Connect with us

Top News

Polskie Hurricane wygrywają przełom na Miami Open

Published

on

(Reuters) – Po zdobyciu pierwszego tytułu Masters 1000 na Miami Open, Polak Hubert Harkoks po raz pierwszy w swojej karierze znalazł się w pierwszej dwudziestce.

W finale mężczyzn 24-letni Janic Sinner przegrał kilka podwójnych błędów w setach 7-6 (4), 6-4, co kosztowało jego 19-letniego włoskiego przeciwnika.

„Oczywiście staram się być tak solidny, jak tylko potrafię, ponieważ on potrafi uderzać piłki tak mocno… jeśli mu na to pozwolisz, będzie biegał dookoła” – powiedział dziennikarzom po meczu.

– Więc staram się nadążyć za jego tempem, żeby mógł walczyć z każdą piłką.

W ćwierćfinale i półfinale, w tym z piątym Grekiem Stephanosem Tsitsipasem i ósmym Rosjaninem Andriejem Rublowem, Hurgas jest na dobrej drodze do osiągnięcia największego sukcesu w swojej karierze i na pewno będzie cieszyć się zwycięstwem.

„Miałem dużo wiary w siebie… Myślę, że wygranie takich zawodów daje Ci dodatkową motywację i pewność siebie” – powiedział Hurgas, który obecnie zajmuje 16 miejsce na świecie.

“Możesz to zrobić jak trudne chwile.”

Po spędzeniu prawie połowy zeszłego roku na Florydzie, Hargas najlepiej nadaje się do cieplejszych i bardziej aktywnych warunków w Miami. W styczniu wygrał także Delray Beach Open.

„Byłem solidny przez cały turniej, byłem w stanie przejść przez każdą rundę i jeszcze bardziej zostałem zmuszony do kolejnej rundy. Myślę więc, że jest to dla mnie wyjątkowa runda” – powiedział.

„Mój tenis jest coraz lepszy”.

Raport Amy Tennery; Himani Sarkar Edycja

READ  Po wyjeździe z Polski: Peter Hyballa znalazł nową pracę
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wszyscy jesteśmy Europą Wschodnią!: Poland & Co – Zachód wpływa na siebie, gdy nie docenia polityki

Published

on

– Jர்க்rk Scheller jest profesorem historii sztuki na Uniwersytecie Sztuki w Zurychu oraz publicystą, muzykiem i sportowcem siłowym. Ostatnio opublikował „Identity on Twilight” (Claudius Verlock, 2021). Tekst został opublikowany w dłuższym wydaniu w Philosophical Magazine (04/21)

Kiedy niemieckie środki masowego przekazu mówią o Europie Wschodniej lub Europie Środkowo-Wschodniej – dla uproszczenia „Europie Wschodniej” – opiera się to na czynniku pozytywnym. Obalenie rządów prawa w Polsce, nacjonalizm listy klientów na Węgrzech, korupcja w Bułgarii, wojna na Ukrainie – artykuły i projekty poświęcone tym tematom.

Ponadto w Europie Wschodniej wciąż brakuje mitów turystyczno-kulturowo-geograficznych. Egipt, piramidy. Japonia, Świątynie. Nowa Zelandia, Hobby. Maroko, Kaspijczycy. Republika Mołdawii? Słowacja? Bliski sąsiad też Polska?

[Wenn Sie aktuelle Nachrichten aus Berlin, Deutschland und der Welt live auf Ihr Handy haben wollen, empfehlen wir Ihnen unsere App, die Sie hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen können.]

Jeśli patrzy się ze strachem i podziwem na Chiny i Stany Zjednoczone, klasyczny monastycyzm kojarzy się z Tybetem, oczy niewolników z safari lśnią, gdy wspomina się o Tanzanii, a Europa Wschodnia dziwnie rozprzestrzenia się w popularnej fantazji. To tradycja. Tradycja, która nie mogła być jeszcze powierzchowna w czasach mieszania i rozpuszczania granic.

Krótko mówiąc, mamy do czynienia z Rosją między Niemcami i Austrią z jednej strony oraz z Rosją z drugiej, której granice i stosunki władzy zmieniały się nieustannie na przestrzeni dziejów, nawiązując do hybrydy, która sama w sobie nie należy do Zachodu. lub odpowiednio. Zadbaj o to jako zagraniczny. Polski historyk sztuki Piotr Piotrowski, który zmarł w 2015 roku, przekonywał, że Europa Wschodnia nie jest „prawdziwym innym”, ale „bliskim innym”.

