Connect with us

Top News

Wyjście Polski z UE „bardziej katastrofalne niż Brexit”

Published

on

Berlin, Warszawa „Polska gospodarka” było kiedyś słowem brudnym. Obecnie wiadomo, że jest niezwykły i Prawie niezauważony sukces gospodarczy Sierpień: PKB Polski wzrósł ponad dwukrotnie od czasu przystąpienia do UE w 2004 roku. Z każdym rokiem tempo wzrostu było wyższe niż w Niemczech.

Ale teraz Nad Wisłą i Odrą zebrały się ciemne chmury: Często w grę wchodzi “Polexit” – wyjście Polski z Unii Europejskiej. Są ku temu dwa główne powody: frustracja największej wschodnioeuropejskiej gospodarki w UE z Brukselą oraz gniew krajów zachodnich UE na coraz bardziej antydemokratyczny trend Warszawy.

Wkrótce może dojść do starcia między Warszawą a Brukselą. W czwartek polski Trybunał Konstytucyjny może wydać orzeczenie, w którym polskie prawo zostanie postawione ponad prawem unijnym. Premier Mathews Moraviki Złożył wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS) do sądu w Warszawie na rozprawę.

Świetne prace dnia

Znajdź najlepszą pracę od czasu do czasu
Powiadomiony e-mailem.

W nim sędziowie Sądu Najwyższego UE stwierdzili, że prawo unijne, nawet jeśli jest prawem konstytucyjnym, może zmusić państwa członkowskie do ignorowania poszczególnych przepisów prawa krajowego. ETS tego chce Kontrowersyjna reforma polskiego sądownictwa Przekształci sądownictwo w łącznik z administracją.

UE „Jak niemieccy okupanci podczas II wojny światowej”

Premier Moraviki i jego naród Prawo i Sprawiedliwość (PiS) Nalegaj, aby decyzje sądowe były podejmowane samodzielnie. Ta dziedzina nie jest powiązana z Unią Europejską. PIS coraz bardziej otwarcie oskarża Unię o „kolonializm” i nazywa jej działania walką o suwerenność Polski. Warszawski Trybunał Konstytucyjny wielokrotnie odraczał wyrok ze względu na wybuchowy charakter ewentualnego wyroku.

Jednocześnie coraz częściej pojawiają się apele o Polexit ze strony departamentów rządowych. Polska walczyła z niemieckimi okupantami podczas II wojny światowej. Walczył z okupantem sowieckim. Będziemy walczyć z najeźdźcami w Brukseli” – powiedział poseł PiS Marek Suski, któremu ostatnio grożono. Jego kolega z drużyny Janusz Kowalski pomógł na Twitterze: „Czas zastanowić się, czy brytyjski sposób jest lepszy dla Polski”.

Premier Polski Mathews Moraviki

Szef polskiego rządu nie chciał nic mówić o sprawach sądowych.

(Zdjęcie: AB)

Raporty stawały się coraz bardziej gwałtowne. Ostatecznie rodzaj Politbiura PIS, ugrupowanie polityczne, zostało zmuszone do podjęcia uchwały, że przyszłość Polski jest „wyraźnie związana z członkami Unii Europejskiej”. Nie oznacza to jednak, że musimy zaakceptować geekowy proces ograniczania suwerenności państw członkowskich.

Skutki eksplozji Polexitu jeszcze się nie skończyły: minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro niemal codziennie wysuwa oskarżenia pod adresem UE. Był odkrywcą zwiększonej kontroli sądownictwa i mediów oraz liderem prawicowej koalicji PiS Solidarnej Polski.

Badania kwasowości dla Ludności Narodowej PiS

Opozycja poddaje teraz PiS kwasowemu testowi: poprawka do konstytucji musi być przegłosowana w izbie niższej, aby o wyjściu Polski z UE mogło decydować tylko dwie trzecie społeczeństwa, a nie zwykła większość. Partie opozycyjne zmuszają PiS do wyraźnego opowiedzenia się za wyjściem polarnym zamiast uchwały sejmowej – a więc przeciwko partnerowi z Sojuszu Nacjonalistycznego.

