Connect with us

Economy

Pekin chce dawać przykład: Didi grozi karą młotkiem

Published

on

Kapitalizacja rynkowa w wysokości 30 miliardów dolarów do tej pory zniknęła w pustce, ale to wyraźnie dopiero początek. Chińskie kierownictwo chce bardziej niż wcześniej ukarać pośrednika usług kierowców Didi Chuxing.

Najwyraźniej pierwsza oferta publiczna Didi Chuxing w USA pod koniec czerwca nie była szczególnie dobrym pomysłem. Chińskie władze zaleciły agentowi obsługi kierowców, aby nie podejmował tego kroku. Ale założyciel Cheng Wei i tak to zrobił. Jest surowo ukarany.

Czy ja 837

Początkowo IPO wyglądało na zwycięstwo. Cena akcji rosła, czasami wartość firmy sięgała około 80 miliardów dolarów. Ale wkrótce potem nadeszła nieprzyjemna niespodzianka: chiński regulator cyberprzestrzeni CAC zabronił sklepom z aplikacjami w Chińskiej Republice Ludowej dalszego oferowania Didi do pobrania. Potem cena akcji załamała się – 30-miliardowa kapitalizacja rynkowa zniknęła w próżni, a cena akcji jest obecnie o około 30 procent niższa niż cena IPO.

Wydaje się, że to był dopiero początek. Według Bloomberg Financial Portal, chińscy regulatorzy rozważają obecnie, jakie kary mogą zostać nałożone na Diddy’ego – a kary te mogą być surowsze niż kiedykolwiek, powiedziała.

Zarys: Przywództwo w Pekinie za prezydenta Xi Jinpinga chce odeprzeć coraz większy wpływ prywatnych chińskich firm technologicznych i ich założycieli na gospodarkę Chińskiej Republiki Ludowej. Partia Komunistyczna postrzega je jako zagrażające stabilności finansowej i politycznej. Odmowa szefowej Didi, Qing Wei, wykonania rozkazów władz, musi być postrzegana jako jednoznaczne zakwestionowanie jej władzy.

W związku z tym władze najpierw wysłały inspektorów do biur Didi, aby zweryfikowali, jak postępuje się tam z bezpieczeństwem danych. Tymczasem detektywi podatkowi – a także pracownicy służb bezpieczeństwa – ruszyli dalej.

Może grzywna miliarda

To nie tylko pokaz siły. Przed IPO władze zarzuciły CAC Didi nielegalne gromadzenie danych osobowych użytkowników. Niezależnie od tego, czy tak było, chiński rząd widzi teraz pierwsze oferty publiczne (IPO) lokalnych firm technologicznych za granicą. Obawia się, że lokalne władze zmuszą firmy za granicą do udostępniania coraz większej ilości danych. Pekin z pewnością chce temu zapobiec. Z tego powodu chińskie firmy posiadające dane od ponad miliona użytkowników będą musiały w przyszłości przejść kontrolę bezpieczeństwa, zanim zostaną notowane na zagranicznej giełdzie.

READ  Airbus tworzy tajemniczą firmę o nazwie „Alpha 22”

Jak donosi Bloomberg, obecnie rozważane są różne kary. Możliwa jest grzywna lub ograniczenie pracy operacyjnej. Didi może też zostać zmuszona do wycofania się z nowojorskiej giełdy. Powiedziała, że ​​wyrok, który ma zostać nałożony, jest nadal otwarty. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że będzie to trudniejsze niż w Alibabie. Internetowy gigant, założony przez miliardera Jacka, musiał zapłacić równowartość 2,8 miliarda dolarów po miesiącach dochodzeń w sprawie naruszeń konkurencji.

To, co wcześniej było publicznie krytyczne wobec chińskiego regulatora finansowego Alibaba, pierwsza oferta publiczna Anta, została anulowana w ostatniej chwili po naciskach władz w Szanghaju i Hongkongu – miała to być największa jak dotąd pierwsza oferta publiczna na świecie. Ma zniknęła z publiczności na kilka tygodni z niewyjaśnionych przyczyn. Kiedy się pojawił, zapowiedział, że w przyszłości chciałby bardziej sponsorować projekty charytatywne.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Stresujące dane przemysłowe: Ceny ropy pod presją po nowych podwyżkach | biuletyn

Published

on

Wczesnym rankiem ceny ropy osiągnęły najwyższy poziom od kilku lat.