Jego celem jest „uczynienie Prowincji Zachodniej”

Niepokój dzisiejszego wielobiegunowego zrywu daje nam tępą wiedzę, że wszyscy jesteśmy teraz mieszkańcami Europy Wschodniej, a także Europejczykami z Zachodu – widzami i ciągle zmieniającymi się postaciami w dramacie globalnym, różnymi językami i sprzecznymi kierunkami stanowisk. Celem Piotrowskiego było „Westernize”.

W rzeczywistości wydaje się, że na Zachodzie bardzo powoli oszukuje się, że nie jest się już samotnym, jak wieki europejskiego sukcesu, kolonializmu i wyjątkowości. Doświadczenie dobrze znane wielu mieszkańcom Europy Wschodniej na krawędzi władzy.

Europa Zachodnia również wpada w granice geopolityczne

Czy obojętność lub ukryta arogancja nad „obwodem” Europy Wschodniej powinna przesłaniać fakt, że zmierza ona do granicy geopolitycznej w samej Europie Zachodniej? Nie wdając się w relatywizm kulturowy czy nie doceniając nacjonalizmu, lepiej w naszych szerokościach geograficznych powstrzymać się od podejmowania negatywnych determinacji wobec Europy Wschodniej: czego możemy się nauczyć od Europy Wschodniej, a jak z teraźniejszości i przeszłości?

READ  Polska: prawicowy konserwatywny rząd traci większość parlamentarną

Niestety dzieje się odwrotnie. Tajna obcość rozprzestrzeniła się nie tylko w krajach niemieckojęzycznych; „Bardzo różne” Piotra to fascynacja przemyśleniem „naszych bardzo różnych”: kiedy więcej problemów i różnic tożsamościowych uderza, wzrasta zainteresowanie mediów i gesty solidarności. To zdumiewające, jak dominują amerykańskie dyskursy i walki społeczne w Europie.

[Lesen Sie hier: Aminata Touré und Karamba Diaby im Interview: „Deutschland ist kein rassismusfreies Land“]

Należy pamiętać, że w latach 80. socjaldemokraci sprzeciwiali się walce o niepodległość polskiego związku zawodowego Solidarnowski, a dziś partia solidaryzuje się z Black Lives Matter.

Czarne życie ma znaczenie! Uczestniczyło wielu – również z SPD (zdjęcie archiwalne z lipca 2020)Zdjęcie: Hannibal Hanschke, REUTERS

Zgony Polaków z powodu prawicowej przemocy ekstremistów w „złych latach baseballu” (Christian Bangle), kto jeszcze ich zna? Polacy, którzy byli kolonizowani, wyzyskiwani i walczyli przez dwa stulecia przez swoich przodków, jak dziś czują się akademicy, gdy mówią o „białych przywilejach” z nową esencjalistyczną mądrością? Czy widzieliście podobne wielkie wydarzenia solidarności z Białorusinami lub antypolskim narodem, kiedy tysiące ludzi protestowało solidarnie z Black Lives Matter w Niemczech pomimo korony?

Każdy, kto mówi przeciwko sobie, jest rzecznikiem. Każdy, kto się ze sobą nie łączy, jest ideologiem.

Musisz zmienić kolejność szablonów

Jeśli porzucisz czarno-biały gatunek i poświęcisz się hybrydom i opowieściom Europy Wschodniej, Wersja: 0.9 Initial HTML: 0000000136 EndHML: 0000000884 Startfraction: 0000000172 Endfraction: 0000000848 Źródło: About: Empty Na przykład, jeśli wielokulturowość ilustruje wielokulturowość obrazami białych spotykających się z czarnymi lub ludzi rozmawiających w hełmach, mniej wyraźna wewnętrzna wielokulturowość i różnorodność Europy nie będą widoczne. Jak naprawdę reprezentujesz „Mołdawię”? Lub „abchaski”?

Są to formy precyzyjnej różnorodności, które muszą zająć trwałe miejsce w dyskursach o globalizacji, migracji i kulturze wymiany. Zbudowana w ruinach Związku Radzieckiego w 1991 roku Republika Mołdawii ma prawdziwie hybrydową przeszłość: czasami węgierską, czasami osmańską, czasami rosyjską, czasami rumuńską, czasami sowiecko-rosyjską i wiele rzeczy naraz.

[Behalten Sie den Überblick: Jeden Morgen ab 6 Uhr berichten Chefredakteur Lorenz Maroldt und sein Team im Tagesspiegel-Newsletter Checkpoint über die aktuellsten Entwicklungen rund um das Coronavirus. Jetzt kostenlos anmelden: checkpoint.tagesspiegel.de.]