Partie opozycyjne wiedzą, że Większość facetów jest po ich stronieW 2003 roku 76,8 proc. żołnierzy opowiedziało się za przystąpieniem do UE, podczas gdy w tym roku 89 proc. Polaków opowiedziało się za wejściem do UE. Tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez CPOS.

Sprzeciw wobec wyjścia z UE

„Dlatego PIS uderzy w ścianę, jeśli kontrowersje z UE będą się nasilać” – powiedział Jonah Maria Stolreck, szef warszawskiego biura Fundacji Paula pod Green. „Strefy wolne od LGBT” w polskich miastach, czyli miejsca, w których homoseksualiści, lesbijki i dziwaczni ludzie nie są mile widziani, „ideologia schodzi na dalszy plan, jeśli chodzi o pieniądze” – powiedział Stlorek. UE odmawia płacenia za takie regiony.

to idzie North Stream 2 największym przeciwnikiem East Pipeline Dużo pieniędzy: Polska jest największym krajem finansowanym przez UE. Z 38 milionami mieszkańców sam kraj otrzyma 75 miliardów euro z tak zwanego Funduszu Spójności w latach 2021-2027. Miliard euro.

Ponadto dwucyfrowe miliardy na wsparcie rolnictwa i od Fundusz Odbudowy UE Napływa 58 mld euro: 23,9 mld euro z UE, kolejne 12,1 mld euro taniego długu i kolejne 22 mld euro długu do 2023 roku.

Ale Polska Pomoc po koronie Bruksela jeszcze go nie uznała, a wszystkie inne kraje UE już to otrzymały. To potęguje frustrację UE i podgrzewa debatę na temat Polexitu. – Jeśli potrwa to jeszcze dwa, trzy lata, nastroje proeuropejskie się zmienią – ostrzega przedstawiciel biznesu w Warszawie, który nie chciał być cytowany z wypowiedziami politycznymi.

„Popularne powstanie przeciwko Polexitowi”

Konsekwencje wyjścia z UE będą ogromne. Ponieważ polskie firmy są tak ściśle zintegrowane z europejskimi łańcuchami dostaw i rynkami, mówi, że „Polexit będzie jeszcze bardziej niszczycielski niż Brexit”. Roche Dunin-Vasovich, Urodzony w Polsce wykładowca London School of Economics. W przeciwieństwie do Wielkiej Brytanii, wyjście z UE to nie tylko luka gospodarcza i finansowa na szyi Polski, ale także odgrywa cywilizowaną rolę „z powodu jej komunistycznej przeszłości”.

Tak więc Ireneusz Bill spodziewa się „popularnego powstania przeciwko poleksycie”. Ekonomista i Dyrektor Przyjaciel Europejskiego Stifunga Polexit w Warszawie jest postrzegany nie tylko jako “trzęsienie ziemi dla budżetu państwa” i “zeskok w kierunku prawicowej dyktatury”. „Zapobiega zagranicznym inwestorom i zatrzymuje biznes”.

W rzeczywistości członkostwo w UE jest „nad” listą najważniejszych pozytywnych czynników lokalizacyjnych dla wielu inwestorów zagranicznych, którzy do tej pory nie przestawali walczyć o Polskę. Lars Gudail von Der opisuje to Niemiecko-Polska Izba Gospodarcza w Warszawie

Dalej: Szef EPRD: Wzrost w Europie Wschodniej pozostaje taki sam

READ  Wydarzenie spadnie poniżej 100: ogródki piwne, sklepy, kultura - Berlin szykuje się do wypoczynku - Berlin
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wszystko jest w porządku: premier RP przed Parlamentem UE – polityka

Published

on

© AFP

Korona orzechowa

Polski premier Morawicz staje w obliczu konfrontacji z parlamentem UE. Musi być przygotowany na wymianę ciężkich ciosów.

