Connect with us

Tech

Noctua Chromax: NF-A12x25 i NH-U12A wreszcie stają się czarne

Published

on

Popularny wentylator NF-A12x25 120mm i chłodzenie procesora NH-U12A (testowane) są teraz dostępne w wersjach Black Chromax. Noctua ogłosiła już warianty kolorystyczne na czwarty kwartał 2021 roku w swoim planie działania. Do asortymentu zostaną również dodane kolorowe korki chłodnicy.

Niepozorny NF-A12x25 czekał od dawna

Istnieje wariant Chromax NF-A12x25, który od czasu ogłoszenia w maju 2018 roku przewyższał wyniki w wielu testach. Wentylator 120 mm, dotychczas utrzymywany w klasycznych kolorach Noctua, charakteryzuje się szczególnie wysoką wydajnością przy niskim poziomie dźwięku na poziomie, co ComputerBase potwierdził również w niektórych testach: w porównaniu kilku wentylatorów 120 mm zwycięzcą okazał się wentylator główny Noctua, identyczny obraz pojawił się przy testowaniu grzejników – tutaj brązowy wentylator może konkurować z 140 mm konkurentami.

Jedyny wymieniony bankomat był jednak zawsze taki sam: z zalecaną ceną detaliczną tuż poniżej 33 EUR* Cena NF-A12x25 jest prawie bezkonkurencyjna. Inni producenci zwykle przebijają się przez podobne strefy cenowe tylko dzięki misternie oświetlonym wentylatorom RGB, podczas gdy brązowy polimer ciekłokrystaliczny Noctua był drugim punktem krytyki dla wielu zainteresowanych stron. Austriacka fabryka teraz to przetwarza; Sugerowana cena detaliczna pozostaje niezmieniona dla wariantu chromax.black.

Thermaltake już zwrócił na siebie uwagę czarną wersją NF-A12x25 i zaledwie kilka dni temu Phanteks wprowadził ciemnoszary wentylator o podobnym wyglądzie jak T30-120. Jednak fani brązowej Noctua byli ostatnio w centrum uwagi ze względu na Asus GeForce RTX 3070 Noctua. W związku z niemal równoczesnym wprowadzeniem na rynek nieuchronnie pojawia się pytanie, dlaczego karta graficzna nie jest bezpośrednio wyposażona w czarny NF-A12x25. Ostatecznie jednak brązowa kolorystyka jest imitacją Noctuy.

Podobnie jak wentylator, tak samo chłodnica

Chłodnica powietrza procesora NH-U12A wyposażona w dwa NF-A12x25 ma również czarne wykończenie. Podczas testów chłodnica wieżowa z siedmioma rurkami cieplnymi była równie przekonująca jak jej dwa wentylatory, ale podzieliła również krytykę bardzo wysokiej ceny: z sugerowaną ceną detaliczną nieco poniżej 120 EUR* Stosunkowo kompaktowy agregat chłodniczy to nielegalne blanszowanie w sektorze chłodzenia wodą typu „wszystko w jednym”. Wariant chromax.black bierze tę cenę. Tymczasem producent konkretnie wskazuje, że obsługiwane są nie tylko obecne gniazda AMD AM4 i Intel LGA 1200, ale także kompatybilność z oczekiwanym gniazdem LGA 1700 dla procesorów Intel Alder Lake.

Oprócz tego Noctua oferuje również korki płynu chłodzącego do NH-U12A chromax.black. Podczas gdy osłony NA-HC8 są przeznaczone do systemów czarnych lub białych i całkowicie czarnych, osłona NA-HC7 z wymiennymi wkładkami w kolorze czarnym, niebieskim, zielonym, czerwonym, żółtym i białym powinna umożliwić więcej schematów kolorystycznych. Oba systemy zwiększają całkowitą wysokość i szerokość chłodnicy o 3 mm. NA-HC8 i NA-HC7 kosztują w przybliżeniu zgodnie z RRP 20 EUR*.

Dostępność i oczekiwania

Jak informuje Noctua, nowe warianty kolorystyczne NF-A12x25 i NH-U12A oraz nasadki chłodnicze są już dostępne w sklepie Amazon producenta. Dostępnych jest więcej partnerów handlowych.

