Connect with us

Economy

Zbliża się wycofywanie niemieckiej broni jądrowej – ale teraz pojawia się nowy opór

Published

on

drZa zmiany klimatu przypisuje się rekordy ciepła i katastrofy powodziowe. Niemieccy sędziowie konstytucyjni mają bardzo niski poziom CO2– Zaangażowanie w budżet. Ceny energii elektrycznej i dwutlenku węgla rosną na giełdzie energii2 do rejestrowania poziomów. Koszt benzyny i oleju opałowego stał się problemem społecznym.

Niemcy w 2021 r. Czy w takim razie rząd federalny mądrze usuwa z sieci przyjazne dla klimatu generatory, których roczna produkcja jest większa niż wszystkich systemów słonecznych i wszystkich turbin wiatrowych zbudowanych w ciągu ostatnich 10 lat? Dokładnie to dzieje się teraz.

Zmarnowane są 64 miliardy kilowatogodzin energii elektrycznej

Na początku roku rząd federalny zamknął elektrownie jądrowe Gundremmingen C, Grohnde i Brokdorf. Rok później pojawią się ostatnie piece Emsland, Isar 2 i Neckarwestheim II, a Niemcy wkrótce zamkną sześć elektrowni, które będą wytwarzać 64 miliardy kWh przyjaznej dla klimatu energii elektrycznej rocznie. Więcej niż wszystkie niemieckie systemy słoneczne i prawie połowa niemieckich turbin wiatrowych. Efekt jest taki, jakby udział 15 000 z obecnych 30 000 turbin wiatrowych w Niemczech nagle zniknął.

Minie wiele lat, zanim nowe systemy wiatrowe i słoneczne zastąpią tę energię elektryczną, przynajmniej pod względem ilościowym. Czas, który zdaniem wielu ekspertów nie jest już dostępny. W celu zastąpienia podstawowego obciążenia energetyki jądrowej, którą można było w każdej chwili wycofać, potrzebne były również ogromne magazyny dla zależnej od pogody zielonej energii, których jeszcze nie było.

W tej chwili pustkę muszą wypełnić elektrownie węglowe i gazowe. Brytyjski pisarz Guardian i działacz na rzecz ochrony środowiska George Monbiot napisał, że „wyłączenie dostępnych zdolności nuklearnych w środku kryzysu klimatycznego” było „wypolerowaną formą szaleństwa”.

Przeczytaj także

Prawdą jest, że konsekwencje transformacji energetycznej są nieustannie określane przez niektóre stowarzyszenia biznesowe: „Elektryczność stała się dobrem luksusowym z powodu ciągłej ingerencji na rynku”, ostrzegał w zeszłym tygodniu Reinhold von Eppen Worley, prezes Family Entrepreneurs. „Deindustrializacja jest już w pełnym rozkwicie”. Obawy serwisu są ogromne.

READ  Kryzys energetyczny: niemiecki dostawca energii przestaje dostarczać prąd i gaz

Jednak wydłużenie czasu pracy elektrowni jądrowych nie jest już postrzegane jako opcja, chociaż ten środek ochrony klimatu nie będzie wiązał się z kosztami, ale z korzyściami ekonomicznymi. Nawet w Bawarii, która według badań firmy Prognos w ciągu pięciu lat będzie musiała importować dwie trzecie energii elektrycznej, ludzie są odważni: „Bawarska gospodarka jest zdeterminowana, by wycofać się z energii jądrowej”, mówi Bertram Brosshardt , prezes stowarzyszenia branżowego vbw .

Niemiecki sposób ochrony klimatu może wkrótce stać się międzynarodowym wstydem. A ci, którzy teraz liczą nieprzyjemne konsekwencje dla rządu federalnego, to przede wszystkim organizacje, które uważają się za aktywistów ekologicznych. W związku z tym Niemcy będą miały nie mniej CO2 za dwa lata2 Emitują więcej niż wcześniej, ale ponad 50-70 mln ton.

