Connect with us

Tech

Nowe badania nad niebieskim światłem: ekrany LED nie stanowią zagrożenia dla oczu ani snu

Published

on

Nowe badania nad niebieskim światłem: ekrany LED nie stanowią zagrożenia dla oczu ani snu

Czy to na smartfonie, czy na komputerze: środki zmniejszające procentową ilość niebieskiego światła na ekranie, które uważa się za szkodliwe dla oczu i snu, są teraz dostępne niemal wszędzie. Badacze wizualni twierdzą na podstawie nowych badań, że jest to niepotrzebne.

Pies: konsumenci są oszukiwani

Ekrany LED nie stanowią zagrożenia dla oczu ani snu’wyjaśnij ekspertom z Niemieckiego Towarzystwa Okulistycznego (DOG) i odnieś się do teraźniejszości Studia (PDF). Jest to sprzeczne z wcześniejszymi założeniami, które z kolei opierają się na badaniach i ekspertyzach.

Według prezesa DOG prof. dr hab. środkowy. Hagen Theme, dyrektor Kliniki Okulistycznej Uniwersytetu w Magdeburgu”Edukuj i chroń konsumentów przed wprowadzającymi w błąd reklamami i niepokojącymi fałszywymi doniesieniami, które służą czysto handlowym interesomFiltry światła niebieskiego (low blue light) w ekranach komputerów, specjalne okulary czy tryb nocny w smartfonach takich jak Night Shift w iPhonie mają być niepotrzebne.

Brak uszkodzeń siatkówki od niebieskiego światła

Naukowcy i producenci od lat ostrzegają przed wysokoenergetycznym niebieskim światłem o krótkiej długości fali emitowanym przez podświetlenie LED wyświetlaczy LCD. Profesor M. zaprzecza, że ​​może to prowadzić nawet do uszkodzenia siatkówki. Lekarz. re.r. nat. Michael Bach z Uniwersyteckiego Centrum Medycznego we Freiburgu. Intensywność światła podczas korzystania z urządzeń elektronicznych jestZa mało, aby spowodować uszkodzenie siatkówki”.

Porównanie powinno wyjaśnić:Naturalne oświetlenie zewnętrzne, gdy zimowe niebo jest zachmurzone, wynosi około 5000 luksów na naszych szerokościach geograficznych i do 100 000 luksów w słoneczny dzień. Ekran komputera, ustawiony bardzo jasny, utrzymuje mniej niż 500 luksów w odległości 50 cm’, stwierdził w komunikacie prasowym psa.Nawet jeśli dzieci godzinami siedzą przed ekranami z powodu uczenia się na odległość związanego z Coroną, nie ma potrzeby obawiać się uszkodzenia oczu przez niebieskie światło.’, dalej wyjaśnia Bach, a także odnosi się do ostatnie badania Po przebadaniu 120 osób okazało się, że soczewki kontaktowe zawierające „blokery niebieskiego światła” nie mają pozytywnego wpływu na zmęczenie oczu w porównaniu z konwencjonalnymi soczewkami kontaktowymi.

READ  Xiaomi TV Q1E: najlepszy telewizor w specjalnej cenie w Czarny piątek

Brak zakłóceń snu spowodowanych niebieskim światłem

Jeden Więcej badań Ma to obalić fakt, że niebieskie światło zakłóca sen podczas wieczornego czytania na ekranie. Łącznie 167 uczestników badania musiało przejść przez jeden z trzech scenariuszy na godzinę przed snem przez tydzień: używać iPhone’a z aktywną nocną zmianą, używać iPhone’a bez nocnej zmiany lub w ogóle nie używać smartfona. Ostatecznie stwierdzono, że jeśli chodzi o jakość snu”Nie ma statystycznie istotnych różnicDał Jednak jakość snu była nadal lepsza bez korzystania ze smartfona przed snem.

