Connect with us

entertainment

Królowa Dżungli Ingrid Van Bergen: „Byłam atrakcyjną kobietą” – ludzie

Published

on

W latach 50. została gwiazdą, potem zastrzeliła swojego kochanka i spędziła pięć lat w więzieniu. Ale Ingrid van Bergen, jak zawsze, walczyła o powrót do życia. Aktorka kończy we wtorek 90 lat.

Bild am Sonntag: Pani Van Bergen, jak pani świętuje?

Ingrid Van Bergen: „Młody człowieku, nie imprezuję, będę miał tylko 90 lat”.

Czy to nie jest powód do świętowania?

Bergen: „Och, powiedziałeś mi to w latach 70. i 80. Wiesz, impreza dla mnie to wielka impreza z mnóstwem gości, ciastem i szampanem, co i tak w tej chwili nie jest możliwe. Ale kilku przyjaciół idą, może moje wnuki też. Nie wiem. Dokładnie co się stanie. Właśnie powiedziano mi, że będę zaskoczony.


W 2009 roku Ingrid van Bergen wygrała czwarty sezon formatu RTL

W 2009 roku Ingrid van Bergen wygrała czwarty sezon formatu RTL „Jestem gwiazdą – zabierz mnie stąd!” I została królową dżungli. Moderatorzy Dirk Bach (51) i Sonia Zeitlow (53) byli z niego zadowoleniZdjęcie: dpa

Jak się masz?

Bergen: „Czuję się bardzo dobrze, dziękuję. Mieszkam bardzo odosobniona i mam niewiele kontaktów. Dlatego nigdzie jest małe ryzyko infekcji. Najważniejsze to pozostać aktywnym umysłowo i nie zwariować. Ale mam dobre geny. Nic nie przebije mnie do tego “prędkość”.

Spójrzmy wstecz. W swoim życiu nakręciłeś ponad 200 filmów. Tęsknisz za tą pracą?

Bergen: „Być może brakujące słowo jest niewłaściwe. Ale czasami tęsknię. Aktorstwo było głównym celem mojego życia. A kiedy to się kończy, czasami stajesz się emocjonalny. Zawsze uważałem moją pracę za bardzo ekscytującą. koledzy, ekipa na planie, paparazzi.”

Grała z wieloma legendami filmowymi, w tym Kirkiem Douglasem, OW Fisherem i Heinzem Romanem. Czy tam też flirtowałeś?

Bergen: “Wszyscy mężczyźni ze mną flirtują, w końcu byłam atrakcyjną kobietą! Flirtowanie było częścią procedury, tak było. Ale zawsze byłam w mocnych rękach i nigdy tak naprawdę nie traktowałam tego poważnie.”


1961, film detektywistyczny

1961 w filmie detektywistycznym Miasto bez litości: Van Bergen był bliskim przyjacielem Kirka Douglasa (103)Zdjęcie: LMPC / Getty Images

Dlaczego chciałaś zostać aktorką?

Bergen: “Miałam to pragnienie już jako młoda dziewczyna, kiedy byłam aktywna w grupie gier w czasach Hitlera. Zauważyłam, że mi się podoba i zostałam z nim po wojnie. Kiedy szok minął, wstąpiłem do szkoły aktorskiej w Hamburgu”.

Ingrid van Bergen urodziła się w Gdańsku w 1931 roku i dorastała z trójką rodzeństwa na dzisiejszych Mazurach.

Czy jako młoda dziewczyna zdawałaś sobie sprawę z okropności nazistowskiego reżimu?

Bergen: “Nie. Miałem wspaniałe dzieciństwo w Prusach Wschodnich. Dużo byłem za granicą, dużo grałem, pamiętałem wiele przyjaźni, a także miło spędzałem czas na grupie gier. Nigdy nie uczestniczyłem w spotkaniach Hitlerjugend, Zawsze byłem za granicą ze swoimi zespołami i graliśmy kilka razy.

