Connect with us

Top News

Luty „Perspektywa otwarcia”: Scholes chce „podtrzymać trend” wobec Omigronu – resztki i zmiany – polityka

Published

on

W obliczu narastającej fali omigracji na razie nie będzie złagodzenia – konkretne wstępne kroki zostaną omówione na następnym spotkaniu stanów federalnych 16 lutego. „Ale pierwszą rzeczą do zrobienia jest upewnienie się” – powiedział Kanclerz Olaf Scholes (SPD) Po Szczycie Koronowym w Pałacu Prezydenckim.

Jeśli stan się pogorszy, a liczba przyjęć do szpitala drastycznie wzrośnie, nie można wykluczyć dalszego zaostrzenia.

[Wenn Sie alle aktuellen Entwicklungen zur Coronavirus-Pandemie live auf Ihr Handy haben wollen, empfehlen wir Ihnen unsere App, die Sie hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen können.]

Rządzący burmistrz Berlina Francesca Kifi (SPD) podkreślił, że istnieje zgoda, że ​​„obecne rozluźnienie środków przy obecnej liczbie zakażeń nie jest metodą elektywną”.

Zdecydowano:

  • Pozostaje: W przypadku restauracji, kawiarni będą obowiązywały zasady obowiązujące przed zawodami, zasady 2G w handlu detalicznym (dostęp tylko do zaszczepionych i wyleczonych) i 2G-plus (dostępne tylko dla tych, którzy zostali zaszczepieni i wyleczeni, z wyjątkiem tych, którzy zostali zaszczepieni trzykrotnie). i wydarzenia, na przykład. Handel detaliczny kładzie nacisk na szybkie zmiany, a wielu narzeka na dodatkową pracę z powodu strat w sprzedaży i ograniczeń.
  • Następnie zrelaksuj się: Wyniki, którymi dysponuje Tagesspiegel, mówią, że „rządy federalne i stanowe stworzą otwarte perspektywy na moment, w którym będą mogły odrzucić większe obciążenia systemu opieki zdrowotnej”.
  • Przegląd najważniejszych wydarzeń: Na przykład, jak premier Bawarii Marcus Soder (CSU) podkreśla potrzebę większej liczby widzów na meczach piłki nożnej, należy ujednolicić zasady organizacji ważnych wydarzeń. Głowy państw i prezydenci senatów krajów związkowych muszą wyrazić zgodę na rozporządzenie do 9 lutego.
  • Nie każdy ma już testy PCR: Ponieważ umiejętności testowania PCR stają się coraz rzadsze, powinny być teraz traktowane priorytetowo – lub można powiedzieć, że racja. „Laboratoria są już nieco przeciążone” – podkreślają wyniki. Za radą ministrów zdrowia testy PCR, które są dostępne tylko w ograniczonym zakresie, powinny koncentrować się na grupach wrażliwych i personelu, który je utrzymuje i leczy. „Innymi słowy, na personelu, zwłaszcza w szpitalach, procedurach, pielęgniarstwie, placówkach wspierających koordynację i tych zagrożonych poważnymi chorobami.”
  • Nowa metoda badania: Szczegóły pozostały otwarte, ale minister zdrowia Carl Lauterbach (SPD) został poproszony o wdrożenie nowego „reżimu testowego” z następującymi zasadami: Jeśli szybki test antygenu jest korzystny dla wszystkich innych grup, wcześniejsze testy potwierdzające są dostarczane przez PCR. Zdecydowanie najbardziej wiarygodne testy PCR są generalnie bezpłatne, jeśli szybki test dał wynik pozytywny. Teraz powinien być tylko jeden test kontrolny z drugim testem antygenowym. Należy również unikać testów PCR, gdy alerty są otrzymywane z aplikacji Corona-Warn-App (czerwony kafelek). Z drugiej strony, testowanie antygenu w ośrodku testowym również powinno być tutaj odpowiednie. Jednak wielu obywateli może nie być pewnych wiarygodności szybkich testów w Omigronie, więc wielu może nadal polegać na niezawodnym teście PCR – ale będzie musiało za to zapłacić. Wielu przywódców państw CDU zarzuca Lauterbachowi, że nie zorganizował dostaw na czas.
  • Śledzenie komunikacji jest zabronione: „W kontekście rosnącej liczby nowych infekcji występujących obecnie każdego dnia, ograniczone możliwości pracowników służby zdrowia oraz dobra opieka zaawansowanego personelu są priorytetem i skutecznym oraz niezbędnym przy monitorowaniu osób kontaktowych ofiar” – podkreślają wyniki. . Monitorowanie kontaktów ma podstawowe znaczenie dla ochrony wrażliwych grup. Prezydent Scholes i przywódcy krajów związkowych proszą obywateli o poinformowanie swoich osób kontaktowych na własne ryzyko oraz o wykorzystanie dostępnych urządzeń elektronicznych do śledzenia komunikacji.
READ  Handel w Polsce rozwija się: rejestracja eksportu dzięki niemieckim klientom

