Connect with us

Tech

Resident Evil Village: seria survival horrorów w obliczu kryzysu tożsamości

Published

on

Z Resident Evil Village Kultowa seria survival horrorów firmy Capcom obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia. W trakcie zabawy staje się jasne, co było już widoczne u przodków, czasem więcej, czasem mniej: łańcuch kastowy przeżywa kryzys tożsamości, bo w międzyczasie trudno jest w ogóle zdefiniować, co stanowi „RE”. Początek tego trendu jest zapewne wyznaczony przez wyraźny przykład obecnej branży: „RE4”.

Przed Village: Resident Evil 4 była rewolucją

Bez przesady można powiedzieć, że „Resident Evil 4” to kamień milowy w historii gier wideo, który wpłynął nie tylko na jej serię, ale także na całokształt jej gatunku. Po tym, jak Capcom opracował kilka prototypów, a następnie je porzucił, to twórca serii, Shinji Mikami, nadał projektowi jasny kierunek i dodał więcej emocji do survival horroru z dawnych czasów.

Fakt, że ta równowaga nadal działała w tamtym czasie, wynikał z dalszego tempa gry i tempa tytułu. Było więcej akcji i dynamicznego strzelania niż jego poprzednicy, ale w gruncie rzeczy była to umiarkowana rozgrywka – tylko z nowej perspektywy. W przypadku zadu, zwłaszcza „Resident Evil 6”, programiści jeszcze bardziej zaostrzyli śruby akcji. Brzmi pytanie, czy „RE” wciąż jest coraz głośniejsze. Kryzys tożsamości pojawił się wraz ze zmianami osobowości i perspektyw, postaciami z supermocarstwami i historiami, które do niczego nie doszły.

Resident Evil 4 - Nowa notatka o remake'u?

Chociaż serial coraz częściej zastępuje horror i horror horrorem i że serial ukształtował coś więcej niż rollercoaster, sukces musi w jakiś sposób udowodnić, że Capcom ma rację, w końcu „RE5” i „RE6” to najbardziej udane odgałęzienia tej serii. Seria. Dzisiejsza seria. Szczególnie na Zachodzie oba tytuły spisały się wyjątkowo dobrze, być może także dlatego, że łączyły je pewne podobieństwa z marką wojskowych strzelanek „Call of Duty”. Jednak filmowcy zdali sobie również sprawę, że nie jest już jasne, co w ogóle stanowiło „Resident Evil”.

READ  Może się to pojawić obok nowych iPadów

Resident Evil 7 i Village wracają do korzeni horroru – ok

Wraz z „Resident Evil 7” serial przyniósł kolejną zmianę w trajektorii i po prostu komicznie powrócił do korzeni survival horroru. Pierwotnie zaplanowana perspektywa pierwszoosobowa została wykorzystana w pierwszej gałęzi i połączona z intensywną atmosferą, mniejszą pracą i bardzo ograniczonymi zasobami – przynajmniej na duże odległości. Jednak w ostatnim rozdziale gry znacznie wzrosła część akcji, co nie zostało wówczas dobrze przyjęte przez fanów czy prasę profesjonalną.

Był to symptom kryzysu tożsamości, przez który od lat przechodził łańcuch sekciarski, a jednocześnie protekcjonalny wobec wszystkich fanów, którym podobało się takie podejście do poprzedników, którzy liczyli na jego więcej. „Resident Evil Village”, która w różnych aspektach wyraźnie opiera się na „Resident Evil 4”, teraz również stawia kontroler ruchu na szczyt. Na początku dobrze rozmieszczonymi dawkami, które oddają „poczucie horroru” w „RE4” i „RE5”, ale w ostatniej trzeciej twórcy przesadzają do tego stopnia, że ​​wspomnienia z „Call of Duty” i „RE6” są obudzić.

