Connect with us

sport

World Cup of Darts: Niewielka porażka: Florian Hempel nie trafia do sensacji Sports

Published

on

Był tak blisko ponownego trafienia wielkiego gola na Mistrzostwach Świata w Darts w Londynie. Ostatecznie Florian Hempel przegrał bardzo wąsko 2:3 z piątym Luke’iem Humphreysem i spudłował 24 godziny po zwycięstwie 3:0 Gabriela Clemensa, który teraz spotyka się z Jimem Williamsem po odpadnięciu w trzeciej rundzie Jamesa Wade’a.

Początek był obiecujący, a spacer do Ally Pally tym razem zadziałał. Po tym, jak „Rocket Man” Eltona Johna przypadkowo wyskoczył z głośników podczas jego pierwszego występu, Hempel jak zwykle wszedł na scenę z „Kölsche Jung” Bringsa. Podobnie jak w zeszłym roku, 32-latek chciał sam odpalić rakietę.

Na Mistrzostwach Świata 2022 Hempel rewelacyjnie zajmuje piąte miejsce w światowych rankingach wraz z Dimitri van den Bergiem. I tym razem mężczyzna z Kolonii miał szansę zrobić niespodziankę. Humphreys miał duże problemy na starcie i zdobył średnio tylko 83,27 punktów w pierwszej rundzie. Humble początkowo wykorzystał słabości i wyrównał na 2:0, ale potem miał problemy z kompletowaniem seta i stracił 1:2 i 2:2. Nawet wściekły start w decydującym secie Humble zostawił 41 punktów po dziewięciu rzutkach, nie dając mu pewności. Po czterech faulach w ostatnim dublecie przeciwnik potrzebował słabości, aby zaliczyć piątą próbę w podwójnej ósemce.

Obaj wykorzystali kolejną przerwę 100 w drugiej rundzie po średnich z połowy lat 80. Humphreys również wykorzystał swoją słabość w grze podwójnej i wygrał seta 3:0. Humble jednak pozostał na swoim miejscu, nie trafiając 170., aby objąć prowadzenie 2: 1 na bramkę, ale został trafiony pięć rzutek później dzięki kolejnemu błędowi Humphreysa. Wtedy Anglik ponownie dostał rzut karny z wynikiem 3:0, więc decydent musiał zdecydować.

Jak w całym meczu, obaj zmarnowali kilka okazji. „Cool Hand Luke” chwiał się, ale w drugiej połowie podwyższył wynik na 2:1 po tym, jak Humble właśnie nie zdołał podwoić 10. Coś niewiele znaczyło w początkowej decyzji. Po swojej nodze Humphreys zdobył 3-1 w nogach i 3-2 w setach z solidnym wynikiem. Skończyło się na średniej 86,45, a Humphreys skończył na 90,95, przygnębiony 29 błędami w deblu.

READ  Kampania antyrasistowska: fani Anglii wygwizdali

32-letni Niemiec pewnie jeszcze w weekend radośnie siedzi pod choinką. Nagroda pieniężna w wysokości 15 000 funtów, którą otrzymał za awans do drugiej rundy, daje mu bufor rankingowy, który pozwoli mu zachować kartę turystyczną na koniec następnego sezonu. Tylko pierwszych 64 kwalifikuje się do gry, a obecnie Humble przeskoczy o dziesięć miejsc do rangi 50.

Co się tam działo? Cheerleaderka denerwuje gwiazdę Arrows

Dla jednych turniej się skończył, dla innych dopiero się zaczyna. A w piątek wieczorem Martin Schindler będzie trzecim i ostatnim Niemcem, który weźmie udział w mistrzostwach. 26-latek jest rozstawiony z numerem 29 i po raz pierwszy w swojej karierze jest w drugiej rundzie mistrzostw świata, ale spotkał go trudny los z Anglikiem Martinem Lookmanem. Co gorsza, „The Wall” przybył do hotelu gracza w czwartkowe popołudnie bez rzutek i koszulki.

Po tym, jak jego lot został odwołany z powodu gęstej mgły w Londynie, wystartował z Frankfurtu dwie godziny później i bez sprawdzania bagażu. Następnie wszystko zostało dostarczone wieczorem e-mailem. W związku z tym jego torba dotarła już do stolicy Wielkiej Brytanii, ale nadal znajduje się na Heathrow i powinna zostać dostarczona w piątek.