Ale w pewnym momencie wojna dotarła również do twojej rodziny.

Bergen: „Bardzo żałuję, że Mazury są dla nas stracone. Część mojego serca wciąż tam jest, ale byłam w okolicy tylko raz, odkąd uciekliśmy. Nie mogę wrócić – wtedy będę płakać, śluz i woda ”.

jaTwój ojciec został powołany do wojska i zmarł w 1941 roku. Jaki on był?

Bergen: “Bardzo surowy, w końcu miał czworo dzieci, którymi musiał się opiekować. Ale myślę, że to było zdecydowanie sprawiedliwe.”

Twoja matka uciekła z tobą z sowieckich nalotów na Gdańsk w 1945 roku.

Bergen: „Jako wdowa moja mama zadbała o to, abyśmy przeżyli trudne czasy wojny. Bez niej nie byłoby mnie tu dzisiaj. Zawsze podziwiałem jej siłę i bezradność. Była małą i pełną gracji kobietą, którą zawsze opiekował się mój ojciec. I nagle stała tam bez niego i musiała sama opanować całe swoje życie” .


W 1970 roku była długoletnią gwiazdą i mieszka z dwiema córkami Andreą (13) i Caroline (6, z powodu raka w 1990 roku) w 160-metrowym mieszkaniu w Berlinie.

W 1970 roku była długoletnią gwiazdą i mieszka z dwiema córkami Andreą (13) i Caroline (6, z powodu raka w 1990 roku) w 160-metrowym mieszkaniu w Berlinie.Zdjęcie: Photo Alliance / Joachim Barfknecht

Jak wspominasz swoją ucieczkę?

Bergen: Ale minione dni były dla mnie zbyt obecne. Uciekliśmy pieszo. Kiedy byliśmy na zewnątrz, były ataki samolotów niskopoziomowych, w tym na uchodźców. Rzuciliśmy się pod najbliższy wagon, nie wiedząc, że to też wagony z amunicją. Po prostu odpowiedzieliśmy i nie myśleliśmy”.

Zostałeś zgwałcony przez rosyjskiego żołnierza. Dlaczego nie powiedziałeś o tym swojej matce?

Bergen: „Bo ja też nie chciałem obarczać tą historią mojej mamy. To było dla niej trudne. Poza tym, co mogła zrobić? Nie odwróciłbym tego. Sam dobrze sobie z tym poradziłem. już. Czy biegniemy Absolutnie?

Ochoczo. Byłem żonaty cztery razy. Czy brakuje ci dzisiaj partnera u twego boku?

Bergen: Już nie. Każde małżeństwo było piękne aż do końca. Ale to było prawdą przez całe moje życie. Było bardzo bogate i satysfakcjonujące, ale w pewnym momencie każdy etap życia się skończył i to zawsze było w porządku. nie mogę narzekać, to wszystko ma sens.”


1977: Ingrid van Bergenals oskarżona w sądzie

1977: Ingrid van Bergen jako pozwana w sądzieZdjęcie: picture-alliance / dpa

Ciebie też uwięzić?

Bergen: “Tak, ponieważ tam poznałem mojego najlepszego przyjaciela. Nadal jesteś bardzo ważną osobą w moim życiu. Miłość jest ulotna. Ale przyjaźń żyje.”

W 1977 roku Ingrid van Bergen zastrzeliła swojego chłopaka, Klausa Nathsa, w willi nad jeziorem Starnberg. Została skazana na siedem lat więzienia za zabójstwo i zwolniona na początku 1982 roku.

Chcesz zapomnieć o akcie?

Bergen: Nie wiem, jak takie wspomnienie wymazać z pamięci, ani cokolwiek wyciszyć. Jednak z perspektywy czasu nie mogę zmienić tej sytuacji. Wszystko w naszym życiu jakoś prowadzi nas do przodu, bez względu na to, gdzie jesteśmy. Czy w więzieniu, czy w obozie w dżungli.