Dodatkowo gra pokazuje również w całości, że na końcu nie wiesz, kim naprawdę chcesz być. Cichy wstęp, po którym następuje paragraf akcji, jak początkowo w „RE4”, by później rozprzestrzenić się w psychologicznym horrorze przypominającym urzekającą atmosferę „Silent Hills”, którą później rozdziera nudne dialogi i słaba równowaga gry. Resident Evil Village wygląda jak układanka, której części nie pasują do siebie idealnie, ale są mocno ściśnięte.

Dlatego wielu fanów wciąż zastanawia się, co jest takiego specjalnego w Resident Evil. Podobnie jak w przypadku innych znanych marek, takich jak „Gwiezdne Wojny”, na to pytanie nie ma już poprawnej odpowiedzi. Powinieneś także docenić Capcom za jej gotowość do podjęcia ryzyka związanego z serią, pokierowania nią w nowych kierunkach i spełnienia oczekiwań fanów, aby zachować świeżość „RE”. Jednak osiągnięto punkt, w którym Capcom musi zdecydować, jaka seria powinna być w przyszłości.

READ  Grand Theft Auto — Rockstar pracuje nad trylogią mającą na celu remake klasyków PS2

na ten temat: Resident Evil Village: Capcom o trudnościach w rozwoju

Nach Village: Quo vadis, Resident Evil?

Jak pokazał sukces serii w ostatnich latach, z pewnością istnieje rynek dla różnych kierunków franczyzy: są fani, którzy kochają szybki, zorientowany na akcję „terror” „RE5” / „RE6” lub nawet teraz znajdujący „Resident Evil Village”. W tym samym czasie tam i tamto Pojawiły się nowe wydania Od „Resident Evil 2” i „Resident Evil 3”, a także wielu fanów, którzy kochają bardziej klasyczny survival horror i chcą, aby seria znów poszła dalej w tym kierunku.

Z czysto finansowego punktu widzenia zrozumiałe jest, dlaczego serial od lat przyciąga miłośników scen akcji. Horrory należą do gatunku niszowego i niewielu aktorom udaje się osiągnąć naprawdę duży sukces komercyjny. Biorąc pod uwagę obecne koszty rozwoju dużych produkcji AAA, idealne dostosowanie się do survival horroru to luksus, na który nie stać już nawet przodka gatunku. Dlatego jest mało prawdopodobne, aby główne części serii „Resident Evil” całkowicie odbiegały od elementów akcji, tak jak w dającej się przewidzieć przyszłości końcówce „Wioski”.

Jedną z możliwości jest dążenie do znacznie lepszej równowagi między survival horrorem a akcją w kluczowych częściach, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Jednocześnie Capcom mógłby pójść dalej w kierunku horroru lub, alternatywnie, pracować nad rozszerzeniem franczyzy na spółki zależne, takie jak ta, którą mieliśmy w ostatnich latach z „Revelations”, które wymagają nieco mniej budżet. Nie ma wątpliwości, że Resident Evil będzie z nami przez długi czas, ale nadszedł czas, aby Capcom wreszcie przezwyciężył kryzys tożsamości franczyzy i wyartykułował, czym naprawdę chce być marka w przyszłości.

Teraz twoja kolej: na co liczysz w nadchodzących grach Resident Evil?


Więcej wiadomości też Resident Evil Village.

READ  Aplikacje na Androida w systemie Windows 11: Microsoft ogłasza lutowe testy beta

Zwykle linki do Amazon, Media Markt, Saturn i niektórych innych sprzedawców detalicznych są linkami stowarzyszonymi. Dokonując zakupu, otrzymujemy niewielką prowizję, którą możemy wykorzystać do sfinansowania strony, z której można korzystać bezpłatnie. Nie masz żadnych wad.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tech

Jak banki mogą nadal kontrolować kwestię ESG

Published

on

Przez Christiana Kirchnera

Czy znowu było z zrównoważonym rozwojem? Najpierw ogólnobranżowy szum wokół wszystkich spraw związanych z ESG – a potem kwestia „greenwashingu” w DWS: temat dobrobytu rzadko okazuje się tematem ryzyka w tak krótkim czasie.