Matthias jest poza kwestią Moraviki. Polski premier będzie rozmawiał o praworządności w swoim kraju z parlamentarzystami UE w Strasburgu we wtorek.

Ponieważ parlamentarzyści w tych dniach ponownie wywierają na Polskę coraz większą presję, szef rządu musi być przygotowany na zadanie dotkliwego ciosu. Większość sądownictwa parlamentarnego zagłosowała za przyjęciem przez Komisję Europejską ostrego stanowiska wobec kraju.

Tłem kontrowersji jest orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego. 7 października uznał, że niektóre części prawa unijnego są niezgodne z polską konstytucją. Orzeczenie kwestionuje kamień węgielny europejskiej wspólnoty prawniczej, która wywołała silny sprzeciw w Brukseli.

Polski konserwatywny rząd PiS od lat przeprowadza restrukturyzację polskiego sądownictwa. W wyniku reform Komisja Europejska wszczęła już szereg spraw o naruszenie przeciwko Warszawie i złożyła pozew w Europejskim Trybunale.

[Wenn Sie die wichtigsten Nachrichten aus Berlin, Deutschland und der Welt live auf Ihr Handy haben wollen, empfehlen wir Ihnen unsere runderneuerte App, die Sie hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen können.]

Większość eurodeputowanych w Parlamencie Europejskim krytycznie odnosi się do tego, że polskie prawo zapewnia swego rodzaju darmową przepustkę do rządów prawa i możliwość pożegnania się ze wspólnie uzgodnionymi przepisami europejskimi. W wyniku orzeczenia Polska ma obie nogi poza europejskim systemem prawnym. W takim przypadku byłoby niesprawiedliwe, aby polski rząd płacił europejskie pieniądze” – powiedziała Katrina Barley (SPD), niemiecka eurodeputowana. „Przewodnicząca komisji Ursula van der Leyen musi wreszcie zainicjować stosowne naruszenia wobec Polski i posłużyć się rządami prawa”.

Recenzja Konserwatywnej EPP

Podobne żądania płyną ze strony konserwatywnej grupy EPL. Mechanizm ten funkcjonuje od początku roku i pozwala odbiorcy ograniczyć lub opóźnić wypłatę środków z funduszy unijnych, jeśli w kraju nie ma zastosowania praworządność.

READ  Gra o północy - Wielu ginie w pożarze domu w Polsce

[Behalten Sie den Überblick: Jeden Morgen ab 6 Uhr berichten Chefredakteur Lorenz Maroldt und sein Team im Tagesspiegel-Newsletter Checkpoint das Aktuellste und Wichtigste aus Berlin. Jetzt kostenlos anmelden: checkpoint.tagesspiegel.de]

Prezydent Angela Merkel wypowiedziała się ze zdziwieniem, biorąc pod uwagę silną presję ze strony parlamentu UE, aby podjąć zdecydowane działania przeciwko Polsce. Wezwał Komisję Europejską do powstrzymania się na razie od stosowania nowych przepisów prawnych, pomimo rosnącej presji społecznej.

Jej zdaniem można poczekać na wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS) w sprawie polityka Sistu, Węgier i Polski. „Mamy duże problemy, ale radzę rozwiązać je w dialogu i znaleźć kompromisy” – powiedziała Merkel.

[Mehr aus der Hauptstadt. Mehr aus der Region. Mehr zu Politik und Gesellschaft. Und mehr Nützliches für Sie. Das gibt’s jetzt mit Tagesspiegel Plus. Jetzt 30 Tage kostenlos testen]

W przeciwieństwie do Angeli Merkel większość parlamentarzystów UE nie chce czekać na orzeczenie sądu luksemburskiego, którego można się spodziewać dopiero za kilka miesięcy. Boją się bardzo szybko opuścić kosmitę. Powód: Warszawa z niecierpliwością czeka na pomoc koronową, którą UE blokuje. W grę wchodzi dużo pieniędzy. Polska otrzyma dotację w wysokości 28 mld euro i pożyczkę w wysokości 34 mld euro.

