Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Kampania antyrasistowska: fani Anglii wygwizdali

sport Z powodu kampanii antyrasistowskich

Reprezentacja Anglii została wygwizdana przez swoich fanów

Anglia - Rumunia - Międzynarodowy Mecz Towarzyski - Riverside Stadium

Tworzenie znaku: Jack Grealish i Calvin Phillips klęczą przed rozpoczęciem meczu

Coyle: dpa / Lee Smith

Symbolika jest teraz znana na całym świecie. Kiedy sportowcy klękają na jedno kolano, protestują przeciwko rasizmowi. Fani Anglii również rozumieją ten znak. Ale oni się nie zgadzają.

miMiało to już miejsce przed testem 1:0 z Austrią w środę w Middlesbrough. Kiedy reprezentanci Anglii upuścili jedno kolano przed rozpoczęciem meczu, byli zdumieni, że tłum wygwizdał ich.

odosobniony przypadek? Być może, pomyślał. Ale jeszcze przed niedzielną wieczorną próbą EM z Rumunią, w Middlesbrough było wysokie przyjęcie.

Przeczytaj także

Kevin Prince Boateng

– Przede wszystkim wszyscy jesteśmy bardzo rozczarowani tym, co się stało – powiedział trener reprezentacji Gareth Southgate. “Nie rozumiem tego. Jeśli się z tym nie zgadzasz, prawdopodobnie nie możesz nic zrobić. Ale moim zdaniem odprężenie twojego zespołu jest bardzo dziwną reakcją.”

Mecze towarzyskie - Anglia vs Rumunia

Angielscy fani w Middlesbrough nie zgadzają się…

Źródło: Pula za pośrednictwem REUTERS

Anglia - Rumunia

…o czym powinieneś myśleć w swojej pracy zespołowej

Źródło: dpa / Darren Staples

Southgate utrzymuje stałych pracowników

Jeśli chodzi o sport, „trzy lwy” wokół Jadona Sancho jeszcze się nie spotkały. Na tydzień przed rozpoczęciem piłkarskich mistrzostw Europy z Chorwacją drużyna pokonała Rumunię 1:0 (0:0). Napastnik Marcus Rashford (68. minuta) zapewnił Southgates zwycięstwo rzutem karnym, co pozwoliło także zagrać po przerwie drugi zawodowiec BVB, Judd Bellingham. 17-latek chybił swojego pierwszego gola w reprezentacji w 83. minucie.

Wszystkie mecze, terminy i wyniki można znaleźć w terminarzu Mistrzostw Europy 2021.

W kwiecie wieku Southgate również było zaskakujące meczety Ward-Prowse, Ben Godfrey i Ben White postawił więc na trzech graczy, których nie wymienił w swoim 26-osobowym składzie. Na przykład kapitan Harry Kane siedział na ławce przez cały mecz. Jednak Anglia w końcu zasłużyła na zwycięstwo. Sancho (38 l.) i Dominic Calvert-Lewin (32 l.) dwukrotnie trafili w poprzeczkę w pierwszej rundzie, a Rashfordowi udało się w końcu wykonać rzut karny. Jordan Henderson (78) chybił kolejnego rzutu karnego.

50 lat skandalu niemieckiej Bundesligi

Piłkarze w Anglii chcą stanąć do walki z rasizmem, niezależnie od okrzyków niektórych kibiców, ale także przed meczami Mistrzostw Europy. Reprezentant Calvin Phillips powiedział, że zespół rozmawiał o tym i będzie trenował na jednym kolanie przed meczami Mistrzostw Europy.

READ  Eintracht Frankfurt: Huebner optymistycznie odnosi się do końca sezonu - Yunus zostaje w Belgii