Zgodnie z planem firmy Noctua, konwerter napięcia z 24 V na 12 V i ośmiokierunkowy koncentrator wentylatorów mają zostać udostępnione w czwartym kwartale, przed większą liczbą białych wariantów Chromax z istniejącej serii wentylatorów i nowymi wentylatorami 140 mm. Planowane – być może większa wersja NF-A12x25. W drugim kwartale nastąpi nowa wersja NH-D15. W końcu Noctua często nie była w stanie trzymać się harmonogramu, który sobie wyznaczyła.

Linki oznaczone gwiazdką to linki afiliacyjne. W przypadku złożenia zamówienia przez ten link, ComputerBase otrzymuje udział w przychodach ze sprzedaży bez podwyższania ceny klienta.

READ  William Shatner leci w kosmos z Jeffem Bezosem – kapitanem Kirkiem – ludzie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Ultra .projekt i szczegóły aparatu

Published

on

Wiele Plotki, a także udostępniać zdjęcia Do następnego Galaxy S22 już się zgromadziłem. Znany przeciek „Ice Universe” chce teraz więcej informacji na temat smartfonów z serii S22. Potwierdza to również plotki, że S22 i S22+ mają płaskie ekrany, płaski tył i symetryczne krawędzie. Pod tym względem ma wyglądać bardzo podobnie do iPhone’a 13, tyle że z małą dziurką zamiast (przewymiarowanego, przestarzałego) notcha.

Ice Universe chce również poznać informacje o kamerach w S22 Ultra. Ten aparat prawdopodobnie ponownie będzie częścią najlepszych aparatów smartfonowych na rynku w przyszłym roku. Dlatego w głównym czujniku, HM3, należy wprowadzać tylko drobne zmiany. Ten ma 108 MP i oferuje aperturę f/1,8 z 85-stopniowym polem widzenia.

W przypadku obiektywu ultraszerokokątnego SamsungWedług jego informacji postawił na identyczny aparat o rozdzielczości 12 megapikseli – polu widzenia 120 stopni i przysłonie f/2.2. Innowacje są następnie odtwarzane po powiększeniu. W przypadku teleobiektywów potrójnych i 10x zastosowano tu nową matrycę firmy Sony. Oba mają rozdzielczość 10 megapikseli.

Linki afiliacyjne są zawarte w tym artykule. Kliknięcie go przeniesie Cię bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się tam kupić, dostaniemy niewielką prowizję. Dla Ciebie nic się nie zmienia w cenie. Dziękuję za wsparcie!


Continue Reading

Tech

Po Uwaga 151 Aplikacje SMS Scam usunięte ze Sklepu Play

Published

on

Google usunęło 151 aplikacji ze Sklepu Play z zamiarem oszustwa. Avast ujawnił, że aplikacje zażądały specjalnych uprawnień i numeru telefonu po uruchomieniu, aby w końcu uzyskać drogie subskrypcje SMS-ów niezauważone przez użytkownika. W sumie aplikacje zostały pobrane ponad 10 milionów razy na całym świecie.

Google: 151 aplikacji oszustw SMS zostało usuniętych

Chociaż Google i Apple obiecują bezpieczeństwo aplikacji, które można pobrać ze Sklepu Play lub App Store, nie zawsze można to w pełni zagwarantować. Apple jest bardziej niezawodny w porównaniu z Google, ale został również dotknięty złośliwymi aplikacjami. Ale teraz jest nowy przypadek z aplikacjami na Androida ze Sklepu Play, w którym chciałoby się, aby Google lepiej sprawdził aplikacje z wyprzedzeniem. ponieważ PC Welt donosi o 151 aplikacjach wykrytych przez firmę Avast z branży bezpieczeństwa IT I spróbuj zdobyć drogie subskrypcje SMS-ów. Lista aplikacji dostępna jest również online. W sumie aplikacje, które oczywiście zostały zablokowane przez Google, miały 10,5 miliona pobrań. Ale każdy, kto już zainstalował aplikację, nadal jest narażony na oszustwo, które Avast nazwał „UltimaSMS”.