Badacz w dziedzinie widzenia Bach nadal daje zalecenie: „Chcąc czytać na urządzeniu elektronicznym przed snem należy unikać maksymalnej jasności – to zalecenie brzmi trywialnie, ale jest poprawne. „

Starożytne studia malują inny obraz

Nawet jeśli za wieloma środkami mającymi na celu ograniczenie niebieskiego światła kryły się pomysły komercyjne, nie pojawiły się one całkowicie bez powodu. a Mieszanka starożytnych studiów Ostrzega przed możliwym negatywnym wpływem krótkofalowego światła niebieskiego na organizm. Długości fal między 415 nm a 455 nm są szczególnie szkodliwe, jednak brakuje wyraźnych dowodów.

Negatywne konsekwencje niebieskiego światła były często kwestionowane

Faktem jest, że niebieskie światło występuje również w przyrodzie i znacznie więcej niż to, co dzieje się na ekranie. Dlatego też negatywne konsekwencje rosnącej konsumpcji ekranów były często kwestionowane wcześniej.

Istnieją inne badania, które wykazały niebieskie światło z wyświetlaczy Jest klasyfikowany jako umiarkowanie nieszkodliwy. Jedno badanie mówi (ale z myszami) To żółte światło Może bardziej zaburzać rytm snu ssaków niż niebieski.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Echo Spot 2024 z ekskluzywną zniżką dla klientów Prime

Published

on

Echo Spot 2024 z ekskluzywną zniżką dla klientów Prime

Amazon poszerza swoje portfolio popularnej serii Echo: niedawno pojawił się w sprzedaży inteligentny budzik Echo Spot 2024 – choć nowy produkt to tak naprawdę stary znajomy.

Odtwarzaj muzykę, wykonuj połączenia telefoniczne i kontroluj swój inteligentny dom: inteligentne głośniki z serii Amazon Echo – teraz ponownie udoskonalone – mogą zrobić to wszystko i wiele więcej. W samą porę na nadchodzące dni Prime Amazon ponownie wprowadził Echo Spot 2024. Szczególnie interesujące dla członków Prime: obecnie dostępna jest dla nich ekskluzywna oferta wprowadzająca, dzięki której mogą zdobyć Echo Spot 2024 za jedną Uzyskaj 42% zniżki* Szacowany.

Amazon przywraca Echo Spot: oto, co może zrobić inteligentny budzik Alexy

Oszałamiający inteligentny budzik w kształcie półkuli powraca. Bo małe echo sypialni już jest. Jednak Amazon zaprzestał produkcji pierwszego urządzenia Echo Spot w 2019 roku.

Echo Spot 2024 – demonstracja na żywo na Amazon

Echo Spot to inteligentny budzik z wbudowanym kolorowym wyświetlaczem, który może wyświetlać godzinę, informacje o pogodzie i utwory muzyczne bezpośrednio ze stolika nocnego. Urządzenie zaprojektowane specjalnie na stolik nocny oferuje wybór opcji projektowania zegara w różnych kolorach.

Wyświetlacz może stopniowo zwiększać jasność i jednym rzutem oka pokazywać ważne informacje, takie jak godzina, pogoda czy tytuły muzyczne. Głośnik powinien także zapewniać imponujący dźwięk.

Echo Spot 2024: Najważniejsze funkcje w skrócie

Ogłoszenia Amazona dotyczące wprowadzenia na rynek budzika Alexa brzmią jak zwykle. Nowe urządzenie Echo Spot „zmieni sposób, w jaki klienci rozpoczynają i kończą dzień” – mówi Eric Sarnio, wiceprezes Amazon Devices International, który nazywa najnowsze urządzenie Echo „najlepszym inteligentnym budzikiem na każdy stolik nocny”.