W XIX wieku Niemcy, Rosjanie, Ormianie, Ukraińcy, Bułgarzy, Polacy, Rumuni i Kaukaz żyli teraz jako terytorium narodowe. W 1900 r. prawie połowa mieszkańców stolicy Kiszyniowa była Żydami. W 1903 prawicowi ekstremiści wszczęli masakrę – nie wódz, nie ostatni. Historia Kiszyniowa pokazuje, że wielokulturowość może odnieść sukces, ale zawsze istnieje ryzyko, że grupy etniczne będą grać przeciwko sobie.

Każdy, kto myśli dziś o UE, powinien spojrzeć na Mołdawię w poszukiwaniu możliwości i ograniczeń lub różnorodności, które mogą rosnąć razem i uczyć się na doświadczeniach związanych z różnorodnością kulturową i słabością polityczną. Mała, ale poświęcona sztuce i teorii scena Chisina to dobry początek.

Oczywiście możesz też poradzić sobie z kulturą w Afryce!

Catalina Pukos, młoda artystka z Mołdawii, która obecnie studiuje sztukę medialną w Kolonii, napisała do mnie niedawno: „Uczenie się z perymetru jest bardzo ważne. Artyści wschodnioeuropejscy od początku gotowi są na niebezpieczną sytuację, dlatego bardzo refleksyjnie podchodzą do tego, co wyrażają i jak radzą sobie z własną kulturą. ”

Nie zapomnij studiować pism filozoficznych Guame Anthony’ego Apii jako członka rodziny o długiej tradycji w Niederdealfen w Nadrenii Północnej-Westfalii i poznaj afrykański lud Eve! Ale co, jeśli nie wiesz, gdzie jest Republika Mołdawii, lub nawet nie rozumiesz, dlaczego w sąsiedniej Polsce tak bardzo dominuje kultura i narodowość?

Najpierw naziści, potem sowieci

Łatwo jest krytykować obecny prawicowy, konserwatywny rząd w Polsce. To więcej niż właściwe. Ale sam nie da się z tego wiele wydobyć. To, co dzieje się w Polsce, może zrozumieć tylko ktoś, kto rozumie historię Polski. Od końca XVIII do końca XX wieku Polska była geopolityczną masą manewrową, podzieloną, wyzyskiwaną i poniżaną. Najpierw naziści, a potem Sowieci celowo zniszczyli elitę kraju.

Wstrząsy przechodzą przez pokolenia i potrzebują dużo czasu, aby stać się politycznie stabilnym, patrz Niemcy Wschodnie. Dlaczego Europa Wschodnia nie odegrała roli w badaniach postkolonialnych, jak słusznie zauważa Mithu Sanyal w swojej powieści „Tożsamość” (2021)? Chociaż dyskurs o książkach, takich jak Polityka tożsamości Petera Rodgera na Ukrainie, 1991-2006 „jest rzadki, dlaczego amerykańska polityka tożsamości wywołała dyskurs w Europie Zachodniej? Dlaczego nie odkryć także duchowego dziedzictwa Polski?

W czasach, gdy rosną prawicowe dyktatury (np. w Brazylii), lewicowe dyktatury (np. w Chinach) i liberalna polityka tożsamościowa, jaka jest dyktatorska krytyka „uwodzicielskiego myślenia” Cesli Milosa (1953) czy Lesska Satyra Kołakowskiego na realny socjalizm, “czym jest socjalizm?” (1956).

Czy są intelektualistami, którzy myślą, że są sprytni i chcą władzy? Poznaj ich dobrze

Milos posługuje się przykładem polskich intelektualistów upojonych komunizmem – dlaczego intelektualiści – elita jest szczególnie podatna na władzę: chcą przezwyciężyć intelektualną sprzeczność między postrzeganą a prawdziwie słuszną. Z jednej strony wielu intelektualistów uważa, że ​​są lepsi od mas. Są prawie sfrustrowani, że naiwni inni nie rozumieją tego, co sami od dawna rozumieli. Z drugiej strony nęka ich poczucie wyobcowania i chcą należeć do tej samej grupy. Tak więc, jeśli pojawi się ruch polityczny, obiecuje zjednoczyć wyższą ideologię z władzą i masami, a oni to akceptują.

