Connect with us

entertainment

Z karacho wkraczającym do kina reklamowego: po „Gran Turismo” czujesz się brudny

Published

on

Z karacho wkraczającym do kina reklamowego: po „Gran Turismo” czujesz się brudny

Z Karacho w kinie reklamowym
Po „Gran Turismo” czujesz się brudny

przez Volkera Probsta

„Czy to nadal reklama, czy to naprawdę film?” Niektórzy mogą się zastanawiać, odwiedzając kino „Gran Turismo”. Historia osoby, która przeszła z Playstation Daddler do Nissana Racera jest jedną z reklam. Mimo wszystko trudno się od niej oderwać.

Hollywood z chęcią zabrałoby ją z balowego nieba. W końcu można odnieść wrażenie, że gdzieś w Toys R Us zaginęła fabryka snów. Nie tylko zabrała ze sobą Barbie. Podobnie wkrótce mogą rozpocząć się zdjęcia do „Monopoly”. A dzięki „Gran Turismo” (GT) znów przyszła kolej na grę wideo.

Symulator wyścigów, który Sony po raz pierwszy wprowadził na Playstation w 1997 roku, nie jest oczywiście pierwszą grą, która zainspirowała filmowców. Niezależnie od tego, czy jest to „Tomb Raider”, „Resident Evil” czy „Super Mario” – wszystkie już przeskoczyły z konsoli na ekran. A dzięki „Need For Speed” kolejna popularna gra wyścigowa jest w kinach od prawie dziesięciu lat.

Teraz oczywiście prawdziwy gracz zostanie natychmiast nauczony, że „Need For Speed”, nastawiony bardziej na zabawną akcję, w żaden sposób nie jest porównywalny z „Gran Turismo”, a zamiast tego ma symulować zachowanie kierowcy tak realistycznie, jak to tylko możliwe. To również dobrze, że towarzyszące filmy kinowe dryfują w bardzo różnych kierunkach. Jeśli taśma „Need for Speed” opowiada czysto fikcyjną historię o śmiałku w szybkich saniach, to „Gran Turismo” łączy ją z rzeczywistością.

Historia Jana Mardenborougha

Film oparty jest na prawdziwej historii Janna Mardenborougha urodzonego w 1991 roku. Reżyser Neil Blomkamp opowiada to wszystko w ten sposób: Mardenborough (Archie Madekwe) jest zapalonym graczem w „Gran Turismo”, gdy nagle w 2011 roku otrzymuje możliwość zmiany swoje hobby w zawód. Nie, nie jako zawodowy gracz, ale jako prawdziwy kierowca wyścigowy w prawdziwym samochodzie. W końcu firma Nissan Motor Company wpadła właśnie na genialny i szalony pomysł guru marketingu, Danny’ego Moore’a (Orlando Bloom): wraz z producentem konsoli Sony chce wyszkolić maniaków „Gran Turismo”, aby stali się entuzjastami sportów motorowych i ustanowili „ GT Academy” w tym celu.

Nad filmem pracował także „prawdziwy” Jan Mardenborough.

(Zdjęcie: zdjęcia Sony)

Przechodząc ze świata wirtualnego do świata rzeczywistego, gracze na torze wyścigowym oczywiście spotykają się z podejrzliwością, pogardą i kpiną – zwłaszcza ze strony ich twardego trenera Jacka Saltera (David Harbour). Ale nawet były zawodowy kierowca wyścigowy musi zdać sobie sprawę podczas treningu, że Jan Mardenborough nie może tak po prostu bezpiecznie doprowadzić swojego samochodu do mety na ekranie. Brytyjczyk pokonał wszystkich swoich rywali w kwalifikacjach w „Akademii GT” i wkrótce wystartował na torach światowego motorsportu, czy to w Dubaju, na torze Nurburgring czy w wyścigu 24h Le Mans. Czy Mardenboro może udowodnić, że „symulator wyścigu” ma wszystko, czego potrzeba, aby być prawdziwym pilotem wyścigowym?

