Connect with us

entertainment

Królowa Dżungli Ingrid Van Bergen: „Byłam atrakcyjną kobietą” – ludzie

Published

on

W latach 50. została gwiazdą, potem zastrzeliła swojego kochanka i spędziła pięć lat w więzieniu. Ale Ingrid van Bergen, jak zawsze, walczyła o powrót do życia. Aktorka kończy we wtorek 90 lat.

Bild am Sonntag: Pani Van Bergen, jak pani świętuje?

Ingrid Van Bergen: „Młody człowieku, nie imprezuję, będę miał tylko 90 lat”.

Czy to nie jest powód do świętowania?

Bergen: „Och, powiedziałeś mi to w latach 70. i 80. Wiesz, impreza dla mnie to wielka impreza z mnóstwem gości, ciastem i szampanem, co i tak w tej chwili nie jest możliwe. Ale kilku przyjaciół idą, może moje wnuki też. Nie wiem. Dokładnie co się stanie. Właśnie powiedziano mi, że będę zaskoczony.


W 2009 roku Ingrid van Bergen wygrała czwarty sezon formatu RTL

W 2009 roku Ingrid van Bergen wygrała czwarty sezon formatu RTL „Jestem gwiazdą – zabierz mnie stąd!” I została królową dżungli. Moderatorzy Dirk Bach (51) i Sonia Zeitlow (53) byli z niego zadowoleniZdjęcie: dpa

Jak się masz?

Bergen: „Czuję się bardzo dobrze, dziękuję. Mieszkam bardzo odosobniona i mam niewiele kontaktów. Dlatego nigdzie jest małe ryzyko infekcji. Najważniejsze to pozostać aktywnym umysłowo i nie zwariować. Ale mam dobre geny. Nic nie przebije mnie do tego “prędkość”.

Spójrzmy wstecz. W swoim życiu nakręciłeś ponad 200 filmów. Tęsknisz za tą pracą?

Bergen: „Być może brakujące słowo jest niewłaściwe. Ale czasami tęsknię. Aktorstwo było głównym celem mojego życia. A kiedy to się kończy, czasami stajesz się emocjonalny. Zawsze uważałem moją pracę za bardzo ekscytującą. koledzy, ekipa na planie, paparazzi.”

Grała z wieloma legendami filmowymi, w tym Kirkiem Douglasem, OW Fisherem i Heinzem Romanem. Czy tam też flirtowałeś?

Bergen: “Wszyscy mężczyźni ze mną flirtują, w końcu byłam atrakcyjną kobietą! Flirtowanie było częścią procedury, tak było. Ale zawsze byłam w mocnych rękach i nigdy tak naprawdę nie traktowałam tego poważnie.”


1961, film detektywistyczny

1961 w filmie detektywistycznym Miasto bez litości: Van Bergen był bliskim przyjacielem Kirka Douglasa (103)Zdjęcie: LMPC / Getty Images

Dlaczego chciałaś zostać aktorką?

Bergen: “Miałam to pragnienie już jako młoda dziewczyna, kiedy byłam aktywna w grupie gier w czasach Hitlera. Zauważyłam, że mi się podoba i zostałam z nim po wojnie. Kiedy szok minął, wstąpiłem do szkoły aktorskiej w Hamburgu”.

Ingrid van Bergen urodziła się w Gdańsku w 1931 roku i dorastała z trójką rodzeństwa na dzisiejszych Mazurach.

Czy jako młoda dziewczyna zdawałaś sobie sprawę z okropności nazistowskiego reżimu?

Bergen: “Nie. Miałem wspaniałe dzieciństwo w Prusach Wschodnich. Dużo byłem za granicą, dużo grałem, pamiętałem wiele przyjaźni, a także miło spędzałem czas na grupie gier. Nigdy nie uczestniczyłem w spotkaniach Hitlerjugend, Zawsze byłem za granicą ze swoimi zespołami i graliśmy kilka razy.

Ale w pewnym momencie wojna dotarła również do twojej rodziny.

