Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Niemiecka liga piłkarska: 1. FC Cologne oddzielił się od Horst Heldt

1. FC Köln przeniósł się z Horst Heldt Kawałki. Zostań 51-letnim menedżerem już po jednym dniu 5: 1 udany drugi mecz u siebie Holstein Kiel Zwolniony z drużyny piłkarskiej Bundesligi. Klub potwierdził to w liście. Obowiązki Heldta początkowo przejmie członek rady nadzorczej Jörg Jacobs i były bramkarz Thomas Kessler.

Wcześniej, między innymi, zgłaszałem „kicker” i „express”.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni Horstowi Heldtowi, że zajął pozycję w 1. FC Köln w trudnych warunkach i dał z siebie wszystko dla FC. Wiemy, jak sercem jest nasz klub – więc przeprowadzka nie była dla nas łatwa. Ale nie możemy być zadowoleni ze składu zespołu i rozwoju sportowego w minionym sezonie ”.

51-latek przejął władzę od Armina 18 listopada 2019 r., A jego kontrakt trwał do 2023 r. Z Hildtem i trenerem Marcusem Guisdallem klub zapobiegł spadkowi w sezonie 2019/2020. W niedawno zakończonym sezonie presja na duet wzrosła, a Gisdall był zmuszony zaryzykować spadek po 28. rundzie. Pod przewodnictwem weterana trenera Friedhelma Funkela Kolonia wskoczyła do spadku jako pierwsza.

Jacobs i Kessler przejmują kontrolę „do odwołania”.

Dodała, że ​​konstelacja z Jacobsem i Kesslerem została zaplanowana „do odwołania”, „aby móc zorganizować poszukiwania następcy bez presji czasu”. Były dyrektor sportowy Jacobs będzie odpowiedzialny za strategiczne kierownictwo okręgu i planowanie zespołu, podczas gdy Kessler będzie dyrektorem operacyjnym w dziale licencjonowanych graczy.

Pogłoski o stałym zastępstwie Heldta pojawiły się przed pierwszym meczem z Kilonią, nawet po tym, jak prezes FC Werner Wolff odszedł od niego publicznie.

Trzy tygodnie temu Hildt zatrudnił trenera Stephena Baumgarta na następny sezon. Baumgart powiedział przed ogłoszeniem Bilda: „Zawsze potwierdzałem, że rozmowy z Hurstem były bardzo, bardzo dobre. Oczywiście, wy też chcecie ze sobą współpracować. Mam więc nadzieję, że tak zostaniecie. Myślę, że Horst chciał mnie jako trenera z jakiegoś powodu, a wtedy powinienem. Zastosujemy to również w tej konstelacji ”.

READ  Gdzie jest transmisja Formuły 1 w telewizji? Wszystkie informacje o zwrocie RTL w Imola