Polska nadal jest “lojalnym członkiem UE” – obiecał w poniedziałek premier Moravici w liście otwartym do Komisji Europejskiej, Rady i Parlamentu Europejskiego. Ostrzegł jednak, że związek nie będzie wkrótce federacją niepodległych państw, ale instytucją kierowaną przez firmy, które będą unikać „wszelkiej demokratycznej kontroli”.

Continue Reading

Top News

Granica polsko-białoruska: „Błagaliśmy z obu stron”

Published

on

Stan: 18.10.2021 11:33

Polska chce zbudować ogrodzenie na granicy z Białorusią. 31 migrantów utknęło na granicy – na dwa miesiące. Boją się, że już nigdy nie opuszczą tej strefy żywi.

Isabel Sayani, Bamdat Esmeili i Olaf Bok

Przez siedem tygodni na granicy polsko-białoruskiej utknęło 26 mężczyzn i pięć kobiet. Ponieważ Polska ogłosiła cały obszar przygraniczny jako wyjątek, agencje pomocowe nie mają do nich dostępu, a dziennikarze nie mają stamtąd wstępu. „Błagaliśmy obie strony o pomoc, inaczej byśmy zginęli” – powiedział w rozmowie telefonicznej mężczyzna z Afganistanu.

W ostatnich tygodniach wzrosła liczba nielegalnych przekroczeń na tej zewnętrznej granicy UE. W miniony weekend w ciągu 24 godzin było 700 osób. Polski parlament zatwierdził teraz rządowy plan budowy ogrodzenia granicznego wzdłuż całej granicy Białorusi.

– Możesz to zrobić, to twój kraj – mówi jeden z zatrzymanych z Afganistanu. „Ale to niezgodne z prawem i przeciwko ludzkości, gdy trzymają nas za tym ogrodzeniem. Nie dali nam nic do jedzenia ani picia od dwóch miesięcy”. Białoruska straż graniczna nie zostawiła ludzi i nie wpuściła Polaków do kraju, choć twierdzą, że już pozwolono im składać wnioski o azyl.

„Trzy osoby siedzą na zewnątrz, dwie osoby śpią”

Wszyscy są słabi, Masood powiedział przez telefon: „Kiedy wezwaliśmy pomoc, nikt nas nie prosił. Było bardzo zimno. Nie wiedzieliśmy, co robić”. Ma przeziębienia i siniaki, które można usłyszeć.

Mówi, że wokół nich zbudowano ogrodzenie o wysokości od dwóch do trzech metrów. Uwięzieni ludzie będą mieli w sumie siedem namiotów, każdy z miejscem dla dwóch osób. — Ale nie są przyjazne zimą i nie są przeznaczone dla uchodźców. Podzielimy się z pięcioma. Trzech siedzi na zewnątrz, dwóch śpi, a potem zmieniamy się. Temperatury spadają, a zimno coraz bardziej zagraża ludziom.

READ  PiS: Kryzys migracyjny przywraca polski rząd

Masood mówi, że Afgańczycy z Białorusi mogli przynieść im ciepłe ubrania tylko raz. Jednej osobie udało się uciec z powrotem na Białoruś z granicy. Teraz obawia się deportacji do Afganistanu.

Bez pomocy humanitarnej, tylko ogrodzenie

Już kilka tygodni temu sytuacja unieruchomionych ludzi była napięta – od tego czasu nic się nie poprawiło: „Białoruscy żołnierze bronią nas i przysyłają nam własny chleb: trzy bochenki dziennie. Dzielimy się nimi” Masood. „Możesz dowiedzieć się, jak jest niski”. Z paczki 500 gramów pszenicy zrobili zupę, co dałoby im trzydzieści jeden.

W związku z napiętą sytuacją na granicy z Białorusią polski rząd chce teraz postawić „solidną barierę”. Projekt o wartości 366 mln euro zatwierdziła już pierwsza izba parlamentu. Żołnierze zbudowali już 2,50-metrowe ogrodzenie o długości około 90 km, które zostało rozbudowane, a później zastąpione systemem umocnień z systemem inwigilacji – polska opozycja nazywa to „murem”.