Królowa Dżungli Ingrid Van Bergen:

Zdjęcie: BUDUJ

Czy chcesz spróbować jeszcze raz?

Bergen: „Nie sądzę, żebym chciał cokolwiek powtarzać. Nawet ładnych rzeczy. Moja praca zabrała mnie wszędzie, nawet do obozu w dżungli w Australii. Jestem szczęśliwy”.

Czy nie masz ochoty na przyszłość?

Bergen: “Jezu, co powinienem o tym myśleć? Doświadczyłem wszystkiego, czego można doświadczyć. Nie mam już otwartych pragnień. Czy powinienem zaplanować swoje setne urodziny? Nawet nie wiem, czy będę tam później. Kiedy Myślę o tym.” : To naprawdę fajny pomysł.”

Czy boisz się śmierci?

Bergen: “Na litość boską, wcale nie. On nie musi przychodzić jutro. Chciałbym żyć i od razu miałbym 200 lat, gdybym mógł zachować zdrowie. Najważniejsze jest to, że pozostanę sprawny psychicznie i mogę kontynuować do samodzielnego radzenia sobie z codziennym życiem. Nie chcę być dla nikogo ciężarem i nie chcę w pewnym momencie po prostu plotkować o głupich rzeczach.

READ  Prince Damien i DJ MICAR: „To nasz osobisty letni hymn!” - Muzyka
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

„Niebieska kobieta” Strobla to coś więcej niż powieść MeToo

Published

on

Frankfurt nad Menem. Niemiecka Nagroda Książkowa 2021 trafi do pisarki Ange Ravik Strobel. Jury ogłosiło to w poniedziałek we Frankfurcie nad Menem. Strobel została uhonorowana za powieść „Blaue Frau”. Nagroda dla najlepszej powieści niemieckojęzycznej roku została przyznana 25 000 euro.    Autorem jest Ravik Strobel.


© Sebastian Julnow
Autorem jest Ravik Strobel.

Pozostałych pięciu zawodników otrzyma po 2500 euro każdy. Ceremonia wręczenia nagród w Kaisersaal w Römer City Hall na dzień przed otwarciem Targów Książki we Frankfurcie była transmitowana na żywo.

Początkowo młoda kobieta była w rozpaczliwym stanie: odurzyła się likierem w obcym mieszkaniu w obcym kraju, drzwi były zamknięte i wyobrażała sobie, jak będzie zeznawać w sądzie w Helsinkach. Ma nadzieję, że zadrżą ręce związanych mężczyzn. Młoda kobieta, która nosi trzy imiona – Nina, Sala, Adina – przeżywa traumę i doświadcza oderwania od świata, co ilustruje pierwszy rozdział powieści Antje Ravik Strobel „Niebieska kobieta”.

Na ponad 420 stronach 47-letni pisarz opowiada historię MeToo o kobiecie szukającej sposobu na dalsze życie po tym, jak została zgwałcona. Blue Woman dotyczy również struktur władzy w związkach, instytucjach i państwach. Chodzi o władzę i mentalny podział między Wschodem a Zachodem, związek między pieniędzmi a władzą oraz wyzysk ludzi w rzekomo zjednoczonej Europie 2004 roku.

Strobel potraktował temat z „egzystencjalną siłą i poetycką precyzją”, orzekło w poniedziałek jury Niemieckiej Nagrody Książki. „Historia usamodzielniania się kobiet rozszerza się na odzwierciedlenie konkurujących ze sobą kultur pamięci w Europie Wschodniej i Zachodniej oraz różnic we władzy między płciami”.

Strobel, który zdobył już wiele nagród literackich, umiejętnie zmieniał poziomy i sceny czasu. Adina leci z czeskiego ośrodka narciarskiego Harrachov do Berlina, gdzie zostaje uchwycona przez dominującego i błyskotliwego fotografa Rickie, który wkrótce wysyła ją na szkolenie do Uckermarku, gdzie przy granicy z Polską za funduszem powstanie centrum kulturalne.

