Connect with us

Top News

Zapasy II wojny światowej: pracownicy budowlani odkrywają zbrojownię w zamku Saint-Berg

Published

on

Akcje dwóch wojen światowych

Robotnicy budowlani znaleźli zbrojownię na zamku Castleberg


Muzeum Okręgu Oberspreewald-Lacits

Audio: Antena Brandenburgia | 27.04.2022 | Ralph Jusen | Obraz: Muzeum Okręgu Oberspreewald-Lacits

Podczas wykopalisk w Forcie Saint-Berne robotnicy budowlani odkryli kolekcję broni, w tym amunicję historyczną, miecze i miecze. To największy wynalazek w Brandenburgii.

Podczas prac budowlanych na terenie muzeum w Oberspreewald-Lausitz w Saint-Berne odkryto zbrojownię. Policja południowa najpierw poinformowała RPP, że znaleziono go na dziedzińcu fortu. Według eksperta od bombardowania Enrico Schnicka jest to największe odkrycie, jakie kiedykolwiek dokonano w Brandenburgii.

Praca, w której znaleziono arsenał (fot. rbb / Bachofer)
| Obraz: rbb / Bachofer
Archiwum: Renesansowy zamek Schneftenberg w Brandenburgii 30 listopada 2014 r.  (Źródło: obrazy imago)
Zamek i twierdza Senftenberg | Obraz: Obrazy Imego

Akcje dwóch wojen światowych

We wtorek archeolodzy znaleźli arsenał „podczas prac eksploracyjnych nad nową budową przedłużenia wystawy w naszym muzeum” – powiedziała w środę rbb rzeczniczka muzeum Saskia Shimts. Odkryto broń z dwóch wojen światowych. Wśród nich były Paschy, pistolety, granaty, karabiny maszynowe i amunicja. „To bardzo niezwykłe, że znajdujemy broń z I i II wojny światowej. Można znaleźć tylko broń z II wojny światowej” – mówi Shimts.

Broń odkryta w Fort Saint-Berne (zdjęcie: Enrico Schnick)
Obraz: Enrico Schnick

W tym momencie jest już wyjaśnienie, dlaczego broń została odkryta. „Pod koniec II wojny światowej Fort Saintgenberg był wykorzystywany jako baza wojskowa, ale fort został opuszczony, aby zapobiec jakimkolwiek operacjom wojennym” – powiedział Shimts. Zakłada się, że broń była po prostu rzucana i ładowana – „nie jest jasne, czy to Vermast, czy Armia Czerwona”.

Jeśli chodzi o okręg Oberspreewald-Lacitz, odkrycie jest „zaskakujące” i „nieoczekiwane”, zwłaszcza że teren jest już badany, powiedziała rzeczniczka okręgu Nora Peelits.

Miecze znalezione w trawie (Zdjęcie: rbb / Bachofer)
Obraz: rbb / Bachofer

Prace budowlane powinny być na emeryturze

Bomb Disposal Service zajęła się już ciężkim sprzętem bojowym takim jak Pasooka. Rzecznik muzeum powiedział, że został usunięty. „Muzeum odebrało ze swojego składu boks i miecze”. Są teraz czyszczone i mogą być wystawione w muzeum w przyszłości. Oprócz broni znaleziono XIX-wieczne garnki i ceramikę oraz prochy. Rzecznik muzeum powiedział, że miejsce to mogło być wykorzystywane jako wysypisko śmieci.

Broń odkryta w Fort Saint-Berne (zdjęcie: Enrico Schnick)
Obraz: Enrico Schnick

Budowa zostanie wstrzymana na dwa tygodnie, jeśli zostanie znaleziona. Wraz z usługą rozminowania zostanie podjęta decyzja, kiedy mogą być prowadzone wykopy i odgłosy.

Centralne Biuro Policji poinformowało, że kontynuacja prac archeologicznych jest obecnie chroniona przez specjalną agencję i współpracuje ze służbą rozminowania. Bo podejrzewa się, że istnieją inne tradycje wojenne. Rzeczniczka muzeum Saskia Shimts powiedziała: „Wygląda na to, że rzeczy wciąż są ukryte w ziemi. Ale nie możemy powiedzieć dokładnie, co to jest”.

Z informacjami od Ronji Bachofer.