Ze wszystkich rzeczy węgiel brunatny pełni rolę energii jądrowej

Jest to roczna kwota większa niż przemysł czy ogólnie sektor transportowy będzie musiał zaoszczędzić do 2030 r. na mocy ustawy o ochronie klimatu. Powodem jest tak zwany „nakaz hipoteczny”, który jest regulacją na rynku energii elektrycznej. Wynika z tego, że węgiel brunatny, jako najtańsze źródło zasilania pierwotnego, przejmie przede wszystkim rolę energetyki jądrowej.

Nuklearia opublikowała takie liczby. Ten klub zwolenników broni jądrowej wywodzi się z grupy roboczej Partii Piratów i jest prowadzony jako niezależne stowarzyszenie przez Rainera Klotta od 2011 roku. Syn Klotta przebywał w Japonii w czasie katastrofy w Fukushimie, więc informatyk i fizyk, według jego oświadczeń „pracował bardzo szybko” i bardzo kompleksowo” na temat zagrożeń atomowych i radiacyjnych. W końcu Clott zalecił, aby jego syn pozostał w Japonii.

Od tego czasu Klute publikuje swoje odkrycia na stronie Nuklearia, organizując demonstracje i rozpowszechniając broszurę zatytułowaną: “Kryzys klimatyczny? Energia jądrowa! 12 bezkonkurencyjnych argumentów za najlepszym źródłem energii na świecie”. Stowarzyszenie punkt po punkcie obejmuje obawy dotyczące energii jądrowej i próby ich obalenia. argument magazynu. Zagrożenia wybuchowe i radiacyjne. Ubezpieczenie. Porównuje się ją z naukową dokładnością i analizuje wypadki jądrowe w Harrisburgu, Czarnobylu i Fukushimie.

Kiedy w 2019 r. Niemiecki Instytut Badań Ekonomicznych próbował udowodnić, że energia jądrowa jest „zbyt droga”, członkowie Nuclearia Anna Veronica Wendland i Bjorn Peters poświęcili się danym zawartym w dziesięciostronicowym artykule w czasopiśmie specjalistycznym atw. Historyk techniki Peters i Wendland doszli do wniosku, że w kalkulacji DIW „niekorzystne parametry wejściowe arbitralnie z góry determinują wynik, a metody kalkulacji inwestycji nie są w pełni opanowane”.

Wiele nowych organizacji klimatycznych prowadzi obecnie kampanię na rzecz energii jądrowej. Kiedy wiosną toczył się w Brukseli spór o to, która energia może być uznana za „czystą” pod względem ratingu, 49 stowarzyszeń proatomowych wystosowało list otwarty, wzywając do umieszczenia energetyki jądrowej na liście. Fota4klimat Z Polski, Clean Air Task Force z USA, Nuclear Moms ze Szwajcarii czy Nuclear Mythbusters z Tajwanu.

Wspólną cechą tych grup jest to, że nie boją się kukurydzy, a strach przed zmianami klimatycznymi jest wielki. Amardio Sarma, rzecznik stowarzyszenia, mówi: Przyjazny dla środowiska: „Uważamy jednak rozwiązania techniczne, takie jak energia jądrowa, za kluczowe w walce z globalnym ociepleniem”.

Przeczytaj także

Skutkiem natychmiastowego zaprzestania programu może być między innymi jedno z wymagań stawianych dachowi fotowoltaicznemu

Z technicznego punktu widzenia sześć elektrowni może działać znacznie dłużej, powiedział Stowarzyszenie Operatorów Elektrowni Jądrowych Kerntechnik Deutschland. Ale są teraz „istotne przeszkody, na przykład w dostępności wykwalifikowanego personelu i zaopatrywaniu się w paliwo”.

Nic jednak nie wskazuje na to, że w środku kampanii wyborczej polityka ponownie podgrzewa sprawę. Nie zniechęcaj się Klute. „Po wyjściu wraca z powrotem” – mówi założyciel firmy Nocleria. Jego klub już pracuje nad strategią.