Bergen: „Bardzo żałuję, że Mazury są dla nas stracone. Część mojego serca wciąż tam jest, ale byłam w okolicy tylko raz, odkąd uciekliśmy. Nie mogę wrócić – wtedy będę płakać, śluz i woda ”.

jaTwój ojciec został powołany do wojska i zmarł w 1941 roku. Jaki on był?

Bergen: “Bardzo surowy, w końcu miał czworo dzieci, którymi musiał się opiekować. Ale myślę, że to było zdecydowanie sprawiedliwe.”

Twoja matka uciekła z tobą z sowieckich nalotów na Gdańsk w 1945 roku.

Bergen: „Jako wdowa moja mama zadbała o to, abyśmy przeżyli trudne czasy wojny. Bez niej nie byłoby mnie tu dzisiaj. Zawsze podziwiałem jej siłę i bezradność. Była małą i pełną gracji kobietą, którą zawsze opiekował się mój ojciec. I nagle stała tam bez niego i musiała sama opanować całe swoje życie” .


W 1970 roku była długoletnią gwiazdą i mieszka z dwiema córkami Andreą (13) i Caroline (6, z powodu raka w 1990 roku) w 160-metrowym mieszkaniu w Berlinie.

W 1970 roku była długoletnią gwiazdą i mieszka z dwiema córkami Andreą (13) i Caroline (6, z powodu raka w 1990 roku) w 160-metrowym mieszkaniu w Berlinie.Zdjęcie: Photo Alliance / Joachim Barfknecht

Jak wspominasz swoją ucieczkę?

Bergen: Ale minione dni były dla mnie zbyt obecne. Uciekliśmy pieszo. Kiedy byliśmy na zewnątrz, były ataki samolotów niskopoziomowych, w tym na uchodźców. Rzuciliśmy się pod najbliższy wagon, nie wiedząc, że to też wagony z amunicją. Po prostu odpowiedzieliśmy i nie myśleliśmy”.

Zostałeś zgwałcony przez rosyjskiego żołnierza. Dlaczego nie powiedziałeś o tym swojej matce?

Bergen: „Bo ja też nie chciałem obarczać tą historią mojej mamy. To było dla niej trudne. Poza tym, co mogła zrobić? Nie odwróciłbym tego. Sam dobrze sobie z tym poradziłem. już. Czy biegniemy Absolutnie?

Ochoczo. Byłem żonaty cztery razy. Czy brakuje ci dzisiaj partnera u twego boku?

Bergen: Już nie. Każde małżeństwo było piękne aż do końca. Ale to było prawdą przez całe moje życie. Było bardzo bogate i satysfakcjonujące, ale w pewnym momencie każdy etap życia się skończył i to zawsze było w porządku. nie mogę narzekać, to wszystko ma sens.”


1977: Ingrid van Bergenals oskarżona w sądzie

1977: Ingrid van Bergen jako pozwana w sądzieZdjęcie: picture-alliance / dpa

Ciebie też uwięzić?

Bergen: “Tak, ponieważ tam poznałem mojego najlepszego przyjaciela. Nadal jesteś bardzo ważną osobą w moim życiu. Miłość jest ulotna. Ale przyjaźń żyje.”

W 1977 roku Ingrid van Bergen zastrzeliła swojego chłopaka, Klausa Nathsa, w willi nad jeziorem Starnberg. Została skazana na siedem lat więzienia za zabójstwo i zwolniona na początku 1982 roku.

Chcesz zapomnieć o akcie?

Bergen: Nie wiem, jak takie wspomnienie wymazać z pamięci, ani cokolwiek wyciszyć. Jednak z perspektywy czasu nie mogę zmienić tej sytuacji. Wszystko w naszym życiu jakoś prowadzi nas do przodu, bez względu na to, gdzie jesteśmy. Czy w więzieniu, czy w obozie w dżungli.


Królowa Dżungli Ingrid Van Bergen:

Zdjęcie: BUDUJ

Czy chcesz spróbować jeszcze raz?

Bergen: „Nie sądzę, żebym chciał cokolwiek powtarzać. Nawet ładnych rzeczy. Moja praca zabrała mnie wszędzie, nawet do obozu w dżungli w Australii. Jestem szczęśliwy”.

