Connect with us

Top News

Polska: niemieccy politycy chcą zablokować rozbudowę portów Eustom

Published

on

Polska: niemieccy politycy chcą zablokować rozbudowę portów Eustom

Polska chce rozbudować głębokowodny terminal kontenerowy w Eustomie. Badanie zlecone przez dwóch unijnych polityków wykazało, że może to mieć ogromny wpływ na ochronę środowiska – nawet na Rugię.

Świnojci

ten Planowany terminal kontenerowy głębokowodny W Swinemünde Polska, według badań, może powodować znaczące skutki środowiskowe. Biolog Bastian Schuchard powiedział w czwartek, kiedy opublikowano wyniki, że dwa obszary znane jako Natura 2000 zostaną dotknięte w bezpośrednim sąsiedztwie portu. Badanie zostało zlecone przez eurodeputowanych Hannah Neumann (Zieloni) i Helmuta Scholza (z lewej).

Czytaj więcej: Budowa portu w Swinemünde mogłaby objąć Morze Bałtyckie pozostawiając Eustom i Rugię

Niebezpieczeństwo dla ptaków i ryb

W pobliżu terminalu naukowcy obawiają się m.in., że ryby nie będą miały dostępu do wody do tarła. Ponadto zdewaluowane zostaną obszary lęgowe i odpoczynku ptaków. Jednak wpływ projektu będzie odczuwalny na znacznie większą skalę. Wynika to z faktu, że według Schuchardta żegluga trasą północnego podejścia ma wzrosnąć o 50 procent. Dotyczy to całego zakresu obszarów chronionych w Niemczech, na przykład wokół Rugii.

Czytaj więcej: Żuraw zderzył się ze statkiem – człowiek w środku – zginął

Polski rząd od wielu lat planuje rozbudowę portu. Jednak wiele szczegółów nie jest jeszcze znanych. Badanie odnosi się zatem do informacji, które są ogólnie dostępne. To pokazuje, że kontenerowce muszą wchodzić do portu 17-metrowym torem wodnym. Planowana przepustowość terminalu to dwa miliony 20-stopowych kontenerów stałych (TEU). Dla porównania: w ubiegłym roku w porcie w Hamburgu sprzedano 8,7 mln TEU.

Trochę przejrzystości w Polsce

Do niedawna niemieccy urzędnicy i cywile byli całkowicie ewakuowani przez odpowiedzialnych urzędników w Polsce, powiedział Newman. Dlatego polski rząd jest proszony o wreszcie udział w ocenie oddziaływania na środowisko i zaangażowanie społeczeństwa obywatelskiego w obu krajach.

Czytaj więcej: Tak wygląda nowy tunel Eustom

Swinemünde znajduje się na wschód od polsko-niemieckiej wyspy Eustom. W regionie znajduje się kilka obszarów należących do unijnego systemu obszarów chronionych Natura 2000. Odgrywają one ważną rolę w ochronie zagrożonych lub endemicznych siedlisk i gatunków zwierząt.

READ  Mistrzostwa Europy Sumo Grotosin / Polska / Pierwszy dzień zawodów w grupie wiekowej U21

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Most na Łabie między Marschacht i Geesthacht jest ciasny | NDR.de - Aktualności - Dolna Saksonia
Continue Reading

Top News

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Published

on

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Okręt podwodny U17 przepłynął tory kolejowe w Bad Rappena w czwartek wieczorem. Został ponownie ustawiony wcześnie rano i przyjechał na parking.

Po pomyślnym minięciu miasta Bad Rappenau (dzielnica Heilbronn) okręt podwodny U17 wykonał kolejne wyzwanie: łódź o wadze około 350 ton mijająca tory kolejowe. Według rzecznika Muzeum Techniki w Sinsheim (powiat Rhein-Neckar) linie napowietrzne należy przygotować z wyprzedzeniem. Dodatkowo U17 noszony był pod kątem. Według rzecznika był wczesny czwartek rano Stan parkingowy Udało się i łódź wróciła ponownie. Wreszcie kibice zatrzymali się na chwilę do godziny 5 rano, aby obejrzeć widowisko.


