Pierwsze Mistrzostwa Europy rozpoczynają się 11 czerwca 2021 roku, około rok później, a 51 meczów do finału zostanie rozegranych w Londynie 11 lipca. Pełny harmonogram na pierwszy rzut oka.
Kibice piłki nożnej musieli czekać długi rok, a teraz nadszedł czas: rozpoczęcie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2021. Turniej miał odbyć się już w 2020 roku, ale pandemia Corony pokrzyżowała wszystkim plany.
Rok później reprezentacja Niemiec, mistrzowie świata Francja, a teraz broniąca tytułu Portugalia, wchodzą do finałów paneuropejskich. Czy Niemiecki Związek Piłki Nożnej zdobędzie czwarty tytuł mistrza Europy dla Niemiec w ostatnim turnieju pod wodzą trenera reprezentacji Joachima Loewa?
Przegląd pełnego harmonogramu EM:
faza grupowa
piątek 11 czerwca 2021
21:00 | Grupa A: Turcja 0-3 Włochy (w Rzymie) (Raport meczowy)
sobota 12 czerwca 2021
15:00 | Grupa A: Walia 1-1 Szwajcaria (Baku) (Raport meczowy)
18:00 | Grupa B: Dania – Finlandia (Kopenhaga)
21:00 | grupa b: Belgia – Rosja (Sankt Petersburg)
Niedziela 13 czerwca 2021
15:00 | Grupa D: Anglia – Chorwacja (Londyn).
18:00 | Grupa C: Austria – Macedonia Północna (Bukareszt).
21:00 | Grupa C: Holandia – Ukraina (Amsterdam)
poniedziałek 14 czerwca 2021
15:00 | Grupa D: Szkocja – Czechy (Glasgow).
18:00 | Grupa E: Polska – Słowacja (St. Petersburg).
21:00 | Grupa E: Hiszpania – Szwecja (Sewilla)
wtorek 15 czerwca 2021
18:00 | Grupa F: Węgry – Portugalia (Budapeszt)
21:00 | Grupa F: Francja – Niemcy (Monachium)
Środa 16 czerwca 2021
15:00 | Grupa B: Finlandia – Rosja (St. Petersburg).
18:00 | Grupa A: Turcja – Walia (Baku).
21:00 | Grupa A: Włochy – Szwajcaria (Rzym)
czwartek 17 czerwca 2021
15:00 | Grupa C: Ukraina – Macedonia Północna (Bukareszt).
18:00 | Grupa B: Dania – Belgia (Kopenhaga)
21:00 | Grupa C: Holandia – Austria (Amsterdam)
piątek, 18 czerwca 2021
15:00 | Grupa E: Szwecja – Słowacja (St Petersburg).
18:00 | Grupa D: Chorwacja – Czechy (Glasgow).
21:00 | Grupa D: Anglia – Szkocja (Londyn)
sobota 19 czerwca 2021
15:00 | Grupa F: Węgry – Francja (Budapeszt)
18:00 | Grupa F: Portugalia – Niemcy (Monachium)
21:00 | Grupa E: Hiszpania – Polska (Sewilla)
Niedziela 20 czerwca 2021
18:00 | Grupa A: Włochy – Walia (Rzym)
18:00 | Grupa A: Szwajcaria – Turcja (Baku).
poniedziałek, 21 czerwca 2021
18:00 | Grupa C: Macedonia Północna – Holandia (Amsterdam)
18:00 | Grupa C: Ukraina – Austria (Bukareszt).
21:00 | Grupa B: Finlandia – Belgia (St. Petersburg).
21:00 | Grupa B: Rosja – Dania (Kopenhaga)
wtorek 22 czerwca 2021
Grupa D: Czechy – Anglia (21:00 w Londynie).
Grupa D: Chorwacja-Szkocja (21:00 w Glasgow)
Środa 23 czerwca 2021
18:00 | Grupa E: Słowacja – Hiszpania (Sewilla)
18:00 | Grupa E: Szwecja – Polska (St. Petersburg).
21:00 | Grupa szósta: Niemcy – Węgry (Monachium)
21:00 | Grupa F: Portugalia – Francja (Budapeszt)
wspólna wycieczka
runda 16
sobota 26 czerwca 2021
Gra 1: Druga grupa A – druga grupa B (18.00 w Amsterdamie)
Gra 2: 1. grupa A – 2. grupa C (21:00 w Londynie)
Niedziela 27 czerwca 2021
Trzecia gra: Grupa 1 (C) – Grupa 3 D / E / F (18.00 w Budapeszcie)
Czwarty mecz: I grupa B – III grupa A / D / E / F (21 w Sewilli)
poniedziałek 28 czerwca 2021
Piąta gra: Druga grupa D – druga grupa E (18.00 w Kopenhadze)
Gra 6: Pierwsza grupa szósta – trzecia grupa A/B/C (21:00 w Bukareszcie)
wtorek 29 czerwca 2021
Gra 7: 1. grupa D – 2. grupa F (18.00 w Londynie)
Gra 8: 1. grupa 5 – 3. grupa A/B/C/D (21:00 w Glasgow)
Ćwierćfinały
piątek 2 lipca 2021
VF1: Gra na zwycięzcę 6 – Gra na zwycięzcę 5 (18.00 w Petersburgu)
VF2: Winner Game 4 – Winner Game 2 (21: 00 w Monachium)
piątek 3 lipca 2021
VF3: Gra na zwycięzcę 3 – Gra na zwycięzcę 1 (18.00 w Baku)
VF4: Gra zwycięzcy 8 – Gra zwycięzcy 7 (o 21:00 w Rzymie)
Półfinały
wtorek 6 lipca 2021
HF1: Zwycięzca VF2 – Zwycięzca VF1 (o 21:00 w Londynie)
Środa 07 Lipiec 2021
HF2: Zwycięzca VF4 – Zwycięzca VF3 (o 21:00 w Londynie)
Wniosek
Niedziela 11 lipca 2021
Zwycięzca HF1 – Zwycięzca HF2 (o 21:00 w Londynie)
Szybki przegląd wszystkich drużyn biorących udział w EM
- Zespół grupy A Group: Włochy, Szwajcaria, Turcja, Walia
- Drużyna grupy B: Belgia, Dania, Finlandia, Rosja
- zespół C: Austria, Holandia, Macedonia Północna, Ukraina
- Grupa czwarta grupa: Chorwacja, Czechy, Anglia, Szkocja
- Zespół grupy H: Hiszpania, Polska, Słowacja, Szwecja
- Grupa szósta: Francja, Niemcy, Węgry, Portugalia
Tutaj Przeczytaj o specjalnych zasadach dotyczących koronawirusa, które obowiązują na całym kontynencie podczas Mistrzostw Europy.
W 2021 r.: nadawanie telewizji Bezpłatna telewizja na żywo i transmisja na żywo
Tym razem Mistrzostwa Europy 2021 będą transmitowane na trzech kanałach. Dlatego nie wszystkie mecze można oglądać na żywo w bezpłatnej telewizji.
Telekom z Magenta TV niespodziewanie nabył od UEFA w październiku 2019 r. pełne prawa medialne do turnieju EM 2024 w Niemczech. W przedłużonym kontrakcie podzielił się tymi prawami z kanałami telewizji publicznej ARD i ZDF, a w zamian nabył m.in. licencje na nadawanie dla wszystkich lig europejskich w tym roku. Jednak większość turnieju ma miejsce, z 41 z 51 meczów W pierwszym i drugim Mam darmową telewizję.