Minister obrony Marius Blascock napisał w weekend na Twitterze: „Bez dobrej współpracy między ogrodzeniem a żołnierzami i strażą graniczną będziemy mieli kryzys migracyjny jak w 2015 roku”.

“Zabierz nas gdziekolwiek”

Rzecznik komisji powiedział, że UE nie sfinansuje budowy ogrodzenia. Najwyraźniej jednak pogarszająca się sytuacja w Brukseli jest dobrze znana. Afgańczyk, głos z ogrodzonego terenu na granicy, jest uprzejmy. Mówi, że nie rozumieją sporu między dwoma krajami, Polską i Białorusią. „Prosimy ich, aby rozwiązali swoje problemy politycznie. Uniknęliśmy wojny. To nie nasza wina”.

Zapytany, co było ważne do powiedzenia, niechętnie odpowiedział: „Ktoś słyszy nasz głos. System pomocy. To nieważne. Możemy umrzeć z zimna, a nie z głodu. Zabierz nas gdzieś. Najważniejsze, że jesteśmy zależni od życia ”.

Continue Reading

Top News

Mabrid Ilner (rozmowa ZDF): Kontrowersje dotyczące korony! Lifers and Virologist Store Storm Lotterback

Published

on

Powrót do normalności po koronie wciąż trwa. Mabrid Ilner poprosiła o wyjaśnienia – Carl Lotterbach jest pod presją.

Mabrid Ilner Poświęca się starej wiecznej koronie w swoim tekście ZDF. “Zaszczepione, przetestowane, denerwujące – odważysz się być bardziej niezależnym?” Sędzia zadaje pytanie z kreatywnym wyjaśnieniem 3G. Preferowana jest modna komunikacja: „Spojrzenie tam i z powrotem bez gniewu!” Wstęp Ilner rymował swoją wiarygodność.

Wizja reprezentantów stanowisk jest jasno określona, ​​a sędzia rozbija obozy po prawej i lewej stronie okrągłego stołu. Pod koniec serialu aktor John Joseph Lifers zadaje wielkie pytanie: „Jak ogólnie chcemy żyć?” Dodał: „Jakiego rodzaju zarządzania ryzykiem potrzebujemy w przyszłości? 100 procent bezpieczeństwa? Zero, nic więcej? “

Ale pierwszy Ellener podchodzi do tematu w sposób pragmatyczny i dziennikarski, pytając, jak pięć procent zaszczepionych – „trzy miliony ludzi” – może wymknąć się spod radaru Instytutu Roberta Kocha (RKI).

Lateraback krytykuje kontakt z koroną podczas szczepienia

Carl Lauterbach wyjaśnia: „Za dużo udokumentowaliśmy w ośrodkach szczepień, a bardzo mało u lekarzy w prywatnej praktyce”, mówi lekarz, który również podawał szczepionkę koronową.

Ponadto od miesięcy można było wiedzieć, że liczby nie mogą być dokładne. Ilner zastanawiał się: „Więc dlaczego się z nim nie skontaktowano? Należy więc o tym wcześniej poinformować. I otwiera się o tym, kogo mówi “ty” …

Wirusolog Klaus Stahr widzi błąd gdzie indziej: „W Niemczech jest ziemia pozbawiona danych!” Były członek WHO przedstawia graficznie swoją krytykę strukturalną: „Mogę w każdej chwili odczytać cenę paliwa na każdej stacji benzynowej, ale tak naprawdę nie potrafię określić, ile osób jest zaszczepionych.” Zobacz, że nic nie ma.