Nazwa naprawdę to pokazuje: chodzi o oszustwa SMS-owe. Większość toksycznych aplikacji to aplikacje oferujące oszczędności gotówkowe za pomocą kodów rabatowych – ale uwzględniono również gry lub edytory multimedialne. Wygląda na to, że oszuści nie zadawali sobie trudu, aby w przebraniu zintegrować obiecane rzeczy z aplikacjami, ponieważ wiele recenzji było tak negatywnych, że aplikacje w ogóle nie powinny działać. Jednak nie było to również konieczne, ponieważ aplikacje najpierw proszą o numer telefonu i adres e-mail, a także o pewne prawa – użycie ma zostać aktywowane – więc oszuści mieli już wszystko, czego potrzebowali. Ci, którzy odpowiedzieli, potwierdzili, że aplikacja pobiera drogą subskrypcję przez SMS. Chociaż większość ofiar pochodzi z Bliskiego Wschodu, Pakistanu i USA, niemieccy użytkownicy również powinni mieć oczy szeroko otwarte. Możesz uniknąć takiego ataku ze zdrową dawką sceptycyzmu, ale przede wszystkim pozwalając operatorowi komórkowemu na zaprzestanie korzystania z usług premium i o wartości dodanej.

READ  Tom Clancy's Rainbow Six Siege Sezon 6 sezonu 1, Apocalypse rozpoczyna się jutro

Linki oznaczone * to linki afiliacyjne. Linki afiliacyjne nie są reklamami, ponieważ jesteśmy niezależni w badaniu i wyborze oferowanych produktów. Otrzymujemy niewielką prowizję od sprzedaży produktów, którą przeznaczamy na częściowe finansowanie darmowej zawartości serwisu.

Continue Reading

Tech

Strażnicy Galaktyki Marvela w teście technicznym

Published

on

Marvel’s Guardians of the Galaxy nie jest obecnie w kinie, ale jako gra słynny oddział bohaterów ponownie sprawia, że ​​wszechświat jest niebezpieczny. ComputerBase testuje wersję PC. Skupiono się na standardach wielu kart graficznych, a także ray tracingu, który jest stale wykorzystywany w przygodach superbohaterów.

W kinie Marvel’s Guardians of the Galaxy odpoczywa, na PC jednak sympatyczny bohater nadal walczy o wolność wszechświata. Square Enix ma wielkie plany dotyczące gry o tej samej nazwie, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że Avengers Marvela zostały tak krytycznie przyjęte. W przeciwieństwie do drużyny superbohaterów z blokami kolorów, Guardians of the Galaxy nie gra w grę wieloosobową, ponieważ tym razem skupiamy się na grze dla jednego gracza, w tym na fabule.

Grafika wyznacza standardy, ale ma wady

Obie gry mają tego samego wydawcę. Ale co najbardziej zaskakujące, wymyślili inne podejście. Podczas gdy Avengers używają silnika podstawowego już używanego w częściach Tomb Raider, Strażnicy Galaktyki opierają się na silniku Dawn. Tłem są różne studia: Marvel’s Avengers zostało opracowane przez Crystal Dynamics, a więc trylogię Tomb Raider (testy), Guardians of the Galaxy, z kolei Eidos Montreal, które niedawno zajęło się splitem Deus Ex: Mankind (test), który używa silnika Dawn . Obie firmy polegały więc na technologii, którą znają.

Eidos Montreal rozwinął silnik dalej w porównaniu do jego ostatniego użycia, co można zobaczyć w tytule. Znany tylko jako DirectX 12, Guardians of the Galaxy (GotG) stał się naprawdę imponującym strzelcem dzięki różnorodnym i kolorowym światom, szczegółowym powierzchniom i eleganckim animacjom. Jeśli chodzi o ray tracing i wysoką rozdzielczość (przynajmniej WQHD, nieco wyższą), prawie żaden tytuł nie jest w stanie nadążyć za tym wyglądem. Bez promieni lub tylko w Full HD, GotG traci wiele ze swojego graficznego polotu.

READ  Sonda Juno NASA zbliży się w poniedziałek do Ganimedesa, księżyca Jowisza

Wyrafinowanie jest słabe

Nawet jeśli ogólne wrażenie jest bardzo dobre, Guardians of the Galaxy musi uporać się z pewnymi słabościami. Na przykład wyrafinowanie nie jest zdecydowanie po mocniejszej stronie. Pomimo składowej czasowej TAA, niektóre obiekty nadal wesoło migają, nawet w wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo, pomimo szczegółowych tekstur, gra nie wygląda zbyt ostro. Nie pomaga to, że tekstury pojawiają się na obrazie od czasu do czasu, gdy kamera szybko zmienia kierunek. Przy tak wielu przerywnikach w niektórych miejscach jest to dość denerwujące. I wreszcie, LOD działa dość agresywnie, a przejścia między różnymi poziomami szczegółowości można łatwo zobaczyć. Ale ostatecznie nic z tego nie może zepsuć bardzo dobrego ogólnego wrażenia.

