Connect with us

Top News

Były minister spraw wewnętrznych: Schiele oskarża Niemców o gloryfikację wojny

Published

on

DOstrzegł byłego ministra spraw wewnętrznych Otto Schiele (SPD), że Niemcy obierają jednostronny kurs wobec Ukrainy. „W Niemczech szerzy się bojowość, co jest niebezpieczne” – powiedział Schiele Niemieckiej Agencji Prasowej w Berlinie. „Zieloni ze wszystkich ludzi są najbardziej jednostronni” – mówi Shiley.

„Niewiele myśli się: jak wyjdziemy z konfliktu?” Powiedział. – To dobrze, że Olaf Scholes o tym myśli – powiedział, odnosząc się do kanclerza. Schiele, który w środę kończy 90 lat, był federalnym ministrem spraw wewnętrznych w latach 1998-2005, kiedy kanclerzem był Hegard Schröder (SPD).

„Jestem bez zastrzeżeń krytyczny wobec morderczej wojny. „Musimy jednak zapytać, jakie są możliwości poza dostarczaniem Ukrainie broni i przekazywaniem pieniędzy” – powiedział Shili. Potrzebne są kreatywne pomysły. „Potrzebna jest polityczna wyobraźnia”.

Archiwum – 17.06.2015, Berlin: Były minister spraw wewnętrznych Otto Schiele (SPD). Opowiadał się za neutralnym podejściem do Ukrainy, wzorowanym na modelu szwajcarskim. Fotografia: Picture Alliance / Jörg Carstensen/dpa +++ dpa Picture Radio +++

Źródło: dpa/Jörg Carstensen

Ukraina chce być niezależna. Wszyscy powinni się z tym zgodzić. „Ale jednocześnie powinno być jasne, że trzeba mieszkać z sąsiednimi krajami, w tym z Rosją” – powiedział Shili. „Obie strony mają interesy, które należy wziąć pod uwagę”. Rosja zawsze będzie czynnikiem dla Europy. „Musimy znaleźć sposób na radzenie sobie z Rosjanami”.

Shili zwrócił uwagę na różnorodność etniczną, językową i kulturową Ukrainy. „Wielojęzyczność, w tym język rosyjski, jest faktem bezspornym”. Instrukcje ze strony są zawsze poprzedzone znakiem zapytania. „Ale spojrzenie na inne kraje pokazuje, że interesy wszystkich stron są chronione, jeśli kraj jest militarnie neutralny” – powiedział Shiley. W ten sposób Chile odrzuca przystąpienie Ukrainy do NATO.

Tutaj możesz znaleźć treści stron trzecich

Odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych jest wymagana, ponieważ zgoda ta jest wymagana przez dostawców osadzonych treści jako dostawców zewnętrznych w celu wyświetlenia osadzonych treści. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „on”, zgadzasz się na to (która może zostać odwołana w dowolnym momencie). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazywanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie za pomocą przełącznika na dole strony i poprzez Prywatność.

Uważa również, że akcesja do UE jest nierealna – Schiele zaleca zamiast tego „model szwajcarski”. Szwajcaria była rozumiana jako przykładny sposób na „budowanie wolnego społeczeństwa z wzajemnym szacunkiem i neutralnością militarną na różnych pochodzeniu etnicznym”. „Pokojowe rozwiązanie dla Ukrainy może brać za przykład Szwajcarię”. „On nie widzi, jak przystąpienie Ukrainy do UE powinno działać bez nadmiernego rozciągania UE” – powiedział.

Wszystkie ulepszenia w Live Ticker:

7:54 – Selenskyj chce dalej sprzątać ukraińskie służby specjalne

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski chce zwolnić kilku pracowników tajnych służb SBU. Zełenski ogłosił w wiadomości wideo w poniedziałek wieczorem, że odejdzie 28 pracowników. „Różne poziomy, różne obszary zainteresowania” dotyczą „korekty pracowniczej” w SBU, ale „powody są podobne: niezadowalające wyniki pracy”.