Jeśli przyjrzysz się uważnie, Echo Spot ma w rzeczywistości cały szereg przydatnych funkcji. the Najważniejsze zawody:

Oto specyfikacja techniczna nowego Amazon Echo Spot:

  • Amazon Echo Spot ma 113 mm wysokości, 103 mm szerokości i 111 mm głębokości. Waży 405 gramów, jest stosunkowo lekki i kompaktowy. Urządzenie posiada 2,83-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 240 x 320 pikseli i charakterystyczny kolorowy wyświetlacz w kształcie półksiężyca.
  • Echo Spot obsługuje dwuzakresowe Wi-Fi i jest kompatybilne ze standardami 802.11a/b/g/n/ac w pasmach 2,4 i 5 GHz. Jednak połączenia Wi-Fi typu ad hoc lub peer-to-peer nie są obsługiwane.
  • Jeśli chodzi o łączność Bluetooth, urządzenie obsługuje profil zaawansowanej dystrybucji audio (A2DP), aby przesyłać strumieniowo zawartość audio z urządzeń mobilnych do Echo Spot i odwrotnie do głośnika Bluetooth. Dostępny jest także profil zdalnego sterowania audio/wideo (AVRCP), umożliwiający sterowanie głosowe podłączonymi urządzeniami mobilnymi. Należy jednak pamiętać, że sterowanie głosowe bez użycia rąk nie jest obsługiwane w systemie Mac OS
  • Dźwięk odtwarzany jest przez wbudowany głośnik pełnozakresowy 44,5 mm, zapewniający czysty i pełny dźwięk.
  • Wymagania systemowe Echo Spot są minimalne: można je natychmiast podłączyć do sieci WLAN. Aplikacja Alexa jest kompatybilna z urządzeniami Fire OS, Android lub iOS, a dostęp do niej można uzyskać również za pośrednictwem przeglądarki internetowej.
  • Wewnątrz urządzenia znajduje się procesor MT8519, wspierany przez 1 GB DRAM i 8 GB pamięci wbudowanej (emmC).

Dwie ważne uwagi na temat technologii inteligentnego alarmu: Echo Spot 2024 nie ma wbudowanej kamery. Dlatego urządzenie nie obsługuje połączeń wideo i transmisji wideo z inteligentnych kamer domowych ani dzwonków do drzwi. Przesyłanie strumieniowe filmów również nie jest możliwe.

W ofercie Prime Day za 55 zamiast 95 euro

Echo Spot 2024* Dostępne w kolorze czarnym, białym i niebieskim dla członków Prime podczas Prime Day za jedyne 54,99 € (42% zniżki). Jeśli nie jesteś jeszcze członkiem Prime, możesz kupić Echo Spot za 94,99 € – lub Wypróbuj Prime za darmo tutaj* Aby skorzystać z oferty.

the Prezentacja wprowadzająca Obowiązuje tylko dla członków Prime w okresie Dzień Prime (16 i 17 lipca 2024 r.)*. Po tym okresie ponownie obowiązuje cena regularna. Liczba urządzeń Echo Spot w cenie promocyjnej jest ograniczona.

Jeśli nowe urządzenie Echo Cię nie przekonuje, w osobnym artykule przedstawimy Ci pozostałe urządzenia z serii inteligentnych głośników.

Ten artykuł został napisany i/lub poprawiony przez redaktora, częściowo przy użyciu modelu języka sztucznej inteligencji. Wszystkie informacje zostały dokładnie sprawdzone.

Artykuł zawiera linki afiliacyjne
READ  Oferta: Samsung Galaxy S23 w wyższej cenie w Media Markt dzięki bezpośredniemu rabatowi i premii za wymianę starszych smartfonów
Continue Reading

Tech

Koszt 4000 euro: Apple Vision Pro jest od dziś dostępny także w sklepach w Niemczech

Published

on

Koszt 4000 euro: Apple Vision Pro jest od dziś dostępny także w sklepach w Niemczech

Według analityka Ming-Chi Kuo, Apple planuje w tym roku sprzedać od 400 000 do 450 000 egzemplarzy Vision Pro, począwszy od lutowej premiery w USA. Okulary umożliwiają oglądanie dużych wirtualnych ekranów, ułatwiając oglądanie filmów i pracę na wielu ekranach. Dzięki bezprzewodowej łączności laptopów Macbook może pełnić funkcję klawiatury i gładzika.

Każdy wyświetlacz Vision Pro zapewnia wyższą rozdzielczość niż telewizor 4K i wyświetla szczegółowe obrazy bez widocznych pikseli, co często było problemem w przypadku poprzednich zestawów VR. Apple wykorzystuje tę technologię do wyświetlania filmów przestrzennych, które wyglądają bardziej realistycznie niż znane z kina efekty 3D.

