Connect with us

Tech

Nowe badania nad niebieskim światłem: ekrany LED nie stanowią zagrożenia dla oczu ani snu

Published

on

Czy to na smartfonie, czy na komputerze: środki zmniejszające procentową ilość niebieskiego światła na ekranie, które uważa się za szkodliwe dla oczu i snu, są teraz dostępne niemal wszędzie. Badacze wizualni twierdzą na podstawie nowych badań, że jest to niepotrzebne.

Pies: konsumenci są oszukiwani

Ekrany LED nie stanowią zagrożenia dla oczu ani snu‘wyjaśnij ekspertom z Niemieckiego Towarzystwa Okulistycznego (DOG) i odnieś się do teraźniejszości Studia (PDF). Jest to sprzeczne z wcześniejszymi założeniami, które z kolei opierają się na badaniach i ekspertyzach.

Według prezesa DOG prof. dr hab. środkowy. Hagen Theme, dyrektor Kliniki Okulistycznej Uniwersytetu w Magdeburgu”Edukuj i chroń konsumentów przed wprowadzającymi w błąd reklamami i niepokojącymi fałszywymi doniesieniami, które służą czysto handlowym interesomFiltry światła niebieskiego (low blue light) w ekranach komputerów, specjalne okulary czy tryb nocny w smartfonach takich jak Night Shift w iPhonie mają być niepotrzebne.

Brak uszkodzeń siatkówki od niebieskiego światła

Naukowcy i producenci od lat ostrzegają przed wysokoenergetycznym niebieskim światłem o krótkiej długości fali emitowanym przez podświetlenie LED wyświetlaczy LCD. Profesor M. zaprzecza, że ​​może to prowadzić nawet do uszkodzenia siatkówki. Lekarz. re.r. nat. Michael Bach z Uniwersyteckiego Centrum Medycznego we Freiburgu. Intensywność światła podczas korzystania z urządzeń elektronicznych jestZa mało, aby spowodować uszkodzenie siatkówki”.

Porównanie powinno wyjaśnić:Naturalne oświetlenie zewnętrzne, gdy zimowe niebo jest zachmurzone, wynosi około 5000 luksów na naszych szerokościach geograficznych i do 100 000 luksów w słoneczny dzień. Ekran komputera, ustawiony bardzo jasny, utrzymuje mniej niż 500 luksów w odległości 50 cm‘, stwierdził w komunikacie prasowym psa.Nawet jeśli dzieci godzinami siedzą przed ekranami z powodu uczenia się na odległość związanego z Coroną, nie ma potrzeby obawiać się uszkodzenia oczu przez niebieskie światło.‘, dalej wyjaśnia Bach, a także odnosi się do ostatnie badania Po przebadaniu 120 osób okazało się, że soczewki kontaktowe zawierające „blokery niebieskiego światła” nie mają pozytywnego wpływu na zmęczenie oczu w porównaniu z konwencjonalnymi soczewkami kontaktowymi.

READ  Dodatkowe zapotrzebowanie?: Apple najwyraźniej chce znacznie zwiększyć produkcję iPhone'a w 2021 r. - Wyraźnie udostępnij w kategorii dodatków | Wiadomość

Brak zakłóceń snu spowodowanych niebieskim światłem

Jeden Więcej badań Ma to obalić fakt, że niebieskie światło zakłóca sen podczas wieczornego czytania na ekranie. Łącznie 167 uczestników badania musiało przejść przez jeden z trzech scenariuszy na godzinę przed snem przez tydzień: używać iPhone’a z aktywną nocną zmianą, używać iPhone’a bez nocnej zmiany lub w ogóle nie używać smartfona. Ostatecznie stwierdzono, że jeśli chodzi o jakość snu”Nie ma statystycznie istotnych różnicDał Jednak jakość snu była nadal lepsza bez korzystania ze smartfona przed snem.

Badacz w dziedzinie widzenia Bach nadal daje zalecenie: „Chcąc czytać na urządzeniu elektronicznym przed snem należy unikać maksymalnej jasności – to zalecenie brzmi trywialnie, ale jest poprawne. “

Starożytne studia malują inny obraz

Nawet jeśli za wieloma środkami mającymi na celu ograniczenie niebieskiego światła kryły się pomysły komercyjne, nie pojawiły się one całkowicie bez powodu. a Mieszanka starożytnych studiów Ostrzega przed możliwym negatywnym wpływem krótkofalowego światła niebieskiego na organizm. Długości fal między 415 nm a 455 nm są szczególnie szkodliwe, jednak brakuje wyraźnych dowodów.