“Mabrid Ilner” – Ci goście dyskutowali:

  • Carl Lotterbach (SPD) – Członek Bundestagu
  • John Joseph Lifers – Obsada, # allmalneschichtmachen # wszystkie zapieczętowane
  • Nauczyciel Yute – Prezes Stowarzyszenia Lekarzy Publicznej Służby Zdrowia (BVÖGD)
  • Sklep ze szkłem – Wirusolog, epidemiolog, immunolog
READ  Wydarzenie spadnie poniżej 100: ogródki piwne, sklepy, kultura - Berlin szykuje się do wypoczynku - Berlin

Lifers stara się wyjść z tej sytuacji pozytywnie: „Widzę, że 85 procent dorosłych Niemców zostało zaszczepionych”.

Carl Lotterbach – nielubiany przez Lifers i kilkakrotnie publicznie krytykowany – początkowo tłumi entuzjazm gwiazdy „Tatarda”. Wymagania dotyczące końca i masek dla 3G nie są w żaden sposób dyskusyjne: „Możemy teraz zdjąć nasze maski w sklepach i powiedzieć, że nie możemy już kontrolować 3G”.

Nagłówek Corony w „Ilnerze”: „Każdy chory to jeden”? Lifers myśli, że to “szalone”

Ute Teichert popiera polityka SPD. Według T-shirta, jako lekarz, jej praca polega w zasadzie na robieniu wszystkiego, co może, aby chronić ludzi przed chorobami. Woła z podnieceniem: „Każdy, kto jest chory i wymaga leczenia, to więcej niż jedna osoba!” Ratownicy reagują ze zdziwieniem: „Jeśli powiemy teraz: każdy chory jest jeden… to: wow!” Ludzie zawsze będą umierać z powodu chorób, ale jeśli każda śmierć jest oceniana jako „więcej niż jedna”, „to szaleństwo!” Lifers powiedział, a Lotterbach śmieje się z jego ogłoszenia.

Mabrid Ilner chce być bardziej precyzyjny: jeśli wszystko pójdzie dobrze, dlaczego nie „Dzień Niepodległości”? Dlaczego warto realizować 3G? Lauterbach pyta ją wprost: „Dlaczego nie obowiązkowe szczepienie?” Lauterbach mówi, że przymusowa szczepionka zostanie wykorzystana przez tę partię i „inne prawicowe grupy”, aby „poruszyć ludzi” na drodze ludu. Ostrzega: „Nie chcemy pracować z tymi grupami, wprowadzając obowiązek szczepień!”

Teraz wirusolog Stohar chce się dowiedzieć od Lotterback: „Jak możemy wrócić do normalności? Gdzie jest punkt graniczny? Ale loteria jest nadal wdzięczna za odpowiedź. Zamiast tego wybucha kontrowersje wokół długiej zatoki u dzieci.

Ratownicy domagają się więcej pieniędzy dla pielęgniarek – dr Tichard potwierdza: „Są zużyte”

Lauterbach maluje diabła na ścianie: „Do czasu otwarcia powinniśmy spodziewać się epidemii u naszych dzieci”. Sklep oskarżony o polityczny charakter zamiast wyjaśniania rzeczy, które budziły strach. Ale loteria nie spadła. „Nie znam żadnego naukowca, który mógłby zagwarantować, że za pięć lat dzieci z wolem nie będą się skarżyć”. Stahr odpowiada: „Nikt nie może powiedzieć, że nie zostaniemy zaatakowani, jeśli stąd wyjdziemy. Cegła spada po głowie”.

READ  Gra o północy - Wielu ginie w pożarze domu w Polsce

W końcu Lifers ponownie łamie soczewkę dla personelu pielęgniarskiego i domaga się dalszych pochwał. „Nie tylko oklaskami, ale także pieniędzmi!” Powiedział aktor. Teachard potwierdza: „Ludzie są zmęczeni!”.

Koniec prelekcji „Mabrid Ilner”

Niestety w „Maybrid Ilner” nie udzielono odpowiedzi na ważne pytania dotyczące wyników strategii wyjścia i potrzeby założenia maski. Kwestiami motywującymi na sali były względy zapewnianych poziomów ochrony i zakresu, w jakim strach można wykorzystać do osiągnięcia celów politycznych.

Continue Reading

Trending