Tutaj znajdziesz treści stron trzecich

Aby wchodzić w interakcje lub przeglądać treści od dostawców zewnętrznych, potrzebujemy Twojej zgody.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

W Austrii, Czechach, Polsce i na Węgrzech olej napędowy i benzyna kosztują mniej

Published

on

Hanower. Jest niedziela: ADAC ogłosił najwyższą w historii cenę oleju napędowego w Niemczech – 1,55 euro za litr. Cena benzyny również zbliża się do rekordowego poziomu z 2012 roku. Dlatego wielu kierowców przyciąga tankowanie za granicą, ponieważ paliwo jest zwykle znacznie tańsze, zwłaszcza we wschodnich krajach sąsiednich.

Turystyka na zbiornikach wodnych wzrosła w ciągu ostatnich kilku dni, zapewnia Florian Hurdigen z ADAC Südbayern. Po drugiej stronie granicy można czasem zobaczyć kolejki na stacjach benzynowych. Jednak objazdy nie zawsze są opłacalne: „Przejazd przez granicę tylko w celu uzupełnienia paliwa jest szczególnie opłacalny, gdy różnice cenowe są duże, a odległości bardzo krótkie”, mówi ekspert ADAC ds. cen paliw Jürgen Albrecht. „Ponieważ trzeba również wziąć pod uwagę wymagany czas i zużycie samochodu”.

Inaczej jest w przypadku urlopowiczów, którzy i tak przejeżdżają przez granicę, ponieważ spędzają wakacje za granicą. Korzystasz również z małych spreadów.

Jest jednak kilka rzeczy do rozważenia podczas tankowania za granicą, na przykład w krajach, w których nie ma euro. Przegląd:

Możesz zaoszczędzić na tankowaniu w tych krajach

  • Austria: W Austrii kierowcy obecnie płacą morze Ze średnią 1,35 euro za litr oleju napędowego i 1,38 euro za litr benzyny premium. Niższe ceny wynikają z niższych podatków, aw Austrii nie ma podatku od emisji CO₂, co spowodowało, że paliwo w Niemczech jest droższe od początku roku. Niskie ceny paliw przyciągają ludzi w pobliżu granicy: jak donosiły lokalne media, w okolicach Pasawy powstały korki spowodowane przez turystów tankowców.
  • Republika Czeska: Diesel jest obecnie nieco tańszy w Czechach o 1,31 euro, podczas gdy cena litra benzyny wynosi średnio 1,38 euro, tyle samo co w Austrii. Ponieważ Czechy nie należą do strefy euro, podczas tankowania należy zwracać uwagę na potencjalne opłaty kursowe. Jeśli płacisz kartą, przy kasie zostaniesz zapytany, czy chcesz zapłacić w euro, czy w koronach czeskich – zawsze warto wybrać lokalną walutę. Bo jeśli przeliczysz kwotę na euro, płacisz dodatkową opłatę.
  • Polska: Poza Bułgarią i Rumunią, Polska ma obecnie najniższe ceny paliw w Europie. Według ADAC litr oleju napędowego w Polsce kosztuje obecnie równowartość 1,30 euro, a benzyna też jest dostępna za 1,27 euro. Tutaj też kierowcy muszą upewnić się, że przy płatności kartą cena jest liczona w złotówkach, a nie w euro. Jeśli chcesz zabrać ze sobą benzynę w zapasowym kanistrze, trzymaj się wytycznych: władze zezwalają na wwóz bezcłowego paliwa tylko 20 litrów w puszkach zapasowych obok pełnego baku samochodu. Ze względów bezpieczeństwa ADAC zaleca maksymalnie dziesięć litrów.
  • Węgry: Jeśli spędzasz wakacje na Wschodzie, możesz również zaoszczędzić na tankowaniu na Węgrzech. Litr oleju napędowego kosztuje równowartość 1,40 euro, a supersamochód jest tańszy, bo 1,36 euro. Jednak, podobnie jak w innych krajach, obowiązuje następująca zasada: w obszarach turystycznych, takich jak na przykład Balaton, ceny paliwa są zwykle znacznie wyższe niż w odległych obszarach. Na Węgrzech na wielu stacjach benzynowych często zdarza się, że pracownik przejmuje jednocześnie zadanie tankowania i sprawdzania ciśnienia w oponach oraz poziomu oleju. Oczekuje się porady dla tej usługi.