Reporterka SWR Alice Robra w środę wieczorem relacjonowała na żywo z Bad Rappenau historię produkcji i przeprowadziła wywiad z zespołem „Dorfpiraten” na temat panującej tam szczególnej atmosfery:


Pobierz wideo (122,3 MB | MP4)

Transport U17 jest kontynuowany bezpośrednio

W czwartkowe popołudnie podróż była kontynuowana w niewielkiej odległości do składu utrzymania dróg w Bonfeld. W piątek zespół zostanie całkowicie zawieszony.

Oczekiwano, że będzie zamknięty

W najbliższych dniach na A6 po raz pierwszy wjedzie ruch. Od 20:00 w czwartek trzy miejsca postojowe między Sinsheim a Heilbronn będą zamknięte. Dotyczy to parku Eichäuser Hof i toalet w obu kierunkach Mannheim i Bauernwald. Wszystkie trzy pozostają zamknięte do 5 rano w niedziele. Całkowite zamknięcie autostrady A6 od soboty do niedzieli będzie miało największe skutki, jeśli trasa między Sinsheim-Süd a Heilbronn-Untereissheim zostanie całkowicie zamknięta w obu kierunkach.

Okręt podwodny powinien dotrzeć do Sinsheim do końca miesiąca

W nocy z soboty na niedzielę, 27 i 28 lipca, ruch na autostradzie A6 będzie odbywał się w spektakularny sposób, a następnie całkowicie się zatrzyma. 28 lipca kolos o długości 50 metrów i wysokości dziewięciu metrów dotrze do Muzeum Techniki w Sinsheim. Oczekuje się, że na torze powrócą setki widzów.

READ  USA zawieszają import rosyjskiej ropy – Niemcy wciąż polegają na gazociągu Putina
Continue Reading

Top News

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Published

on

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Ekspansja
Nowe możliwości sprzedaży dla detalistów: Kaufland Marketplace wkracza do Austrii i PolskiŹródło: komunikat prasowy


Czas czytania 1 minuta

Prezenterzy na ten temat

Kaufland ogłosił to na początku roku – teraz ustalono daty premiery: w sierpniu Kaufland Market będzie aktywny w Polsce, a we wrześniu w Austrii. Sprzedawcy detaliczni mają ofertę wprowadzającą.

(Zdjęcie: Kaufland)

Coffland Global Marketplace wkrótce zapewni dostęp do pięciu rynków sprzedawcom internetowym w kraju i za granicą. Sprzedawcy mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at. Według Kauflanda mogą dotrzeć do 81 milionów klientów w Internecie. Data uruchomienia dla Polski to 7 sierpnia w domenie Kaufland.pl, a kilka tygodni później w Austrii – 4 września pod nazwą Kaufland.at.

Według Cofflanda z Coffland Global Marketplace korzysta już 11 000 sprzedawców detalicznych Zasięg rynkowy w krajach, oprócz milionów klientów online, ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów karty Kaufland. Kaufland umożliwia m.in. płatność w odpowiedniej walucie lokalnej czy bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Rozpocznij oferowanie na nowych rynkach

Sprzedawcy rozpoczynający działalność w Kaufland Marketplace w Polsce i Austrii otrzymują ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowym portalu Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzymuje przez trzy miesiące bezpłatne opłaty podstawowe za Kaufland Global Marketplace i po pierwszych trzech miesiącach prowadzi sprzedaż. Uruchomienie odpowiedniego rynku bez prowizji od sprzedaży.

Ponadto sprzedawcy detaliczni otrzymują rabat do 1200 euro na reklamę sponsorowanych produktów, dzięki czemu ich oferta staje się jeszcze bardziej widoczna dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

Continue Reading

Trending