I teraz???

Jedno jest pewne: w przyszłości nie będzie to tak łatwe, jak niektóre banki, fintechy i firmy inwestycyjne osiągnęły pod względem ESG w ostatnich latach. Ponieważ 1.) administrator teraz przygląda się bliżej. Ponieważ 2.) Dzięki „klasyfikacji UE” wkrótce pojawi się pierwsza normalizacja regulacyjna w codziennym doradztwie. I nie zapominaj, ponieważ 3.) Zbliżająca się recesja może sprawić, że dostawcy i inwestorzy wkrótce nie będą pierwszymi, którzy zadają sobie pytanie, patrząc na Fundusz X lub Fundusz Y: Jak duże jest w rzeczywistości środowisko? Ale: czy nadal w ogóle działa?

Konkluzja: Sektor finansowy musi ponownie przemyśleć zrównoważony rozwój. Ale co to dokładnie oznacza? O tym pytaniu rozmawiamy w dzisiejszym „Podcaście dla partnerów” z Ralphem Hientzschem z Consileon*. oto jesteśmy:


* Należy do Consileona Do „Doskonałych Partnerów” Finanz-szene.de. Więcej o modelu partnerskim znajdź tutaj.

READ  Grand Theft Auto — Rockstar pracuje nad trylogią mającą na celu remake klasyków PS2
Continue Reading

Tech

MSI Crosshair 15 B12U – MSI Crosshair 15

Published

on

Nie da się ukryć, że nawet dzisiejsze laptopy do gier znajdują się w dość nietypowym miejscu. Zaprojektowane z myślą o przenośności, ale nadal świetne do grania, urządzenia te znajdują się na kursie kolizyjnym z grami opartymi na chmurze, które stają się obecnie coraz bardziej popularne. Ale to nie znaczy, że laptopy do gier są w jakikolwiek sposób złe. I odwrotnie, istnieje wiele systemów, które mogą służyć podwójnemu celowi pracy i zabawy, gdy jesteś z dala od komputera stacjonarnego lub konsoli do gier, a przyjrzenie się aktualnej ofercie MSI pozwoli ci tylko rzucić okiem na ogromny zasięg produktu Kategoria. W tym celu w ciągu ostatnich kilku tygodni testowałem jeden z laptopów do gier MSI, Crosshair 15 B12U, zaprojektowany i związany z Rainbow Six: Extraction. Na szczęście podobieństwa tkwią tylko w jego wyglądzie fizycznym.

Ponieważ ten laptop jest bardzo wydajny i ma wewnątrz sprzęt, aby móc uruchamiać najnowsze gry wideo przy wysokich ustawieniach graficznych, bez zmniejszania lub braku szybkości klatek i płynności. Testowany przeze mnie system zawierał procesor 12. generacji Intel i7-12700H kompatybilny z kartą Nvidia GeForce RTX 3070 i 32 GB pamięci RAM. Nie trzeba dodawać, że jest to dość kompetentny zestaw technologii pod maską, wystarczająco potężny, aby uruchomić Forza Horizon 5 na grafice Extreme i nadal utrzymywać 80 klatek na sekundę, lub tak, że możesz dostarczyć hordy chaotycznych błędów w A Plague Tale: patent z maksymalnych opcji graficznych bez zauważalnego spadku liczby klatek na sekundę. Och, to wszystko dzieje się podczas grania w dowolną grę i przy pełnym rozciągnięciu ekranu o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, który może osiągnąć nawet 165 Hz, jeśli przedkładasz wydajność nad jakość.