Transmisja: Antenne Brandenburg, 27 kwietnia 2022, 14:40

READ  Atlantic Overseas Relations: To stoi za misją Bidena w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

Powrót do zdrowia dziecka – tożsamość nie jest jeszcze jasna

Published

on

Kilka dni temu sperma z Dunaju złapała plastikową torbę ryb. Teraz smutna realizacja: treścią jest zwłoki dziecka.

W zeszły czwartek w Dunaju znaleziono ciało małego dziecka. Sekcja zwłok w Monachium wykazała, że ​​zwłoki znalezione nad salwą w Woburgu to chłopiec w wieku przedszkolnym – poinformowała w poniedziałek komenda policji w północnej Górnej Bawarii w Ingolstadt. Tożsamość dziecka nie jest tak jasna jak okoliczności śmierci. Konieczne są dalsze badania kryminalistyczne.

Policja w Ingolstadt powołała własny zespół dochodzeniowy do zbadania sprawy. W poniedziałek planowane są dalsze operacje poszukiwawcze dla Dunaju i Dunaju. Istotną częścią śledztwa było wyjaśnienie kwestii, gdzie zmarł chłopiec.

W czwartek wioślarz zobaczył coś unoszącego się na Dunaju i za pomocą wiosła sprowadził to na brzeg. Potem zamienił się w ludzkie szczątki. Służby ratownicze już w sobotę przeszukiwały brzeg i wodę. Ciało chłopca leżało w plastikowej torbie.

READ  Rosenheim: Niemieccy narciarze wodni zdobywają brąz na Mistrzostwach Świata w Polsce
Continue Reading

Top News

Polska sztuka współczesna

Published

on

  1. Strona główna
  2. Ren-Men
  3. Wicebaton

Stworzone przez:

W: Miriam Ulrich

Właściciele galerii Eva Hartmann i jej mąż Michael Cruise z pracami nad wystawą „Jazz Eva Stefansky Painting” w Galerii Bokusa. © Michael Schick

Stowarzyszenie Polskich Ośrodków Kultury od 20 lat prowadzi Galerię „Pokusa”. Jak wiele galerii przeszedł infekcję koronową – czterokrotnie musiał przekładać wystawę.

Już sama nazwa małej galerii wiele obiecuje: „Focus”. W języku polskim oznacza „test”. Nazwa nawiązuje również do niezależnego stowarzyszenia Polskiego Centrum Kultury, które prowadzi galerię przy Albrechtstrasse. „Staramy się zaimponować dobrą polską sztuką” – mówi Eva Hartmann z grupy. „Focusa” pokazuje sztukę współczesną z Polski od 20 lat, jedną z najstarszych galerii w Wisden. W weekend świętuje to wystawą prac Maijki Dokudovich i Ionis Anastasio. Obaj są doktorantami Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i zdobyli już międzynarodowe nagrody.

Hartmann, wrocławski nauczyciel sztuki, który od 1987 roku mieszka w Wisden, powiedział: „Chcemy promować polską scenę artystyczną i tworzyć platformę dla młodych talentów.

„Pokusa” wywodzi się z „prywatnej galerii” Sybilli von Openen-Bronikovsky, założonej w 1996 roku. Ekonomista organizował wystawy w niepełnym wymiarze godzin, m.in. malarza, grafika i performera Eugeniusza Josepowskiego. Eva Hartmann studiowała u niego na Uniwersytecie w Bresławiu. Właścicielkę galerii poznała na Verniseage w Wisden.

Ale jako dyrektor Federalnego Urzędu Statystycznego Sybilla von Openen-Bronikovsky nie miała zbyt długo czasu na galerię. „Ponieważ galeria jest bardzo dobrym miejscem spotkań, chcieliśmy kontynuować to, co sama zaczęła” – wspomina Eva Hartman. Stowarzyszenie utworzyło „Centrum Kultury Polskiej”, na czele którego stoi Sybilla von Openen-Bronikovsky. Dziś liczy około 30 członków z Niemiec i Polski.

Pokazywać

Wystawa „Wspomnienia pofragmentowane” na Albrechtstr, Galeria Pokusa. 40, piątek 27 maja o 20:00 i sobota 28 maja od 15:00 do 17:00 z dwudniowym scenariuszem. Pokaz potrwa do 25 czerwca.

