Connect with us

sport

Novak Djokovic na Australian Open – czyli gwiazda dostała zwolnienie

Published

on

Novak Djokovic naciska małą literę „o” w alfabecie pięć razy. „Idemooooo 22” napisała gwiazda na Instagramie.

Wyrażenie „Chodźmy” można przetłumaczyć z serbskiego. Przesłanie jest jasne: Djokovic dobrze się z nią pracuje Udział w Australian Open. Przez wiele miesięcy scena zastanawiała się, czy rekordzista Wielkiego Szlema w Melbourne będzie walczył o swój dziesiąty tytuł.

Djokovic zawsze wskazywał, że jego status szczepień to niczyja sprawa. Lider branży powiedział kilka miesięcy temu serbskiej gazecie Blick, że „zbyt wielu ludzi pozwala sobie prosić o różne rzeczy i potępiać za nie ludzi”. Temat szczepień to „sprawa prywatna”.

Australian Open

Djokovic z ulgą: Serb startuje w Melbourne

13 godzin temu

I ma rację. Tylko stan szczepień ma kluczowe znaczenie dla tego, czy Australia zgodzi się na udział i rozpoczęcie pierwszego turnieju wielkoszlemowego w roku. Niezaszczepieni profesjonaliści mogą służyć w Melbourne Park tylko ze zwolnieniem medycznym.

Tak właśnie jest w przypadku Djokovica.

Rodzi jednak pytania Eurosport.de odpowiedział tutaj:

1.) Jak przyznawane jest zwolnienie?

Australijska Federacja Tenisowa, która jest gospodarzem turnieju, wyjaśniła ten proces w oświadczeniu. „W niezależnym procesie wnioski o zwolnienie lekarskie są rozpatrywane przez panel lekarzy z dziedziny immunologii, chorób zakaźnych i medycyny ogólnej” – czytamy w raporcie.

Wnioski spełniające wymagania Australijskiej Grupy Doradczej ds. Szczepień Technicznych (ATAGI) są następnie przekazywane do drugiego panelu. Jest używany przez rząd.

W celu ochrony prywatności i zapewnienia bezstronnej oceny dane, które można wykorzystać do identyfikacji osoby, nie będą przekazywane. „Niezależny proces został wybrany z kilku etapów, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom Australian Open” — głosi oświadczenie Australian Open.

2.) Jak przechowywana jest walizka Djokovic?

To jasne dla Tennis Australia. „Djokovic złożył wniosek o zwolnienie lekarskie, które zostało przyznane po rygorystycznym procesie przeglądu z dwoma niezależnymi zespołami niezależnych ekspertów medycznych” – powiedział organizator Australian Open. W proces podejmowania decyzji był zaangażowany Niezależny Komitet ds. Przeglądu Zwolnień Medycznych powołany przez Wiktoriański Departament Zdrowia.

READ  Sen powraca! Ansu Fati zdobywa punkty w zarządzaniu kryzysowym w Barcelonie

„Novak Djokovic jedzie na Australian Open w drodze do Australii” – powiedział Tennis Australia. Sama gwiazda przed wyjazdem zamieściła zdjęcie na Instagramie. „Po wspaniałym czasie spędzonym z rodziną podczas przerwy, jadę dzisiaj do Down Under na specjalnym przepustce” – napisała serbska gazeta.

3.) Czy tylko Djokovic ma specjalną przepustkę?

numer. Dyrektor turnieju Craig Tilley potwierdził kilka dni temu, że „garstka” nieszczepionych profesjonalistów już otrzymała zwolnienie lekarskie. Brak wymienionych nazwisk. „To od samych sportowców zależy, czy zechcą ujawnić te informacje” – powiedział Tilley.

60-latek podkreślił, że sportowcy podlegają szczególnie surowym warunkom. Specjaliści od tenisa są „bardziej rygorystyczni niż ktokolwiek, kto przyjeżdża do Australii i ubiega się o zwolnienie lekarskie”.

Djokovic odrzuca pytanie prasowe: „Wiem, czego chcesz”

Oświadczenie będzie również rozpatrywane na tle Jamesa Merlino – wicepremiera Wiktorii – deklarującego, że zwolnienia lekarskie „nie powinny być luką dla elitarnych tenisistów”.