READ  Superwizor ledwo robi postępy po operacji mózgu

Jedna zbrodnia zmienia wszystko, Adina ucieka do Finlandii. W hotelu, w którym wykonuje niepewną pracę, poznaje profesora Leonidsa, posła do Parlamentu Europejskiego z Estonii. W związku ze starszym mężczyzną najpierw eksploduje nadzieja. Życie psychiczne bohaterów często znajduje odzwierciedlenie w opisach przyrody. Liryczne klipy z tajemniczymi spotkaniami z niebieską kobietą w porcie w Helsinkach przecinają i odwracają fabułę. Tożsamości narratora i bohatera coraz bardziej się zacierają.

„Niebieska kobieta” to także powieść rozwojowa. Podczas czytania pojawia się pytanie, w jaki sposób Adina może uwolnić się od ról narzucanych jej przez różnych mężczyzn, a także społeczność gejowską otaczającą fotografa Ricky’ego. Czy „Ostatni Mohikanin” jest wyjściem? Tak Czeszka opisywała się w rozmowach jako nastolatka – odnosząc się do tego, że jest ostatnią miejscową nastolatką w swojej wiosce, a ton nadają turyści narciarscy z Niemiec i Rosji. Jako Mohikanin czuje się silna, wolna i niezależna.

Poczdamska pisarka pracowała nad Błękitną kobietą przez osiem lat, otrzymując stypendium w Los Angeles i Helsinkach. Niewykluczone, że sama spotkała urzędników kulturalnych, którzy byli wzorami dla niekiedy przerysowanych bohaterów powieści. To, co wyróżnia Blue Woman, to sposób, w jaki Strobel łączy indywidualną walkę zgwałconej kobiety i jej drogę do usamodzielnienia się z fundamentalnymi pytaniami o nadużywanie władzy i wyzysk w Europie.

Więcej od RP ONLINE

Jury nominuje nominację do Niemieckiej Nagrody Książkowej

Te 20 powieści zostało nominowanych do Niemieckiej Nagrody Książkowej

Średniowieczny MeToo

Continue Reading

entertainment

Jenny Elvers: „Doprowadził mnie do granic możliwości”

Published

on

Jenny Elvers staje przed zadaniem położnika-położnika w serii raportów SAT.1 „Die Herzblut-Task”.

Raport celebrytów do służby. Ale tym razem nie są w drodze jako aktorzy, komicy czy modele. Jenny Elvers (49), Wayne Carpendale (44), Jorge Gonzalez (54), Faisal Kawusi (30), Patricka Lindnera (61) i Lily Baker (45) odbywa szkolenie w zakresie pielęgniarstwa szpitalnego w ramach programu SAT.1 “Misja bicia serca – gwiazdy pielęgniarstwa”. Towarzyszą pielęgniarkom w ich codziennej pracy przez cztery tygodnie, a także pomagają sobie. Każda gwiazda jest umieszczana na innej stacji. Jenny Elvers przechodzi przez wzruszające sceny na oddziale położniczym, ale popycha ją emocjonalnie do granic możliwości.

Jenny Elvers i jej syn Paul mają jedno serce i jedną duszę. Na powyższym filmie możesz zobaczyć, jak Paweł zmieniał się na przestrzeni lat.

Oczekiwania Jenny Elvers zostały przekroczone

Trening w szpitalu wymagał wiele od aktorki i prezenterki. Powiedziała w sobotę 1: „Oczekiwałam ciężkiej pracy, zarówno fizycznej, jak i psychicznej. To też się wydarzyło. Emocjonalnie pchnęło mnie to do granic możliwości i zabrało mnie trochę na ludzki poziom”. Jenny Elvers zaczęła o 6 rano i była szkolona przez swoją nauczycielkę Sandrę. Blondynka była między innymi odpowiedzialna za pomiar ciśnienia i temperatury krwi pacjenta. 49-latek badał dzieci, potrząsał nimi i owijał je. dla mamy Paweł Elvers (20) Zadanie serca.