W tych krajach tankowanie jest droższe niż w Niemczech

  • Holandia: Jeśli chodzi o tankowanie, Holandia jest jednym z najdroższych krajów Unii Europejskiej. Więc każdy, kto tu spędza wakacje, powinien ponownie napełnić baki w Niemczech. Ceny wynoszą obecnie 1,61 € za litr oleju napędowego i 1,98 € za litr supersamochodu. Stacje benzynowe są bardzo popularne w Holandii. Kierowcy muszą najpierw trzymać kartę debetową lub kredytową przed stacją, a następnie mogą ją wypełnić. Koszt napełnienia zbiornika zostanie wówczas odliczony bezpośrednio z karty.
  • Dania: W Danii olej napędowy kosztuje obecnie średnio 1,72 euro, litr 1,90 euro. Bardzo popularne są tu stacje benzynowe. Ponieważ Dania również nie należy do strefy euro, warto po odczytaniu karty wybrać opcję rozliczenia w koronie duńskiej. Jeśli chcesz zapłacić rachunek w euro, musisz uiścić opłatę.

Tankowanie jest obecnie nieco droższe w Belgia (Diesel 1,61 euro, super 1,65 euro) Francja (diesel 1,58 euro, super 1,67 euro) i in Włochy (Diesel 1,62 euro, super 1,76 euro).

READ  Konkurencja rośnie w usługach dostaw żywności i artykułów spożywczych

Continue Reading

Economy

Danone ogłasza podwyżki cen

Published

on

Oczekuje się, że produkty Fruchtzwerge, Actimel, Volvic i Milupa-Danone wkrótce będą droższe. Chociaż sprzedaż grupy ostatnio wzrosła.

Mimo rosnącej sprzedaży firma spożywcza Danone obawia się rosnących kosztów. To, co początkowo zaczęło się od wyższych cen surowców, ostatnio wzrosło ze względu na daleko idące ograniczenia w łańcuchu dostaw, powiedział we wtorek dyrektor finansowy Jürgen Esser, kiedy w Paryżu zaprezentowano sprzedaż za trzeci kwartał.

Firma chce teraz temu przeciwdziałać, podnosząc ceny i zwiększając wydajność. Oprócz problemów z zakupem surowców wiele firm skarży się również na ogromne wzrosty kosztów logistyki. Zarząd potwierdził jednak swoją prognozę na ten rok.

Danone ostatnio zwiększył sprzedaż

W trzecim kwartale Danone zwiększył swoją sprzedaż o 5,8 proc. do prawie 6,2 mld euro. Skorygowany o efekty walutowe, a także przejęcia i sprzedaż, wzrost wyniósł 3,8 proc. Tym samym utrzymał się trend wzrostowy z poprzedniego kwartału.

Wszystkie obszary przyczyniły się do wzrostu sprzedaży, przy czym w szczególności kontynuował silny rozwój branży mleczarskiej i warzywnej. Ale dział wodociągowy i dział żywności specjalistycznej również się regenerowały.

W 2021 r. Danone nadal spodziewa się powrotu rentownego wzrostu w drugiej połowie roku. Spółka wypracowała niższe przychody przez pierwsze sześć miesięcy po słabym pierwszym kwartale. Grupa nie podała żadnych informacji o zysku.

READ  DAX zamyka się bez zmian - Dow ledwo się rusza - Europejski Bank Centralny potwierdza kurs - Deutsche Bank prognozuje miliardy na miliony - Extron ponownie podnosi oczekiwania - Koncentracja na Deutsche Wonen, GameStop, BMW, Stylantis | Wiadomość
Continue Reading

Economy

N26 osiąga większą niż oczekiwano rundę finansowania – Gospodarka

Published

on

Neo-Bank N26 otrzymał duży zastrzyk środków. Pomimo gniewu na regulatora bankowego Baffina, jest on większy niż oczekiwano. Ale w pewnym momencie N26 musi pójść na ustępstwa wobec Baffina.

Continue Reading

Trending