Connect with us

entertainment

Ze względu na nominację do dziedzictwa kulturowego: kultura Oderbruch coraz bardziej przyciąga polskich gości

Published

on

Ze względu na nominację do dziedzictwa kulturowego: kultura Oderbruch coraz bardziej przyciąga polskich gości

Muzeum Oderbruch w Altranft (Märkisch-Oderland) rejestruje coraz większą liczbę polskich zwiedzających. Według dyrektora muzeum Kennetha Andersa wynika to między innymi ze współpracy z partnerami z Sieci Dziedzictwa Kulturowego zeszłego lata. Podwyżki nie można dokładnie określić, ale Anders zauważył zwiększone zainteresowanie.

Przemówienie ustne sprawiło, że cechy i projekty stały się znane również w sąsiednim kraju. „Pokazaliśmy im, jak pracować z tymi zabytkami” — mówi Anders. „I najpóźniej, podczas gdy polscy partnerzy również zwracają uwagę na niemieckie miejsca do zbadania w Oderbruch, ten wpływ również powinien dominować, jak w przypadku zasady kuli śnieżnej, aby granice stały się bardziej porowate i nieprzekraczalne”. Ponadto oferty w języku polskim, takie jak wycieczki z przewodnikiem, coraz bardziej przyciągają polskich gości.

Muzeum Oderbruch złożyło wniosek o pieczęć dziedzictwa europejskiego. Nagroda jest niecierpliwie oczekiwana i ma się odbyć pod koniec tego roku. Jednak dyrektor muzeum Anders nie zna dokładnej daty. „W ciągu ostatnich kilku tygodni wyprodukowaliśmy film, który próbuje podkreślić ideę tego dziedzictwa kulturowego i że nie jest to tylko pieczęć ochrony, ale jest skierowany do inicjatywy obywatelskiej, a ludzie dzielą się dziedzictwem”. Film był pokazywany także w Brukseli, gdzie – jak twierdzi Kenneth Anders – spotkał się z zainteresowaniem.

Ministerialna Konferencja Kultury w październiku 2020 r. podjęła decyzję o skierowaniu wniosku o realizację projektu „Oderbruch – ludzie tworzą krajobrazy” do Komisji Europejskiej. Krajobraz kulturowy jest zatem jednym z dwóch niemieckich zastosowań w wyścigu o znak dziedzictwa europejskiego. Oderbruch został uznany za największe zamieszkałe bagno rzeczne w Europie z rozległym systemem wodnym obejmującym prawie 1000 kilometrów kwadratowych. Istnieje ponad 35 zabytków architektury, takich jak wioski rybackie i kolonialne, pałace i bogata historia migracji trwająca ponad 250 lat. Aplikacja została uruchomiona przez ponad pięć lat przez Muzeum Oderbruch wraz z grupą roboczą składającą się z wójtów regionalnych i burmistrzów.

READ  Wystawa „Social Pop” Philipa Markiewicza: ekscytująca nowa kultura

Transmisja: Anten Brandenburg 19 października 2021 r.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Wielkie gwiazdy i awarie – oraz prośba do fanów

Published

on

Wielkie gwiazdy i awarie – oraz prośba do fanów

Przed zakończeniem festiwalu Deisbrand w Nordholz w dzielnicy Cuxhaven policja osiągnęła tymczasowy pozytywny wynik. Rzecznik policji powiedział, że każdego dnia około 60 000 osób świętuje razem w sposób pokojowy i żywy. W związku z tym policja odnotowała około 90 przestępstw pomiędzy rozpoczęciem wydarzenia w czwartek a niedzielnym rankiem, w tym kradzieże i przestępstwa narkotykowe. Ogólnie rzecz biorąc, z policyjnego punktu widzenia festiwal przebiegł w dużej mierze sprawnie.

W programie wzięło udział ponad 120 artystów z kraju i zagranicy z kręgów hip-hopu, electro, popu, rocka, alternatywy, indie i metalu. Należą do nich hamburska raperka Nina Chupa, Tokio Hotel, raper Cro i amerykański zespół rockowy Kings of Leon.