Dopiero w niedzielę Zełenski zwolnił prokuratora generalną Irinę Wenediktową i szefa tajnych służb SBU Iwana Baganowa. Prezydent przytoczył setki spraw karnych przeciwko tym urzędnikom o zdradę stanu i kolaborację z Rosją. „W szczególności ponad 60 pracowników prokuratury i SBU przebywało na terytoriach okupowanych i działa przeciwko naszemu rządowi” – ​​powiedział Zełenskij. Szybko wyznaczył następców aktorskich swojego przyjaciela z dzieciństwa Bakanova i Venediktovej.

05:10 – szef DGB Fahimi przeciwko dłuższemu czasowi pracy elektrowni jądrowych

Yasmin Fahimi, przewodnicząca Niemieckiej Konfederacji Związków Zawodowych (DGB), opowiedziała się przeciwko wydłużeniu godzin pracy trzech pozostałych niemieckich elektrowni jądrowych. „Nie zagrażają nam problemy z wytwarzaniem energii elektrycznej, ale z rynkiem ogrzewania” – powiedział Fahimi gazecie Neue Berliner Redaktionsgesellschaft (wtorek). „Elektrownie jądrowe nie pomagają w tym trochę”. Według doniesień Fahimi określił to jako znaczące, że temat kipi, zwłaszcza w krajach związkowych. Krótkie przedłużenie jest technicznie trudne, nawet w Bawarii” – powiedział Fahimi.

Kryzys energetyczny podsycił debatę na temat przedłużenia życia pozostałych elektrowni jądrowych. Podobnie jak Fahimi, federalny minister gospodarki Robert Habeck (Green) wielokrotnie powtarzał w debacie, że głównym deficytem nie jest energia elektryczna, ale przede wszystkim gaz i ciepło przemysłowe – a elektrownie jądrowe tego nie naprawią.

1:07 – Minister ds. Rodziny wprowadza więcej zasiłków na dzieci

Federalna minister ds. rodzin Lisa Bass uważa zwiększenie zasiłku na dzieci za właściwy sposób ratowania biednych rodzin w czasach rosnących cen. „Oprócz podniesienia standardowych stawek Hartz IV, będzie to sposób na wsparcie tych rodzin w ukierunkowany sposób” – powiedział Paus serwisowi informacyjnemu t-online. Zapytany, czy zasiłek na dzieci wzrośnie ze względu na inflację, zielony polityk powiedział: „Prawdopodobnie spadnie”.

Czytaj

Dyrygent Theodor Karantzis i redaktor WELT Manuel Bruck

Długoterminowym celem Traffic Light Alliance jest wprowadzenie podstawowej ochrony dzieci, a tym samym konsolidacja wcześniejszych usług pomocy finansowej dla dzieci w stanie. Bass powiedział, że grupa zadaniowa powołana do sformułowania złożonego tematu, składająca się z ekspertów z Ministerstwa Spraw Rodziny i unijnych ministerstw finansów, sprawiedliwości, pracy, edukacji i mieszkalnictwa, pracuje nad tym „intensywnie” i podkreślił, że ich cel jest podstawowym dziecko. Zabezpieczenie będzie płatne od 2025 roku. „W krótkim okresie będziemy rozmawiać przede wszystkim o ustalaniu zasiłków na dzieci” – dodał Paus.

02:01 – polityk energetyczny SPD Scheer polega na nagrodach za oszczędzanie energii

W dyskusji na temat dalszej pomocy, Nina Scheer, rzeczniczka ds. polityki energetycznej grupy parlamentarnej SPD, wezwała do systemu nagród za oszczędzanie energii. „Teraz każdy gaz, którego nie używamy, trafia do magazynu i nie musi być kupowany po wysokich cenach na rynku światowym. Tutaj pojawia się model premii za oszczędności energii, w którym każda oszczędność energii jest nagradzana jako dodatkowa premia” – Scheer powiedział gazecie „Rheinisch Post”.

Dzięki temu można połączyć ulgi i oszczędności w porównaniu z poprzednim rokiem. Premia za oszczędność energii i inne propozycje zostaną omówione z partnerami społecznymi w ramach wspólnego działania Kanclerza. W obliczu zbliżającego się niedoboru gazu Scheer zachowuje priorytet odbiorców szczególnie chronionych. „Obiekty socjalne, takie jak szpitale i domy prywatne, zostały objęte szczególną ochroną. Jest wyrazem usług interesu publicznego.