Jan Mardenborough nie tylko istniał w rzeczywistości, ale także pomagał reżyserować film. Na przykład działał jako kaskader dla swojej własnej postaci, gdy dla aktora Archiego Madekwe stało się ryzykowne. Jednocześnie film w wielu miejscach nie traktuje prawdy poważnie. Na przykład Mardenborough nie był bynajmniej pierwszym zwycięzcą GT Academy, którego przedstawiono na filmie. Zamiast tego Sony i Nissan już w 2008 roku wpadły na pomysł własnej szkoły sportów motorowych. Lucas Ordonez i Jordan Treson byli pierwszymi zwycięzcami, ale być może ich życie wydawało się mniej ekscytujące jak na ekranizację niż Mardenboro. Z drugiej strony Jack Salter jest fikcyjną postacią jako Danny Moore, chociaż jego rola przynajmniej nawiązuje do byłego szefa Nissan Motorsport, Darrena Coxa.

135 minut ciągłej reklamy

„Gran Turismo” opowiada historię sukcesu na dwa sposoby: historię Janna Mardenborougha, który przeszedł od łachmanów do bogactwa, od kolarza do kierowcy wyścigowego. A ta sztuczka marketingowa podobno okazała się wielkim zamachem stanu. Ale i tutaj film tylko częściowo trzyma się prawdy. W każdym razie żaden absolwent „GT Academy” nie osiągnął szczytu w sportach motorowych – nawet Mardenboro. W 2020 roku po raz ostatni jeździł dla Nissana w japońskiej serii wyścigowej Super GT. Akademia zamknęła swoje podwoje w 2015 roku.

Nie tylko supergwiazda Orlando Bloom (po lewej) ma ochotę na zabawę.

Nie tylko supergwiazda Orlando Bloom (po lewej) ma ochotę na zabawę.

(Zdjęcie: zdjęcia Sony)

Jeśli chodzi o zaangażowane marki, bezkrytyczny film pozostaje całkowicie wierny rzeczywistości. Sony, Playstation, Nissan — są tak od początku do końca w swoich prawdziwych nazwach, że niektórzy ludzie mogą zadać sobie pytanie: „Czy to nadal reklama, czy to naprawdę film?”

Po 135 minutach reklam wydaje się to trochę niechlujne. Nie tylko dlatego, że czujesz się urażony jako uległy konsument, ale także dlatego, że jakoś polubiłeś „Gran Turismo”. Historia jest dobrze opowiedziana i zabawna, sceny wyścigów są znakomicie rejestrowane przez kamerę, a obsada z gwiazdą Orlando Bloomem wykonuje przekonującą robotę. Tak więc nie tylko zagorzali fani „Gran Turismo” muszą na koniec, wychodząc z kina, powiedzieć: „Ostatecznie nie było tak źle”. Ale proszę: nie kupuj Nissana – przynajmniej nie tylko ze względu na bajkę, którą ci tu dajemy.

„Gran Turismo” jest teraz wyświetlane w niemieckich kinach

READ  ZDF TV Garden: Andrea Kewell wślizguje się, mówiąc obrzydliwie o Polsce w programie na żywo
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Jak Adele przebywa podczas wizyty w Monachium – długa lista luksusowych dodatków

Published

on

Jak Adele przebywa podczas wizyty w Monachium – długa lista luksusowych dodatków
  1. tz
  2. Monachium
  3. miasto

Naciska

Adele będzie przebywać w luksusowym hotelu w Monachium w sierpniu 2024 roku. Na 36-latkę na piątym piętrze czekają dodatkowe atrakcje.

Monachium – Adele oznacza same superlatywy. Jak informowaliśmy, brytyjska gwiazda międzynarodowa, która w sierpniu przyjedzie do Isar na dziesięć koncertów (od 2 do 31 sierpnia), obecnie posiada własny stadion na terenach targowych w Reims na 80 000 miejsc. Ceny biletów, które w szczycie przekraczają 400 euro, wnoszą do kasy piosenkarza pokaźną sumę. Piosenkarka musi zapłacić rachunek za hotel z drobnej gotówki. Koszt noclegu w jednym z najbardziej luksusowych hoteli w mieście to 30 tysięcy euro. Adele pozwala sobie na rozrywanie!