Gary Anderson nie miał problemów ze swoim sprzętem nawet w swoim 22. występie w Pucharze Świata. Szkocka mistrzyni świata z 2015 i 2016 roku od wielu lat mieszka w Anglii i przyjechała do Alexandra Palace samochodem. Jego występ przeciwko Madarsowi Razmie z Łotwy był bardzo wyczekiwany po tym, jak Anderson rozegrał w tym sezonie mniej turniejów niż w poprzednich latach.

52-latek nie potrafił jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi przy 3:1. „Ptasi Szkot” pierwszego seta zakończył z bardzo mocną średnią 105 i stracił zaledwie 170 punktów.

Po przegranej w drugiej rundzie w decydującym secie zagroził również przegraną seta w rzutach karnych po tym, jak Razma osiągnął 154 break pointy. Jednak Anderson następnie wykorzystał nietrafione pięć rzutek przeciwnika. Podczas gdy Razma rwał sobie włosy z powodu straconych okazji, Anderson wykonał podwójny poczwórny szach, aby było 2-1.

READ  Jak się czuje Martina Voss-Tecklenburg? Nowe spostrzeżenia dla DFB

W czwartym secie Szkot był w stanie ponownie poprawić grę, uwalniając 121 break pointów i prowadząc 2:1 tuż przed metą. Przy podwójnej 18 zwycięstwo było na srebrnym talerzu, a jego przeciwnik był na wyjeździe z 229 punktami, ale Anderson spudłował pięć rzutek z rzędu i musiał ponownie przejść do decydującego, tylko po to, by zebrać 110 punktów z wygranej z trzecim najwyższym wynikiem. koniec. Światło i cień zmieniają się co dwie minuty. W końcu wystarczyło to na przyzwoitą średnią 96,39 na koniec.

„Wygrana to wygrana,” powiedział Anderson z uśmiechem i woląc skupić się na początku meczu. „Pierwszy set był dobry, drugi również był dobry.” swoją rodzinę i pograć w rzutki z kumplami w pubie. Ci, którzy znają Andersona, dobrze wiedzą, że po niepewnym inauguracyjnym starciu z Razmą, będzie zajęty przez wakacje, próbując przywrócić spójność w swojej grze. Już 27 grudnia w trzeciej rundzie zmierzy się z Chrisem Dobbie lub Martinem Kleremakerem. Przynajmniej pośrednio zaprzeczył przypuszczeniu, że mundial może być jego ostatnim. „Darts nie jest sportem młodzieżowym. Ma wiele wspólnego z doświadczeniem. Zwłaszcza w Pucharze Świata. Nadal możesz zostać mistrzem świata jako zawodnik powyżej 50 roku życia. „

Co za szalone sceny! Kibice Argentyny świętują psa Messiego

Po południu spore zamieszanie wywołał Holender Dirk van Duijvenbode. Z ośmioma doskonałymi rzutkami, 14. miejsce w światowych rankingach początkowo zadecydowało o sportowych atrakcjach tego Pucharu Świata. Właśnie przegapił podwójne 12 przy dziewięciu kwartach. „Czasami rzucasz cyfrę dziewięć i zastanawiasz się, dlaczego ostatnia strzała była w niej. Tym razem było inaczej: rzuciłem strzałę i wiedziałem, że tam jest, ale niestety jej tam nie było” – mówi Van Duijvenbode.

Pod koniec meczu z Karelem Sedlackiem stał się częścią dramatu i pierwszej dogrywki w turnieju. Po przetrwaniu meczu rzutek z Czechami, wyrównał wynik na 2-2 i zrobił 4-2 na 14 i 15 rzutkach. Od drugiej rundy w decydującym secie wymagana jest dwustopowa przewaga. Ale dla Sedlacka dążenie do zwycięstwa oznaczało kartę Tour na następne dwa lata.

READ  Premier League: Awans, aby zdobyć kolejnego gracza! Wydatki transferowe na 168m - piłka nożna

Druga runda zakończy się w piątek dwoma ostatnimi sesjami przed przerwą świąteczną. Oprócz Schindlera, Rob Cross i Johnny Clayton to dwaj inni gracze z pierwszej ósemki.