Wczesnym wieczorem cena beczki North Sea Brent (159 litrów) wyniosła 84,60 USD. To było o 26 centów mniej niż w piątek. Cena wcześniej wzrosła do 86,04 USD, najwyższego poziomu od trzech lat. Cena baryłki amerykańskiej ropy West Texas Intermediate (WTI) spadła o jeden cent do 82,27 USD. Wcześniej osiągnął najwyższy poziom od 2014 r., wynoszący 83,87 USD.

Reklama

l, złoto, handluj wszystkimi towarami z dźwignią (do 30)

Handluj towarami z wysoką dźwignią i małymi spreadami. Możesz zacząć handlować już za 100,00, aby skorzystać z efektu 3000 euro kapitału!

Uwaga dotycząca Plus500: 74% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz podjąć wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Plus500UK Ltd jest autoryzowany i regulowany przez Financial Conduct Authority (FRN 509909). Plus500CY Ltd jest autoryzowany i regulowany przez CySEC (nr 250/14).

Po południu rozczarowujące dane przemysłowe z USA zaważyły ​​na cenach ropy. Produkcja przemysłowa we wrześniu niespodziewanie spadła. Problemy z międzynarodowymi łańcuchami dostaw nadal wywierają presję na produkcję. Spadek produkcji przemysłowej ogranicza również popyt na surowce.

Początkowo ceny ropy kontynuowały niedawny wzrost. Osiem tygodni temu ceny miały tendencję do wzrostu, wywołane obawami inwestorów o niewystarczającą podaż przed zimą. W miarę jak wiodące kraje uprzemysłowione wychodzą z kryzysu gospodarczego w wyniku kryzysu koronowego, rosną obawy o deficyt podaży na rynku ropy.

Inwestorzy obserwują przede wszystkim niedobór gazu ziemnego, który zwiększył zapotrzebowanie elektrowni na ropę naftową. Na tym tle eksperci nie mogą wykluczyć kolejnego wzrostu cen ropy.

„Napięta sytuacja rynkowa, którą Organizacja Krajów Eksportujących Ziemię (OPEC) i Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) widziały w swoich miesięcznych raportach w zeszłym tygodniu, kontrastuje z wczesnym zakończeniem wysokich cen ropy naftowej i produktów naftowych” – skomentował Raw. ekspert ds. materiałów Carsten Fritsch z Der Commerzbank in Trading.

READ  Kampania odwoławcza Rewe: Produkt zmusza firmy do działania

Nowy Jork/Londyn (dpa-AFX)

Więcej informacji o cenie ropy (Brent)

Źródła obrazu: QiuJu Song / Shutterstock.com, B Studio / Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Dostawa teraz także do Polski

Published

on

Firma modowo-lifestyle’owa Breuninger wchodzi do Polski w październiku 2021 roku. Początkowo nie ma nawet kosztów wysyłki zamówień.

Podstawy w skrócie

  • Breuninger rozwija swój sklep internetowy.
  • Zgłoszenia są teraz przyjmowane z Polski.
  • Dla firmy jest to ważny krok w kierunku internacjonalizacji.

Breuninger jest jednym z odnoszących największe sukcesy dostawców e-commerce w sektorze premium w krajach niemieckojęzycznych.

Niemiecka firma zajmująca się modą i stylem życia rozszerzyła działalność na Austrię w 2017 r. i Szwajcarię w 2019 r.

Kolejnym krokiem jest teraz Polska: Breuninger zamierza po raz pierwszy oferować swoje usługi w krajach nieniemieckojęzycznych w październiku 2021 roku.

Sklep internetowy i obsługa klienta prezentowane są w języku polskim. Jak informowaliśmy w doniesieniu medialnym, dostępne będą metody płatności online P24 i BLIK. Po złożeniu zamówienia klienci mogą oczekiwać, że zamówiony towar dotrze w ciągu trzech do pięciu dni roboczych. Ponadto początkowo nie będą naliczane koszty wysyłki zamówień z Polski.