Jak podaje gazeta Bild, artysta wybrał hotel Rosewood na Starym Mieście. Królowa Popu („Skyfall”, „Hello”) podczas swojego pobytu w Monachium podobno przebywa w hotelowym apartamencie XXXL. Szlachetny hostel został otwarty dopiero w październiku 2023 roku przy Kardinal-Faulhaber-Straße i został sklasyfikowany przez klienta Bayerische Hausbau jako „Five Star Ultra Luxury”.

Adele podczas wizyty w Monachium zatrzymuje się w luksusowym hotelu: obsługa lokaja i marmurowe łazienki

Dawna siedziba Bayerische Staatsbank i przyległy Palais Neuhaus-Preysing zostały przekształcone w Rosewood. Pałac pozostał – w domu z neobarokową fasadą króluje przepych: na 20 tysiącach metrów kwadratowych znajdują się łącznie 73 pokoje, 59 luksusowych apartamentów, obsługa lokaja, otwarte kominki, duże szafy i marmurowe łazienki.

Adele wkrótce weźmie prysznic w jednym. Podczas pobytu w Monachium Goldkihlschen zatrzymuje się w „Domu króla Maksymiliana I” na piątym piętrze hotelu – nieruchomości o powierzchni 452 metrów kwadratowych, w której znajdują się cztery sypialnie, sześć łazienek, w pełni wyposażona kuchnia, jadalnia dla maksymalnie dwanaście osób i kominek. Sala telewizyjna, dwa tarasy i kamerdyner. Cena za noc w sierpniu: 30 000 euro – bez śniadania. Kosztuje to dodatkowe 50 euro za osobę.

Adele spędza sierpień w Monachium – z wieloma udogodnieniami

Po pełnych potu godzinach na scenie piosenkarka może zrelaksować się na tarasie w patio lub wypić drinka ze swoją ekipą, aby uczcić udany wieczór. Czysty luksus! W cenę wliczone jest również: korzystanie z prywatnego baru, luksusowa pościel z Włoch, rozpakowanie i zapakowanie wraz z usługą prasowania – za pięć sztuk odzieży. Nie jest jasne, czy piosenkarce uda się tego dokonać, biorąc pod uwagę jej niesamowite kostiumy sceniczne. Ale na pewno nie musi sama używać żelazka.

Hotel w Monachium
Hotel Rosewood w Monachium zostanie otwarty jesienią 2023 roku. © Jens Hartmann

Mieszkańcy hotelu Rosewood są przyzwyczajeni do odwiedzania gości i nie robią wielkiego zamieszania w związku z ważnymi gośćmi. Pracownik luksusowej restauracji powiedział naszej gazecie: „Kate Winslet była tam niedawno”. Jest bardzo prawdopodobne, że Adele również się wycofa. „Traktujemy gwiazdy jak każdego innego gościa.”

Wygląda na to, że Królowa Popu nie może się doczekać Monachium. Jak informowaliśmy, kilka dni temu zamieściła na swoim koncie na Instagramie wygenerowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, na których jest ubrana w dirndl, z ciastami i ciastkami. „Już niedługo… pakuj się!” Napisała pod zdjęciem. Oczekiwanie jest ogromne. Również z mieszkańcami Monachium. Bilety na wszystkie 10 koncertów są nadal dostępne, ale tanie bilety na tylnych poziomach (74,90 euro) zostały już wyprzedane.

READ  Przepraszam partnerko do tańca, Lulu! Miał „zły wizerunek”
Continue Reading

entertainment

Ślub pary RTL po roku związku

Published

on

Ślub pary RTL po roku związku

Andrieja i Julię można było zobaczyć w dziewiętnastym sezonie serialu „Bauer sucht Frau”.Zdjęcie: RTL/Stefan Gregorius

telewizja

Jennifer Ulrich

Andrei i Julia byli parą marzeń w dziewiętnastym sezonie serialu „Bauer sucht Frau”, emitowanym w RTL i RTL+ w 2023 roku. W kwietniu tego roku stało się jasne, że oboje nie chcą tracić czasu: ich pierwsze dziecko razem jest w drodze.