Czy nie masz ochoty na przyszłość?

Bergen: “Jezu, co powinienem o tym myśleć? Doświadczyłem wszystkiego, czego można doświadczyć. Nie mam już otwartych pragnień. Czy powinienem zaplanować swoje setne urodziny? Nawet nie wiem, czy będę tam później. Kiedy Myślę o tym.” : To naprawdę fajny pomysł.”

Czy boisz się śmierci?

Bergen: “Na litość boską, wcale nie. On nie musi przychodzić jutro. Chciałbym żyć i od razu miałbym 200 lat, gdybym mógł zachować zdrowie. Najważniejsze jest to, że pozostanę sprawny psychicznie i mogę kontynuować do samodzielnego radzenia sobie z codziennym życiem. Nie chcę być dla nikogo ciężarem i nie chcę w pewnym momencie po prostu plotkować o głupich rzeczach.

READ  OnlyFans-Yma jeździ na Marvinie przed kamerami „5 zmysłów miłości”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Charlene z Monako: „Gra w oczekiwanie”: niszczycielskie wieści

Published

on

Charlene von Monaco musi zostać w RPA do końca października

Zaledwie dwa tygodnie później w wywiadzie bardziej szczegółowo na temat Przyczyny ich choroby 43-latek znów się odezwał. Według amerykańskiego „people.com” Charlene powiedziała „South African Radio 702”, co oznacza dla niej długa rozłąka z bliskimi – i że będzie musiała długo czekać na lot powrotny. Nie spodziewaj się powrotu do Monako do końca października. Dewastująca perspektywa, do tego czasu zostały jeszcze trzy miesiące!

Ale księżniczka jest odważna: „Nie mogę wymusić lekarstwa, więc utknęłam w RPA do końca października” – mówi. Jest to „gra w oczekiwanie”. Kolejny proces jest w toku, ale wydaje się, że jest w porządku.

Wideo: W dziesiątą rocznicę ślubu – romantyczna historia miłosna Alberta i Charlene.

Ciężkie czasy dla księżniczki

Jednak niespodziewanie długi pobyt w RPA nie jest dla niej łatwy. Czas być daleko od rodziny i dzieci „Trudne” miesiące to zrobił. „To najdłuższy czas, kiedy byłam poza Europą i moimi dziećmi” – wyjaśnia księżniczka. Często kontaktujesz się z nimi przez Facetime. „Oni też tu byli, przyjechali do Natal i wrócą po operacji” – powiedziała radośnie Charlene von Monaco. Według „people.com” Albert i dzieci planują wyjazd do RPA pod koniec sierpnia, jeśli pozwoli na to sytuacja polityczna. I tak były pływak powtórzył ponownie: “Jak powiedziałem, to jest gra na czekanie. Nie mogę przewidzieć, jak przebiegnie proces zdrowienia. Ale tak, jest mi bardzo smutno, że nie mogę być tego lata z moimi dziećmi w Europie. “

Witaj mamo, jesteśmy tutaj! W poniższym filmie wybrali się na safari ze swoimi uroczymi bliźniakami.

READ  Nowa muzyka w Bremie: Realtime Festival rozpoczyna się teraz w październiku - Kultura w Bremie: najnowsze wiadomości
Continue Reading

entertainment

Bitwa o twierdzę brzeską: dlatego Niemcy nie mogli pokonać Sowietów

Published

on

II wojna światowa
Bitwa o Twierdzę Brzeską – dlaczego Niemcy nie potrafili pokonać Sowietów

Bohaterski obraz przedstawia sowiecki kontratak z izby chorych na dziedziniec.

© Commons

Podczas ataku na Związek Radziecki Niemcy musieli zdobyć twierdzę brzeską. Już w pierwszych dniach stało się jasne, jaki gwałtowny opór mogą zaoferować rzekomo „metaludzie”.

