Connect with us

Top News

Stowarzyszenie Podatników potępia skandal IT związany z aplikacją Luca, cyfrowym certyfikatem szczepień i poziomem federalnym

Published

on

Dzięki zrównoważonej modernizacji na poziomie cyfrowym obywatele i przedsiębiorstwa mogą każdego roku zaoszczędzić wiele czasu i miliardów euro. Wyjaśniło to Stowarzyszenie Podatników (BdSt) w opublikowanej we wtorek czarnej księdze 2021, w której skrytykowało wielkie przypadki marnowania publicznych pieniędzy. W tym roku BlackBook koncentruje się na cyfrowych zaległościach kierownictwa oraz systemach opieki zdrowotnej i edukacji na poziomie federalnym i stanowym.

Na przykładzie Saksonii-Anhalt BdSt podkreśla na przykład Niewłaściwy koszt monitorowania kontaktu podczas infekcji koronowej. Rządzące tam państwowe Ministerstwo Pracy i Spraw Socjalnych przekazało na wiosnę prawie milion euro na kontrowersyjną firmę Luca na rok. Jednak wśród urzędników służby zdrowia aplikacja jest „używana tylko w niewielkich ilościach”. Istnieją obawy dotyczące systemu wśród urzędników ds. zdrowia osobistego.

BdSt ocenia fakt, że roczne licencje na użytkowanie Luca, w tym koszty możliwości centrum danych, zostały opłacone z góry przez rząd i nie ufają „szczególnie poważnym” modelom cenowym zorientowanym na użytkownika. Według dostawcy korzyści finansowe „powinny być większe, im aplikacje są mniej używane”. Zakupy wydają się bardzo „słabo ustrukturyzowane i rzadko stabilne”. Ponadto kilka krajów związkowych otrzymało podobne licencje o wartości 21,21 mln ze środków publicznych.

Na początku kampanii szczepień koronowych w Niemczech nie było organizacji, która „natychmiastowo rejestrowałaby szczepionki elektronicznie, a następnie w prosty sposób przekształcała je w europejskie świadectwa szczepień”. Selekcjonerzy narzekają też na niepotrzebnie drogie cyfrowe rządowe świadectwa szczepień. Początkowo lekarze i farmaceuci otrzymywali po 18 euro za późniejsze wydanie odpowiednich kodów QR, a później do 6 euro. Federalne Ministerstwo Zdrowia nie podało jeszcze, jaki będzie całkowity koszt.

Również BdSt „bałagan informatyczny na szczeblu federalnym”. Już w 2015 roku rząd federalny zdecydował się na program „integracji IT”, aby usprawnić infrastrukturę komputerową i sieciową administracji w nowoczesny, wydajny i bezpieczny sposób. „Na początku 2020 r. system został całkowicie zrestrukturyzowany”, ponieważ postępy przez wiele lat pozostawały daleko od oczekiwań. Koszty początkowo oszacowano na „średnią trzycyfrową sumę”, ale obecnie omawia się je na 3,3,4 miliarda. Ta konstrukcja również zostanie prawdopodobnie zburzona.

READ  Armin Lashet w Warszawie - pamięć w Polsce, problem w kraju - polityka za granicą

Już teraz wiadomo, że wystąpią opóźnienia, raport mówi: „Zamiast 2025 r. urzędnicy zostaną przeniesieni do centralnej struktury informatycznej do 2028 r.”. Złożone procesy integracyjne i braki kadrowe są również znanymi zagrożeniami dla dostawców usług wewnętrznych i informatycznych. Wprowadzenie klienta federalnego jako standardowej stacji roboczej IT potrwa dłużej niż oczekiwano. Federalny Urząd Kontroli dostrzega ryzyko jego wygaśnięcia po wydaniu.

W Brandenburgii i Saksonii BdSt skrytykowało kosztowne błędy planowania w dotowanej przez państwo ekspansji łączy szerokopasmowych. Na przykład w Borgheid, w dzielnicy Poczdam-Mittelmark, „od strony ulicy przygotowywano puste altany” na łącza światłowodowe, ponieważ do dofinansowania kwalifikowały się tylko punkty przyłączeniowe o przepustowości mniejszej niż 30 Mbit/s. Z drugiej strony firmy takie jak lokalne hotele nie mają dostępu do Internetu turbo.

