Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Tom Poland: W świetle srebrnego księżyca | Tom Polska

Tej niedzielnej nocy księżyc świecił jasno. Unosiła się tak pięknie, jakby w nocy rzucono kilka srebrnych dolarów, a pyłek nadawał jej złoty odcień. Pomyślałem, że dzisiejsza noc jest idealna na światło księżyca. Tak, stare destylatory znów zadziałałyby tego dnia przy blasku srebrnego księżyca.

Moonshine nie bez powodu przyszło mi do głowy. Następnego ranka mój przyjaciel Ralph Scurry zabierze mnie do pozostałości starego destylatora.

Utonął na żółto w poniedziałek rano. Jimmy Hendrix zachował swoją purpurę tam, gdzie chciał pocałować niebo, ale jechałem przez żółtą mgłę, chcąc kopnąć niebo. Moja przednia szyba przybrała brudny żółty odcień, ale szedłem przez złociste, zakurzone niebo, myśląc o białej błyskawicy i zielonych torbach, które Grantt przywiózł wiele lat temu.

W okresie zakazanym Grantt dopełnił swojego bimberu – jak powiedział mi na jednym z ranczów „najlepszy trunek w całym hrabstwie”. Nie zabijał ani nie oślepiał ludzi za pomocą grzejników i lutu ołowiowego. Stworzył wysokiej jakości białe błyskawice, a wysokiej jakości bimber zależy od bezpiecznego sprzętu, dobrej, czystej wody, „sekretnego” składnika, ustronnego miejsca w pobliżu fontanny lub potoku i oczywiście unikania piekielnych powrotów. (Sekretnym składnikiem, którego się nauczyłem, był głównie deser.)

Spotkałem Ralpha w jego pięknym domu z zabytkowym domkiem z bali i terenami, na których niektóre drzewa stanowe sięgają nieba. Wsiadłem do wózka golfowego w starym pickupie Ralpha i wspiąłem się na polną drogę, którą szliśmy. Wyładował swój wózek golfowy i jechaliśmy po starym domu z dobrze wykopaną ręką i gęstymi barwinkami, obok szmaragdowych projektów żywności dla dzikich zwierząt, koniczyny i radioaktywnych czerwonych niedopałków. Tam.

Potem zobaczyłem zardzewiałe beczki kierujące się w stronę strumienia zasilanego fontanną – jedyne, co kiedyś trzeba było zrobić, to się przefiltrować. Ralph i ja poszliśmy w dół strumienia, jasne jak na godzinę, i usiedliśmy na szczycie beczki z jego dzbanem whisky. Znalazł piękny dzban u stóp wzgórza. Został nazwany na cześć wczesnego dzbanka do układania Payneham, więc można je było układać jeden na drugim w piekarniku. Nie wątpię, że bimbrownicy też je układali. Pula Edgefield została stworzona na niezłą przeszkodę.

READ  Mieszkańcy "Bilkerheim Weldersbach" mimo szczepień uzyskali pozytywny wynik

Stałem nad zardzewiałymi beczkami i wyobrażałem sobie zacier do gotowania na ogniu, miedzianą rurę i zwoje, beczki i układarki. Oczywiście bimber jest nielegalny, ale przede wszystkim ma związek z południową częścią. Wielu rolników prowadziło destylator. Zgoda. Hodowla kilku upraw, zwierząt gospodarskich i drobiu sprawiła, że ​​rolnik stał się samowystarczalny, a dziś nie możemy rościć sobie prawa własności. Ci starzy sojusznicy potrzebują teraz drinka, więc dlaczego nie osiągnąć samowystarczalności.

Wtedy niektórzy z „Govminda” zdecydowali się zakazać spożywania alkoholu, aby bimber mógł zamienić się w plon kasowy – i legendę o nieustraszonych góraliach, historii związanej z NASCAR i epickimi opowieściami o oportunistycznych chłopach. Mój Patton ma historię, która wiąże się z wycieczką do hotelu Crosspass, ale jest to historia na inny dzień.

Aby dostać się do więzienia, bimber musiał odbywać się na południu, gdzie przed oczami znajdował się zardzewiały dowód. Były chwile, kiedy te beczki jarzyły się blaskiem srebrnego księżyca. Teraz będą rdzewieć dzień i noc i powrócą na ziemię we właściwym czasie, niosąc słaby ślad kukurydzianej whisky. Teraz, gdy tam są, możemy przypomnieć sobie tylko miejsce zwane Przeszłością, przypomnienie czasów, kiedy schodziliśmy do tej krainy.

Tom Poland jest autorem 12 książek i ponad 1000 artykułów w czasopismach. Na południe od gazet w Georgii i Południowej Karolinie, co tydzień pisze artykuły o jej mieszkańcach, tradycjach, sposobie życia i zmieniającej się kulturze, a także często mówi o grupach w Południowej Karolinie i Georgii. Odwiedź polską stronę internetową pod adresem tompoland.net Lub wyślij mu e-mail na adres [email protected]