Najbardziej emocjonalne przeżycie Jenny Elvers: „Pozwolić dziecku odejść po kilku dniach bólu”

Praca z noworodkami to dla wielu bardzo fajny pomysł. Jenny Elvers również znalazła wiele w swojej nowej roli, aby być „naprawdę, naprawdę uroczą”. Jednak gwiazda reality TV również musiała doświadczyć ciosów losu, które trafiają w serce. Na przykład, co mówisz świeżo upieczonej matce bliźniaków, kiedy jedno dziecko żyje, a drugie nie żyje? Gratulacje i kondolencje w jednym zdaniu? – pyta Jenny Elvers. Dlatego zajmowanie się noworodkiem wymaga nie tylko „wielkiej wrażliwości”, ale także „historii wokół niego”.

READ  Letnie Igrzyska RTL: „Gdzie jest Burdicky?” - Kultowa blondynka gubi się w zawodach kajakowych

Podczas stażu nastąpił kolejny przełomowy moment dla aktorki. Noworodek przeszedł już odstawienie leku. Urząd ds. Młodzieży od lat próbował bezskutecznie podjąć działania przeciwko rodzinie dziecka. Dla Jenny Elvers było to „straszne” doświadczenie: „Pozwól dziecku odejść po tym, jak dziecko zostało ranne kilka dni później”.

Jenny Elvers jest „wdzięczna” za zdrowie syna

W przeszłości Jenny Elvers często wcielała się w rolę pielęgniarki, występując w serialach takich jak „Nicola”. W serialu „Weterynarz dr Mertens” zagrała rolę przebiegłej asystentki dr Mertensa. Mertens (Elżbieta Lans, 50). Była więc „bardzo podekscytowana” swoimi zadaniami w szpitalu. Ale nie była lepiej przygotowana: „To nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, naprawdę nic!” Ponieważ była pielęgniarką, Jenny Elvers jest jej wdzięczna: “Jestem wdzięczna, że ​​pozwolono mi uczestniczyć w tym projekcie. Jestem też wdzięczna, że ​​mój syn jest zdrowy. Dopiero w szpitalu naprawdę zdajesz sobie sprawę, jak bardzo powinieneś doceniać takie rzeczy.”

„Misja pasji i troski – gwiazdy w trosce” zostanie wyemitowana w SAT.1 w poniedziałek o godz. 20:15 18 października 2021 r.

Wayne Carpendale jest również na początku „Zadania Die Herzblut” jako opiekun i jest zdecydowanie wdzięczny za zdrowie swojego syna. Na poniższym filmie możesz zobaczyć małych szaleńców grających kapitana ze swoim słynnym ojcem.

© BUNTE.de
Continue Reading

entertainment

Aktualne wskazówki dotyczące strumieniowania z biblioteki multimediów ARTE/COP26, BioNTech, Amos Oz, serii filmów Kieślowski

Published

on

Strasburg (OTS) –

Światowy Szczyt Klimatyczny – Wielkie Wyzwanie
Po trzech latach dotkliwej suszy, latem 2021 r. Europa nawiedziła ulewne deszcze i pożary. Czy klimat jest szalony? Szczyt klimatyczny w Glasgow znajduje się pod ogromną presją sukcesu: czy uda się osiągnąć na czas cele, które sobie wyznaczył? W ramach programu „Światowy Szczyt Klimatyczny – Wielkie Wyzwanie” zespół ARTE spogląda wstecz na 30-letnie światowe konferencje klimatyczne, oceniając i szukając odpowiedzi na najbardziej palące pytania. W samą porę na COP26 w Bibliotece Mediów ARTE dostępnych jest kilka filmów dokumentalnych, dokumentalnych i reportaży dotyczących palącej kwestii ochrony klimatu.

Online pod adresem arte.tv/klimawandel (https://anws.co/b8wUd/%7B5123fcfe-f750-4199-96b6-5f3ae3325f7e%7%).

