Connect with us

Top News

Tom Poland: W świetle srebrnego księżyca | Tom Polska

Published

on

Tej niedzielnej nocy księżyc świecił jasno. Unosiła się tak pięknie, jakby w nocy rzucono kilka srebrnych dolarów, a pyłek nadawał jej złoty odcień. Pomyślałem, że dzisiejsza noc jest idealna na światło księżyca. Tak, stare destylatory znów zadziałałyby tego dnia przy blasku srebrnego księżyca.

Moonshine nie bez powodu przyszło mi do głowy. Następnego ranka mój przyjaciel Ralph Scurry zabierze mnie do pozostałości starego destylatora.

Utonął na żółto w poniedziałek rano. Jimmy Hendrix zachował swoją purpurę tam, gdzie chciał pocałować niebo, ale jechałem przez żółtą mgłę, chcąc kopnąć niebo. Moja przednia szyba przybrała brudny żółty odcień, ale szedłem przez złociste, zakurzone niebo, myśląc o białej błyskawicy i zielonych torbach, które Grantt przywiózł wiele lat temu.

W okresie zakazanym Grantt dopełnił swojego bimberu – jak powiedział mi na jednym z ranczów „najlepszy trunek w całym hrabstwie”. Nie zabijał ani nie oślepiał ludzi za pomocą grzejników i lutu ołowiowego. Stworzył wysokiej jakości białe błyskawice, a wysokiej jakości bimber zależy od bezpiecznego sprzętu, dobrej, czystej wody, „sekretnego” składnika, ustronnego miejsca w pobliżu fontanny lub potoku i oczywiście unikania piekielnych powrotów. (Sekretnym składnikiem, którego się nauczyłem, był głównie deser.)

Spotkałem Ralpha w jego pięknym domu z zabytkowym domkiem z bali i terenami, na których niektóre drzewa stanowe sięgają nieba. Wsiadłem do wózka golfowego w starym pickupie Ralpha i wspiąłem się na polną drogę, którą szliśmy. Wyładował swój wózek golfowy i jechaliśmy po starym domu z dobrze wykopaną ręką i gęstymi barwinkami, obok szmaragdowych projektów żywności dla dzikich zwierząt, koniczyny i radioaktywnych czerwonych niedopałków. Tam.

Potem zobaczyłem zardzewiałe beczki kierujące się w stronę strumienia zasilanego fontanną – jedyne, co kiedyś trzeba było zrobić, to się przefiltrować. Ralph i ja poszliśmy w dół strumienia, jasne jak na godzinę, i usiedliśmy na szczycie beczki z jego dzbanem whisky. Znalazł piękny dzban u stóp wzgórza. Został nazwany na cześć wczesnego dzbanka do układania Payneham, więc można je było układać jeden na drugim w piekarniku. Nie wątpię, że bimbrownicy też je układali. Pula Edgefield została stworzona na niezłą przeszkodę.

READ  Wywiad: Jęczmień ostrzega przed końcem „UE, jaką znamy” – czy kurs van der Leyena zawiódł?

Stałem nad zardzewiałymi beczkami i wyobrażałem sobie zacier do gotowania na ogniu, miedzianą rurę i zwoje, beczki i układarki. Oczywiście bimber jest nielegalny, ale przede wszystkim ma związek z południową częścią. Wielu rolników prowadziło destylator. Zgoda. Hodowla kilku upraw, zwierząt gospodarskich i drobiu sprawiła, że ​​rolnik stał się samowystarczalny, a dziś nie możemy rościć sobie prawa własności. Ci starzy sojusznicy potrzebują teraz drinka, więc dlaczego nie osiągnąć samowystarczalności.

Wtedy niektórzy z „Govminda” zdecydowali się zakazać spożywania alkoholu, aby bimber mógł zamienić się w plon kasowy – i legendę o nieustraszonych góraliach, historii związanej z NASCAR i epickimi opowieściami o oportunistycznych chłopach. Mój Patton ma historię, która wiąże się z wycieczką do hotelu Crosspass, ale jest to historia na inny dzień.

Aby dostać się do więzienia, bimber musiał odbywać się na południu, gdzie przed oczami znajdował się zardzewiały dowód. Były chwile, kiedy te beczki jarzyły się blaskiem srebrnego księżyca. Teraz będą rdzewieć dzień i noc i powrócą na ziemię we właściwym czasie, niosąc słaby ślad kukurydzianej whisky. Teraz, gdy tam są, możemy przypomnieć sobie tylko miejsce zwane Przeszłością, przypomnienie czasów, kiedy schodziliśmy do tej krainy.

