Connect with us

entertainment

Market with Soul, największy w Europie targ klasztorny w Dalheim w Westfalii, obchodzi swoje urodziny w 2022 roku, Gütsel Online, OWL live

Published

on

Gdzie się spotkać: Tradycyjnie Dalheim Market zapewnia dużą przestrzeń do spotkań, wymiany między zwiedzającymi targ i ludźmi religijnymi oraz rozmów o „Bogu i świecie”. Zdjęcie: Alexandra Buterus, LWL

Z Sole Market, największym w Europie targiem klasztornym w Dalheim w Westfalii, świętuje swoje urodziny w 2022 r

Kiedy siostra Doris, mistrz browarnictwa, stoi przy kranie, ojciec Gerhard dzieli się swoją wiedzą na temat ziół, siostra Jacoba Maria pozwala jej skosztować domowej roboty cukinii i spotyka Westfalię w dawnym klasztorze Dalheim (region Paderborn), największym wówczas targu klasztornym w Europa powraca ponownie – na czas Dwudziestka.

27 i 28 sierpnia 2022 r. siostry i bracia zakonni z blisko 40 klasztorów, instytucji i klasztorów z Austrii, Czech, Polski i całego Terytorium Federalnego przybędą do westfalskiego opactwa w Dalheim, dziś #LWL #państwowe muzeum #klasztoru kulturę, Fundację Kloster Dalheim, aby wystawiać swoje towary na rozległych przestrzeniach.

Od wysokiej jakości kosmetyków po ceramikę i naczynia klasztorne – asortyment oferowany na targu klasztornym jest tak samo różnorodny, jak reprezentowane wspólnoty religijne. Ich wyroby reprezentują tradycję, jakość i bliskość natury. Od 10:00 do 18:00 wielbiciele będą wystawiać cenne produkty, które są wykonywane ręcznie w ich kuchniach, piwnicach i warsztatach. Paleta zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Der Dalheim uzupełnia wystawę jubileuszową.

Tradycyjnie, targ w Dalheim skupia się na osobistym kontakcie między zakonnikami a gośćmi, którzy spotykają się z Ojcem Gerhardem na stoisku sprzedaży lub na wycieczkach ziołowych. #Taizé #Sobotnia modlitwa o godz.

Na #odwiedzających czeka specjalny ramowy program upamiętniający: na targu klasztornym #rallye goście młodzi i starsi odkrywają rynek. Małe zoo zaprasza na spotkania ze zwierzętami. Wystawy rękodzieła w browarze, gorzelni i młynie, między innymi, przywracają do życia historyczne rzemiosło. W przyklasztornym warsztacie same dzieci bawią się na drewnianych łódkach i breloczkach mnichów. W niedzielę lalkarz Uwe Natus prezentuje dwa spektakle dla rodzin, a grupa Winds z Uniwersytetu Paderborn oferuje muzyczną rozrywkę.

READ  Reality Stars Battle: Mega Zof z Friedrichem von Anhaltem

Wystawa specjalna »łac. Żywy lub martwy!? Znaczenie języka łacińskiego dla europejskiej historii edukacyjnej i kulturalnej oraz ponad 200 eksponatów z okresu starożytności, średniowiecza i współczesnej kultury popularnej.Wstęp do Muzeum LWL jest wliczony w cenę rynkową.

Aby chronić zdrowie wszystkich zainteresowanych, wdrażana jest kompleksowa koncepcja higieny dostosowana do aktualnego dekretu o ochronie przed koroną.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

entertainment

Katastrofa ekologiczna: Polska: rtęć nie jest przyczyną śmierci ryb

Published

on

Setki pomocników zbierają martwe ryby

Tymczasem w przygranicznym rejonie Odry w Brandenburgii setki pomocników rozpoczęło w sobotę zbieranie martwych zwierząt. W małym miasteczku Lebos koło Frankfurtu nad Odrą na brzegu unosił się nieprzyjemny zapach z powodu rozkładu ryb, opisał korespondent niemieckiej agencji prasowej (dpa). Można również zobaczyć ptaki niosące martwe ryby. Zespoły robocze Lebosa nosiły między innymi kalosze i rękawice. Musisz chronić się przed kontaktem z wodą i rybami.

„Spodziewam się, że dostaniemy kilka ton ryb”, powiedział Thomas Rubin z Departamentu Okręgu Marche-Oderland. Tam porusza się około 300 asystentów, głównie na brzegu, w odległości około 80 kilometrów. Burmistrz miasta Schwedt an der Oder, Ankatherine Hoppe (SPD), powiedziała w radiu rbb info, że pomocnicy zostali zabrani w kombinezony ochronne. Można przypuszczać, że istnieją substancje niebezpieczne dla zdrowia człowieka.

Według brandenburskiego ministra środowiska Axela Vogla, rzeka Odra „znacznie zwiększyła ilość soli”. To było „całkowicie niezwykłe”, powiedział zielony polityk w piątek wieczorem w telewizji RBB. Ministerstwo Fogela stwierdziło, że zmierzone ilości soli mogą być powiązane ze śmiercią ryb. „Według aktualnych informacji nie będzie to jedyny czynnik powodujący wymieranie ryb w Odrze” – powiedziała w oświadczeniu. Termin ładunki soli odnosi się do soli rozpuszczonych w wodzie.