Nina Chuba w swoim wystąpieniu w Deichbrand

Awaria systemów informatycznych, która w piątek spowodowała powszechne zakłócenia na całym świecie i niemal paraliż ruchu lotniczego w wielu miejscach, doprowadziła do krótkoterminowych zmian w programie. W rezultacie część artystów nie pojawiła się na festiwalu lub spóźniła się. Występ austriackiej piosenkarki Verified został odwołany.

Możesz być zainteresowanym także tym: Pierwsza maszyna „Secret Pack” w Hamburgu – i więcej tajnych lokalizacji

Po przeważnie suchej i ciepłej letniej pogodzie policja poprosiła fanów muzyki, aby zwracali uwagę na warunki pogodowe w ostatni dzień festiwalu w niedzielę. Po południu spodziewane są opady deszczu i burze. Muzyczne wydarzenie zakończy się zgodnie z planem w niedzielny wieczór.

READ  Gorzka realizacja na temat kawalera - dlatego Christina musiała odejść - TV
Continue Reading

entertainment

Alexandre Pomis: Krótko po tym, jak rozeszła się wiadomość „Poszukiwany – ścigany”.

Published

on

Alexandre Pomis: Krótko po tym, jak rozeszła się wiadomość „Poszukiwany – ścigany”.

„Pytanie – pościg” cieszy się dużą popularnością wśród widzów ARD. Nic dziwnego, że nadawca oprócz pierwotnego przedziału czasowego zapewnia program także w godzinach największej oglądalności w sobotnie wieczory. I już w najbliższą sobotę (20 lipca) powinno to znów zaowocować. Nadinspektor Alexander Pomis z pewnością będzie zadowolony z tej wiadomości.

W sobotni wieczór na wielu fanów zawodów czekał program XXL „Asked – Hunted” z Alexandrem Pomezem. Program specjalny emitowany w godzinach największej oglądalności dał ARD świetne oceny. Obserwowało go 3,03 mln osób, co zapewniło solidny udział w rynku na poziomie 18,3 proc., podaje portal branżowy DWDL.

+++ „Zapytany – ścigany”: po błędzie – Alexandre Boumis musi dać znać kandydatom +++

Alexandre Pomis może być szczęśliwy

Edycja także była czymś wyjątkowym. Wszystko dotyczyło niedawno zmarłego myśliwego Klausa Otto Nagosnika. Po pierwszej turze przesłuchań, ku wielkiemu zainteresowaniu publiczności, ponownie przypomniano sobie „Bibliotekarza”.

Słuchało także wielu młodych ludzi. Udział w rynku wśród osób w wieku od 14 do 49 lat wyniósł 14,6 proc.! Tylko raz w historii serialu w wydaniu emitowanym w godzinach największej oglądalności wszystko poszło lepiej. 400 000 widzów w tej grupie wiekowej zostało zwycięzcami w prime time.

++Alexandre Pomis prywatnie: To, co nagrał na wakacjach w Hiszpanii, gdy miał 17 lat, nie ukazało się do dziś+++

ZDF miał ogólnie więcej widzów

Jednak ARD przegrał z ZDF, gdy uwzględniono wszystkie grupy wiekowe. Powtórki „Theresy Wolf – Wayback” osiągnęły 3,98 mln widzów – 22,7 proc. udziału w rynku!

Jest to nieco większy odsetek niż to, co ARD osiągnęło dzięki Ask-Pursuit. Ale to nie przeszkadza twórcom serialu. Fala sukcesów Alexandre’a Pomisa i jego programu trwa.


Więcej tematów i wiadomości podsumowaliśmy tutaj:


To jest „wyszukiwarka żądań”.

W W „Pytanie – pościg” zespół czterech kandydatów staje przeciwko członkowi elity quizu. Nie jest to dla nich łatwe zadanie, gdyż myśliwi są profesjonalistami w zawodach.

READ  RTL komentuje zarzuty kandydatów

Continue Reading

entertainment

Coldplay gra w Düsseldorfie podczas silnej burzy

Published

on

Coldplay gra w Düsseldorfie podczas silnej burzy

Dusseldorf. Podczas swojego pierwszego gościnnego występu w Niemczech w 2024 roku zespół stawił czoła deszczowi, który spadł na arenę na kilka sekund przed występem Coldplay.

Continue Reading

Trending