Connect with us

Top News

Premiera RTL Johna Hofera została dobrze przyjęta przez publiczność

Published

on

Bez remisu, ale w nowym slocie, John Hoffer zaprezentował się po raz pierwszy w „RDL Direct” w poniedziałkowy wieczór. Były rzecznik prasowy „Teksowa” został inaczej przyjęty przez publiczność.

Seria zdjęć z 14 zdjęciami

„Prosto do nagłówka. Na miejscu, w którym to się dzieje. Zapytałem bezpośrednio – bez dywersji”, nadawca z Kolonii opisał wcześniej nowy format wiadomości ”RTL Na żywo „.Witamy o 22:15 Jana Hofera Jej nowa publiczność po raz pierwszy. Będzie tam widywany nieprzerwanie przez 20 minut od poniedziałku do czwartku. Goście studia i zespół prasowy Były „Mr Codzienne wiadomościW swojej nowej roli. Jesienią Pinar Adele dołączy do zespołu i będzie pełnić funkcję sędziego zastępującego Hoffera.

Pierwszy rozdział rozpoczął się od rozmowy z kandydatem na prezydenta Annalena Barbach. Obaj rozmawiali o dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce w Afganistanie. 40-latek szybko dał do zrozumienia, że ​​jego partia chce wcześniej wydalić ludzi z kraju. SPD i CDU sprzeciwiły się temu. Hoffer chciał wiedzieć, jak by się zachowała, gdyby Barbog był już prezydentem. Miała tylko jedną jasną odpowiedź: „Natychmiast wyprowadzić ludzi”.

Tak na premierę zareagowała publiczność

Jak publiczność podobała się 71-letniej premierze? Mieszany. „Podejrzane wiadomości spotykają podejrzanych polityków” – napisał jeden z nich na Twitterze. „Jeśli chcę oglądać zdjęcia z Afganistanu, nie muszę uruchamiać „RTL Direct”” – to kolejny komentarz na platformie. „Jak duży powinien być jego deficyt gotówkowy jako podatnika-rencisty?”, zapytał innego widza i określił program słowem „zagraniczny wstyd”. Kolejny komentarz na Twitterze: „John Hofer wydaje się trochę zagubiony”.

Ale wielu początkowo świętowało po prostu dlatego, że Hoffer tam był. Były rzecznik prasowy „Teksowa” cieszył się już dużą popularnością wśród nadawców publicznych. Wygląda na to, że będzie kontynuowane z RTL. Ktoś pisze na przykład „Cool Format”, podczas gdy inni reagują na pierwszą scenę Hoffera zdjęciami.

READ  Kamil Mistal z Polski przeszedł długą drogę w swojej karierze, reżyserując oryginalny program internetowy w serwisie Netflix

Hoffer nadal określa się jako główny mówca „Tekchow”

Czy Hoffer zobaczy reakcje Twittera na swoją premierę RTL? W końcu nie wydaje się być szczególnie entuzjastą mediów społecznościowych. Dziennikarka Annette Mills zauważyła na swoim profilu na Twitterze, że określa się jako główna rzeczniczka „Texaw”.

John Hofer ponownie wita publiczność RTL we wtorek wieczorem od 22:15 i przedstawia najważniejsze tematy dotyczące Niemiec.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Granica z Białorusią: Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy

Published

on

Stan na: 27.09.2021 20:36

Od miesięcy ludzie wjeżdżają nielegalnie do UE przez Białoruś. Polska obwinia za to białoruskiego władcę Łukaszenkę. Rząd w Warszawie chce przedłużyć stan wyjątkowy wzdłuż granicy.

Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy na Białorusi, zewnętrznej granicy UE, o 60 dni. Wynika to z nielegalnych imigrantów z sąsiedniego kraju. Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński powiedział w Warszawie, że zaproponuje rządowi zwrócenie się do prezydenta o przedłużenie. Sytuacja na granicy jest tragiczna. „Doszło do wielu prowokacyjnych incydentów z udziałem umundurowanych sił białoruskich i prób naruszenia integralności naszej granicy” – powiedział Kaminsky.

