w wielu innych miastach, jest już jasne w Tybindze i Fryburgu: parkowanie przy budynkach mieszkalnych będzie droższe. We Freiburgu dowód osobisty nie będzie kosztował 30 euro przez pierwszy rok w styczniu, ale 360 ​​euro. W Tybindze podwyżka wynosi mniej niż 120 euro. Kierowcy ciężkich pojazdów, zwanych SUV-ami, muszą zapłacić nawet 180 euro.

Baden-Wர்டrttemberg

Znak drogowy oznacza bezpłatny parking dla mieszkańców posiadających pozwolenie na parkowanie (zdjęcie logo) (Zdjęcie: dpa Bildfunk, Image Alliance / dpa | Axel Heimken (zdjęcie logo))

Na dłuższą metę pozwolenie na parkowanie dla rezydenta było dozwolone tylko w maksymalnej wysokości 30,70 euro rocznie – ale górna granica została obniżona. Badenia-Wirtembergia Niektóre miasta już planują wzrost.
Dalej…

Solardachpflicht Na nowe domy w Badenii-Wirtembergii

Od 2022 roku w Badenii-Wirtembergii będzie można powiedzieć: dachy słoneczne to tylko dobre dachy. Następnie Dotyczy budowy nowego domu od 1 majaNa dachu znajduje się rodzina fotowoltaiczna. Według Ministerstwa Środowiska na początku stycznia instalacje fotowoltaiczne miały być instalowane we wszystkich nowych budynkach niemieszkalnych, takich jak dachy czy hale firmy, a także na parkingach wielkości 35 miejsc postojowych. Od 2023 r. ograniczenie to zostanie rozszerzone również na podstawowe układy dachów.

Po dwunastu latach budowy i roku jazd testowych, droga ekspresowa Stuttgart-Ulm ma zostać uruchomiona w grudniu 2022 roku. Pasażerowie pociągów potrzebują tylko dobrych 30 minut między dwoma miastami.

READ  Zanzibar jedzie do Polski na międzynarodowy test na psa myśliwskiego
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Obawy przed cyberatakami: ostrzeżenie Alfa-CRP w Polsce

Published

on

Za granicą Uważaj na cyberataki

Polski rząd wydał alarm Alfa-CRP w całym kraju

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Co: pa / PAP

Po cyberatakach na ukraińskie serwery rządowe alarm Alfa-CRP będzie obowiązywał w Polsce do niedzieli – pierwszy z czterech w sumie poziomów alarmowych. Wynik ten wskazuje, że Polska rozważa cyberatak na kluczową infrastrukturę.

miWynika to z napiętej sytuacji w bezpośrednim sąsiedztwie Rosji. Od wtorku o 23:59 alert Alfa-CRP będzie obowiązywał w całej Polsce. Rząd ogłosił we wtorek wieczorem.

Według doniesienia premier Mateusz Morawiecki podpisał stosowne rozporządzenie po spotkaniu z ministrem spraw wewnętrznych i szefem krajowej agencji wywiadowczej ABW. Alpha-CRP to pierwszy z czterech poziomów alarmowych, które można uruchomić w przypadku zagrożenia cyberatakami.

Organy powinny poddawać monitoringowi, tj. przeglądowi, ważną infrastrukturę, taką jak połączenia telekomunikacyjne. „To sygnał dla służb bezpieczeństwa i całej administracji publicznej do szczególnej czujności” – czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Cyfryzacji w Warszawie.

W raporcie stwierdzono, że posunięcie polskiego rządu było związane z atakami cybernetycznymi na serwery ukraińskiego rządu w ciągu ostatnich kilku dni. Poziom CRP ma charakter prewencyjny i powinien być stosowany początkowo do niedzieli.

W piątek w Polsce zgłoszono wyciek danych. Według serwisu Onet do 9 stycznia ponad 1,7 miliona szczegółów dotyczących polskiej armii zostało załadowanych na serwer i podobno pobrane. Powiadomienie o poziomie alarmowym CRP wskazuje, że polski rząd uważa, że ​​w najbliższych dniach można sobie wyobrazić cyberataki na kluczową infrastrukturę.

Czytaj

Najwyższy stopień pilności: istnieje pilna potrzeba pozostania wśród grup przestępczych

Oprócz infrastruktury telekomunikacyjnej obejmuje to dostawy energii. Decyzja zapada w czasie wzmożonych napięć między Rosją a Ukrainą w sąsiedniej Polsce. Moskwa przewiozła przez granicę na Ukrainę tysiące żołnierzy i ciężki sprzęt. Dyplomacja kryzysowa na Zachodzie nie pomogła jeszcze złagodzić napięć. Polska, zachodni sąsiad Ukrainy, również jest zagrożona wydarzeniami.

READ  Saksonia: okradziony z jubilera znalezionego w Polsce
Continue Reading

Top News

Lipsk: Missing Jesse (19) nie żyje | Regionalny

Published

on

Lipsk – Tragiczne potwierdzenie w sprawie Jessego (19), który zaginął z Lipska. Teraz leżał martwy na polu niedaleko Schkeuditz. Musiał zostać zabity! (20) został zatrzymany pod zarzutem.