Teraz Julia i Andrey znów są zaskoczeni pozytywnymi wiadomościami: Para pobrała się w małym kręgu. Andre udostępnił swojej społeczności romantyczne zdjęcia ze ślubu na Instagramie.

Para „rolnik szuka kobiety” jest w sobie szaleńczo zakochana

Na jednym zdjęciu Andrei ma na sobie obrączkę Julii, a na innym widać głęboki pocałunek. „Miłość zatrzymuje czas i sprawia, że ​​zaczyna się wieczność” – pisze rolnik. Na zdjęciach zdradza tajemnicę, ponieważ para nie chciała wcześniej ogłaszać ślubu.

Watson jest teraz na WhatsApp

Teraz na Whatsapp i Instagramie: zaktualizuj swojego Watsona! Zaopiekujemy się Tobą Tutaj na WhatsAppie Z dzisiejszymi atrakcjami Watsona. Tylko raz dziennie – bez spamu, bez bla, tylko siedem linków. obietnica! Czy wolisz być na bieżąco na Instagramie? Tutaj Znajdziesz nasz kanał streamingowy.

I to jest to”Poczta Reinisha„Julia i Andrei pobrali się na małą skalę, tylko wśród bliskich członków rodziny, w końcu w zeszłym roku poświęcono im wystarczająco dużo uwagi, nawiasem mówiąc, oboje ustawili swoje profile na Instagramie jako prywatne. Większe święto zaplanowano jednak na przyszły rok.

Andrei i Julia starannie wybrali datę ślubu: Pobrali się w pierwszą rocznicę ślubu. A więc ich pierwszy pocałunek miał miejsce dokładnie rok temu, kiedy się zgodzili. Julia woła:

„Nasza rocznica będzie teraz zawsze naszą rocznicą”.

Małżeństwo „rolnik szuka żony” nie może się doczekać potomstwa

Oboje są pewni swojej miłości, więc nie pozwalają, aby czas płynął niepotrzebnie. „Może to zabrzmi banalnie, ale tak naprawdę kochaliśmy się od początku”.Andriej wyjaśnia. Oświadczył się Julii w Boże Narodzenie 2023 roku.

READ  Przepraszam partnerko do tańca, Lulu! Miał „zły wizerunek”

Dba o relację: „Każdego dnia zauważamy, że świetnie się razem dogadujemy”. Chociaż od czasu do czasu pojawiają się sprzeczki, pojednanie zawsze następuje szybko.

Teraz para nie może się doczekać narodzin kolejnego dziecka, którego płeć jest na razie tajemnicą. „Szczególnie ważne było dla nas obojga, aby pobrać się przed porodem, abyśmy wszyscy nosili to samo nazwisko” – dodaje Julia. Andre miał nawet w pierścionku trzy diamenty, z których jeden reprezentował dziecko.

Continue Reading

entertainment

Kim Kardashian i Khloe Kardashian: Nieedytowane zdjęcie szokuje fanów

Published

on

Kim Kardashian i Khloe Kardashian: Nieedytowane zdjęcie szokuje fanów

Khloe + Kim Kardashian
Zdjęcie pojawiło się bez filtra – fani byli zszokowani tym widokiem

© Sean Zane/Patrick McMullan/Getty Images

Khloe i Kim Kardashian były na ślubie Anant Ambani i Radhiki Merchant jako celebryci. Teraz sensację robi nie tylko wygląd gości weselnych, ale także zdjęcie, które można zobaczyć bez filtra.

To był piękny widok – kilka dni temu 29-letni syn miliardera Ananta Ambaniego i jego długoletnia dziewczyna Radhika Merchant (29 l.) pobrali się w indyjskim mieście Mumbai. Wśród gości celebrytów zauważono także bizneswoman Kim Kardashian (43 l.) wraz ze swoją siostrą Khloe (40 l.), która teraz przyciąga uwagę niefiltrowanymi zdjęciami i ekstrawaganckim wyglądem jako gość weselny.