Minister ds. Rodziny: Priorytet dla żłobków i szkół

Federalna minister ds. rodziny Ann Spiegel (Zieloni) wcześniej wezwała, aby testy PCR były priorytetem dla wychowawców i dzieci w szkołach podstawowych i przedszkolach. Minister ds. Rodziny wyjaśnił, że potrzebne są odpowiednie testy PCR, aby potwierdzić pozytywne wyniki szybkich testów u dzieci. „To jedyny sposób, aby zapobiec niepotrzebnemu wykluczaniu zdrowych dzieci z przedszkola lub szkoły na dłuższy czas”.

Nagana za Lauterbach w Schalte

Po dramatycznym skróceniu okresu powrotu do zdrowia z sześciu do trzech miesięcy, minister zdrowia Lauterback otrzymał wyraźne ostrzeżenie.

Z zadowoleniem wita Loterbacha, że ​​decyzje Instytutu Paula Ehrlicha i Instytutu Roberta Kocha (RKI) w sprawie szczepień i statusu wyzdrowienia powinny „podejmować decyzje w sprawie szczepienia i statusu wyzdrowienia” zgodnie z ich istotnym zakresem zgodności z rozporządzeniem dotyczącym wyjątków dotyczących środków ochronnych Covit 19 . Przyszłość zostanie ogłoszona i uzasadniona z odpowiednim wyprzedzeniem, zanim wejdzie w życie.

[Lesen Sie auch: Verspielt er seinen guten Ruf? Die sieben Probleme des Karl Lauterbach (T+)]

W kręgach państwowych w ostatnim czasie panuje duże niezadowolenie z działań Lauterbacha w tym zakresie, w wyniku których wielu obywateli utraciło dostęp do sklepów 2G i teraz trzeba się szybko zaszczepić.

Wielu szefów państw zarzucało Lotharbachowi, że nie poinformował ich na czas o zmianach ogłoszonych przez Ministerstwo Zdrowia. „Osobiście czuję się zdradzony”, powiedział Lauterbach premier Hesji, Volker Bouffier (CDU). Przeprosił i przyrzekł wyzdrowieć. Scholes upierał się, że był stanowczym pastorem.

Zgodnie z nowymi odkryciami naukowymi, w związku z dominującym obecnie wariantem omigran, Lauterbach podkreślił, że ocalałe z korony mogą niestety stracić swoją odporność immunologiczną trzy miesiące później i zostać zakażone. „Jeśli chcesz mieć tam bezpieczeństwo, jeśli chcesz kontrolować liczbę przypadków, a zwłaszcza chronić tych, którzy są podatni, musisz działać szybko” – powiedział Lotterbach.

READ  PiS: Kryzys migracyjny przywraca polski rząd

Premier Nadrenii Północnej-Westfalii Hendrik West (CDU) potwierdził swoje poparcie dla szczepionki General Corona, aby jesienią nie wpadła ona ponownie w kłopoty. W najbliższą środę w Bundesstock odbędzie się również dyskusja orientacyjna.

[Lesen Sie hier das komplette Interview mit NRW-Ministerpräsident Hendrik Wüst: „Ohne Impfpflicht wird es nicht gehen“ (T+)]

Ogólnie podkreśla się, że jest za wcześnie, aby wszystko wyjaśnić, a tym samym odpocząć. „Wielkość obciążenia szpitalnego będzie miała znaczenie w zależności od tego, jak rozwinie się liczba chorób w grupie nieszczepionych osób dorosłych oraz osób w wieku powyżej 50 lat”. Prawda jest taka: „Fala omigracyjna dotarła do Niemiec: nowy wariant wirusa SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się bardzo szybko i zapewnia znaczny wzrost liczby nowych infekcji dziennie, a teraz ma ponad 100 000 nowych chorób dziennie”.

Minister zdrowia Lauterbach szacuje, że wkrótce może wystąpić 400 000 nowych infekcji dziennie. „Każdego tygodnia na koronę umiera około 1500 osób, a personel szpitali jest całkowicie wyczerpany – nie możemy być zmarznięci.”