2:00 – Triage Liderów Partii Zielonych w sprawie pomocy państwa dla Grupy Uniper

Katharina Drage, przewodnicząca grupy parlamentarnej Greens/Bündnis 90, opowiada się za pomocą państwa dla importera gazu Uniper w zamian za potencjalną obniżkę wynagrodzeń członków zarządu. „Stabilizacja Unipera jest ważna dla stabilności usług użyteczności publicznej i cen gazu dla konsumentów” – mówi zielony polityk gazety „Rheinische Post”.

Czytaj

Kryzys rządu we Włoszech

Unibar wciąż pozyskuje dużo gazu ze starych kontraktów na korzystnych warunkach. Jeśli te znikną, ceny dóbr użyteczności publicznej również wzrosną”. Rząd centralny obecnie bada, jak ustabilizować Unibar. Zapytany, czy dywidendy zostaną anulowane i czy członkowie zarządu musieliby zrezygnować z części swoich pensji, Drage wyjaśnił: „Zasadniczo my jako Zieloni zawsze mówiliśmy, że firmy, które otrzymują dużą pomoc publiczną, również powinny wnosić swój udział. Dotyczy to również członkowie zarządu.

READ  CDU: Friedrich Mers wzywa do wycofania delegacji Lashetta z Prezydium
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

IG Metall nalega na wyższe płace

Published

on

Reklama w telewizji Kryzys energetyczny

IG Metall nalega na wyższe pensje – i zyskuje niezwykły wzrost

Prezes IG Metall Jörg Hoffman ostrzega pracodawców przed nadużywaniem kryzysu energetycznego do redystrybucji kosztem obywateli.

Prezes IG Metall Jörg Hoffman ostrzega pracodawców przed nadużywaniem kryzysu energetycznego do redystrybucji kosztem obywateli.

Źródło: pa/dpa/Britta Pedersen

Związek IG Metall odrzuca apel związku pracodawców o rundę zerową. Szef szefa natomiast nie widzi możliwości podwyżki. Wygląda na to, że zaplanowano starcie. Pracownicy otrzymują teraz wsparcie z nieznanych miejsc.

jestemW przemyśle metalowym i elektroenergetycznym szykuje się gwałtowny konflikt płacowy pośród kryzysu energetycznego. Prezes All-Metal Stephen Wolf nie pogodził się z podwyżkami płac i wezwał do rundy zerowej. „Jeśli jesienią wystąpi niedobór gazu, trafi on od razu do naszej rundy negocjacji zbiorowych” – powiedział Wolf w wywiadzie dla WELT AM SONNTAG. Wtedy firmy z sektora metalowego i energetycznego nie mogą być obciążone podwyżką płac.

Pracownicy będą musieli radzić sobie z rosnącymi cenami bez podwyżki. Ponadto należy zapobiegać cyklowi płacowo-cenowemu. „Zagrożone eksplozje cen to drugi argument przeciwko wyższym płacom” – powiedział Wolff.

Z drugiej strony związek IG Metall domaga się ośmiu procent wyższych płac. „Pełne podwyżki cen są obciążeniem dla pracowników – w przeciwieństwie do firm nie mogą ich przenieść” – odpowiedział szef IG Metall, Jörg Hoffmann, zapytany przez WELT AM SONNTAG. Nie czas więc na umiarkowanie w polityce rokowań zbiorowych. Negocjacje mają się rozpocząć we wrześniu, do końca których wygasną również taryfy w sektorach metalowym i energetycznym.

Przeczytaj więcej o dostawach gazu i energii

Z kolei Wolf mocno krytykuje oczekiwania związku: „Potrzeba jest kompletnie przestarzała i pokazuje pewną światowość”. Po pierwsze, należy zapewnić ciągłość istnienia firmy. Szef General Metals ostrzega przed falą bankructw w branży w przypadku niedoboru gazu: „Jeśli pojawią się masowe ograniczenia, zostaną utracone setki tysięcy miejsc pracy”.