Nieobrobione zdjęcie wywołuje sensację wśród fanów

Kim Kardashian i jej siostra Khloe Kardashian zawsze doskonale prezentują się na swoich zdjęciach na Instagramie i uwielbiają korzystać z jednego lub dwóch narzędzi do edycji. Fakt, że w sieci pojawiło się zdjęcie ze ślubu Ambani, które można zobaczyć w całości bez filtra, z pewnością nie sprawił, że rodzeństwo zaczerpnęło powietrza. Ponieważ ich fanom łatwiej jest dostrzec ich naturalną strukturę skóry, w tym zmarszczki na twarzy, które zwykle wygładza się za pomocą Photoshopa itp. Widok, który zawsze ich szokuje. „Na początku ich nie rozpoznałam” – napisała jedna z internautek pod zdjęciem opublikowanym w serii zdjęć przez Carrie Johnson, żonę byłego premiera Anglii (zdjęcie 7). „W końcu ktoś pokazał tę dwójkę tak, jak naprawdę wyglądają” – napisała kolejna fanka i otrzymała mnóstwo wsparcia w komentarzach.

Zły kolor, za ciasne ubrania: ubrania Kim Kardashian są pod ostrzałem

Na weselu indyjskiej pary, które trwało cały weekend, uczestnicy i wszelkiego rodzaju gwiazdy założyły tradycyjne indyjskie stroje. Dotyczy to także Kim Kardashian i jej 40-letniej siostry Khloe Kardashian, które specjalnie na to wydarzenie przyleciały z Ameryki. Obie z dumą prezentują wybrane kreacje na swoich kanałach społecznościowych. Zamiast wielu pochwał, jest dużo krytyki, szczególnie pod adresem Kima.

Kolor jest cierniem w boku wielu jej wyznawców. Inna napisała: „Dlaczego nikt jej nie powiedział, że na indyjskim weselu nie można założyć czerwieni?” Nie ma jasnych, tradycyjnych zasad dotyczących indyjskich wesel. Zaleca się jednak, aby panna młoda zatwierdziła wygląd, aby nie umniejszało to wyglądu w jej wielkim dniu.

Ale to nie koniec: wiele osób uważa, że ​​jej koszula jest nieodpowiednia ze względu na jej rzadkość. „Dlaczego Twoje piersi powinny być w centrum uwagi” – napisała jedna z obserwujących. Podpis pod jej postem kontynuował: „Gdyby twoja koszula nie była tak obcisła, wyglądałabyś bardziej elegancko”. Fani żałowali, że bizneswoman nie wzorowała się na swojej siostrze Khloe, która wie, jak zakryć klatkę piersiową tradycyjnym sari.

„Wygląda jak kostium”: Jej drugi występ również się nie powiódł

Nawet swoim drugim wyglądem Kim nie wydaje się być w stanie zadowolić swoich zwolenników. Podczas gdy Khloe próbuje bronić swojej siostry, mówiąc: „Uwielbiam ten strój i biżuterię, którą nosi”, jej fani po raz kolejny komentują jej wybór ubrań. „To nie ma nic wspólnego z indyjską tradycją, bardziej przypomina kostium” – napisała jedna z obserwujących i otrzymała wiele zachęt.

Ale pod jej zdjęciem można przeczytać także pozytywne komentarze. „Wyglądasz niesamowicie” – napisała jedna z użytkowniczek. Kolejna „jak prawdziwa księżniczka”. 43-latce z pewnością podobała się lektura, ponieważ wydaje się, że zawsze czuła się komfortowo w roli gościa weselnego. „Indie poruszyły moje serce” – napisała wymownie o swoim drugim wzroku.

on pobiegł
Drogi

READ  ZDF TV Garden: Andrea Kewell wślizguje się, mówiąc obrzydliwie o Polsce w programie na żywo
Continue Reading

Trending