W okręgu Budziszyna Czarna Księga podaje, że administracja i biuro planowania wydały łącznie 105 milionów euro na inicjatywę szerokopasmową na „przestarzałe i niedokładne materiały mapowe”. Na przykład pola i łąki są wyznaczane jako obszary potrzeb, a obszary mieszkalne są tylko częściowo zintegrowane. Aby utworzyć linki do 5900 zapomnianych lub wcześniej niezarejestrowanych adresów, dystrykt uruchomił nowy plan finansowy z przewidywanym kosztem 0,383,3 miliona.

W sektorze cyfrowym BdSt ociera się także o „procesor Autobahn” opracowany dla około 2 1,2 mln, a liczba jego aktywnych użytkowników spadła z około 130 000 do około 14 000 na przełomie lipca i września. Podane informacje nie wydają się stanowić dodatkowej wartości. Na przykład przez wiele lat Hamburg nie mógł oderwać się od Windows 7. Dlatego podatnicy będą musieli w 2020 roku i tylko w tym roku uiścić dodatkową opłatę alimentacyjną w wysokości 883 000 euro. Tymczasem Senat Berliński jest uwikłany we wprowadzanie e-dokumentów i grozi „porażką z powodu zagęszczenia urzędników”.

READ  Macron wzywa do „pogłębionego dialogu” w sporze sądowym z Polską

Rząd federalny doradza negocjatorom planowanego sojuszu Traffic Light Alliance zintegrowanie odpowiedniej odpowiedzialności i kompetencji w istniejącym sektorze oraz wspieranie go „potężną agencją cyfrową” bez tworzenia nowego ministerstwa cyfrowego. Digital TÜV for Frames musi zapewnić, że „wszystkie projekty są weryfikowane pod kątem kompatybilności cyfrowej”.


(vbr)

Do strony głównej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Szwajcaria pokonała Szwajcarię 6:2 w ćwierćfinale mundialu w Szwecji – Sports

Published

on

Szwecja Florball World Cup – 6:2 przeciwko Polsce: Szwajcaria w ćwierćfinale – Sport – SRF


Przejdź do treści


Zawartość

  • Szwajcarscy piłkarze pokonali Polskę 6:2 w ostatnim grupowym meczu mundialu w Szwecji.
  • Ulubiona Szwajcaria walczyła przez długi czas i wyjaśniła sprawę w ostatniej trzeciej.
  • Szwajcaria zakwalifikowała się bezpośrednio do ćwierćfinału z drugim zwycięstwem w grupie 3.

Zgodnie z oczekiwaniami, reprezentacja Szwajcarii kobiet w unihokeju wygrała finał prostej nogi bez blasku, ale z pewnością siebie. W ostatnim meczu fazy grupowej Pucharu Świata z Polską podopieczni trenera Rolfa Kerna zwyciężyli 6:2.

Czasem na wysokości polskich oczu

Mimo wyraźnego wyniku końcowego, nie zdarzyło się to w parku dla Szwajcarii. Zwłaszcza w środkowej tercji faworytka czasami wykazywała wielkie trudności dla zbuntowanych Polek. Po bramce Malwiny Zakorskiej 2:3 deficyt kilkakrotnie wracał do poziomu.

Na szczęście zdaniem Szwajcarów Michelle Vicky strzeliła kolejnego gola w ostatniej minucie drugiej ligi. 4:2 przyniosło pewien spokój szwajcarskiej grze. Vicky podjęła ostateczną, jasną decyzję tego wieczoru, a Florina Marty ostatnia z trzecim golem.

Najpierw USA czy Słowacja, potem Szwecja?

Dzięki drugiemu zwycięstwu w trzecim meczu Szwajcaria zajęła drugie miejsce w fazie grupowej po bezbłędnym sprawdzianie. Przeciwnikami piątkowych ćwierćfinałów są Słowacy lub Amerykanie-Amerykanie. Jeśli Szwajcaria spełni swoją rolę i awansuje do półfinału, w sobotę będą tam czekać mistrzowie świata serii Szwecja.