Czytaj

Reklama Euro Jackpot online

Wiele firm z jego branży już zostało dotkniętych: „Mamy bardzo wysokie koszty materiałów, ogromne wzrosty cen energii elektrycznej i gazu, zakłócenia w łańcuchu dostaw, niedobory półprzewodników. Warunki strukturalne są już tak trudne, że nie wyobrażam sobie, aby te firmy były w stanie przetrwać niedobór gazu” – powiedział Wolff. W tym przypadku spodziewa się ogromnej fali bankructw: „Wtedy je sprowadź. Praca krótkoterminowa Nic, wtedy prace znikną”.

Niesamowita akceptacja

Hoffman, związkowiec, nie zgodził się z tą oceną. „Większość firm radzi sobie teraz dobrze” – powiedział. „Gospodarka potrzebuje rosnących dochodów i konsumpcji, które są jak najbardziej zrównoważone jako egzystencjalny filar”. Każdy, kto nadużywa wojny i kryzysu energetycznego na Ukrainie, aby przeforsować redystrybucję kosztem obywateli, niszczy spójność społeczną.

Pracownicy otrzymują nadzwyczajne wsparcie ze strony związków zawodowych: Ani firmy, ani rząd nie mogą powstrzymać ogromnych podwyżek cen obciążających pracowników, powiedział szef komisji pracy i spraw społecznych Bundestagu, CDU, Mark Piataks. Jednak jego żądanie: „Brzemię należy rozłożyć na wszystkie barki”. Oprócz pomocy rządowej dla obywateli, pracodawcy muszą również angażować się i znajdować rozsądne kompromisy ze związkami zawodowymi. „Przy obecnym poziomie inflacji rundy zerowe nie są rozwiązaniem” – powiedział Biadacz.

Jessica Dotty, rzeczniczka lewicy ds. polityki rynku pracy, skrytykowała apel o rundę zerową jako „absolutnie żartobliwy”. Rosnące koszty utrzymania muszą być również zrekompensowane wyższymi zarobkami. „Zamiast wykrwawiać pracowników, pracodawcy powinni współpracować z ministrem finansów Lindnerem i ministrem gospodarki Habeckiem, aby poprosić tych, którzy skorzystali na kryzysie, aby w końcu zapłacili” – domagała się Tati.

Czytaj

Minister finansów Christian Lindner (FDP, centrum), byli kanclerz Angela Merkel i Helmut Kohl (obaj CDU)

Chociaż prezes Gesamtmetall, Wolff, opowiada się za ulgą państwową, odrzuca nadmierny podatek od zysków, aby sfinansować te środki. „Zbyt duże odcinanie od tych, którzy wciąż dobrze zarabiają, to zła droga” – powiedział. „Zgadzam się z opinią kanclerza Scholza, że ​​jednorazowa płatność bez podatków i składek na ubezpieczenie społeczne to właściwy sposób na zwolnienie pracowników”. Wolff nie wzywa do rozbudowy elektrowni jądrowych, aby zapobiec lub zmniejszyć niedobory gazu. Ale trzeba zbudować nowe zakłady.

Centrum powinno również znowelizować rozporządzenie w sprawie miejsc pracy, aby umożliwić firmom obniżenie temperatury w biurach poniżej 20 stopni. „Możesz pracować więcej ze swetrem w 18 stopniach” – powiedział Wolf. „Nie zamarza się przy 18 stopniach. Są na tym świecie ludzie, którzy zimą muszą znosić zupełnie inne temperatury.

Tutaj możesz znaleźć treści stron trzecich

Odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych jest wymagana, ponieważ dostawcy zewnętrzni wymagają tej zgody, aby wyświetlić osadzoną zawartość. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „on”, zgadzasz się na to (która może zostać odwołana w dowolnym momencie). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazywanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Swoją zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie za pomocą przełącznika na dole strony i poprzez Prywatność.

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

Odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych jest wymagana, ponieważ dostawcy zewnętrzni wymagają tej zgody, aby wyświetlić osadzoną zawartość. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „on”, zgadzasz się na to (która może zostać odwołana w dowolnym momencie). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazywanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Swoją zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie za pomocą przełącznika na dole strony i poprzez Prywatność.