Godziny otwarcia Piątek od 17:30 do 19:30 i sobota od 15:00 do 17:00 oraz po wcześniejszym umówieniu się pod numerem 0611/844733.

READ  Merkel ostrzega przed konfliktem UE/Polska – „warstwa kontrowersji prawnych”

Dodatkowe informacje Poniżej:

www.pokusa.de miu

W 2002 roku galeria „Pokusa” została otwarta performansem artystki Evy Stefansky. Podobnie jak w przypadku współpracy z innymi artystami z sąsiedztwa, współpraca trwa do dziś. Niektórzy, jak Norman Smusniak, wymyślali „Pokusę” od początku.

Galeria po raz pierwszy pokazała jego prace w 2002 roku, kiedy był studentem. Wielokrotnie nagradzany malarz od dawna jest profesorem w Presławskiej Akademii Sztuki – a ostatnio nadal wystawia w „Pokusie” w 2021 roku. „W galerii rozwinęła się przyjaźń” — mówi Eva Hartmann.

W 2012 roku stowarzyszenie odegrało kluczową rolę w wielkim wydarzeniu „Przepaść między nami” z okazji 25-lecia partnerstwa miast Wiseden i Wrocławia. Około 80 artystów z alianckiego miasta wystawiało się w stolicy państwa Hesji. „Pokusa” łączy artystów niemieckich i polskich, a mianowicie rzeźbiarza Birkita Helmy’ego i malarkę Angę Mierzevską czy malarza Romana Mykosa oraz rzeźbiarza i grafika Rolanda Meyera-Betsolda autorstwa Adliera Romerberga.

Jak wiele galerii, „Focusa” również została zainfekowana koroną. Musiała czterokrotnie przekładać wystawę. Corona nie ma pomocy, stowarzyszenie nie kwalifikuje się do złożenia wniosku. „Na szczęście mamy lojalną publiczność” – powiedział skarbnik Michael Cruise. Według niego do galerii przychodzi więcej Niemców niż polskich miłośników sztuki. Jednak dzięki wydarzeniom takim jak „Krótka noc galerii i muzeów” czy „Tatarte Kunst” nowicjusze zawsze dowiadują się o „Pokusie” – i coraz więcej. Miasto wspiera stowarzyszenie wyłącznie w ramach projektu, np. poprzez dodatek na podróż.

Eva Hartmann i Michael Cruise wrócili z Wrocławia w weekend z pracami Maijki Dokudovic i Ionis Anastasio w bagażu. Już od piątku można kupić grafiki, rzeźby, instalacje i grafikę książkową.

Continue Reading

Top News

Maraton w Gelsenkirchen: 20-letni mężczyzna upadł i zmarł

Published

on

Kelsenkirzena.
Tragiczny koniec Maratonu Vivawest w niedzielne popołudnie w Gelsenkirchen: 20-letni mężczyzna upadł i zmarł na krótko przed końcem.

W ramach Maratonu Vivawest przedstawienie odbyło się w niedzielę: tuż przed końcem półmaratonu upadł i zmarł 20-latek. Zostało to ogłoszone w niedzielę wieczorem przez organizatora MMP i burmistrz Gelsenkirchen Karin Welge (SPD).

Po południu uczestnik półmaratonu zasłabł na krótko przed końcem – potwierdziła zapytana rzeczniczka MMP Sarah Schmidts. Według doniesień 20-latek zmarł, mimo że „natychmiastowe działania ratunkowe rozpoczęły się natychmiast i trwały podczas transportu pacjentów i hospitalizacji”.

Gelsenkirchen VivaWest Marathon: 20-latek umiera po zawaleniu

„Nasze myśli są z rodziną i bliskimi i składamy im najgłębsze kondolencje” – kończy przesłanie w imieniu organizatora, partnera tytułowego VivaWest oraz innych współpracowników i uczestników.

Przeczytaj także: VivaWest Marathon – zawodnicy wreszcie mogą zjechać ponownie


Burmistrz Gelsenkirchen Karin Welge odpowiedział na Facebooku w niedzielę wieczorem i złożył rodzinie „najgłębsze kondolencje”.


Dodatkowe artykuły tego typu można znaleźć tutaj: Gelsenkirchen


READ  Atlantic Overseas Relations: To stoi za misją Bidena w Polsce
Continue Reading

Trending