READ  Tim Frühling czyta na koncercie w Market Church
Continue Reading

entertainment

„Classroom of the Elite” spotkała się z krytyką za słabą jakość animacji – Anime2You

Published

on

Dyskusja wybuchła na Twitterze po użytkownik Niektóre błędy w animacji wskazany Wypowiedział swoją osobistą opinię na temat możliwej przyczyny.

Anime ma promować lekkie powieści

Chociaż pierwszy sezon Sala Elitarna Oczywiście nie spełniła oczekiwań, lekka powieść zawsze cieszyła się dużą popularnością. Być może dlatego podjęto kolejną próbę i fani serii mogą się spodziewać drugiego sezonu, który jest obecnie emitowany. Ale jakość animacji takich jak ta pozostawia jak dotąd wiele do życzenia.

Podczas gdy pojedyncze klatki lub rozmycie nadal można odrzucić jako przeoczenie, scena z odcinka VI była ukoronowaniem tego wszystkiego. Podczas pracy przekaźnika na pierwszym planie pojawiła się postać, która miała być w tle. Zdjęcie tej sceny i innych uchybień w jakości animacji znajdziecie poniżej.

użytkownik Umieść tweetaktóry zwrócił uwagę na błędy, wyraził później swoje wątpliwości, dlaczego tak udana seria jak „Classroom of the Elite” została oszukana przez słabą jakość animacji:

Komentarz od sakugabrasil

„Pierwszy sezon był mocno krytykowany przez fanów lekkiej powieści za usunięcie lub zmianę wielu rzeczy. Również sprzedawał się słabo, ale został popchnięty przez lekką powieść. Dlaczego więc nie kontynuować anime tak taniego i powierzchownego, jak to tylko możliwe?”

Prawie każdy odcinek ma słabą animację, znacznie gorszą niż w pierwszym sezonie. Animacja jest niespójna i źle wykonana. Ruchy są sztywne i czasami rozłożone. Cały drugi sezon to wyraz pogardy.

Główny inwestor (KADOKAWA) chce po prostu zwiększyć sprzedaż lekkiej powieści poprzez anime. Producent animacji w Lerche Animation Studio nie ma prawie żadnego doświadczenia. Żadna z zaangażowanych osób nie wydaje się być naprawdę zaangażowana w anime.

Oczywiście nie oznacza to, że anime nie jest dobre ani rozrywkowe. Mówię tylko, że jego spektakl odzwierciedla rozsądne interesy uczestników. Anime jeszcze się nie powiodło, ale będzie kontynuowane z powodu pewnych czynników.

READ  Tim Frühling czyta na koncercie w Market Church

Dwunastoodcinkowy pierwszy sezon „Classroom of the Elite” jest dostępny w Niemczech za pośrednictwem transmisji strumieniowej Chrupiąca Bułka pozbyć się ich. Drugi sezon jest tam grany w oryginalnym języku z niemieckimi napisami w symultanicznej emisji. Anime jest oparte na lekkiej powieści o tym samym tytule autorstwa Shougo Kinugasy.

Więcej na ten temat:

Kino:

Przez Świergot
© Shougo Kinugasa / Wydane przez Kadokawa Corporation / Youzitsu Partners

Continue Reading

entertainment

Aktor Fred Ward nie żyje

Published

on

Wielu wciąż może znać brytyjskiego aktora Freda Warda z takich kultowych filmów, jak „The Stuff Heroes Are Made Of” (1983), „Wstrząsy” (1990) czy „Short Cuts” (1993). wiele Amerykańskie media Teraz stale informuj, że wszechstronny aktor nie żyje. Miał 79 lat. Jego sekretarz prasowy, Ron Hoffman, potwierdził jego śmierć. Nie podał żadnych informacji o przyczynie śmierci.

„Unikalną cechą Freda Warda jest to, że nigdy nie wiedziałeś, gdzie skończy, taka była nieprzewidywalność jego decyzji zawodowych” – powiedział Hoffman w oświadczeniu. W długiej karierze Warda, która rozpoczęła się w latach 70., pojawiał się w wielu rolach, z charyzmą czasami bezwzględną, ale prawie zawsze przyziemną.

Jego osiągnięcia to między innymi działacz związkowy w Silkwood, detektyw w Miami Blues, Henry Miller w Henry and June oraz motocyklista w Timerider: The Adventures of Lyle Swann.

Fred Ward: Od żołnierza do aktora Hollywood

Ward urodził się w San Diego i służył w siłach powietrznych, zanim zdecydował się zostać aktorem. Mając problemy z dostaniem ról, pracował jako drwal, marynarz i bokser, zanim wznowił karierę aktorską we Włoszech, gdzie zagrał w filmie telewizyjnym z 1974 r. w reżyserii Roberto Rosselliniego. Po powrocie do USA w końcu zwrócił na siebie uwagę Hollywood.

Dostał rolę rabusia banku Johna Anglina, który był towarzyszem ucieczki Clinta Eastwooda w filmie Ucieczka z Alcatraz. Ward pojawił się także w popularnych serialach, takich jak Gray’s Anatomy, Emergency Room i True Detective. Jego żona Marie-France Ward i syn Django przeżyli.

READ  Reality Stars Battle: Mega Zof z Friedrichem von Anhaltem
Continue Reading

Trending