Negatywne konsekwencje niebieskiego światła były często kwestionowane

Faktem jest, że niebieskie światło występuje również w przyrodzie i znacznie więcej niż to, co dzieje się na ekranie. Dlatego też negatywne konsekwencje rosnącej konsumpcji ekranów były często kwestionowane wcześniej.

Istnieją inne badania, które wykazały niebieskie światło z wyświetlaczy Jest klasyfikowany jako umiarkowanie nieszkodliwy. Jedno badanie mówi (ale z myszami) To żółte światło Może bardziej zaburzać rytm snu ssaków niż niebieski.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Raw Fury i Brytten Studio ogłaszają potwory kasetowe • Nintendo Connect

Published

on

Raw Fury i Bytten Studio nawiązują współpracę wydawniczą. Gra RPG z otwartym światem potwory kasetowe Będzie to pierwszy tytuł kooperacyjny, który zostanie wydany na Xbox Series X | S, Xbox One, Nintendo Switch i PC. Ponadto będziesz potwory kasetowe Jest dostępny do wydania w ramach subskrypcji Xbox Game Pass.

Studio Bytten w Brighton składa się z artysty i głównego scenarzysty Jaya Bayliss oraz programisty i projektanta Toma Cooksona. potwory kasetowe Jest to druga gra młodego niezależnego dewelopera i będzie pierwszym tytułem na konsolę.

Podtrzymujemy Raw Fury potwory kasetowe Jak dotąd wielkie wsparcie. Zespół rozumie, co chcemy osiągnąć poprzez grę i jest po naszej stronie radą i działaniem. potwory kasetowe Już czuje się świetnie i nie byłby tym, kim jest bez wcześniejszego wsparcia Raw Fury.

Niezależni deweloperzy, Jay Bayliss i Tom Cookson, opowiadają o współpracy z Raw Fury

Jonas Antonson z Raw Fury dodaje:

Praca z niesamowitymi talentami w Bytten Studio to prawdziwa przyjemność. Cassette Beasts pasują do Raw Fury i nie możemy się doczekać, aby przedstawić graczom humor, potwory, relacje i unikalny świat.

potwory kasetowe Jest to gra fabularna z otwartym światem, w której gracze chwytają „przerażające” potwory za pomocą Walkmana, aby później wykorzystać je w turowych bitwach. Dwie różne formy potworów można zremiksować za pomocą unikalnego systemu fuzji w grze, tworząc unikalne i potężne nowe formy. Więcej informacji o Bytten Studio i potwory kasetowe Można go znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: https://www.cassettebeasts.com

READ  Ekskluzywny drop na Amazon dla klientów Prime
Continue Reading

Tech

Aplikacja obsługująca kamery monitorujące EZVIZ i nie tylko

Published

on

masz system Homematyczne IP Zainstalowałeś aplikację i nie używasz jej od dłuższego czasu? To dla ciebie wiadomość. Aplikacja „Homematic IP” obsługuje teraz integrację kamer monitorujących EZVIZ na zewnątrz i wewnątrz. Po zaktualizowaniu aplikacji użytkownicy mogą również spodziewać się widżetów do rolet i wyzwalaczy żaluzji, nowego automatycznie generowanego raportu z instalacji i innych ulepszeń, zgodnie z dziennikiem zmian. Aktualizacja z numerami wersji 2.9.0 (iOS) i 2.9.8 (Android) stopniowo dla wszystkich użytkowników począwszy od dzisiaj.

Nowa wersja aplikacji obsługuje również nowe oprogramowanie (wersja 1.4.2) dla silnika zamka drzwi “Homematic IP”, które będzie dostępne wkrótce i które zapewnia nowe opcje konfiguracji. Sygnał potwierdzenia można dezaktywować, można zmienić ustawienie kąta dla ograniczników końcowych, a czas zatrzymania można wydłużyć do 5 sekund. Silnik zamka drzwi będzie również w przyszłości obsługiwany przez aplikację „Home Connect Plus”.

Linki afiliacyjne są zawarte w tym artykule. Kliknięcie go przeniesie Cię bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się tam kupić, dostaniemy niewielką prowizję. Dla Ciebie nic nie zmienia się w cenie. Dziękuję za wsparcie!


READ  Zakup PS5: nowe kontrolery i materiały eksploatacyjne - status sprzedaży PlayStation 5
Continue Reading

Tech

macOS (12) Monterey: nowy system operacyjny Apple dla komputerów Mac i MacBook gotowy

Published

on

Firma Apple ogłosiła, że ​​macOS „Monterey” dla komputerów Mac i MacBook został ukończony. Bezpłatna aktualizacja wprowadzona w czerwcu jest nieco nieśmiała w porównaniu z poprzednim rokiem, który przyniósł natywne wsparcie dla SoC ARM serii M firmy Apple z systemem macOS 11 Big Sur. Nazywa się jednak macOS 12. Zostanie wydany 25 października.

