Connect with us

Top News

Kościół katolicki: kara na polskich księży – Polityka

Published

on

Niemieckie orzeczenie sądu wywołało wielkie poruszenie w katolickiej Polsce: sąd okręgowy w Kolonii ukarał grzywną Dariusza Oko, polskiego teologa i księdza, za zdradę stanu. Powodem jest artykuł napisany przez Ogos w niemieckojęzycznym magazynie Teologia, w którym opisuje księży homoseksualnych jako „plagę” i inne rzeczy. Artykuł mówi w rzeczywistości: „Taka homo mafia zachowuje się jak każda mafia, jak bezwzględny pasożyt, jak rak, który jest gotowy zabić nawet swojego gospodarza i pochłania ostatnie zasoby i materiały, aby zapewnić sobie wygodne życie”. Oko pisze O księży gejów. Artykuł nosi tytuł „Potrzeba kontrolowania homoseksualizmu w Kościele”.

Raporty mogą zakłócić porządek publiczny i wywołać nienawiść wobec części populacji, a sąd okręgowy w Kolonii orzekł w tym tygodniu nałożenie 48 4800 grzywny na Dariusa Occo. Redaktor naczelny Johannes Store, który mieszka w Kolonii, został ukarany grzywną. Według rzecznika sądu, Store i Oko sprzeciwili się. W związku z tym nie ma jeszcze ostatecznej decyzji, aw obu przypadkach prawdopodobnie odbędzie się poważne śledztwo. Data tego nie została jeszcze ustalona.

W Polsce niemiecki wyrok skłonił politykę do działania: wiceminister konserwatyzmu narodowego Markin Romanowski ostro potępił wyroki skazujące. Sąd „podeptał wolność edukacyjną i okazał większy szacunek dla tortur niż dla ofiary”. Taka „paranoja” nie powinna być w Polsce dopuszczalna. Środowisko Ujawnił się w polskiej telewizji: Napisał artykuł naukowy i zebrał „znane fakty dotyczące homoseksualistów i ich nawyków”.

Oko nie jest obcy Polsce: 61-latek jest szefem filozofii kognitywnej na Papieskim Uniwersytecie „Jana Pawła II”. Częsty gość na talk show w Krakowie i Polsce. Jest autorem książki „Lavender Mafia” o sieciach homoseksualnych w Kościele katolickim. Krytycy potępili to jako otwarcie homoseksualne. Czasopismo Teologia Według autoportretu „zachowuje tożsamość katolicką”, „bez fałszywych idei dyplomatycznych, ale w najlepszym razie naukowo, bez błahych argumentów i wierny urzędowi nauczycielskiemu Kościoła”.

READ  MV powtarza się po Whitsonie w wielu szkołach z przedmiotów regularnych | NDR.de - Nowości

Nienawistny list do księdza z Monachium, który złożył skargę karną

Manfred Hawk, redaktor gazety i profesor uporu w Lugano w Szwajcarii, poparł przemówienie: Oko “czasami używał mocnych wyrażeń”, powiedział SZ. „Każdy, kto wyciągnie to z kontekstu, może to uznać za hańbę dla homoseksualistów. Z pewnością byłoby to nieporozumieniem”. Każdy, kto krytykuje sycylijską mafię, zwykle nie zwraca się przeciwko Sycylijczykom. Krytyka Ogo nie odnosi się do homoseksualistów w ogóle i homoseksualnych duchownych w ogóle, ale do grupy definiującej Ogo, cytowanej przez papieża Franciszka na początku swojego artykułu: „Lepiej porzucić kapłaństwo lub ich święte życie, niż prowadzić podwójne życie.”

Na jednej z pierwszych stron zwolennicy zbierają teraz podpisy pod petycją w Sądzie Okręgowym kanclerz Angeli Merkel i Kolonii, gdzie jest napisane: „Bronimy pastora i profesora Dariusza Ogo i odmawiamy cenzurze tego słowa”. Serwis został sprowadzony przez kontrowersyjną, radykalnie konserwatywną polską firmę Orto Uris, która jest ściśle powiązana z rządzącą PS.