Pełne oprogramowanie “RTX On” dostępne na PC

Guardians of the Galaxy jest reklamowany na konsolach, a także na pecetach wyposażonych w ray tracing, gdzie technologia ray wykorzystywana jest wyłącznie do odbić. Śledzenie promieni jest dostępne tylko na PC od początku, konsole pojawią się później w patchu.

Ponieważ wersja na PC została stworzona przy pomocy Nvidii, do gry trafiła DLSS, dostępna tylko na GeForce RTX, która ma zapewnić lepsze wrażenia z gry – czyli więcej FPS – zwłaszcza pod względem ray tracingu. ComputerBase zajmie się szczegółowo obiema metodami na następnych kilku stronach.

Guardians of the Galaxy używa początkowego programu uruchamiającego na PC, który pojawia się przed rozpoczęciem właściwej gry. Można tam ustawić kilka opcji graficznych, ale pełny zakres jest dostępny tylko w samej grze, co jest denerwujące, ponieważ gracz ma mniejszy zasięg, ale dodaje więcej szczegółów do niektórych opcji – co nie ma sensu.

Presety nie zawierają ray tracingu

Dzięki trybom Low, Medium, High, Ultra High i Ultra Guardians of the Galaxy oferuje pięć różnych ustawień wstępnych, przy czym Ultra łączy maksymalną szczegółowość grafiki oprócz ray tracingu. Śledzenie promieni nie jest zawarte w ustawieniach wstępnych. Ulepszenie w grze pozwala na zmniejszenie rozdzielczości ekranu nawet o 50 procent. W programie uruchamiającym można go ustawić w krokach co 1 procent, ale w menu graficznym tylko w krokach co 5 procent.

READ  William Shatner leci w kosmos z Jeffem Bezosem – kapitanem Kirkiem – ludzie

Możliwe jest również ulepszenie grafiki za pomocą FidelityFX CAS firmy AMD. Również w tym przypadku stopień ostrości można skonfigurować dokładniej w wyzwalaczu niż w menu (zalecana wartość 20 procent).

Oprócz ray tracingu z dwiema różnymi opcjami dostępny jest DLSS, w tym własny filtr ostrości, a także dynamiczna rozdzielczość, która oferuje 30 kl./s, 60 kl./s, 90 kl./s i 120 kl./s jako docelową liczbę klatek na sekundę. Funkcja obecnie nic nie robi i wyraźnie nadal występuje błąd.

144 kl./s to maksimum bez VSync

Dostępny jest również ogranicznik FPS, który można skonfigurować w zakresie od 30 do 144 FPS w krokach co 1 FPS. Nie ma jednak możliwości bezpośredniego wyłączenia, co w dzisiejszych czasach nie powinno mieć miejsca.

Jeśli jednak VSync jest aktywowany, selektor również pozostanie wyłączony w tej grze. Jeśli masz ekran o częstotliwości odświeżania wyższej niż 144 Hz, możesz w ten sposób uzyskać więcej niż 144 kl./s. Jednak później nie można wykluczyć pewnych błędów.

Dodatkowo wersja na PC oferuje własny benchmark, który pokazuje różne sekwencje lotu. To nierealne. Dołączone są przykładowe zrzuty ekranu poszczególnych opcji graficznych.

10 GB VRAM wystarczy dla UHD w pełnej szczegółowości i RT

Jeśli chodzi o zużycie pamięci, Strażnicy Galaktyki Marvela pozostają w tyle. Z karty graficznej o pojemności 10 GB nie ma problemów, nawet w Ultra HD przy najwyższych ustawieniach, w tym maksymalnych ustawieniach ray tracingu, pamięć VRAM jest wystarczająco duża. Chociaż karty graficzne z większą pamięcią miejscami mają znacznie więcej pamięci, nie wydaje się to konieczne – przynajmniej redaktorzy nie zauważyli żadnych wad. Nawet przy zaledwie 8 GB bardziej szczegółowe tekstury działają dobrze, a test nie wykazał problemów z ustawieniami istotnymi na co dzień.

Następna strona: Ray tracing i Nvidia DLSS w szczegółach

Continue Reading

Trending