Obecnie popularny w Tagesspiegel Plus:

Scholz stwierdził wcześniej w „Süddeutsche Zeitung”, że nie można przewidzieć, kiedy infekcja się skończy i że potrzebna jest powszechna szczepionka, aby chronić przed innymi typami – bo bez 90-procentowego wskaźnika dla pierwszych szczepionek epidemia nie byłaby możliwy. „Ostatnie dwa lata pokazały, jak trudno jest przewidzieć wirusa, ale mocno wierzę, że możemy przezwyciężyć tę epidemię i znów prowadzić normalne życie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

Czas oczekiwania na psychoterapię jest znacznie dłuższy niż twierdzą towarzystwa ubezpieczeń zdrowotnych

Published

on

Ekskluzywne badania rbb |24 Data Research

Czas oczekiwania na psychoterapię jest znacznie dłuższy niż twierdzą towarzystwa ubezpieczeń zdrowotnych


środa 25.05.22 | 06:02 | Wyłączony Wanda Blackman, Haluka Meyer-Forst i Sofia Mersman

Obraz: rbb | 24

Wyjątek od długiego oczekiwania na miejsce w psychoterapii. Do tej pory twierdziły to legalne firmy ubezpieczeniowe. Ale ekskluzywny rbb | Badania 24 danych pokazują coś przeciwnego. Wanda Bleckmann, Haluka Maier-Borst i Sophia Mersmann

Długie czasy oczekiwania nie są wyjątkiem, ale regułą

Wiosną 2022 roku z setkami praktyk lekarskich w Niemczech skontaktowano się telefonicznie w ramach ankiety rbb|24. Ostatecznie w analizie uwzględniono informacje o 123 postępowaniach związanych z czasem ich oczekiwania, a 54 postępowania poświęcono Berlinowi i Brandenburgii. Zdaniem ekspertów czas oczekiwania jest długi, co powoduje problematyczną sytuację w opiece nad pacjentem.

Arno Deester, psychiatra i psycholog, profesor Uniwersytetu w Kilonii, mówi: „Każdy, kto potrzebuje leczenia, nie może czekać tak długo”.

W Jednak próbka z rbb|24 pokazuje tylko, że pacjenci czekają kilka miesięcy na miejsce w leczeniu. Okazuje się, że coś istnieje Poważna różnica między miastem a wsią. Jeśli poświęcisz tylko czas między pierwszą konsultacją a rozpoczęciem leczenia, średni czas oczekiwania wynosi osiem tygodni w mieście i 24 tygodnie w kraju. Jeśli weźmiesz czas od pierwszego telefonu, to 12,5 tygodnia w mieście i dwa razy więcej na wsi.

Niektóre praktyki wiejskie sugerują okres oczekiwania wynoszący dziewięć miesięcy lub dłużej. Teaser potwierdził swoje osobiste doświadczenia w tych wynikach. Sytuację podsumowuje następująco: „Są obszary wiejskie, na których nie ma wystarczających możliwości zapewnienia odpowiedniej opieki”.

Brandenburczycy dłużej czekają na leczenie niż berlińczycy

rbb|24 zwrócił się do Barmera w imieniu innych legalnych firm ubezpieczeniowych. Zapytany, dlaczego Federalna Izba Psychoterapeutów i RPP|24 mają czas oczekiwania, Barmer powiedział: „Podczas badania dostawców usług istnieje uzasadniony problem z nieudokumentowaniem czasów oczekiwania i zapytań. (…). W rezultacie tylko można narysować niepełny obraz.” Usługodawcy odnoszą się tutaj do terapeutów.

Rolnik jest jednak nieugięty, że jego pełnomocnik – ubezpieczenie zdrowotne uwzględniło tylko tych, którzy byli w tym czasie leczeni. Ofiary opiekujące się lub porzucone przez kilka miesięcy nie mogą zatem wziąć udziału w badaniu. Jednak Palmer postrzega długi czas oczekiwania jako wyjątkowe przypadki, które zwykle pojawiają się tylko wtedy, gdy ofiara nalega na określonych terapeutów lub czasy leczenia. Nie można było określić podstawowego niedoboru.

Terapeuci narzekają na ogromny tłum

Stoi to w wyraźnym kontraście do tego, jak stowarzyszenia zawodowe postrzegają sytuację. Zapytana Federalna Izba Psychoterapeutów (BPTK) potwierdziła, że ​​ich zdaniem popyt jest nadal wysoki, zwłaszcza na obszarach wiejskich. „W dużych miastach nie ma więcej chorób psychicznych niż na obszarach wiejskich” – mówi Kay Funke-Kaiser, rzecznik BPTK. Niemniej jednak gęstość terapeutów i liczba zatwierdzonych kas w kraju są znacznie niższe.