Ale chociaż Crosshair 15 odgrywa imponującą rolę, warto zauważyć, że wszystko to jest zasilane elektrycznie. I z różnych powodów. Oczywistą rzeczą jest to, że uruchamianie każdego komponentu w jego granicach całkowicie wyczerpuje baterię, co oznacza, że ​​nie będziesz miał dużo czasu na grę przed śmiercią. Ale jest to obecnie dość powszechny problem w laptopach do gier. Innym powodem, dla którego zawsze będziesz chciał ładować ten laptop, jest to, że gdy tego nie robisz, wydajność spada niewiarygodnie. Weźmy ponownie za przykłady Forza i A Plague Tale, dwie gry, które rzucają wyzwanie na swój własny sposób. Jeśli grasz bez dodatkowego zasilania, które pomaga Crosshair 15, obie gry staną się niewiarygodnie niestabilne i wolne, do tego stopnia, że ​​będzie to jak próba grania w zwolnionym tempie z powodu liczby klatek na sekundę, która spadła do nierozsądnie niskiej liczby . Chodzi o to, że nie oczekuj, że użyjesz Crosshair 15 w pełni w podróży, ponieważ po prostu nie wytrzyma.

READ  Aplikacje na Androida w systemie Windows 11: Microsoft ogłasza lutowe testy beta

Szczerze mówiąc, i tak nie polecałbym grać w podróży z tym laptopem, ponieważ po przekroczeniu granic możliwości wewnętrzni fani sprawiają, że wygląda to tak, jakby myśliwiec startował do bitwy. Jest bardzo głośny, co jest produktem ubocznym ciepła generowanego przez laptop i może rozpraszać, co jest rażącym problemem, zwłaszcza jeśli zamierzasz grać w gry z Crosshair 15, gdy leży on na kolanach. Nie mogę się powstrzymać, aby wyrazić współczucie tym, którzy spróbowali tego w szortach, ponieważ ja tam byłem i niestety tego doświadczyłem.

Reklama:

Celownik MSI 15

Nie ma wątpliwości, że celownik 15 B12U ma swoje demony, ponieważ są one bardzo wyraźnie obecne. Ale jeśli możesz to ominąć, a może po prostu chcesz, aby przenośny system działał i bawił się nim trochę lub dwa, nadal spełnia wiele właściwych zasad. Żywotność baterii jest wystarczająca i długa w przypadku korzystania z większości innych systemów. Ekran jest wysokiej jakości i zapewnia dobrą widoczność. A jeśli możesz ominąć neonowożółty schemat kolorów Rainbow Six: Odznaki ekstrakcji i wyglądu (może po prostu złapanie Essential Grid 15 jest właściwą drogą), ma bardzo subtelny design i korpus. To nie jest cienki ani lekki laptop, ale ze sprzętem, który go pakuje, nie spodziewałbyś się, że tak się stanie.

Biorąc pod uwagę, że Crosshair 15 B12U ma również prawie każdy port pod słońcem (różne USB-C, USB-As, HDMI, DC-In, gniazdo audio 3,5 mm i port Ethernet), w tym laptopie jest wiele uznania. Po prostu wiedz, w co się pakujesz, zwłaszcza gdy weźmiesz pod uwagę, że będziesz kaszleć około 1600 funtów, aby zdobyć jedną z nich.

Continue Reading

Tech

Miasto przyszłości – Monachium ma teraz „cyfrowego bliźniaka”

Published

on

Wirtualny Stadion Olimpijski w Monachium jest pokazany na tyle szczegółowo, że każdy kabel można zidentyfikować. Ciężarówki z Biurem Gospodarki Odpadami działają tylko wtedy, gdy pojemniki na zużytą odzież z czujnikami są naprawdę pełne. To tylko dwa przykłady tak zwanego „cyfrowego bliźniaka” stolicy Bawarii.

Ogromne zbiory danych są przetwarzane za pomocą dronów i czujników Wzmacniacz lub Wirtualna rzeczywistość Zbierano, obliczano, przetwarzano i przechowywano. Monachium chce też stać się neutralnym dla klimatu do 2030 roku. W piątek zaprezentowano najnowsze projekty „cyfrowego bliźniaka”.

  • Wszystkie najnowsze wiadomości z Monachium i Górnej Bawarii tutaj.