4.) Jak reaguje scena tenisowa?

Jimmy Murray, zwycięzca Australian Open 2016 w deblu, był jednym z jego pierwszych kolegów z drużyny – i nie ukrywał swoich wątpliwości. „Myślę, że gdybym nie był zaszczepiony, nie dostałbym specjalnej przepustki” – powiedział 35-latek na konferencji prasowej dotyczącej Pucharu ATP, który obecnie odbywa się w Sydney. „Ale to dobrze dla niego, że mógł pojechać do Australii i się zaangażować”.

  • Podcast Yellow from the Ball – Zverev analizuje Djokovic

Kolega z drużyny Murraya, Liam Boradi, dodał, że „pod koniec dnia można mieć tylko nadzieję”, że „ma dobry powód, aby uzyskać zwolnienie lekarskie”.

Z drugiej strony, lokalny mistrz Alex de Minaur zareagował na udział Djokovica tylko krótko: „Myślę, że to bardzo interesujące. To wszystko, co mam do powiedzenia na ten temat”.

5.) Co oznacza udział Djokovic w kategoriach sportowych?

Udział Belgradu może mieć wpływ na historię tego sportu. Djokovic jest rekordzistą zawodów z dziewięcioma tytułami i będzie świętował swoje 21. zwycięstwo w Grand Slam kolejnym sukcesem. Wyprzedziłby wtedy Rogera Federera i Rafaela Nadala (obaj po 20 lat) i wygrałby debatę o największym graczu w historii – zwłaszcza, że ​​jest najmłodszym z trio pomimo swoich 34 lat.

Wyłącznie dla Zvereva: Dlatego widzę Djokovica przeciwko Federerowi i Nadalowi

Konkretnie w odniesieniu do turnieju 2022, udział numer jeden na świecie oznaczałby ogromne ulepszenie wydarzenia. Wraz z Alexandrem Zverevem Djokovic jest głównym faworytem na starcie. Mistrz US Open Daniel Miedwiediew ujawnił słabości w Pucharze ATP, Stefanos Tsitsipas nie jest w 100 procentach z powodu problemów z łokciem, Rafael Nadal zaraził się wirusem Corona cztery tygodnie przed startem i musi ponownie podejść po kwarantannie. Nawet Federer i Dominic Thiem nie przybyli.

Nawet Nick Kyrgios, który nie jest dokładnie znany jako przyjaciel tak zwanej Wielkiej Trójki, mówił o „absolutnej katastrofie dla fanów”, jeśli żadna z trzech legend nie rywalizowałaby. Nie ma co do tego wątpliwości, sportowo mówiąc, udział Djokovica zasługuje na złoto w Australian Open. To, jak fani w Melbourne Park reagują na lidera branży, to zupełnie inna historia.

Możesz być zainteresowanym także tym: Rozpacz Schwartzmana z powodu Djokovica: „To doprowadza cię do szaleństwa”

Czy Djokovic zwolnił? Tak widzi to Zverev

Puchar ATP

Skurcze i upał: Miedwiediew skrytykował warunki

15 godzin temu

Australian Open

Djokovic z ulgą: Serb startuje w Melbourne

13 godzin temu

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Piłka ręczna EM: Reprezentacja Niemiec w piłce ręcznej wycofała się ze stołu po spotkaniu kryzysowym

Published

on

„Przeprowadziliśmy szeroko zakrojone dyskusje z zawodnikami, delegatami, przedstawicielami HBL i EHF. Doszliśmy do wniosku, że możemy wziąć na siebie odpowiedzialność za pozostanie w turnieju. Mamy wielki szacunek dla wszystkich członków delegacji” – powiedział Mark Schober, dyrektor generalny DHB. Wieczorna wirtualna wycieczka po mediach.

Dyrektor sportowy DHB, Axel Kroemer, mówił o „bardzo skomplikowanej” decyzji. Stutzky przybył do siedziby niemieckiej drużyny w Bratysławie w środowy wieczór. Schmidt i Reichmann są oczekiwani w stolicy Słowacji w czwartek rano – jeśli test PCR będzie negatywny, trio może rozpocząć rundę główną z mistrzami Europy w Hiszpanii w czwartek (18.00). Liveticker) Stań na tablicy. Jednak DHB złożyło oficjalną prośbę do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF), aby przesunąć mecz z broniącym tytułu na inny dzień.