Polski rząd oskarża białoruskiego władcę Aleksandra Łukaszenkę o zorganizowane sprowadzanie uchodźców z obszarów objętych kryzysem na zewnętrzną granicę UE. Oprócz Polski na wzmożony napływ migrantów z granicy z Białorusią, zwłaszcza z Bliskiego Wschodu, narzekają także Litwa i Łotwa.

Polska próbowała 9400 przepraw

Polski parlament musi zgodzić się na przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy. Kamiński mówi, że od początku sierpnia próbował ponad 9400 nielegalnych przejść. Transfer został zablokowany w około 8200 przypadkach. Około 1200 uchodźców zostało aresztowanych i wywiezionych do obozów bezpieczeństwa. Z grupy 200 imigrantów 50 miało powiązania z organizacjami islamskimi lub przestępczymi. „Są to młodzi, wyszkoleni na wojnie mężczyźni, którzy brali udział w organizacjach zbrojnych na Bliskim Wschodzie” – powiedział Kamiński.

2 września Polska ogłosiła na 30 dni graniczny stan wyjątkowy o szerokości 3 km i długości 418 km. Zakaz wstępu mają m.in. dziennikarze i organizacje pomocowe. Minister obrony Polski Mariusz Błaszczyk powiedział, że można wysłać więcej żołnierzy na granicę. Obecnie na służbie jest 2500 żołnierzy, 4000 funkcjonariuszy straży granicznej i 600 policjantów.

Białoruś reaguje na sankcje

Łukaszenka zapowiedział pod koniec maja, że ​​Białoruś nie będzie blokować dalszej imigracji do Unii Europejskiej. Zareagował na zaostrzenie zachodnich sankcji wobec swojego kraju. Unia Europejska (UE), Stany Zjednoczone i Wielka Brytania nałożyły sankcje na represje Łukaszenki po kontrowersyjnej reelekcji w sierpniu 2020 roku. Unia Europejska oczekuje teraz odwetu białoruskich władców. Uważa się, że władze białoruskie sprowadzały ludzi do kraju i przemycały przez granice krajów wschodnich UE.

READ  UE: Katarina Barley wezwała do wstrzymania finansowania dla Węgier i Polski

„Bardzo niekorzystna sytuacja”

Łukaszenka zaprzeczył oskarżeniu. Imigranci korzystali z ruchu bezwizowego na Białoruś, aby podróżować do Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Łukaszenko powiedział, że jego kraj dobrze traktował imigrantów i zapewnił im ubrania, drewno na opał i szalik. „Ale zimą zamarzają na śmierć”. Na granicy dochodzi do katastrofy humanitarnej.

Łukaszenka powiedział, że sytuację pogorszyły działania straży granicznej w sąsiednich krajach. Mówił o “bardzo niekorzystnej sytuacji” na granicy UE. Sąsiadujące państwa popadły w konflikt z Białorusią. Według niego, Białoruś od dwóch miesięcy opiekuje się 32 migrantami, którzy utknęli na granicy. „Nie chcesz zostać na Białorusi. Nalegasz na wyjazd do Niemiec” – powiedział Łukaszenka.

Organizacje pozarządowe ostrzegają przed kryzysem humanitarnym

Kościół katolicki w Polsce wezwał do zwrócenia większej uwagi na sytuację uchodźców. „Trudna sytuacja tych ludzi jest naszym losem” – powiedział abp Wojciech z Gwinei. „Nawet jeśli nadal są brutalnie wykorzystywane w walce politycznej, nie możemy przestać traktować ich jak naszych braci”.