Breuninger stał się międzynarodowy

Holger Blecker, dyrektor generalny Breuninger, jest podekscytowany ekspansją do sąsiedniego kraju: “Z entuzjazmem i podekscytowaniem czekamy na naszą pierwszą ekspansję online poza region DACH. Nasza sąsiednia Polska jest bardzo interesującą, dynamicznie rozwijającą się i wysoce internetową powiązanym rynku.”

W związku z tym firma planuje stale poszerzać swoją strefę internetową w Europie o gamę marek premium, luksusowych i designerskich.


READ  Nasdaq kontynuuje wspinaczkę: raporty z Wall Street powracają z rekordem
Continue Reading

Economy

10 000 nowych miejsc pracy w Europie: Facebook chce stworzyć „Metaverse”

Published

on

10 000 nowych miejsc pracy w Europie
Facebook chce stworzyć „Metaverse”

Facebook ogłasza, że ​​chce stworzyć „metawers” ​​– i nie tylko: Europa powinna pomóc w kształtowaniu tego cyberświata z około 10 000 nowych miejsc pracy i wieloma innymi firmami. Ten ruch może mieć coś wspólnego z poważnymi zarzutami, że amerykańska firma znajduje się obecnie pod ogromną presją.

Facebook chce stworzyć 10 000 nowych, wysoce wydajnych miejsc pracy w Unii Europejskiej w ciągu najbliższych pięciu lat, aby zbudować Metaverse. Zostało to ogłoszone przez dyrektora Facebooka, Nicka Clegga, w poście na blogu. „Ta inwestycja jest wotum zaufania w siłę europejskiego przemysłu technologicznego i potencjał europejskich talentów technologicznych” – napisał były brytyjski wicepremier.

Facebook rozumie „Metaverse” jako świat, w którym rzeczywistość fizyczna, rzeczywistość rozszerzona (AR) i rzeczywistość wirtualna (VR) łączą się ze światem online. Termin pochodzi od amerykańskiego pisarza Neila Stephensona, który po raz pierwszy użył go w 1992 roku w powieści science fiction Snow Crash.

Clegg, który faktycznie jest sekretarzem stanu firmy internetowej, powiedział, że Facebook był na początku podróży, która miała pomóc w budowie platformy przyszłości. „We współpracy z firmami partnerskimi opracowujemy ‘Metaverse’ – nową fazę sieciowych doświadczeń wirtualnych z wykorzystaniem technologii takich jak rzeczywistość wirtualna i rzeczywistość rozszerzona”. „Metaverse” ma potencjał, by otworzyć dostęp do zupełnie nowych kreatywnych, społecznych i ekonomicznych możliwości. A Europa pomoże go kształtować od samego początku. ”

Były dyrektor generalny Facebooka podnosi poważne zarzuty

Żadna indywidualna firma nie będzie właścicielem i operatorem Metaverse. „Podobnie jak Internet, Metaverse będzie otwarty i interoperacyjny”. Clegg podkreślił, że Europa jest bardzo ważna dla Facebooka. „Tutaj tysiące pracowników i miliony firm, które codziennie korzystają z naszych aplikacji i narzędzi, przyczyniają się do naszego sukcesu”. Unia Europejska ma wiele atutów, dzięki którym jest doskonałym miejscem do inwestowania w firmy technologiczne.

Ogłoszenie Facebooka pojawia się w czasie, gdy grupa amerykańska znajduje się pod ogromną presją na arenie międzynarodowej. Na przesłuchaniu w Senacie USA na początku października Frances Hogan, była szefowa Facebooka i demaskatorka, wezwała polityków do zmuszenia Internetu do większej przejrzystości. 37-latek oskarżył Facebooka między innymi o to, że dowiedział się z wewnętrznych badań, że Instagram szkodzi zdrowiu psychicznemu niektórych nastolatków – ale nic z tym nie zrobiono. Firma opublikowała również negatywne nagłówki, ponieważ błąd w ustawieniach sieci doprowadził do sześciogodzinnego przestoju na Facebooku i powiązanych z nim Whatsapp i Instagramie.

READ  Wall Street wyraźnie na czerwono - Indeks DAX poniżej 15 100 - BioNTech zyskuje na popularności w leczeniu raka - UE pozwala na pomoc linii lotniczej KLM - Bechtle, VW i MorphoSys pod mikroskopem
Continue Reading

Trending