Sytuację tę może zmienić przede wszystkim federalna wspólna komisja, w której przedstawiciele ubezpieczeń zdrowotnych i przedstawiciele lekarzy grupowych określają potrzeby w dziedzinach medycznych. W 2019 roku eksperci zalecili utworzenie 2400 nowych witryn ubezpieczeń zdrowotnych na potrzeby psychoterapii. Ale jak dotąd nie powstała nawet połowa miejsc.

Wniosek: Wielu terapeutów twierdzi, że już porzucili listę oczekujących na rbb|24. Nie mogą już przetwarzać list w rozsądnym czasie.

Audycja: Inforadio, 25 maja 2022, 18:20

Wszystkie posty do badań

READ  Migracja przez Białoruś i Polskę – Seehofer intensyfikuje kontrole graniczne
Continue Reading

Top News

Czwarty transport pomocy na Ukrainie przez Emery Karate School

Published

on

Tymczasem zespół doradców z Allgäu Karate School Imeri, która rozrosła się do dziesięciu kobiet i mężczyzn, planuje w przyszły weekend kolejny, czwarty statek pomocy do Polski, aby wesprzeć ofiary wojny uciekające z Ukrainy.

„Zapasy żywności i zdrowia są pilnie potrzebne” – dowiedział się Enis Emery ze swoich polskich kontaktów. Ci z Allgäu, którzy chcą przekazać takie rzeczy w krótkim czasie, mogą je przekazać w Szkole Karate przy Karl-Saurmann-Straße 3/4 w Wangan w środę, 25 maja od 16:00 do 19:00.

Wangan ma okazję przekazać darowiznę w najbliższą środę

„Mogą to być również przedmioty luzem, a my zapakujemy wszystko i załadujemy je bezpośrednio do naczepy ciężarówki tuż przed naszymi drzwiami”, wyjaśnia Emery o 40-tonowej ciężarówce, która jest ponownie dostępna za darmo na Leutkircher Spedition Mösle. Do celów transportowych. W tym dwóch kierowców, którzy „poświęcają” swój wolny czas lub urlop na około 1700 km w obie strony. Ekipa pomocników musiała zapłacić tylko za olej napędowy.

Szkoła Karate kontynuuje zbiórkę dla ukraińskich uchodźców

Szkoła Karate kontynuuje zbiórkę dla ukraińskich uchodźców Dodatkowo

Najpilniej potrzebne artykuły sanitarne w ośrodkach dla uchodźców dla Ukraińców w Polsce to podpaski, szczoteczki do zębów, mydło, żel pod prysznic i pasta do zębów, a także bielizna, zwłaszcza dla dzieci i kobiet. „Leki takie jak ibuprofen lub tym podobne są ważne, ale uzyskanie potrzebnej ilości jest prawie niemożliwe” – mówi Gerald Wagner.

Z Allgäu po Sobotkę i Niemodlin

50-latek od początku był związany z ojcem ucznia karate i grupą pomocników.Według Emery’ego ich „promień” urósł do około 40 osób. Wagner zamówił między innymi inne samochody dostawcze do transportu pomocy humanitarnej z Alkowa do polskich miast Sopodka i Nimotlin.

Allg'uer Karateschule chce dalej pomagać Ukrainie

Allgäu Karate School chce nadal pomagać Ukrainie Dodatkowo

W ciągu ostatnich kilku tygodni zebrano darowizny, w tym Szkołę Karate w Whangarei i Isni oraz miejsca przyjęcia Lutzkirch Special Spaces Mosle. „Na początku było to trochę trudne, ale w ciągu ostatnich dziesięciu dni ponownie doświadczyliśmy niesamowitego wsparcia” – mówi radośnie Emery, zapytany o odpowiedź na jego wezwania o pomoc we wtorek.

READ  Migracja przez Białoruś i Polskę – Seehofer intensyfikuje kontrole graniczne

Fabryki w okolicy przekazują 1,2 tony ciasta

„Na przykład to zdumiewające, że młyny w okolicy udostępniły nam 1,2 tony mąki” – dodaje. Szkoły nadal wspierają akcję pomocy humanitarnej: z Rupert-Ness-Gymnasium w Wangan dotarły tylko 24 pudła z artykułami humanitarnymi, a on był w stanie odebrać kilka rzeczy ze szkoły społeczności Arjenbull w Eglofs. Firma Freuden Jork z siedzibą w Isny ​​i rodzinny browar Stolz ponownie przekazały w imieniu spółek zależnych 20 Great Drinks, Imeri lists.