Twierdza Brzeska, obecnie znajdująca się na zachodniej granicy Białorusi, kilkakrotnie walczyła podczas II wojny światowej. W 1941 r. twierdzę zajęły wojska sowieckie. Z powodu notorycznego porozumienia między ZSRR a Niemcami po upadku polskiego ruchu oporu został przekazany Armii Czerwonej. Jednak, jak wiadomo, pakt Hitlera i Stalina nie był początkiem pokojowego współistnienia; Odłożył tylko atak Hitlera na głównego wroga na Wschodzie.

Kiedy Wehrmacht rozpoczynał operację Barbarossa w czerwcu 1941 roku, stara twierdza z XIX wieku była jednym z pierwszych celów. Na pierwszy rzut oka szturm na twierdzę przez niemiecką 45. Dywizję Piechoty nie miał szczególnego znaczenia dla kampanii. Dopiero później, a w niektórych przypadkach dopiero po wojnie, można było zobaczyć, dlaczego Niemcy nie potrafili obalić Sowietów pomimo lekkomyślnego ataku.

przestarzały obiekt

Sam zamek był już stary w czasie I wojny światowej. W 1941 r. większość budynków wykorzystywana była wyłącznie jako magazyny. Pozostało jednak miejsce u zbiegu dwóch rzek – Bugu Zachodniego i Mukhavets. Ukształtowanie terenu utrudnia rozstawienie czołgów. Schrony i mury fortu zostały zaprojektowane na potrzeby działań wojennych w XIX wieku, ale nadal zapewniały ochronę obrońcom.

Niemcy rywalizowali z co najmniej 15 000 mężczyzn, a Sowieci mieli około 9 000 do 11 000 mężczyzn stacjonujących wokół twierdzy, a także straż graniczną i setki członków rodziny.

Niemcy przygotowują się do ataku artyleryjskiego. Na jego rozkaz część garnizonu wyrwała się z zamku. W teorii była to decyzja słuszna, w praktyce zła – bez twierdzy jedyne słabo uzbrojone siły zostały otoczone przez Niemców. Naruszono również teren twierdzy, ale już pierwszego dnia walk obrońcom udało się odeprzeć osiem niemieckich ataków.

W nocy 23 czerwca Niemcy wycofali się z twierdzy, by ponownie ostrzeliwać ich z artylerii. Prawie 2000 Sowietów przyjęło następną ofertę pójścia do niewoli. Pozostałe siły mocno przejęły kontrolę nad częściami twierdzy.

Silny opór wokół fortu wschodniego

Dowódca 45. Dywizji Piechoty gen. dyw. Fritz Schleiber tak pisał o walce o wschodnią twierdzę: „Tu nie można było posuwać się tylko piechotą, bo świetnie zorganizowany ostrzał karabinów i karabinów maszynowych z głębokich stanowisk armat i podkowy w forma obu zbliżyła się, było tylko jedno rozwiązanie: zmuszenie Sowietów do poddania się przez głód i pragnienie”. Opór we wschodniej twierdzy mógł zostać przełamany dopiero, gdy niemieccy pionierzy zdetonowali minę pod tą częścią twierdzy. Niemiecki ksiądz Rudolf Gschopf: „Stopniowo w upartych bitwach udawało nam się zajmować jedno stanowisko obronne za drugim. Garnizon tak zwanego „domu oficerskiego” na centralnej wyspie już nie istniał, z wyjątkiem samego budynku … Opór trwała, dopóki ściany budynku nie zostały zniszczone i spłaszczone przez silniejsze wybuchy”.

Bitwa żołnierzy Armii Czerwonej połączyła siły niemieckie, ale nie miała żadnych implikacji strategicznych. Pierwszej nocy Niemcy mogli korzystać z ważnych dróg i linii kolejowych. Jednak problem, że niemiecka ofensywa ostatecznie się nie powiodła, był już tutaj widoczny. Wola oporu zwykłego żołnierza sowieckiego trwała nadal w beznadziejnej sytuacji, ponieważ pozostali przeciwnicy poddaliby się i walki trwałyby do końca. Iluzja „podludzi” eksplodowała na początku kampanii. Generał porucznik Schleiber zauważył, że „Rosjanie w Brześciu Litewskim walczyli zaciekle i uparcie. Pokazali doskonałe wyszkolenie piechoty i wykazali się niezwykłą gotowością do walki”. Oficjalny opór załamał się 30 czerwca. Obrońcy powstrzymywali Niemców przez ponad tydzień.