Apple opracowało specjalne kamery do nagrywania filmów przestrzennych, które oferują nowe perspektywy, na przykład w sporcie. Konsumenci mogą także nagrywać swoje filmy przestrzenne za pomocą iPhone’a 15 Pro i oglądać je później w Vision Pro. Dzięki tej funkcji okulary są szczególnie przydatne do użytku prywatnego, aby zachować żywe wspomnienia.

Jednak Apple ma także rozczarowanie swoich klientów. Wiele funkcji sztucznej inteligencji będzie można wprowadzić w przyszłości. Jak dokładnie wyglądają plany Apple dotyczące modelu abonamentowego, możecie dowiedzieć się tutaj.

READ  Steam na macOS obsługuje teraz akcelerację sprzętową – więcej mocy dla graczy na Macu: wewnętrzna
Continue Reading

Tech

To mają być udoskonalenia techniczne

Published

on

To mają być udoskonalenia techniczne

Inteligentna opaska Xiaomi to jeden z najpopularniejszych urządzeń do noszenia na rynku. Czeski blog XM.cz Twierdzi, że otrzymał teraz informacje o nadchodzącym Xiaomi Smart Band 9 z „wiarygodnego źródła”..

Z czysto wizualnego punktu widzenia są bardzo podobne: wyświetlacz prawdopodobnie nie zmieni się zbytnio w porównaniu do Smart Band 8. Z informacji wynika, że ​​znów pojawi się owalny panel AMOLED o przekątnej 1,62 cala (około 4 cm) i rozdzielczości 192 x 490 pikseli (326 ppi) i 60 Hz, ale teraz będzie zauważalnie jaśniej. Podczas gdy poprzedni model miał maksymalną jasność 600 nitów, nadchodzący model powinien mieć maksymalną jasność 1200 nitów. Jasność jest również ponownie dostosowywana automatycznie za pomocą czujnika światła otoczenia.

Wearable ma akumulator o pojemności 233 mAh, czyli o 43 mAh większy w porównaniu do poprzedniego modelu. Inteligentna bransoletka powinna wytrzymać do 21 dni lub 9 dni przy włączonym wyświetlaczu zawsze włączonym. Można go naładować od zera do 100 w ciągu godziny. Opaska waży niecałe 27 gramów.

Tradycyjnie komunikacja ze smartfonem odbywa się poprzez Bluetooth, teraz poprzez Bluetooth 5.4, czemu powinna towarzyszyć poprawa wydajności i efektywności. Aplikacja Mi Fitness służy jako aplikacja towarzysząca na smartfonie do parowania i dostosowywania ustawień.

Wewnątrz znajduje się 3-osiowy akcelerometr i żyroskop, które zliczają kroki oraz szacują spalone kalorie i przebyty dystans. Istnieją również czujniki tętna i poziomu tlenu, które podobno działają dokładniej.

Według plotek monitorowanie snu będzie teraz działać lepiej i dostarczać dokładniejszych danych wraz z poradami. Silnik wibracyjny również mógł zostać zmieniony. Jest wyposażony w ulepszony silnik liniowy i dwadzieścia różnych trybów wibracji.

Więcej informacji? Obsługiwanych jest ponad 150 dyscyplin sportowych. Wodoodporność powinna wynosić 5 ATM.

Nowy Xiaomi Smartband 9 będzie dostępny w pięciu różnych kolorach: srebrnym, czarnym, różowym, niebieskim i fioletowym.

READ  Firma Alfabet sp. C Stock: Błędy w wyszukiwarkach AI wywołują zamieszanie

Przejrzystość: ten artykuł zawiera linki partnerskie. Klikając na niego, przejdziesz bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się na dokonanie tam zakupu, otrzymamy niewielką prowizję. Nic nie zmienia ceny dla Ciebie. Linki partnerskie nie mają wpływu na nasze raporty.


Continue Reading

Trending