SRF Zwei, sport na żywo, 30 listopada 2021, 19:35

Najczęściej czytane artykuły

Przewiń w lewo


Przewiń w prawo

READ  Macron wzywa do „pogłębionego dialogu” w sporze sądowym z Polską
Continue Reading

Top News

Federalna Agencja Pracy: Bezrobocie spada – zimowe zmartwienia

Published

on

Status: 30.11.2021 14:08

Niemiecki rynek pracy jest mocny w listopadzie – spadają dane o bezrobociu. Ale według Federalnej Agencji Zatrudnienia czwarta fala koronowa prawdopodobnie odciśnie swoje piętno: szef BA Sheeley już mówi o „ciężkiej zimie”.

Żaden ze skutków czwartej fali koronowej nie został do tej pory zauważony na niemieckim rynku pracy w listopadzie – ale według Federalnej Agencji Pracy epidemia nie przejdzie przez rynek pracy bez śladu.

„Perspektywy na przyszły rok są pochmurne”, powiedział Deadleaf Sheeley, dyrektor generalny agencji federalnej, podczas listopadowej prezentacji danych w Norymberdze. „Oczekujemy teraz, że bezrobocie wzrośnie również w przyszłym roku”.

Nie jest to jednak jeszcze znane w danych listopadowych, które zawierają dane do 11 dnia miesiąca. W związku z tym liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 60 tys. w porównaniu z poprzednim miesiącem, a łączna liczba ludności wyniosła 2,317 mln. W porównaniu do listopada ubiegłego roku agencja zarejestrowała o 382 tys. mniej bezrobotnych. A jeśli sezon zostanie skorygowany, liczba bezrobotnych – 34 tys.

Wzrost z poprzedniego miesiąca trwa

Stopa bezrobocia wynosi obecnie 5,1 proc. – w porównaniu z 5,2 proc. w październiku. W porównaniu z listopadem 2020 r. spadł o 0,8 punktu procentowego.

Liczba bezrobotnych obywateli, którzy już w październiku zarabiali, znacznie spadła: stopa bezrobocia spadła o 0,2 punktu procentowego w porównaniu do września br., a Federalna Agencja Zatrudnienia odnotowała w zeszłym miesiącu 88 tys. mniej bezrobotnych.

Federalny minister pracy Hubertus Heil i BA również wyrazili zaniepokojenie. „Ten pozytywny trend jest poważnie zagrożony przez obecny trend epidemii z dziennymi szczytami liczby epidemii” – powiedział pełniący obowiązki ministra.

Coraz więcej osób zgłasza się do pracy krótkoterminowej

W pracy krótkoterminowej był ruch. Według danych PA w listopadzie dotknęło to ponownie więcej pracowników. W okresie od 1 do 24 listopada BA poinformowała, że ​​104 000 pracowników w całym kraju zostało zarejestrowanych do pracy krótkoterminowej. W tym samym okresie w październiku zatrudniała 93 000 pracowników. Jednak faktyczne wykorzystanie pracy krótkoterminowej jest na ogół mniejsze. BA obecnie przechowuje dane do września. Przy pracach krótkoterminowych zatrudnionych było wówczas 795 000 osób.

READ  Morderstwo torturami badacza Siegsdorf Bernarda van Predo – Niemcy aresztowani przez policję w Paragwaju

Branża dotknięta niedoborami podaży nadal ma najwyższy wskaźnik krótkoterminowego zatrudnienia. Ale doniesienia z branży hotelarskiej znów rosną. W kwietniu 2020 r. BA odnotowała największą liczbę krótkoterminowych miejsc pracy: w tym czasie prawie sześć milionów osób w Niemczech było zatrudnionych krótkoterminowo.

Szef BA mówi o „ciężkiej zimie”

Zdaniem BA zimą wygląda to ciemno: agencja pracy spodziewa się, że obecna sytuacja koronacyjna będzie miała znaczący wpływ na rynek pracy. „Uważamy, że czeka nas bardzo trudna zima” – powiedział szef BA, Sheila.

Shelley powiedział, że środki kontroli i ograniczenia podaży w przemyśle motoryzacyjnym, które są obecnie szczególnie dotknięte częstym występowaniem w krajach związkowych, są stopniowo odczuwalne na niemieckim rynku pracy. W okolicach Rostocku, Saksonii, Turyngii i Bawarii oraz w regionie Badenii-Wirtembergii rośnie liczba krótkoterminowych ogłoszeń o pracę w sektorze spożywczym i turystycznym.