duży opór

Ogólnie obraz wyglądał inaczej: Wehrmacht posuwał się bardzo szybko, z powodu chaosu i braku organizacji nie było spójnej obrony z tyłu. Niemcy schrzanili swoje zwycięstwa i niezliczonych więźniów. Ale już pierwsze spotkanie w Brześciu mogło im pokazać, jak uparta jest obrona kraju i ile strat będzie kosztować jej dalszy postęp. Ówczesny chaos zatopił to, co później stało się największą radziecką legendą wojny. Bo nawet po oficjalnym zakończeniu walk nie wszyscy żołnierze poddali się. Walki trwały dalej w labiryncie piwnic i korytarzy pod zamkiem. Poszczególne grupy przeżyły ponad 30 dni bez zapasów i jedzenia, nawet bez wody. Ich walka przez długi czas przeszła niezauważona, dopiero gdy akta 45. Dywizji Piechoty wpadły w ręce Armii Czerwonej, zauważono, że zachodnia granica nie zawaliła się jak domek z kart. Kiedy natarcie Armii Czerwonej ponownie dotarło do Brześcia, odnaleziono ostatnie heroiczne litery obrońców wyryte w ścianach piwnic.

„Umrzemy, ale nie opuścimy zamku”.

„Umieram, ale się nie poddam. Żegnaj ojczyzno”.

Narodziny sowieckiej legendy

Nie tylko relacjonując desperacki upadek sił sowieckich latem 1941 r., Los stał się centralną bohaterską historią dla Sowietów i został wzmocniony, by bronić twierdzy przez kilka miesięcy. Śmiała możliwość, bo zamek faktycznie upadł po ośmiu dniach i nic się nie zmieniło, tylko dlatego, że niektórzy żołnierze byli uparci w bunkrze. Podobnie jak literatura towarzysza Niemców, ale także literatura aliantów zachodnich, sowieccy pisarze lat 50. nie pozwolili jej zatrzymać z powodu braku źródeł. Twórcza wyobraźnia pomogła wypełnić luki, więc opór został przedstawiony w 3D.

Walka o zamek Konstantina Simono („Żyjący i umarli”) osiągnęła poziom światowej literatury i została sfilmowana w 2010 roku w filmie „Burza na Twierdzę Brzeską”. Film oferuje sceny akcji i niespodzianki, które trzeba zobaczyć z mieszanką przedwojennego życia na zamku i prześladowań z czasów stalinowskich. Od tego czasu nieruchome obrazy z filmu wielokrotnie pojawiały się w sporach jako fałszywe obrazy okrucieństw.

Po zakończeniu walk twierdzę zajął 307. batalion policji niemieckiej. W ciągu 14 dni zginęło 4000 żydowskich mężczyzn oraz około 400 komunistów i sowieckich urzędników.

Przeczytaj także:

Bitwa pod Dubnem – Armia Czerwona chciała zatrzymać niemiecką ofensywę z 3000 czołgów

Dom Pawłowa – Jak sierżant niemieckiej drużyny był przetrzymywany przez sześćdziesiąt dni

Próba ratowania żołnierzy Wehrmachtu pod Stalingradem nie powiodła się

Rżew 1942 – Dlaczego dawno zapomniano o „młynek do mięsa” na froncie wschodnim?

Kłopoty z rosyjskim filmem wojennym: Bohaterskie czyny nie istniały

READ  ZDF TV Garden: Andrea Kewell wślizguje się, mówiąc obrzydliwie o Polsce w programie na żywo
Continue Reading

entertainment

Olimpia wioślarstwo 2021: harmonogram, transmisja, telewizja – wszystkie informacje o wioślarstwie w Olimpii 2021

Published

on


Olimpia 2021 w lubić Idzie pełną parą i konkurencja też wioślarze Ja zacząłem.

Oto informacje o przemiana i telewizja i Strumieńi miejscei Zawodyi rozkład jazdy i stan.