Po południu w niemieckiej drużynie trenera narodowego Alfreda Geslasona doszło do trzech kolejnych pozytywnych wyników, obecnie dotyczy to łącznie dwunastu piłkarzy reprezentacji. Nowymi przypadkami wirusa byli obrońca Sebastian Heymann, najlepszy do tej pory strzelec DHB Christoph Steinert (17 goli) i Gabriel Mebeng po raz pierwszy w turnieju. Ponadto kontuzjowany został niewymieniony z imienia członek zespołu kariery.

w

Niemcy przeciwstawiają się chaosowi Corony: DHB gwarantuje zwycięstwo grupy

Wczoraj o 18:33

Kapitan DHB Johannes Gulla powiedział: „Rozmawialiśmy w zespole o tym, jak możemy kontynuować i ukończyć mistrzostwo. To jest nasz wyraźny cel, wszystko inne nie było naszym problemem. Nawet gdybyśmy wszyscy byli na odległość – rzadko doświadczałem takiej spójności tak jak w ciągu ostatnich kilku dni.”

11 z 17 graczy pierwotnie nominowanych do Mistrzostw Europy odpadło – plus Hendrik Wagner, który później został powołany. Ze względu na poprzednie nominacje, obecnie w Bratysławie jest łącznie 26 graczy DHB. Obecnie 13 z nich pracuje nad meczem z Hiszpanią i wszyscy są na kwarantannie.

Możesz być zainteresowanym także tym: Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej: Niemcy – Hiszpania na żywo w telewizji, transmisja na żywo i pasek na żywo

(SID)

Webber o wybuchu epidemii Corona: „Wielkie bzdury”

w

Mistrzostwa w piłce ręcznej na żywo w telewizji, transmisji na żywo i wideo na żywo w Eurosporcie

14.01.2022 o 21:37

w

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej: Niemcy – Hiszpania na żywo w telewizji, transmisja na żywo i pasek na żywo

6 godzin temu

READ  Premier League: 2-2 tylko przeciwko Pepowi i Man City! Salah pokazuje za mało dla Kloppa - piłka nożna
Continue Reading

sport

Piłka ręczna EM: Kolejne przypadki Corony w reprezentacji Niemiec – podobno trzech graczy zostało kontuzjowanych na polu obrony

Published

on

Dzień przed klasycznym meczem piłki ręcznej z Hiszpanią Omicron ponownie został bezwzględnie pokonany. Podczas treningów wolontariuszy w Bratysławie trenerowi reprezentacji Alfredowi Jeslasonowi pozostała już tylko drużyna, a nieco później doszło do jej wycieku: co najmniej trzech innych zawodników zostało zarażonych Coroną – sytuacja zawodowa drużyny DHB przybiera dramatyczne zwroty przed startem głównego turnieju. rola Mistrzostw Europy.

Zgodnie z pasującymi informacjami otrzymanymi odnieboA „SID” to pozytywne przypadki Christopha Steinerta, Gabriela Mpengo i Sebastiana Heymanna – w ten sposób zwiększając liczbę niemieckich graczy objętych kwarantanną do dwunastu. Ron Dehmke z Kilonii, który awansował na najwyższy poziom, również nie trafił na trening. Obrońca tytułu nie zgłosił się nawet do Spain Now za jakiekolwiek niepowodzenia, a wszystko sprowadza się do nierównego pojedynku z faworytami turnieju w czwartek (18:00 na żywo).

Jeslason już przed nadchodzącymi wiadomościami z Omikronu opisał „całkowicie absurdalną sytuację” w Bratysławie. „To najbardziej ekscytująca pora dnia, czekając na wyniki testu Covida” – powiedział Islandczyk. Chęć posiadania krakersów w rundzie głównej jest tak samo wielka, jak strach przed większą liczbą przypadków Corony. I nie odeszli.

w

Niemcy przeciwstawiają się chaosowi Corony: DHB gwarantuje zwycięstwo grupy

21 godzin temu

Poprzednie występy zaostrzyły apetyt na więcej – i dały graczom szerokie piersi w walce o półfinały. „Mamy teraz cztery finały, które wygraliśmy perfekcyjnie”, powiedział szybko startujący turniej Steinert. „Jeśli możemy to zrobić, wiele jest możliwych”. Teraz 11 z 17 nominowanych graczy – plus kandydat Hendrik Wagner – odpada.