Strona główna była specjalnie skierowana przeciwko monachijskiemu księdzu Wolfgangowi Rothe, który w kwietniu złożył skargę karną przeciwko Oko i Store, którzy w maju Błogosław pary gejów na #liebegewinnt w ogólnopolskiej kampanii. Otrzymuje teraz nienawistne maile z Polski, powiedział Rothe SZ. „Powszechnym zjawiskiem wśród prawicowych populistów jest wskakiwanie na modę kwestii pseudo-kościelnych w celu wysłania konserwatywnych chrześcijan. Prawicowi populiści nie przejmują się motywami religijnymi, ale skupiają się na ich sprawie”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim: Wypadek w złym kierunku – 3 zabitych! – Wiadomości krajowe

Published

on

Pforzheim (Badenia-Wirtembergia) – Poważny wypadek na A8 w pobliżu Pforzheim. Powód: jazda pod prąd! Około 3.45 w niedzielę 35-letni mężczyzna wyjechał swoim peugeotem z parkingu Yes Campfellback w kierunku przeciwnym do drogi na autostradzie.

Zderzył się czołowo z kierowcą Renault i przejechał prawie cztery kilometry – w samochodzie jadło czterech młodych mężczyzn, z których dwóch zginęło na miejscu zdarzenia.

Frank Weber z policji w Pforzheim w BILD: „Kierowca Renault (28) i pilot (24) zginęli w ataku z przodu. Kolejni 28-latek i 33-latek siedział z tyłu pojazdu. zostały przewiezione do szpitali.”

Kierowca, który pojechał niewłaściwą drogą, również doznał poważnych obrażeń. Według policji inny kierowca początkowo skarżył się, że kierowca Peugeota jest podejrzany o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Weber: „Służby ratunkowe natychmiast zaczęły szukać samochodu, ale początkowo nie mogły go nigdzie znaleźć.

Według raportów BILD, musiało być kilka telefonów alarmowych, ponieważ przyczyna wypadku została później zauważona przez „niebezpieczny styl jazdy”.


Tylko kupa śmieci: na A8 zgubiony kierowca zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, zabijając trzech, a dwóch poważnie raniąc.Zdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogą

Całkowicie uszkodzony samochód kierowcy, który pojechał niewłaściwą drogąZdjęcie: Marcus Rod / DBA


W tym Renault zginęły dwie osoby

W tym Renault zginęły dwie osobyZdjęcie: Marcus Rod / INSATS-Report24


Dokładny przebieg wypadku jest teraz określony

Dokładny przebieg wypadku jest teraz określonyZdjęcie: 7aktuell.de/Alexander Hald

Autobahn 8 jest obecnie całkowicie zamknięty między Pforzheim-Ost i Pforzheim-Nord. Na służbie są ratownicy i policja.

Świadkowie, którzy mogą udzielić informacji o przebiegu wypadku lub stylu jazdy 35-latka, proszeni są o kontakt z Policją Drogową w Pforzheim pod numerem 07231 125810.

READ  Dolna Saksonia łagodzi teraz zasady koronacji | NDR.de - Nowości
Continue Reading

Top News

Siostry Schmidtstorp wracają do Polski / Sumo srebro i brąz

Published

on

Daniela Schmidtstorp weszła na ring w kategorii wagowej 73 kg, rzucając na ring swoją przeciwniczkę Lenę Andrezek w pierwszej walce, dzięki czemu była w stanie wygrać walkę. Porażkę musiał przyznać Olivii Klegolskiej, która później w drugiej walce zdobyła złoty medal, ale w trzeciej walce potężnym kopnięciem rzucił na parkiet Agatę Sorosuchę. Zachował się srebrny medal w wadze -73 kg.

Kerstin Schmidtstorp i Johanna Schumann weszły na ring, aby zebrać kluczowe punkty rankingowe na Igrzyska Światowe 2022 w kategorii wagowej 80 kg. Johanna Sooman zmierzyła się z Ukrainką Anną Fomitską, tym razem Johanna nie znalazła przeciwko niej żadnej techniki i musiała zaakceptować porażkę. W kolejnej walce zmierzył się z Aleksandrą Grigile z Polski. Niestety Johanna doznała kontuzji kolana i została wykluczona z meczu. W długiej walce o sumo, Kerstin Schmidtstarp była w stanie rzucić na parkiet silną mistrzynię Europy juniorów Irinę Hrebenziu z harai koshi. W starciu z byłą mistrzynią Europy i świata Anną Alexandrovą z Rosji, przegrała i Kerstin Schmidtstarp musiała przejść do rundy pocieszenia, ale brąz wciąż był w zasięgu. Chęć odniesienia sukcesu i chęć konsolidacji ważnych punktów powstałych w ciągu trzech lat sprawiły, że Kerstin wyrosła poza siebie. Wygrała brązowy medal w meczu o brązowy medal z Aleksandrą Krikel z Polski.