Odkryj każdy kabel na Stadionie Olimpijskim za pomocą prywatnego drona

pierwsze piętro w strefa kreatywności w Monachium. Florian Bernhard z monachijskiego okręgu miejskiego wyświetla na dużym ekranie obrazy Stadionu Olimpijskiego z drona. Wraz z kolegami ustawił obok niego prywatny samolot Topcon Falcon 8+.

Możesz zobaczyć wirtualne obrazy stadionu na ekranie, które stają się coraz bardziej szczegółowe w miarę zbliżania się kamery. Cecha szczególna: w przeciwieństwie do tradycyjnych zdjęć z drona z góry, specjalne urządzenie oferuje również wgląd pod dach namiotu. Kamera toczy się między rzędami krzeseł. Dzięki tym szczegółowym informacjom można zidentyfikować każdy kabel, co może być również ważne na przykład podczas planowania ważnych wydarzeń. Jest to więc szczegółowy wirtualny obraz wyjątkowego miejsca w Monachium – tak zwanego „cyfrowego bliźniaka” Stadionu Olimpijskiego.

Dane służą jako uzupełnienie regularnych badań lotniczych obejmujących całe miasto. Do bazy włączane są również inne miejsca i obiekty w stolicy stanu. Jednak Stadion Olimpijski był szczególnie złożony ze względu na swoją szczególną architekturę. Wirtualny pokaz trwał około miesiąca, wyjaśnia urzędniczka miasta Christina Frank. Sam komputer potrzebował półtora tygodnia na ocenę i obliczenie ogromnego zestawu danych.

„Cóż, to stosunkowo złożony projekt, ale Stadion Olimpijski był również jedną z najbardziej złożonych rzeczy, jakie miasto miało do zaoferowania”. Christina Frank, burmistrz miasta Monachium

Inteligentna zbiórka starych ubrań: ciężarówki jeżdżą tylko wtedy, gdy kontenery są pełne

Kilka metrów dalej inny pracownik miejski, Jonas Wehr, zaprezentował kolejny „podwójny cyfrowy” projekt: inteligentne pojemniki na stare ubrania.

READ  Może się to pojawić obok nowych iPadów

Aby Monachium stało się neutralne dla klimatu najpóźniej w ciągu ośmiu lat, konieczne jest również ograniczenie przejazdów ciężarówkami na terenie miasta. W projekcie pilotażowym stare pojemniki na ubrania zostały wyposażone w elektryczny wskaźnik poziomu. Czujniki przesyłają informacje do platformy danych. Na podstawie tych informacji planowana jest wówczas trasa rozładunku kontenera. Ciężarówki podjeżdżają do punktów zbiórki tylko wtedy, gdy kontenery są naprawdę pełne.

Podczas regularnej piątkowej wycieczki dwie ciężarówki musiały rozpocząć opróżnianie wszystkich kontenerów w Monachium, wyjaśnia Wehr. Dzięki czujnikom w kontenerach i odpowiedniej kolejności priorytetów jedzie teraz tylko jeden samochód, a do tego pokonuje znacznie mniej kilometrów. W ten sposób na dłuższą metę można zaoszczędzić również personel i godziny pracy.

Przykładem są czujniki w pojemnikach na zużytą odzież. Ciekawie stanie się tylko wtedy, dodaje urzędniczka miejska Christina Frank, jeśli już niedługo uda się w nie wyposażyć tradycyjne domowe kosze na śmieci. Oszczędność czasu będzie większa, ponieważ pracownicy będą musieli wysiąść z samochodu, aby opróżnić pojemniki na odpady domowe. W przyszłości ciężarówki będą jeździć tylko wtedy, gdy kontenery będą pełne co najmniej do połowy.

Obrazy: Przegląd regularnej piątkowej wycieczki podczas rozpakowywania starych ubrań (pierwszy obraz) w porównaniu z przeglądem Smart Tour z cyfrowymi czujnikami poziomu (drugi obraz)

Continue Reading

Trending