Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Generał ze źródłami NN podniósł polską inicjatywę Avivy w czasie wojny

MEDIOLAN (Reuters) – włoski ubezpieczyciel General Aviva zamknął polski oddział o wartości prawie 2,5 miliarda euro (3 miliardy dolarów), według holenderskiego ubezpieczyciela N.N. Powiedział Reuters.

Zdjęcie pliku: Logo Aviva znajduje się przed siedzibą firmy w Londynie w Wielkiej Brytanii 7 marca 2019 r. REUTERS / Simon Dawson / Zdjęcie pliku

Notowany na giełdzie w Londynie ubezpieczyciel Aviva wygrał 22 marca trzy aukcje obligacji dla swoich polskich operacji, składając najwyższą ofertę NN, która wyceniła jednostkę na około 2,5 2,5 miliarda, podały źródła, wypowiadając się pod warunkiem zachowania anonimowości.

Niemiecki ubezpieczyciel Alliance and Generally – obecnie działający w Polsce – dostał ostatnią szansę na poprawienie swoich ofert w tym tygodniu – podają źródła.

Oczekuje się, że Aviva podejmie rozmowy na wyłączność z jednym z trzech oferentów w najbliższych dniach.

Rzecznik Avivy powiedział, że brytyjski ubezpieczyciel rozważa możliwości dla Polski, ale żadna decyzja nie została podjęta.

Generalnie NN i Sojusz odmówili komentarza.

Aviva jest drugim co do wielkości ubezpieczycielem na życie w Polsce po państwowym PZU i dziesiątym co do wielkości ubezpieczycielem publicznym w kraju. Jej działalność w Polsce obejmuje dwie duże spółki ubezpieczeniowe z Santanderem i ING.

Generał początkowo wycenił polski handel na zaledwie 2 miliardy வெறும், a 24 marca zaoferował tylko மட்மட 2,5 miliarda na osłodzenie swoich wysiłków, podały źródła.

Źródła podały, że NN dostarczył około 2,5 miliarda euro.

Aviva, której szef Amanda Blanc ma zamiar zakończyć ambitny program zwolnień majątkowych w Europie, chciała wykorzystać konkurencyjne środowisko i zaoferować trzem oferentom możliwość złożenia ostatecznych ofert w tym tygodniu.

Zdaniem generała transakcja będzie impulsem dla Polski – rynku postrzeganego przez pracodawcę Philippe’a Doneta jako kluczowego elementu ekspansji firmy, a włoski ubezpieczyciel rozważał ostatnio możliwość rozwoju na tym rynku.

READ  Policja w Stuttgarcie monitoruje zakaz pokazów koron „myślenia bocznego” - SWR

„Aviva jest prawdziwym zwycięzcą tej aukcji, ponieważ cena idzie w górę”, powiedział jeden z dostawców, a oferenci z Europy Środkowej i Wschodniej walczą o zwiększenie swoich wpływów.

Analitycy Panmure Garden wstępnie oszacowali, że sprzedaż pozostałych europejskich aktywów Auma w Polsce i we Włoszech będzie warta łącznie 2,1 mld USD (2,9 mld USD).

Aviva sprzedała swoją działalność w zakresie ubezpieczeń na życie we Włoszech 4 marca CNP Assurance we Francji za 3 543 miliony.

Od czasu sprzedaży francuskiej działalności grupie Massif Ama w lutym, zgromadził 3,3 mld euro, a dodatkowe 12 122 mln zł z nabycia 40% udziałów w Turcji w spółce joint venture z Acos Insurance International.

(1 USD = 0,8470 euro)

(1 USD = 7 0,7292)

Relacja Pameli Barbaglia, Stephena Jukesa i Agnieszki Bardesco; Dodatkowy raport Gianluca Semaro, Carolyn Cohn i Alex Hypner. Montaż: Elaine Hardcase i Mark Potter