Z kolei Kołakowski, niegdyś zagorzały komunista, został w czasach cenzury śmiesznie zredukowany do humoru. Napisał (oficjalnie) długą listę tego, czym jest socjalizm: państwem, które jest karane bez procesu; Rząd, który zmusza ludzi do kłamstwa; Państwo, w którym biurokracja rośnie szybciej niż klasa robotnicza…

Jego puenta: Liberalizm i wolny rynek uratują socjalizm

Ale w rzeczywistości nie patrzył tak źle na socjalizm, pisał w 1995 roku, że „resztki socjalizmu”: „Przede wszystkim socjalistyczne wartości są postrzegane w ramach demokratycznego rynku w połączeniu z liberałami”. Liberalizm i wolny rynek chronią socjalizm – to prawdziwy paradoks prawdziwej historii!

Polski filozof prawa Wojciech Sadursky, który wykłada w Sydney, buduje obecnie oświeceniowe tradycje Polski, krytykując konserwatywny rząd narodowy za naruszenie konstytucji w swojej książce „Upadek konstytucyjny Polski” (2019). Należy pamiętać, że w 1791 r. Polska przyjęła trzecią nowożytną konstytucję świata, która zawierała rozdział władzy i wolność religijną.

Na przykład ratusz w Bosnanie jest latarnią morską wielu religii

Wczesne etapy tej otwartej nowoczesności widoczne są już w renesansie. Na przykład ratusz w Bosnonie jest latarnią morską wielu religii i kultur, zaznaczając Polskę jako główne mocarstwo europejskie w jej prawdziwym zjednoczeniu z Litwą (1569-1795). Budynek w stylu renesansowym został zbudowany w połowie XVI wieku przez architekta z Ticino, Giovanniego Battistę de Quattro. Na rampie Cussets przedstawiają postacie mitologiczne i historyczne od Lukrecji po Kleopatrę.

Faada przedstawia starożytnych filozofów grecko-rzymskich. Wewnątrz znajdują się herby Sforzów i Habsburgów, wenecki globus z 1688 r., będący świadectwem społeczności międzynarodowej, oraz obrazy egzotycznych zwierząt na kasetonowym suficie. Polska ówczesna demokracja arystokratyczna słynęła z tolerancji religijnej. Ważne jest, aby pamiętać o tych faktach dzisiaj – nie po to, by odwrócić uwagę od błędów teraźniejszości, ale po to, by pokazać, że teraźniejszość jest czasami karmiona przeszłością, która ją poprzedza.

Continue Reading

Top News

Ex-result: Mile o sztuczkach podatkowych

Published

on

WCzy mogę spłacić coś, czego nie zapłaciłeś? Przysłowie mówi, że każdy zdrowy rozsądek ma tu najmniej dokuczliwe uczucie. Nawet jeśli cała branża żyje z szukania dziur podatkowych, znajdowania ich i prześlizgiwania się po nich jak najciszej – tu chodzi o niesprawiedliwość od początku.

W końcu niektórzy prawnicy i doradcy podatkowi byli zaniepokojeni modelem Come-X, który jest kryminalny Bundesgerichtshof Teraz potwierdzone, nie brał udziału. Inni nie mają problemu z takimi umowami – trafili do więzienia.

Rzeczywiście wygrana dla SPD

Nic dziwnego, że teraz wszystkie partie z zadowoleniem przyjmują orzeczenie Sądu Najwyższego, ponieważ naganna praktyka kosztowała państwo miliardy i połączyła ogromne zasoby administracji i wymiaru sprawiedliwości. Obywatel może ciągle zadawać sobie pytanie, jak do tego może dojść, kto korzysta i jak zapobiegać takim nadużyciom w przyszłości – w końcu chodzi o biznes i dziury, nie tylko dla małych oszczędzających, ale dla dużego klienta, który zajmuje się administracją podatkową i polityka dobrze. Rzeczywiście dla nich wygrana SPD, Zwłaszcza podczas kampanii wyborczej.

Ale do wszystkich ludzi, jego kandydat na prezydenta, minister finansów Unii milczy. Najwyraźniej dlatego, że chce być cicho Olaf Scholes Cum jest zamieszany w korupcję. Jest to przedmiotem hamburskiej komisji śledczej, ponieważ administracja Senatu chciała zwolnić miliony euro z pieniędzy podatników z takich transakcji z jego pomocą. Według własnych raportów Scholes nie pamiętał szczegółowych spotkań z zaangażowanymi bankierami.