Tom Poland jest autorem 12 książek i ponad 1000 artykułów w czasopismach. Na południe od gazet w Georgii i Południowej Karolinie, co tydzień pisze artykuły o jej mieszkańcach, tradycjach, sposobie życia i zmieniającej się kulturze, a także często mówi o grupach w Południowej Karolinie i Georgii. Odwiedź polską stronę internetową pod adresem tompoland.net Lub wyślij mu e-mail na adres [email protected]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim: Wypadek w złym kierunku – 3 zabitych! – Wiadomości krajowe

Published

on

Pforzheim (Badenia-Wirtembergia) – Poważny wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim. Powód: jazda pod prąd! Około 3.45 w niedzielę 35-letni mężczyzna wyjechał swoim peugeotem z parkingu Yes Campfellback w kierunku przeciwnym do drogi na autostradzie.

Zderzył się czołowo z kierowcą Renault i przejechał prawie cztery kilometry – w samochodzie jadło czterech młodych mężczyzn, z których dwóch zginęło na miejscu zdarzenia.

Frank Weber z policji w Pforzheim w BILD: „Kierowca Renault (28) i pilot (24) zginęli w ataku z przodu. Kolejni 28-latek i 33-latek siedział z tyłu pojazdu. zostały przewiezione do szpitali.”

Kierowca, który pojechał niewłaściwą drogą, również doznał poważnych obrażeń. Według policji inny kierowca początkowo skarżył się, że kierowca Peugeota jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Weber: „Służby ratunkowe natychmiast zaczęły szukać samochodu, ale początkowo nie mogły go nigdzie znaleźć.

Według raportów BILD, musiało być kilka telefonów alarmowych, ponieważ przyczyna wypadku została później zauważona przez „niebezpieczny styl jazdy”.


Tylko kupa śmieci: na A8 zgubiony kierowca zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, zabijając trzech, a dwóch poważnie raniąc.Zdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogą

Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogąZdjęcie: Marcus Rod / DBA


W tym Renault zginęły dwie osoby

W tym Renault zginęły dwie osobyZdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Dokładny przebieg wypadku jest teraz określony

Dokładny przebieg wypadku jest teraz określonyZdjęcie: 7aktuell.de/Alexander Hald

Autobahn 8 jest obecnie całkowicie zamknięty między Pforzheim-Ost i Pforzheim-Nord. Na służbie są ratownicy i policja.

Świadkowie, którzy mogą udzielić informacji o przebiegu wypadku lub stylu jazdy 35-latka, proszeni są o kontakt z Policją Drogową w Pforzheim pod numerem 07231 125810.

READ  Własna zasada 1G – Corona, popularny gospodarz w Berlinie, zwiększa szczelność
Continue Reading

Top News

Siostry Schmidtstorp wracają do Polski / Sumo srebro i brąz

Published

on

Daniela Schmidtstorp weszła na ring w kategorii wagowej 73 kg, rzucając na ring swoją przeciwniczkę Lenę Andrezek w pierwszej walce, dzięki czemu była w stanie wygrać walkę. Porażkę musiał przyznać Olivii Klegolskiej, która później w drugiej walce zdobyła złoty medal, ale w trzeciej walce potężnym kopnięciem rzucił na parkiet Agatę Sorosuchę. Zachował się srebrny medal w wadze -73 kg.

Kerstin Schmidtstorp i Johanna Schumann weszły na ring, aby zebrać kluczowe punkty rankingowe na Igrzyska Światowe 2022 w kategorii wagowej 80 kg. Johanna Sooman zmierzyła się z Ukrainką Anną Fomitską, tym razem Johanna nie znalazła przeciwko niej żadnej techniki i musiała zaakceptować porażkę. W kolejnej walce zmierzył się z Aleksandrą Grigile z Polski. Niestety Johanna doznała kontuzji kolana i została wykluczona z meczu. W długiej walce o sumo, Kerstin Schmidtstarp była w stanie rzucić na parkiet silną mistrzynię Europy juniorów Irinę Hrebenziu z harai koshi. W starciu z byłą mistrzynią Europy i świata Anną Alexandrovą z Rosji, przegrała i Kerstin Schmidtstarp musiała przejść do rundy pocieszenia, ale brąz wciąż był w zasięgu. Chęć odniesienia sukcesu i chęć konsolidacji ważnych punktów powstałych w ciągu trzech lat sprawiły, że Kerstin wyrosła poza siebie. Wygrała brązowy medal w meczu o brązowy medal z Aleksandrą Krikel z Polski.

„Kogut” w koszyku w ten weekend Jerk Frischmann z Babelsberg walczył do 115 kg. Jak zawsze Draw przywiózł mu Waję Duri z Ukrainy, a ten silny, młody zawodnik był magiczną atrakcją dla Jork na wiele meczów. Walki z nim nasilają się coraz bardziej, ale to nie wystarczy, by wygrać. Ale został wciągnięty do rundy komfortu i był w stanie ukończyć na 7. miejscu.