Z prędkością światła po szczepionkę – BioNTec
Medyczni małżonkowie Ugur Sahin i Özlem Türeci mają wieloletnie doświadczenie w dziedzinie technologii mRNA ze względu na ich pracę w dziedzinie immunologii i badań nad rakiem, co jest warunkiem wstępnym do opracowania szczepionki przeciwko Covid-19. Michael Schindhelm zagląda za kulisy kopalni złota w Moguncji i w swoim filmie dokumentalnym podkreśla, jak BioNTech poszukuje szczepionki przeciwko Sars-Cov-2.

Online od 20 października (https://www.arte.tv/de/videos/103509-000-A/mit-lichtspiegel-zum-impfstoff/). Przejdź na presse.arte.tv (https://anws.co/b8wUf/%7B5123fcfe-f750-4199-96b6-5f3ae3325f7e%7D).

Prototypowy człowiek – wielki błąd w medycynie

Kobiety żyją dłużej niż mężczyźni, ale pozostają w tyle, jeśli chodzi o opiekę medyczną: otrzymują mniej diagnoz i dłużej czekają na leczenie niż mężczyźni. Dokument w ekscytujący i uderzający sposób rzuca światło na mechanizmy prowadzące do zaniedbania kobiet w sektorze zdrowia.

Online do 14 grudnia. (https://www.arte.tv/de/videos/102997-000-A/prototyp-mann-der-grosse-irrtum-der-medizin/)

Amos Oz: Czwarte okno
tablica postaci
Amos Oz jest uważany za najważniejszego pisarza w Izraelu i był żydowskim sumieniem swojego pokolenia. Zmarł w 2018 roku w wieku 79 lat. Kiedyś tak podsumował temat swoich prac: Nieszczęśliwe rodziny. Ale jego praca to także historia rozwoju społecznego i politycznego Izraela.

Online od 20 października (https://www.arte.tv/de/videos/092124-000-A/amos-oz-das-vierte-fenster/). Awans na presse.arte.tv (https://anws.co/b8wUi/%7B5123fcfe-f750-4199-96b6-5f3ae3325f7e%7D)
Na początku sezonu literackiego ARTE umieszcza w sieci szeroką gamę programów z grupą „Focus on Literature: Works, Authors, and Controversies” (https://anws.co/b8wUj/%7B5123fcfe-f750-4199-96b6- 5f3ae3325f7e%7D)”.

READ  Ulrike Edschmid: „Wola Lewiego” – jedno nadchodzi, drugie odchodzi

Dom na skarpie
Japoński serial opowiada o japońskiej Risaku, która prowadzi spokojne życie z mężem i trzyletnią córką. Nagle zostaje powołana na członka ławy przysięgłych w procesie o zabójstwo dziecka, który radykalnie zmienia jej pogląd na macierzyństwo. W miarę postępu procesu Risako rysuje coraz więcej paraleli między historią oskarżonej matki a jej przeszłością i kwestionuje jej sytuację życiową.

Online do września 2022 r. (https://www.arte.tv/de/videos/RC-021502/das-haus-am-hang/)

Filmy Krzysztofa Kieślowskiego
Jeden z najwybitniejszych polskich filmowców – Krzysztof Kieślowski zmarł 25 lat temu. ARTE wyświetla trzy ze swoich filmów wyłącznie online: „Krótki film o morderstwie” i „Miłosny film krótkometrażowy” z Dziesięciu Przykazań, a także „Potencjalna szansa”.

Online do lutego 2022 r. (https://www.arte.tv/de/videos/RC-021573/die-filme-von-krzysztof-kieslowski/)

Kontakt z mediami:

Manuel Schonung | [email protected] | +33 3 90 14 2009
Michael Kress | [email protected] | +33 3 90 14 2163

Oryginalna treść: ARTE GEIE, przekazana przez aktualności
Oryginalna wiadomość: https://www.presseportal.de/pm/9021/5048733

Continue Reading

Trending