Rowing Olympia 2021: daty najważniejszych zawodów

Szybki rzut oka na ostatnie biegi wioślarzy:

 • czwartek 29 lipca 2021: dwóch wioślarzy bez pilotów, dwóch lekkich wioślarzy od 02.18
 • piątek 30 lipca 2021: pierwsza, ósma o 2:33 w nocy

Rowing Olympia 2021: Kto będzie transmitował zawody?

W Niemczech dzielą ARD i ZDF Zawody wioślarstwa radiowego. a Transmisja na żywo 24 godziny każdy كل środkowy- lub ZDF MediaTek można uzyskać dostęp.

ten Czasy emisji tutaj w Przegląd:

 • czwartek 29 lipca 2021 Od 02.18 w ARD
 • piątek 30 lipca 2021 Od 02.33 rano w ZDF

Transfer wioślarstwa w Olimpii 2021: różnica czasu i czasu w Japonii

Kim jest Wioślarstwo w Olimpia 2021 Chcesz zobaczyć, czasami musisz zaakceptować, w środku noc do rozważenia. Japonia wyprzedza o siedem godzin czas niemiecki. Jeśli u nas jest 12 w południe, w Tokio jest już 19. Zaczyna się w dni pełne wrażeńful przemiana Już w środku nocy, inaczej można je zobaczyć Zawody Albo wcześnie, w południe, albo wczesnym wieczorem. Przenosić kanał TV W Japonii kończy się o 17:00.

Darmowa telewizja, ARD, ZDF, transmisja na żywo: gdzie będą transmitowane Igrzyska Olimpijskie 2021?

Igrzyska Olimpijskie rozpoczęły się w sobotę 24 lipca 2021 r. Oprócz transmisji telewizyjnej można również śledzić zmagania online: W Transmisja na żywo ARD lub W transmisji na żywo ZDF.

W kolejnych dniach i później czasy Przenosić ZDF i ARD ten Igrzyska Olimpijskie w telewizji:

 • 29.07.2021: 00.50 do 17.00 – ARD
 • 30.07.2021: 01.10 do 17.00 – ZDF
 • 31.07.2021: 23.55 do 17.00 – ARD
 • 01.08.2021: 01.15 do 17.00 – ZDF
 • 02.08.2021: 02.10 do 17.00 – ARD
 • 03.08.2021: 01.35 do 17.00 – ZDF
 • 04.08.2021: 00.55 do 17.00 – ARD
 • 05.08.2021: 00.45 do 17.00 – ZDF
 • 06.08.2021: 01.05 do 17.00 – ARD
 • 07.08.2021: 23.45 do 17.00 – ZDF
 • 08.08.2021: 23.55 do 17.00 – ARD
READ  Dyskryminacja: UE podejmuje działania przeciwko Węgrom i Polsce

Wioślarstwo na Igrzyskach Olimpijskich 2021 w Tokio: aktualne wyniki

ten 8. Niemcy ma srebrny medal Wygrał, ale przegapił swojego wielkiego gola. Po trzech z rzędu tytułach mistrza świata, jacht pokazowy Niemieckiego Związku Wioślarskiego musiał przyznać się do porażki z Teamem Nowej Zelandii w finale na Sea Forest Waterway. Na trzecim miejscu uplasowała się Wielka Brytania. Tak więc ósma wciąż czeka na swój pierwszy złoty medal od Letnich Igrzysk 2012 w Londynie. Pięć lat temu w Rio również sięgnąłem po srebrny medal.

Dzień po jego nagłej śmierci w półfinale Jeden wioślarz Oliver Zeidler wygrał finał z. 25-latek pokonał Włocha Gennaro Di Mauro i Kanadyjczyka Trevora Jonesa. Mieszkający w Ingolstadt człowiek, który zgłosił się do konkursu jako złoty kandydat, zakończył Letnie Igrzyska na siódmym miejscu. Przy znacznie słabszych wiatrach i mniejszych falach Zeidler jest znacznie lepszy na drodze wodnej Sea Forest niż około 24 godziny wcześniej.

Continue Reading

Trending