Niemcy są „wielkim słabszym” nawet bez dziesiątek kontuzji

Pomimo złych wiadomości z ostatnich kilku dni, Jeslason był „optymistyczny co do naszej zdolności do radzenia sobie z sytuacjami z zespołem”. Wystąpienie przeciwko Polsce (30:23) dodało mu pewności siebie. Ale rywale stają się coraz więksi i dzieje się to szybko po sobie i tylko dwie pierwsze drużyny z grupy szóstej kwalifikują się do meczów medalowych w Budapeszcie. Norwegia czeka już na piątek (20:30 w transmisji na żywo).

READ  BVB: Klauzula dotycząca wydajności Haaland

W domu coraz więcej widzów ogląda występy na żywo mocno przebojowej selekcji Niemieckiego Związku Piłki Ręcznej. Ponad pięć milionów widzów obejrzało rundę eliminacyjną z Polską, najlepszy do tej pory występ w mistrzostwach Niemiec. Teraz nie tylko weteran Jeslason czeka na „najsilniejszego przeciwnika na papierze iw rzeczywistości”. Nawet bez dziesiątek kontuzji jego drużyna byłaby „rażąco słabsza”.

Ale oznaki pogorszyły się od środowego popołudnia. Zachowanie zdrowia ma ogromne korzyści. „Widzimy w sobie i innych zespołach, że to zdecydowanie czynnik. Zespoły, które nie mają przypadków, mają większe szanse, to zdecydowanie prawda” – powiedział Paul Drucks.

Możesz być zainteresowanym także tym: Radość Jeslasona po zwycięstwie nad Polską: „Zdecydowanie najlepszy występ”

(SID)

Webber o wybuchu epidemii Corona: „Wielkie bzdury”

w

Kurczak martwi się EM po przypadkach korony: „na ostrzu noża”

1 dzień temu

w

Webber o wybuchu epidemii Corona: „Wielkie bzdury”

5 godzin temu

Continue Reading

sport

Gwiazda Bayernu musi biec – albo odejść

Published

on

Przyszłość Roberta Lewandowskiego: To bardzo ważne pytanie w Bayernie Monachium. Czy to zostaje, czy to idzie? Wydaje się, że sprawy powoli nabierają tempa – do lata powinno być jasne.

Wprowadzać się Bayern Monachium Decyzja o przyszłości Torjäger Robert Lewandowski bliższy? Według raportu „Sport Bild”, prawdopodobnie spadnie to najpóźniej do lata – i albo Lewandowski przedłuży (kontrakt do 2023 roku), albo zostanie sprzedany.

W drugiej połowie sezonu należy przeprowadzić więcej rozmów między klubem a zarządem piłkarzy. Priorytet Bayernu wydaje się jasny: światowej klasy piłkarz z pewnością musi awansować, ale nie za wszelką cenę. Wydaje się, że istnieją dwa modele: przedłużenie umowy o rok przy tej samej pensji (około 24 mln euro). Albo przedłużenie o dwa lata, ale z obniżką pensji.

Haaland wciąż jest dyskutowany jako alternatywa

Jeśli negocjacje się nie powiodą, Bayern może latem otrzymać kolejną wysoką pensję dla 33-letniego Lewandowskiego. Mówi się o około 50 milionach euro. Strzelec pozostaje niewzruszony pytaniem o przyszłość, czyniąc cele takie jak linia montażowa. A także spekulacje dotyczące transferu z Bayernu Monachium Erling Haaland Elektroda reaguje spokojnie.

„To dla mnie bardzo normalne” – powiedział. Nie oczekuje niczego innego i potrafi też „rozumieć obie strony”. może haaland? Borussii Dortmund Twierdzi się, że za opłatą 75 milionów euro na początku tego lata jest zwolniony z umowy, która obowiązuje do 2024 roku.

READ  Wywiad ARD z Jogim Löwem jest podekscytowany
Continue Reading

Trending