Prośba Sheili o szczepionkę

Prace krótkoterminowe już we wcześniejszych falach koronowych były ważnym narzędziem zapobiegania zwolnieniom. Sheila poprosiła rząd federalny o przygotowanie projektu ustawy o obowiązkowych szczepieniach. Obecne hotspoty koronowe po raz kolejny udowodniły, że niższy wskaźnik szczepień prowadzi do większej liczby przypadków. Jednak w regionach o wysokiej zachorowalności dochodzi do zamknięć i związanych z nimi konsekwencji gospodarczych, które teraz zostały ponownie pokazane. Aby temu zapobiec, konieczne jest obowiązkowe szczepienie.

Problem długotrwałego bezrobocia

Jak kontynuował Sheeley, obecnie istnieje tendencja do integrowania się z bezrobociem, co jest szczególnie widoczne w przypadku bezrobocia długotrwałego. Czterech na dziesięciu poszukujących pracy jest bezrobotnych od ponad roku. W końcu ci, którzy nie mają wykształcenia zawodowego, są „naprawdę dotknięci tą epidemią”.

Minister pracy Hale również był zaniepokojony

Federalny minister pracy Hail również wyraził zaniepokojenie: „Doświadczamy nowych barier na rynku pracy, które najprawdopodobniej wzrosną zimą. Ogłoszenia o krótkoterminowych pracach już teraz rosną, zwłaszcza w sektorze hotelarskim”. akcentowany. . Niedawno rząd federalny podjął decyzję o przedłużeniu dostępu do uproszczonego dostępu do płatności krótkoterminowych do 31 marca 2022 r. Powinno to stworzyć bezpieczeństwo planowania dla firm i pracowników, powiedział Hale.

READ  Armin Lashet w Warszawie - pamięć w Polsce, problem w kraju - polityka za granicą

Wcielenie

Tutaj
30 listopada 2021 13:50

Tagesschau Nie brakuje wykwalifikowanych pracowników

Zanim zgłosisz brak wykwalifikowanych pracowników, zrób rozeznanie. Jeśli nawet studenci studiów licencjackich, a czasem podyplomowych muszą przepracować 45 45 000 rocznie, nie może zabraknąć wykwalifikowanych pracowników. Wszyscy w naszej firmie mieli w tym roku zero rund. To nie jest reklama rzadkiego towaru.

Continue Reading

Top News

Ludzie na granicy białoruskiej: „przymuszeni do Polski”

Published

on

Stan: 29.11.2021 19:21

Dla imigrantów na granicy białoruskiej z Unią Europejską kryzys jeszcze się nie skończył. Jednogłośnie mówią, że białoruscy żołnierze wpadli w tarapaty i podżegali do przemocy.

Damien van Austen, ARD Studio Moskwa

Carr jest jednym z najsilniejszych. 27-letni Irakijczyk jest sportowcem i dzielnym sportowcem. Ale teraz jest u kresu władzy – z powodu incydentów z białoruskimi siłami bezpieczeństwa. „Nie mogę spać dobrze” – mówi Karar. „Mam sny, a to, czego teraz doświadczam, towarzyszy mi cały czas”.

Historia ucieczki Carra to jedna na ponad 10 000 – według policji federalnej jest to liczba osób, które w tym roku przybyły do ​​Niemiec przez Białoruś. Carr zapłacił 3000 dolarów porywaczowi z Mińska po przeczytaniu w mediach społecznościowych o trasie ucieczki przez Białoruś. Na polskiej granicy pierwszy pozwolił mu przekroczyć białoruski pogranicznik, który przybył do Polski, ale został tam odparty przez polskich żołnierzy.

„Pobyt na Białorusi nie jest możliwy”

Wtedy rozpoczęła się odyseja traktatowa z armią białoruską. On i rodzina, która uciekła, schronili się w warsztacie czołgów, w rzeczywistości chcieli wrócić do Mińska. Ale białoruscy żołnierze to zablokowali, powiedział:

W nocy załadowano nas do wielkiej ciężarówki wojskowej i wywieziono na polską granicę. Krzyczeli i zaatakowali nas – i siłą pchnęli w kierunku Polski. Powiedzieli: Wy, uchodźcy, nie możecie się wycofać. Albo jedziesz do Europy, albo giniesz tutaj na granicy.

