Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Tytuł CL z Chelsea z pozdrowieniami z Paryża, Dortmundu i Monachium

Rok 2021 dopiero się zaczynał, kiedy zaczynał Frank Lampard Wyróżnij się pod presją dzięki przejrzystym danym: „Nie jesteśmy na tym samym poziomie, co Manchester City i Liverpool. Nie jesteśmy też na tym samym poziomie, co drużyny Abramovi, które zdobyły tytuły”. Tenor: Po prostu nie ma zespołu, który mógłby zdobywać tytuły.

Trzy tygodnie później legenda Chelsea musiała opuścić trenera bluesa, a Thomas Tuchel przyjechał do Londynu. Niecałe pięć miesięcy później Chelsea zdobyła w końcu tytuł – i to, wraz z uchwytem miski, jest również najważniejszym i najbardziej znanym. Niepokonany ostateczny przeciwnik: Manchester City.

W krótkim czasie Tochel zmienił Chelsea z chwiejnego klubu z wieloma młodymi i utalentowanymi graczami w mistrza Ligi Mistrzów i finału Pucharu Anglii, który również blefował do czołowej czwórki Premier League, po niemal beznadziejnej sytuacji.

Tochel nie tylko pokazał, czym Lampard stworzył ten zespół, ale także pokazał w całości świat futbolu. I pokazał niesamowity sposób, w jaki może ulepszyć zespół. Możliwe, że przesłanie to zostało szczególnie żywo przekazane do Monachium, Dortmundu i Paryża. (Aby prasować komentarze na temat końcowego CL)

Czy Leonardo Tuchel płacze po tym?

Paris Saint-Germain przegrał w pierwszej lidze w półfinale Manchesteru City. Dla Francuzów od dawna pielęgnowane marzenie o garnku garnka w tym roku również się nie spełniło.

W zeszłym sezonie Paris Saint-Germain był bliżej niż kiedykolwiek. Jedynie drużyna stolicy Francji musiała przyznać się do porażki z Bayernem Monachium w meczu finałowym. Trenerem w tym czasie był Tuchel, który rok później zdobył tytuł mistrza Europy – bez gwiazdorskiej grupy wokół Neymara i Kyliana Mbappe.

W Paryżu Tuchel pojawił się w zeszłym roku w Wigilię Bożego Narodzenia. Wcześniej wielokrotnie wspominał, że nie sądzi, aby udana droga do finału CL z poprzedniego roku mogła zostać powtórzona z tym zespołem – biorąc pod uwagę szczególną presję na harmonogram.

READ  Bayern Monachium jest świetny. Gdyby nie w sobotę

Dyrektor sportowy Leonardo w ogóle nie lubił tej krytyki – ostatecznie był to najprawdopodobniej paznokieć trumny Tuchela. Po podziale Paris Saint-Germain nie tylko przegapił tytuł CL, Ale nawet mistrzostwo Francji.

Całkiem możliwe, że nawet Leonardo płacze lub łzy po 47-latku. I to pomimo bardzo napiętego wówczas związku i częstych kłótni. W końcu liczy się sukces – zwłaszcza dla inwestorów z Kataru, którzy wiele lat temu ogłosili swój wielki cel, jakim było zdobycie pierwszej kategorii.

Przetestuj DAZN za darmo i przetestuj Ligę Mistrzów na żywo i na żądanie | Pokazać

Czy Watzke powinien zadać sobie pytanie?

Przed zaręczynami w Paryżu Tuchel pracował w Dortmundzie. Tam też praktycznie wypadł z łaski. Do separacji doszło również w Borussii, choć nie było to złe pod względem sportowym. Wyjechał z tytułem Pucharu DFB.

“Twardy facet” Prezydent BVB Hans Joachim Watske wezwał Tuchel po separacji na początku lata 2017 r. Wielokrotnie krytykował byłego trenera BVB podczas swojej publicznej kadencji. „To zawsze oznacza, że ​​musisz zamiatać przed drzwiami wejściowymi. Ale nadal nie widzę tam wielkiego błędu” – wyjaśnił Wattske w podcastu z Sandrą Mishberger. „To po prostu nie pasuje”.

Po ostatnim finale CL wydawał się bardziej ugodowy. „Wybrałem to (Tuchel, Amen. Dr.. czerwony.) I bardzo szczęśliwy Christian Pulisic – powiedział przynajmniej w niedzielę Sport 1: „To niesamowite wygrać Ligę Mistrzów. Obaj zdecydowanie zasługują na to swoją pracą”.

61-latek był szczególnie szczęśliwy, że wraz z „Thomasem Tuchelem, niemieckim trenerem, który po raz trzeci z rzędu wygrał pierwszą ligę. Nawiasem mówiąc, dwóch z tych trenerów zdobyło swój pierwszy tytuł z BVB”.

Powstaje pytanie, czy Watzke & Co. nie musi trochę czyścić swoich frontowych drzwi i może nie dlatego, że Tuchel jest „nieodpowiedni”.

READ  Bayern Monachium: Rummenigge opowiada o Farewell Flick

Tak czy inaczej: w ostatnich miesiącach Tuchel wykazał się odpornością. Jest popularny wśród graczy i daje im to, czego potrzebują. Widzieliśmy to również podczas meczu finałowego. Był emocjonalny, obecny i prawie nieoczekiwanie ognisty. Po ostatnim meczu kibice obejrzeli rodzinnego Tuchela.

Tuchel udowodnił to wszystkim

Pozdrowienia należy również udać się do Monachium z uchwytem garnka w dłoni. Tuchel nie pracował tam jako trener, ale był przedmiotem dyskusji przed zaręczynami Niko Kovaca.

Uli Hoeness, dzisiejszy honorowy prezydent Bayernu Monachium, został wówczas zauważony z komentarzami skierowanymi do Tuchela, które wydawały się jedynie uznaniem.

– Muszę szczerze powiedzieć: pomimo wszystkich przepowiedni udręki i oszustwa, które próbowały przekonać nas do Thomasa Tuchela lub innego ulubionego trenera: Jestem najszczęśliwszą osobą w decyzji Bayernu Monachium o mianowaniu Niko Kovaca nowym trenerem Welta. jestem przekonany, że mamy z nim trenera, że ​​będziemy się z nim świetnie bawić. Hoeneß powiedział w wywiadzie Monachijska gazeta wieczorna.

Poszukiwany: EM-Tippkönig! Zarejestruj się teraz, aby zagrać w grę predykcyjną SPORT1

„Rozmowa z Tuchelem” to nie jest miłe. Nie było prawie żadnych pochwał ani uznania dla rdzennych mieszkańców stolicy Bawarii. Sytuacja pozostaje spokojna nawet po największym zwycięstwie Tuchela.

Raczej satysfakcja Takhila jest silniejsza. Udowodnił to wszystkim – w tym Leonardos w Paryżu, Watzex w Dortmundzie i Huenness w Monachium.