„Wszystko na akcjach” to codzienna giełda redakcji WELT Business. Z naszymi dziennikarzami finansowymi codziennie od 7 rano. Dla ekspertów giełdowych i początkujących. Subskrybuj podcast Spotify, Podcasty Apple, Muzyka Amazon I Zwiastun. lub bezpośrednio kanał RSS.

READ  Corona w MV: 655 nowych infekcji – surowe zasady od poniedziałku | NDR.de - Aktualności
Continue Reading

Top News

SGP2: Norik Blodhorn startuje w Cardiff zamiast Polski / Speedway U21 World Championship

Published

on

Dzień po Speedway Grand Prix Wielkiej Brytanii, drugi finałowy wyścig SGP2, Mistrzostwa Świata U21, odbędzie się na Cardiff’s Principality Stadium – z Niemcem Norikiem Blodhornem.

Noric Blodhorn został nominowany w krótkim czasie do niedzielnego wyścigu SGP2 w Cardiff. Po nieudanej wiosennej rundzie finałowej, zemdleniu po przyznaniu dzikich kart i nominacji tylko jako rezerwowy, Blodhorn wszedł do składu – Polak Viktor Przyzemski odwołał swój start w krótkim czasie. Drugi rezerwowy Keinan Reve nie zdąży do Cardiff na czas, a Blodhorn wejdzie jako trzeci rezerwowy, a Brit Tom Brennan już zastąpił Finna Timi Salonena.

Bladorn, który po sobotnim finale mistrzostw drużynowych na niemieckich Speedway Masters w Detaro w piątek rozważał ściganie się za granicą dla swojego klubu Landshut w polskiej lidze, musiał w krótkim czasie zmienić swoje plany. Nominacja Blödorna na polu SGP2 nie była problemem dla Devils, ponieważ wyścig w Groznym został przełożony tydzień wcześniej z powodu złej pogody. Ponieważ Noric nadal jeździł w brytyjskiej lidze dla Belle Vue Aces w Manchesterze od tego roku, Północnoniemiecki również zaparkował swoje silniki w Anglii, ułatwiając logistykę jemu i jego zespołowi.

Wyścig SGP2 z Cardiff będzie transmitowany na żywo w Eurosport Player od 13.55 w niedzielę, za opłatą.

Status po 1 z 3 wyścigów:

1. Mateusz Cierniak (PL), 20 punktów mistrzowskich
2. Franciszek Cust (LV), 18
3. Petr Chlupac (CZ), 16
4. John Quech (CZ), 14
5. Timi Salonen (FIN), 12
6. Jonas Knudsen (Dania), 11
7. Jakub Miskowiak (PL), 10
8.Benjamin Basso (Dania), 9
9. Victor Lampard (PL), 8
10. Mateusz Świdnicki (PL), 7 miejsce
11. Kasper Henriksen (S), 6
12. Gustaw Gran (S), 5
13. Kevin Jull Pedersen (DK), 4. miejsce
14. Selena Liebman (T), 3. miejsce
15. Daniel Klima (CZ), 2. miejsce
16. Bruno Belen (CZ), 1. miejsce

READ  CDU: Friedrich Mers wzywa do wycofania delegacji Lashetta z Prezydium

Continue Reading

Top News

Protesty klimatyczne: demonstracje i blokady w Hamburgu NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan na: 13.08.2022 16:24

Większe zaangażowanie w ochronę klimatu – na obozie klimatycznym w hamburskim Volkspark od wielu dni domagają się aktywiści. Setki ludzi wyszły w sobotę na ulice na demonstracje. Ale były przeszkody.

Podczas oblężenia mostu Kattwyk doszło do starć między odzianą na biało policją a aktywistami. Oficerowie użyli gazu pieprzowego, pałek i armatek wodnych, raniąc kilka osób. Według policji aktywiści jako pierwszy użyli gazu pieprzowego.

Wcześniej około 30 aktywistów zablokowało oba pasy mostu Kohlbrandta, klaszcząc w przewróconej i zatopionej wannie. Policja przybyła z ciężkim sprzętem i przecięła czołg, aby spróbować rozwiązać zaklejone ręce.