READ  Fitch potwierdza rating Polski, konsekwentnie patrząc na „A-” - First News
Continue Reading

Top News

Kościół katolicki: kara na polskich księży – Polityka

Published

on

Niemieckie orzeczenie sądu wywołało wielkie poruszenie w katolickiej Polsce: sąd okręgowy w Kolonii ukarał grzywną Dariusza Oko, polskiego teologa i księdza, za zdradę stanu. Powodem jest artykuł napisany przez Ogos w niemieckojęzycznym magazynie Teologia, w którym opisuje księży homoseksualnych jako „plagę” i inne rzeczy. Artykuł mówi w rzeczywistości: „Taka homo mafia zachowuje się jak każda mafia, jak bezwzględny pasożyt, jak rak, który jest gotowy zabić nawet swojego gospodarza i pochłania ostatnie zasoby i materiały, aby zapewnić sobie wygodne życie”. Oko pisze O księży gejów. Artykuł nosi tytuł „Potrzeba kontrolowania homoseksualizmu w Kościele”.

Raporty mogą zakłócić porządek publiczny i wywołać nienawiść wobec części populacji, a sąd okręgowy w Kolonii orzekł w tym tygodniu nałożenie 48 4800 grzywny na Dariusa Occo. Redaktor naczelny Johannes Store, który mieszka w Kolonii, został ukarany grzywną. Według rzecznika sądu, Store i Oko sprzeciwili się. W związku z tym nie ma jeszcze ostatecznej decyzji, aw obu przypadkach prawdopodobnie odbędzie się poważne śledztwo. Data tego nie została jeszcze ustalona.

W Polsce niemiecki wyrok skłonił politykę do działania: wiceminister konserwatyzmu narodowego Markin Romanowski ostro potępił wyroki skazujące. Sąd „podeptał wolność edukacyjną i okazał większy szacunek dla tortur niż dla ofiary”. Taka „paranoja” nie powinna być w Polsce dopuszczalna. Środowisko Ujawnił się w polskiej telewizji: Napisał artykuł naukowy i zebrał „znane fakty dotyczące homoseksualistów i ich nawyków”.

Oko nie jest obcy Polsce: 61-latek jest szefem filozofii kognitywnej na Papieskim Uniwersytecie „Jana Pawła II”. Częsty gość na talk show w Krakowie i Polsce. Jest autorem książki „Lavender Mafia” o sieciach homoseksualnych w Kościele katolickim. Krytycy potępili to jako otwarcie homoseksualne. Czasopismo Teologia Według autoportretu „zachowuje tożsamość katolicką”, „bez fałszywych idei dyplomatycznych, ale w najlepszym razie naukowo, bez błahych argumentów i wierny urzędowi nauczycielskiemu Kościoła”.

READ  House Fire Demin: Śledczy szukają przyczyny pożaru | NDR.de - Nowości

Nienawistny list do księdza z Monachium, który złożył skargę karną

Manfred Hawk, redaktor gazety i profesor uporu w Lugano w Szwajcarii, poparł przemówienie: Oko “czasami używał mocnych wyrażeń”, powiedział SZ. „Każdy, kto wyciągnie to z kontekstu, może to uznać za hańbę dla homoseksualistów. Z pewnością byłoby to nieporozumieniem”. Każdy, kto krytykuje sycylijską mafię, zwykle nie zwraca się przeciwko Sycylijczykom. Krytyka Ogo nie odnosi się do homoseksualistów w ogóle i homoseksualnych duchownych w ogóle, ale do grupy definiującej Ogo, cytowanej przez papieża Franciszka na początku swojego artykułu: „Lepiej porzucić kapłaństwo lub ich święte życie, niż prowadzić podwójne życie.”

Na jednej z pierwszych stron zwolennicy zbierają teraz podpisy pod petycją w Sądzie Okręgowym kanclerz Angeli Merkel i Kolonii, gdzie jest napisane: „Bronimy pastora i profesora Dariusza Ogo i odmawiamy cenzurze tego słowa”. Serwis został sprowadzony przez kontrowersyjną, radykalnie konserwatywną polską firmę Orto Uris, która jest ściśle powiązana z rządzącą PS.

Strona główna była specjalnie skierowana przeciwko monachijskiemu księdzu Wolfgangowi Rothe, który w kwietniu złożył skargę karną przeciwko Oko i Store, którzy w maju Błogosław pary gejów na #liebegewinnt w ogólnopolskiej kampanii. Otrzymuje teraz nienawistne maile z Polski, powiedział Rothe SZ. „Powszechnym zjawiskiem wśród prawicowych populistów jest wskakiwanie na modę kwestii pseudo-kościelnych w celu wysłania konserwatywnych chrześcijan. Prawicowi populiści nie przejmują się motywami religijnymi, ale skupiają się na ich sprawie”.

Continue Reading

Trending