Wersja skacze nawet bez remontu

Przejście z macOS 10.x na 11 w Big Sur było nie tylko spowodowane mnóstwem poważnych zmian, w tym obsługą ARM, ale wydaje się, że Apple co roku odlicza co roku do przecinka. Jednak producent dopiero od lat podawał do publicznej wiadomości nazwę systemu operacyjnego.

To są główne innowacje

Z systemem macOS „Monterey”, nazwanym na cześć Nadmorskie miasto w KaliforniiApple chce lepiej łączyć Maca (Booka) i iPadOS. Dzięki Universal Control użytkownicy mają możliwość kontrolowania iPada za pomocą klawiatury i myszy komputera Mac lub MacBook — w tym wymiany danych.

Już na WWDC 2021 firma Apple zaprezentowała z jednej strony, jak za pomocą gładzika MacBooka przesuwano wskaźnik myszy na znajdującym się obok iPadzie, zamykano aplikacje i przeciągano plik z tabletu na laptopa. Ale łańcuch może się przedłużyć: plik można przenieść z iPada za pośrednictwem MacBooka do iMaca znajdującego się po prawej stronie laptopa; W tym przypadku był obsługiwany za pomocą myszy.

W takim przypadku urządzenia wejściowe zawsze wysyłają swoje dane wejściowe do tego samego systemu, macOS 12 Monterey przekazuje dane wejściowe do innego komputera z systemem macOS lub iPada z iPadOS 15. Na przykład w przeciwieństwie do Logitech Flow urządzenie wejściowe nie zmienia Bluetooth gospodarz.

Następujące urządzenia peryferyjne obsługują macOS Universal Control:

 • MacBook Pro (2016 i nowsze)
 • MacBook (2016 i nowsze)
 • MacBook Air (2018 i nowsze)
 • iMac (2017 i nowsze)
 • iMac (5K Retina 27-calowy, koniec 2015 r.)
 • iMac Pro i Mac mini (2018 r. i nowsze)
 • Mac Pro (2019)
 • iPada Pro
 • iPad Air (3. generacji i nowsze)
 • iPad (6. generacji i nowsze)
 • iPad mini (5. generacji i nowsze)
READ  „Crysis Remastered Trilogy” jest również dostępny w wersji detalicznej

Safari nie jest tak kompaktowe, jak planowano

Dzięki macOS Monterey przeglądarka Safari otrzymała nową metamorfozę, a jej elementy sterujące powinny się cofnąć, aby zrobić więcej miejsca w witrynie. Jednak na początku wersji beta Apple porzucił pierwszy pomysł: adres URL i pasek wyszukiwania zostały początkowo umieszczone po prawej stronie aktywnej karty na pasku kart, czyli w stale zmieniającej się pozycji. W ostatecznej wersji domyślnie pojawiają się ponownie dwa znajome paski.

W ten sposób pasek kart nie pojawia się już w ostatecznej wersji (Zdjęcie: Apple)

Monterey otrzymuje nowe mapy Apple i VRR

Inne innowacje w macOS Monterey są związane z uniwersalnymi aplikacjami, które są również dostępne na iOS i iPadOS. Zmiany, które Apple planuje wprowadzić w FaceTime, iMessage, nowych Apple Maps lub Centrum powiadomień z SharePlay, Share i Focus można znaleźć w wiadomościach o ogłoszeniu iOS 15 oraz w raporcie iOS 15: Nowe mapy Apple to ogromny krok naprzód. Monterey obsługuje również zmienną częstotliwość odświeżania na monitorach Adaptive Sync.

Pełny przegląd wszystkich innowacji, w tym nowy pasek kart w Safari, który w końcu nie został wdrożony, Już połączono z Apple.

Komputery Mac i MacBooki otrzymają tę aktualizację

Apple wprowadza również macOS Monterey jako bezpłatną aktualizację dla niektórych już bardzo starych systemów. Najstarszym obsługiwanym komputerem Mac jest Mac Pro 2013. Aktualizacja będzie dostępna we wszystkich zgodnych systemach 25 października.

 • iMac (koniec 2015 i nowsze)
 • Mac Pro (koniec 2013 i nowsze)
 • iMac Pro (2017 i nowsze)
 • Mac mini (koniec 2014 r. i nowsze)
 • MacBook Air (początek 2015 r. i nowsze)
 • MacBook (początek 2016 r. i nowsze)
 • MacBook Pro (początek 2015 r. i nowsze)
Continue Reading

Trending