Organizacje pozarządowe ostrzegały niedawno przed kryzysem humanitarnym na obszarach przygranicznych spowodowanym spadającymi temperaturami. Oskarżają też rząd w Warszawie o uniemożliwienie ludziom ubiegania się o azyl z naruszeniem prawa międzynarodowego. Co najmniej sześciu migrantów zginęło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy na granicach UE z Białorusią.

Continue Reading

Top News

Po rezygnacji z CDU – były lider partii Rehberg przejmuje NDR.de – Aktualności – McLenberg – Zachodniopomorskie

Published

on

Status: 27.09.2021 19:50

Po „katastrofalnym” wieczorze dla CDU w wyborach stanowych w MV Michael Zack i Wolfgang Waltmல்லller zrezygnowali z funkcji lidera partii i sekretarza generalnego. Eckhardt Rehberg jest tymczasowo odpowiedzialny i gotowy do wznowienia współpracy rządowej.

Po przegranej w wyborach landowych CDU w Meklemburgii-Pomorzu Przednim będzie musiało zająć kilka czołowych miejsc. Prezydent stanu Michael Zack oraz były przewodniczący komisji parlamentarnej i sekretarz generalny Wolfgang Waltmல்லller zrezygnowali ze swoich stanowisk dzień po wyborach. W niedzielę CDU uzyskało najgorszy wynik w wyborach stanowych w kraju – 13,3 proc.

Przyszłość państwowej CDU jest otwarta

W osobistym oświadczeniu Zack powiedział, że wyniki wyborów mówią jasnym językiem. On jest odpowiedzialny za koniec. W swoim oświadczeniu Zack mówi o nowym początku pod względem kadrowym i właściwym trendzie politycznym w nadchodzących wyborach federalnych. Zach wróci do Vorpommern-Greifswald jako starosta.

Rehberg: CDU jest gotowe do rządu

Przez pewien czas były przywódca stanu Eckhard Rehberg przejmie stanowisko głowy państwa po odejściu z mody. Mimo osobistej niepewności CDU będzie gotowa do wznowienia współpracy rządu z SPD. Według Rehberga, rozszerzony szef partii w poniedziałek wieczorem przemawiał za zbadaniem rozmów z socjaldemokratami, a SPD powinna przekazać je CDU.

Dodatkowe informacje

Michael Zack, przewodniczący stanowej CDU, rezygnuje po podjęciu decyzji o porażce wyborczej. Sekretarz generalny CDU Wolfgang Waltmல்லller również ustępuje. Dalej

Dzień po wyborach federalnych premier Berlina i McLeanberg-Pomorza Zachodniego Manuela Svesick (SPD) wystąpi na scenie w Willy Brand House.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Brita Peterson

Premier Swazik SPD jest w najlepszej formie od 2002 roku. Z drugiej strony CDU uległo awarii. Dalej

Olaf Scholes, minister finansów i kandydat SPD na prezydenta, jedzie samochodem po rundzie ZDF w Berlinie Top Candidates w wyborach federalnych w 2021 roku.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Wolfgang Kumm

Według wstępnej oficjalnej decyzji SPD będzie silną siłą. Ale CDU i CSU pracują nad utworzeniem rządu. Dalej

Stół barowy i urna wyborcza przed flagą Meklemburgii-Pomorza Przedniego.  Ot Fotolia.com, iStockphoto Zdjęcie: Martina Berg, ericsphotography

Wiadomości, informacje ogólne, analizy i portrety: W naszym dokumencie zbieramy wszystkie raporty dotyczące Roku Superwyborczego w MV. Dalej

Ten temat w projekcie:

NDR 1 Radio SN | 27.09.2021 | 8:00.

Logo NTR
READ  Kamil Mistal z Polski przeszedł długą drogę w swojej karierze, reżyserując oryginalny program internetowy w serwisie Netflix
Continue Reading

Top News

Węgry i Polska zgłaszają obawy związane z wyjściem z UE

Published

on

READ  Śmierć Aliny Diane Erhard, Poland, Ohio
Continue Reading

Trending