„Według wstępnych ustaleń, zmarły został uznany za zmarłego na miejscu” – powiedział we wtorek rzecznik policji.

Jesse był publicznie poszukiwany

Zdjęcie: © Posterunek Policji Południowo-Wschodni w Lipsku

„Dalsze dochodzenia są w toku. Żadne dalsze informacje na temat lokalizacji, czasu i miejsca odkrycia nie zostały ujawnione, aby nie zakłócać tych badań ”.

Pierwsi śledczy przybyli na miejsce w poniedziałek po południu i znaleźli ciało. We wtorek Altscherbitzer zmierzył pole za pomocą technologii LKA 3D i przeleciał nad obszarem za pomocą dronów. Wydział medycyny sądowej przeszukał wykrywacz metalu i usunął wierzchnią warstwę gleby z miejsca, w którym leżało ciało.

„Nie jest jasne, czy 20-letni podejrzany jest rzeczywiście mordercą” – powiedział Andreas Ricken, rzecznik prokuratora stanowego w Lipsku. Nie jest jeszcze pewne, czy zostanie złożony wniosek o nakaz aresztowania.

Jesse był ostatnio widziany 11 stycznia 2022 roku. Był tam w ciągu dnia ze znajomym. Pożegnali się na głównym dworcu kolejowym w Halle, gdzie 19-latek chciał pojechać do Probstidy.

W poszukiwania zaginionego zaangażowana jest policja. Ciało młodego mężczyzny zostało znalezione w poniedziałek.

Zwiastun filmu

Kryminalistyka na miejscu. We wtorek kontynuowali poszukiwania i bronili dowodów

Zdjęcie: Silvio Burger

READ  Naukowcy po raz pierwszy znajdują ciężarną mumię
Continue Reading

Top News

Protesty w Polsce w sprawie akt kościelnych związanych z nadużyciami | DOMRADIO.DE

Published

on

Obecnie akta postępowania kościelnego przeciwko sprawcom nie są dostępne dla Polskiej Państwowej Komisji do Spraw Wykorzystywania Seksualnego Dzieci. Watykan jest za to odpowiedzialny.

Sobór Biskupów w Warszawie ogłosił w poniedziałek, że za nadużycia w Kościele katolickim odpowiedzialny jest Watykan. Dlatego diecezje i zakony prowadziły w imieniu władz Watykańskich śledztwa karne. W rezultacie rząd powinien zwrócić się o międzynarodową pomoc prawną do Watykanu, aby mógł dostarczyć dokumentację konkretnych nominacji, które podlegają jurysdykcji Stolicy Apostolskiej.

„Dlatego nie mamy tu do czynienia z relacją między władzą państwową a kościołem w Polsce, ale o relację między polskim rządem a władzami Stolicy Apostolskiej” – powiedział Piotr Studniki, szef Urzędu Ochrony Dzieci przy ul. Konferencja Episkopatu. Oficer. Ksiądz Arcybiskup Wojciec Polak, który jest odpowiedzialny za ochronę dzieci i młodzieży w kościele, powiedział w zeszłym tygodniu w liście do Błażeja Kmieciaka, szefa Państwowej Komisji Śledczej.

Próbowałem zdobyć pliki na próżno

Jak dotąd Komisja podjęła daremną próbę uzyskania dostępu do akt Kościoła. We wrześniu 2021 r. przewodniczący Komisji Kmieciak zaproponował nawet wspólną komisję śledczą do analizy akt Konferencji Episkopatu. Od jesieni 2020 r. Komisja rejestruje przypadki wykorzystywania dzieci w wieku poniżej 15 lat w społecznościach edukacyjnych, kulturalnych, rekreacyjnych, sportowych i religijnych.

Według Statnickiego Konferencja Episkopatu chce współpracować z Komisją Badań Statystycznych i Ochrony Dzieci i Młodzieży przed Wykorzystywaniem Seksualnym. Bodźcem dla podobnych programów w państwowych placówkach oświatowo-opiekuńczych będzie praca profilaktyczna katolickich szkół i ośrodków dla osób niepełnosprawnych.

Kłóć się o liczby

Kościół skrytykował wstępny raport komisji rewizyjnej o nadużyciach z lipca 2021 roku. Stuttnicki zarzucił komisji fałszywy obraz poziomu przemocy seksualnej księży oraz niesłuszne zarzucanie Kościołowi braku chęci współpracy. W swoim raporcie komisja napisała, że ​​w 30 proc. przypadków zgłoszonych lub odnotowanych nadużyć oskarżonym jest duchowny.

READ  Naukowcy po raz pierwszy znajdują ciężarną mumię

Badanie Konferencji Biskupów wykazało, że duchowni są odpowiedzialni za jeden procent wszystkich przestępstw związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci. We własnej ocenie akt sądowych postępowań karnych od połowy 2017 r. do końca 2020 r. Komisja ustaliła, że ​​dwóch z 265 skazanych przestępców to księża.

Continue Reading

Trending