Audio: Protesty klimatyczne: blokady w Hamburgu (1 min)

Kilkuset demonstrantów wcześniej zablokowało linie kolejowe Zarządu Portu Hamburg w dzielnicy Hausbruch. Według policji podczas demonstracji uczestnicy nagle pobiegli do banku i usiedli na torze. Jak ogłosiła organizacja „Ende Gelände”, chcieli zamknąć „jedyne połączenie kolejowe z terminalami kontenerowymi w porcie w Hamburgu”.

Od centralnego rajdu do innych dem

Podczas marszu protestacyjnego zarejestrowanego rano setki demonstrantów przeszło z Volkspark w kierunku centrum miasta. Bardzo chcieli pojechać do LPHarmony w Hafencity. Po tymczasowym wiecu na stacji kolejowej Altoona setki ludzi przeniosło się na inne pokazy. W innych dzielnicach na południe od Hamburga, na przykład w Heimfeld i Wilhelmsburgu, później uruchomiono nowe wyciągi, każda z kilkuset uczestnikami.

filmy

Działacze klimatyczni przemieszczają się przez Hamburg.  © NDR Zdjęcie: Anna Rutter

1 minuta

Protestujący ruszają z Volkspark w kierunku Elbphilharmonie. Po południu planowany jest tam rajd. 1 minuta

A żądanie sprawiedliwości klimatycznej

Aktywistom zależy na sprawiedliwości klimatycznej. Na przykład krytykują wielkie koncerny naftowe i gazowe za czerpanie zysków z kryzysu. „Wzrost cen i inflacja paliw kopalnych narażają wielu ludzi na ryzyko ubóstwa, podczas gdy przemysł naftowy i gazowy przynosi miliardowe zyski” – powiedział rano rzecznik Ende Gelande.

READ  Corona w MV: 655 nowych infekcji – surowe zasady od poniedziałku | NDR.de - Aktualności

Wielka demonstracja klimatyczna też w środę

Już w środę 1500 działaczy na rzecz klimatu demonstrowało w Hamburgu na rzecz większej sprawiedliwości klimatycznej i przeciwko planowanym przez rząd federalnym terminalom skroplonego gazu ziemnego. Kilku uczestników zapaliło garnek do palenia, ale poza tym było cicho, powiedziała policja, dodając, że był z dużą grupą na pokazie.

Obóz klimatyczny rozpocznie się 9 sierpnia i potrwa do poniedziałku. To tydzień działań koalicyjnych lewicowych i klimatycznych grup politycznych.

Więcej informacji

Aktywiści klimatyczni protestują w hamburskim Landungsbrücken.  © NDR Zdjęcie: Finn Kessler

Kolejna akcja uczestników obozu protestacyjnego: około 1500 osób demonstrowało przeciwko większej ochronie klimatu i stosowaniu skroplonego gazu ziemnego. (08.10.2022) Również

Po grupie akcji protestacyjnych "Zniszczenie Bunt Niemcy" Fontanna w Hamburgu jest zielona.  © Zagłada Rebelia Niemcy

Woda w niektórych źródłach świeci jasnozielono. To protest grupy o nazwie Extinction Rebellion. (08.10.2022) Również

Na fasadzie Elphilharmonie wiszą transparenty niesione przez działaczy na rzecz klimatu.  © Daniel Bockvold/dpa

Tuż przed rozpoczęciem obozu antyklimatycznego w Hamburgu aktywiści nosili transparenty w Elphilharmonie. (08.03.2022) Również

Rower stoi na zalanym targu rybnym w Hamburgu podczas sztormu, gdy Łaba wylewa.  © Image Alliance / dpa Zdjęcie: Daniel Bockvold

Szczególnie młodzi ludzie w Hamburgu postrzegają zmiany klimatyczne jako problem. Pokazuje to badanie przeprowadzone przez Helmholtz Center Hirian. (07/01/2022) Również

Ten temat w projekcie:

NTR 90,3 | NDR 90.3 Prąd | 13.08.2022 | 15:00

Logo NTR
Continue Reading

Trending