Szkoła Karate Emery nadal pomaga Ukrainie

Szkoła Karate Emery nadal pomaga Ukrainie Dodatkowo

Ponieważ potrzeby ukraińskich uchodźców wojennych w Polsce można teraz lepiej oszacować i zakupić najpilniej potrzebne przedmioty – takie jak leki, apteka czy szkolenie lekarzy nie należy traktować jako darczyńców. Nie dotrzymanie terminu lub zakupy spożywcze w dostawach pomocy – oraz darowizny pieniężne na zatankowanie pojazdów są teraz mile widziane.

Dzięki darowiznom pieniężnym można zapewnić bardziej ukierunkowaną pomoc

Rada Asystentów od dawna niechętnie to robiła, ale wykorzystanie funduszy zostało skrupulatnie udokumentowane, tak aby darczyńcy mogli być uwzględnieni w dowolnym momencie. Na przykład: „Jest wdzięczny ojcu, który osobiście dał nam 1000 euro, a 800 euro pochodziło z firmy Psychotech z Lyudkirch”.

Szkoła Imeri Karate również zorganizowała pomoc dla Ukrainy

Szkoła Imeri Karate również zorganizowała pomoc dla Ukrainy Dodatkowo

Asystenci mobilizują się w tych dniach do swojej czwartej podróży w ten weekend. Jednocześnie Ennis Emery spodziewa się w środę więcej spontanicznych osób: „Może jeden lub drugi wymyśli coś spontanicznego po pracy – bo każdy pakiet pomaga”.

Continue Reading

Top News

ADAC: zagęszczenie ruchu w weekend Wniebowstąpienia w kierunku plaży | NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan: 24.05.2022 19:36

Wiele osób traktuje długie weekendy wniebowstąpienia jako okazję do krótkich wycieczek. To znaczy: na ulicach na północy będzie tłoczno. Zwłaszcza w kierunku Morza Północnego i Konia, mówi ADAC.

W szczególności Automobilklub przewiduje ryzyko korków drogowych A1 Z Kolonii do Lubeki przez Bremę i Hamburg Schellswick Holstein. Jak również na A2Pochodzi z Berlina Dolna Saksonia Przeprowadzka do Dortmundu. Obszar metropolitalny wokół Hanoweru stanie się barierą. I dalej A7 Między Hamburg Hanower i Hamburg przecinają Kilonię na północ i kierują się do Flensburga, gdzie ADAC spodziewa się korków. Na A20 i drogi Meklemburgia-Pomorze Przednie Brak ryzyka korków.

Wideo: Początek wakacji w Hamburgu: Jeśli chcesz podróżować, zaplanuj czas oczekiwania (21.05.2002) (2 min)

Korki od środy

ADAC spodziewa się pierwszego korka w środę od 13:00 do 19:00. Fala powrotu osiągnie szczyt w niedzielne popołudnie. W końcu istnieje ryzyko zatłoczenia autostrad w obszarach metropolitalnych. Z kolei w piątek ADAC spodziewa się mniejszego ruchu na drogach.

Place budowy staną się przeszkodą

Według ADAC, ponad 1000 placów budowy na autostradach w całym kraju powoduje utrudnienia i korki. W Dolnej Saksonii znajdują się place budowy na A7 między trójkątem Hildesheim-Trispensted i Hannover-Suite oraz na A1 między Lohne / Dinglage i Bramshaw.

ADAC: Drogi Czwartku

Alexandra Cruz z ADAC radzi dobrze spać w czwartek wieczorem lub wcześnie rano w czwartek. Ponadto zawsze pomocne jest przewidywanie trasy, aby nie przygotować się na kolejny korek.

W szkołach na północy nie ma zajęć piątkowych

Piątek jest pomostem między Dniem Wniebowstąpienia a weekendem w szkołach w kilku krajach związkowych, w tym w Dolnej Saksonii, Bremie, Szlezwiku-Holsztynie i McLenberg-Pomorzu Zachodnim. Szkoły w Hamburgu nie mają już lekcji przez cały tydzień.

Ten temat w projekcie:

NDR1 Dolna Saksonia | Bieżący | 25.05.2022 | 12:00.

Logo NTR
Continue Reading

Trending