Białoruscy żołnierze przecinają ogrodzenie graniczne za pomocą przecinaka do śrub – mówi Karar. „Każdy, kto nie zastosuje się do ich rozkazów, zostanie zamrożony na śmierć lub pobity na śmierć. Nie można pozostać na Białorusi”. Karar udał się do Niemiec z pomocą przemytników. Obecnie mieszka w domu dla azylantów w Berlinie. „Kiedy przybyliśmy tutaj do Niemiec, zdaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy dla Białorusi rodzajem broni, by wywierać presję na UE. Ale nie mieliśmy wyboru. Byliśmy na ich łasce”.

READ  RKI apeluje o wskaźnik szczepień wynoszący co najmniej 85 procent

„Jesteśmy zmuszeni do ataku”

Niemal codziennie polscy pogranicznicy publikują zdjęcia i filmy z prób przekroczenia granicy. Białoruscy żołnierze często noszą maski, niektórzy używają zielonych promieni laserowych i stroboskopów – pośrednio, by odwrócić uwagę polskich pograniczników. Wielu imigrantów przybywa obecnie z Brusky. W magazynach na tej stacji granicznej przetrzymywanych jest około 1800 osób – z Kurdystanu, Syrii i Afganistanu w Iraku. Wieczorem przybywa wielu białoruskich żołnierzy i zabiera ze sobą ludzi na granicę. 16-letni Amir mówi: „Żołnierz białoruski powiedział mi: Chcesz jechać do Polski? Zapytałem go: Jak?” Powiedział: z GPS.

Inni imigranci przebywający w obozie również potwierdzają, że podchodzili do nich strażnicy graniczni. Ale wielu boi się powtórzyć to publicznie. Żołnierze zabronili mu o tym mówić. Prawie wszyscy w Brusky są częścią grupy około 2000 migrantów, którzy maszerowali w kierunku polskiej granicy. Twierdzą, że imigranci zorganizowali się poprzez grupę telegramów.

16 listopada imigranci obrzucili kamieniami polską straż graniczną na granicy. Z dyskusji w obozie jasno wynika, że ​​białoruscy żołnierze przynajmniej podżegali do tego diasporę. Janya Tshad Yusif, 18-letni mieszkaniec Mińska, mówi, że osadnicy nie chcieli wracać do Mińska, bo było zimno. „Powiedzieli nam: zostawimy cię tylko wtedy, gdy ich zaatakujesz!” Przecież zmusili młodych imigrantów do ataku na polskich pograniczników. „Świat myśli teraz, że jesteśmy winni, ponieważ zostaliśmy zaatakowani, ale tak naprawdę nie jesteśmy tymi, którzy zostali zaatakowani. Zostaliśmy zmuszeni”.

Białoruskie media państwowe sfilmowały ataki na polską granicę. Nie da się samodzielnie zweryfikować, czy takie zdjęcia zrobione 16 listopada, dostarczone przez białoruską straż graniczną, zostały zainscenizowane lub udokumentowane.

Zdjęcie: EPA

„Nie będę zwracał na to szczególnej uwagi”

Władca Białorusi Aleksander Łukaszenko wysłał w region obiecującego człowieka: od końca października w regionie krotnońskim z ramienia prezydenta służy były członek specjalnej policji Jurij Karazhev. Jako minister spraw wewnętrznych wywołał wcześniej protesty opozycji. W rozmowie z nim chce, by w uprowadzenie zaangażowane były białoruskie siły bezpieczeństwa Studio ARD Moskwa Nic nie wiadomo: „Kiedy imigranci próbowali przekroczyć granicę, zostali zepchnięci na bok i rozrzuceni w lasach i zieleni. To wszystko”.

READ  Szwajcaria pokonała Szwajcarię 6:2 w ćwierćfinale mundialu w Szwecji - Sports

Jednak w wywiadzie dla BBC jego szef Łukaszenka przyznał, że jego siły bezpieczeństwa mogły pomóc migrantom: „Ktoś mógł pomóc, ale nie będę się tym zajmował”. Nie powinno być śledztwa w sprawie odpowiedzialności sił bezpieczeństwa za uprowadzanie migrantów przez Białoruś – ani śledztwa w sprawie brutalnego stłumienia protestów opozycji w zeszłym roku.

Jednak dla imigrantów na Białorusi kryzys jest jeszcze daleko. Tysiące są nadal w kraju – a kolejne zostały przekazane białoruskim żołnierzom.

Continue Reading

Trending