Wszyscy zawodnicy zmierzyli się z wyzwaniem dywizji otwartej, w której wspólnie walczyły wszystkie kategorie wagowe. Daniela, która waży zaledwie 72 kg, była jednym z najlżejszych i najcięższym zawodnikiem turnieju został wylosowany. To właśnie sprawia, że ​​ta kategoria wagowa jest tak wyjątkowa, szybkość i zwinność Danieli mierzy się z wagą i wzrostem polskiej rywalki Susannah Kristek. To jest to, co publiczność chce zobaczyć i sprawić, by sumo było wyjątkowe i przyjemne. Daniela próbowała unikać przeciwnika i być nękana przez Suparisa (stopy/stopy z płaską dłonią na klatce piersiowej przeciwnika). Dopiero gdy Susanna Cristek ją złapała, Daniela została wyrzucona z ringu. Susannah Kristek jest aktualną bliźniaczą mistrzynią Europy juniorów w 2021 roku!

READ  Ukradli go naziści: 77 lat później znów w Polsce Bell - Nowości w kraju

Kerstin nie odniosła łatwego zwycięstwa z mistrzynią świata Herveid Ivaną Berezovską. Udało jej się jednak walczyć aż do małego finału w finale Hope, gdzie przegrała po wielkiej bitwie z Ukrainą przeciwko Victorii Sark. 5 miejsce w tak mocnej konkurencji, szaleństwo!

Jர்க்rg Frischmann walczył z ufnością o zwycięstwo nad Węgrem Patrickiem Pusasem, który nie wydawał się być kontuzjowany, a tym samym George wygrał, ponieważ Georgia była w finale przeciwko Kadyksowi. To naprawdę wyrzuciło komentarz z twarzy Jurki Subarisa. J ஜோrg przeszedł do rundy pocieszenia, wciąż mając nadzieję na zwycięstwo nad Cockpipe Miko-Logic of Poland. Niestety kolejny najsilniejszy Gruzin był w kolejnej walce i pozwolił eksplodować naszemu marzeniu o otwartym medalu z mężczyznami. Dobre 7 miejsce z emocjonującymi walkami to dobry wynik.

Na zakończenie imprezy jury nominowało sportowca, który miał odebrać targową nagrodę sportową ufundowaną przez Ambasadora Japonii z Polski! Brandenburg Sumotory Jurk Frishman otrzymał nagrodę, ponieważ traktuje swoich kolegów z drużyny z szacunkiem, niezależnie od tego, czy wygrają, czy przegrają. Ta nagroda jest warta więcej niż jakikolwiek złoty medal, twoje własne rozsądne zachowanie sportowe zostanie zauważone i będziesz postrzegany jako wzór do naśladowania.

Sędziami obok ringu były Elke Novak i Jana Harbart. Delegacji przewodniczyli dyrektor sportowy Wolfgang Jacquesward i trener Sandra Coppen-Jacquesward.

Od 11 rano 9 października Brandenburger będzie miał okazję zobaczyć fragmenty europejskiej elity walki sumo w Trifelderhall w Braisenberg und der Howell’s Wisenveck. Do tej pory zgłosiły się już Francja, Włochy, Rosja, Węgry, Polska, Wielka Brytania i Ukraina.

Continue Reading

Top News

Polska wygrywa ze standardowym pistoletem

Published

on

1. Tomas Partnick (POL), 2. Carls Olson (Szwecja), 3. Olson Stephen (DEN)

Polar Thomas Bartnik wygrał zimą finał Pucharu Europy ze standardową bronią na dystansie 300 metrów. Najlepsze szóste miejsce w Szwajcarii wywalczył Pascal Packman.

Od 24 do 26 września strzelnica Winter O’Hareball będzie mekką najlepszych europejskich snajperów na 300 metrów z ośmiu krajów. Tomas Bartnik wygrał trzyetapowy turniej z 591 punktami, więc Polak wyrównał rekord Europy ustanowiony przez Austriaka Bernharda Pickela. Srebro powędrowało do Danii ze Szwedem Carlem Olsonem (589) i Stephenem Olsonem o brąz (588). .

Najlepszy Szwajcar na szóstym miejscu
Siedmiu szwajcarskich snajperów rywalizowało ze standardowymi działami w piątek rano. Najlepszy był Pascal Packman na szóstym miejscu z 585 punktami. Pogman stracił kilka punktów, zwłaszcza na trybunie, dwie serie po 95 punktów w każdej. Gilles Dufox pozostaje w tyle z 583 pierścieniami. Sylvia Kignard i John Lokpihler zajęli odpowiednio 13. i 14. miejsce. Sandro Grouter, Sasha Tongi i Rafael Prouter zajmują 16, 20 i 21 miejsce.

Jutro, w sobotę, na pokazie zimowym odbędą się zawody z pistoletu 300m 3×40. Finał Pucharu Europy kończy się w niedzielę.

READ  Indyjscy bokserzy młodzieżowi koncentrują się na światach, które w Polsce nie otwierają się liczbami rządowymi - The New Indian Express
Continue Reading

Trending