Connect with us

Economy

PayPal podnosi opłaty: co klienci powinni wiedzieć teraz

Published

on

jak PayPal Deklaruje, że nie chce się podwyżki opłat per se. Dotyczy to tylko transakcji płatniczych pomiędzy Wielka Brytania oraz kraje Unii Europejskiej, w tym Niemcy. Rosnące koszty wpływają nie tylko na klientów, ale także na dealerów w tym samym sensie.

Co to dokładnie oznacza dla ciebie? PayPal ma jeden Przegląd płatności opublikowane, co można zauważyć, że w przyszłości będzie pobierana opłata w wysokości 1,29 proc. przedmiotowej kwoty. Do tej pory zapłacono 0,5 proc. ceny. Ponadto, zgodnie z dokumentem, nowe opłaty będą obowiązywać od 10 listopada 2021 r. Do tej pory koszty między krajem wyspiarskim a Unią Europejską nie zmieniły się od czasu opuszczenia kraju przez Wielką Brytanię.

Jednak pomimo wzrostu cena transakcji UE do Wielkiej Brytanii przez PayPal jest niższa w kontekście globalnym. Jeśli przetwarzasz transakcję w innych krajach poza Unią Europejską, PayPal pobiera opłatę w wysokości 1,99 procent należnej kwoty.

PayPal: Podwyżka cen to efekt Brexitu

Jak na przykład BBC Raporty mówią, że podwyżka cen nastąpiła po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jak informuje nadawca usługa płatnicza, celem tego posunięcia jest uproszczenie przetwarzania opłat w kontekście międzynarodowym – przede wszystkim dla akceptantów. Mówi się, że dostawcy mogą lepiej porównywać ceny i wartości między PayPal a innymi dostawcami.

W rzeczywistości wygląda to inaczej dla wielu sprzedawców detalicznych i małych firm, narzeka konsorcjum Small Business Consortium. Coraz więcej drobnych przedsiębiorców rezygnuje już z eksportu do UE. Powód: rosnące koszty od Brexitu.

Jednak PayPal nie jest jedynym dostawcą usług płatniczych, który chce podnieść opłaty. Również wizy i Karta kredytowa Master Card Poproś o więcej pieniędzy za transakcje od października.

Ta treść pojawiła się po raz pierwszy wewnątrz cyfrowe.

READ  Hiszpania planuje z pieniędzmi z pomocy Corona: Modernizacja dzięki Unii Europejskiej
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

N26 osiąga większą niż oczekiwano rundę finansowania – Gospodarka

Published

on

Neo-Bank N26 otrzymał duży zastrzyk środków. Pomimo gniewu na regulatora bankowego Baffina, jest on większy niż oczekiwano. Ale w pewnym momencie N26 musi pójść na ustępstwa wobec Baffina.

Continue Reading

Economy

Stresujące dane przemysłowe: Ceny ropy pod presją po nowych podwyżkach | biuletyn

Published

on

Wczesnym rankiem ceny ropy osiągnęły najwyższy poziom od kilku lat.

Wczesnym wieczorem cena beczki North Sea Brent (159 litrów) wyniosła 84,60 USD. To było o 26 centów mniej niż w piątek. Cena wcześniej wzrosła do 86,04 USD, najwyższego poziomu od trzech lat. Cena baryłki amerykańskiej ropy West Texas Intermediate (WTI) spadła o jeden cent do 82,27 USD. Wcześniej osiągnął najwyższy poziom od 2014 r., wynoszący 83,87 USD.

Reklama

l, złoto, handluj wszystkimi towarami z dźwignią (do 30)

Handluj towarami z wysoką dźwignią i małymi spreadami. Możesz zacząć handlować już za 100,00, aby skorzystać z efektu 3000 euro kapitału!

Uwaga dotycząca Plus500: 74% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz podjąć wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Plus500UK Ltd jest autoryzowany i regulowany przez Financial Conduct Authority (FRN 509909). Plus500CY Ltd jest autoryzowany i regulowany przez CySEC (nr 250/14).

Po południu rozczarowujące dane przemysłowe z USA zaważyły ​​na cenach ropy. Produkcja przemysłowa we wrześniu niespodziewanie spadła. Problemy z międzynarodowymi łańcuchami dostaw nadal wywierają presję na produkcję. Spadek produkcji przemysłowej ogranicza również popyt na surowce.

Początkowo ceny ropy kontynuowały niedawny wzrost. Osiem tygodni temu ceny miały tendencję do wzrostu, wywołane obawami inwestorów o niewystarczającą podaż przed zimą. W miarę jak wiodące kraje uprzemysłowione wychodzą z kryzysu gospodarczego w wyniku kryzysu koronowego, rosną obawy o deficyt podaży na rynku ropy.

Inwestorzy obserwują przede wszystkim niedobór gazu ziemnego, który zwiększył zapotrzebowanie elektrowni na ropę naftową. Na tym tle eksperci nie mogą wykluczyć kolejnego wzrostu cen ropy.

„Napięta sytuacja rynkowa, którą Organizacja Krajów Eksportujących Ziemię (OPEC) i Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) widziały w swoich miesięcznych raportach w zeszłym tygodniu, kontrastuje z wczesnym zakończeniem wysokich cen ropy naftowej i produktów naftowych” – skomentował Raw. ekspert ds. materiałów Carsten Fritsch z Der Commerzbank in Trading.

READ  Hiszpania planuje z pieniędzmi z pomocy Corona: Modernizacja dzięki Unii Europejskiej

Nowy Jork/Londyn (dpa-AFX)

Więcej informacji o cenie ropy (Brent)

Źródła obrazu: QiuJu Song / Shutterstock.com, B Studio / Shutterstock.com

Continue Reading

Economy

Dostawa teraz także do Polski

Published

on

Firma modowo-lifestyle’owa Breuninger wchodzi do Polski w październiku 2021 roku. Początkowo nie ma nawet kosztów wysyłki zamówień.

Podstawy w skrócie

  • Breuninger rozwija swój sklep internetowy.
  • Zgłoszenia są teraz przyjmowane z Polski.
  • Dla firmy jest to ważny krok w kierunku internacjonalizacji.

Breuninger jest jednym z odnoszących największe sukcesy dostawców e-commerce w sektorze premium w krajach niemieckojęzycznych.

Niemiecka firma zajmująca się modą i stylem życia rozszerzyła działalność na Austrię w 2017 r. i Szwajcarię w 2019 r.

Kolejnym krokiem jest teraz Polska: Breuninger zamierza po raz pierwszy oferować swoje usługi w krajach nieniemieckojęzycznych w październiku 2021 roku.

Sklep internetowy i obsługa klienta prezentowane są w języku polskim. Jak informowaliśmy w doniesieniu medialnym, dostępne będą metody płatności online P24 i BLIK. Po złożeniu zamówienia klienci mogą oczekiwać, że zamówiony towar dotrze w ciągu trzech do pięciu dni roboczych. Ponadto początkowo nie będą naliczane koszty wysyłki zamówień z Polski.

Breuninger stał się międzynarodowy

Holger Blecker, dyrektor generalny Breuninger, jest podekscytowany ekspansją do sąsiedniego kraju: “Z entuzjazmem i podekscytowaniem czekamy na naszą pierwszą ekspansję online poza region DACH. Nasza sąsiednia Polska jest bardzo interesującą, dynamicznie rozwijającą się i wysoce internetową powiązanym rynku.”

W związku z tym firma planuje stale poszerzać swoją strefę internetową w Europie o gamę marek premium, luksusowych i designerskich.


READ  Leclanché zwiększa sprzedaż Szwajcaria Corporation
Continue Reading

Trending