„Kogut” w koszyku w ten weekend Jerk Frischmann z Babelsberg walczył do 115 kg. Jak zawsze Draw przywiózł mu Waję Duri z Ukrainy, a ten silny, młody zawodnik był magiczną atrakcją dla Jork na wiele meczów. Walki z nim nasilają się coraz bardziej, ale to nie wystarczy, by wygrać. Ale został wciągnięty do rundy komfortu i był w stanie ukończyć na 7. miejscu.

Wszyscy zawodnicy zmierzyli się z wyzwaniem dywizji otwartej, w której wspólnie walczyły wszystkie kategorie wagowe. Daniela, która waży zaledwie 72 kg, była jednym z najlżejszych i najcięższym zawodnikiem turnieju został wylosowany. To właśnie sprawia, że ​​ta kategoria wagowa jest tak wyjątkowa, szybkość i zwinność Danieli mierzy się z wagą i wzrostem polskiej rywalki Susannah Kristek. To jest to, co publiczność chce zobaczyć i sprawić, by sumo było wyjątkowe i przyjemne. Daniela próbowała unikać przeciwnika i być nękana przez Suparisa (stopy/stopy z płaską dłonią na klatce piersiowej przeciwnika). Dopiero gdy Susanna Cristek ją złapała, Daniela została wyrzucona z ringu. Susannah Kristek jest aktualną bliźniaczą mistrzynią Europy juniorów w 2021 roku!

READ  Odporność na aktywność koronową

Kerstin nie odniosła łatwego zwycięstwa z mistrzynią świata Herveid Ivaną Berezovską. Udało jej się jednak walczyć aż do małego finału w finale Hope, gdzie przegrała po wielkiej bitwie z Ukrainą przeciwko Victorii Sark. 5 miejsce w tak mocnej konkurencji, szaleństwo!

Jர்க்rg Frischmann walczył z ufnością o zwycięstwo nad Węgrem Patrickiem Pusasem, który nie wydawał się być kontuzjowany, a tym samym George wygrał, ponieważ Georgia była w finale przeciwko Kadyksowi. To naprawdę wyrzuciło komentarz z twarzy Jurki Subarisa. J ஜோrg przeszedł do rundy pocieszenia, wciąż mając nadzieję na zwycięstwo nad Cockpipe Miko-Logic of Poland. Niestety kolejny najsilniejszy Gruzin był w kolejnej walce i pozwolił eksplodować naszemu marzeniu o otwartym medalu z mężczyznami. Dobre 7 miejsce z emocjonującymi walkami to dobry wynik.

Na zakończenie imprezy jury nominowało sportowca, który miał odebrać targową nagrodę sportową ufundowaną przez Ambasadora Japonii z Polski! Brandenburg Sumotory Jurk Frishman otrzymał nagrodę, ponieważ traktuje swoich kolegów z drużyny z szacunkiem, niezależnie od tego, czy wygrają, czy przegrają. Ta nagroda jest warta więcej niż jakikolwiek złoty medal, twoje własne rozsądne zachowanie sportowe zostanie zauważone i będziesz postrzegany jako wzór do naśladowania.

Sędziami obok ringu były Elke Novak i Jana Harbart. Delegacji przewodniczyli dyrektor sportowy Wolfgang Jacquesward i trener Sandra Coppen-Jacquesward.

Od 11 rano 9 października Brandenburger będzie miał okazję zobaczyć fragmenty europejskiej elity walki sumo w Trifelderhall w Braisenberg und der Howell’s Wisenveck. Do tej pory zgłosiły się już Francja, Włochy, Rosja, Węgry, Polska, Wielka Brytania i Ukraina.

Continue Reading

Top News

Polska wygrywa ze standardowym pistoletem

Published

on

1. Tomas Partnick (POL), 2. Carls Olson (Szwecja), 3. Olson Stephen (DEN)

Polar Thomas Bartnik wygrał zimą finał Pucharu Europy ze standardową bronią na dystansie 300 metrów. Najlepsze szóste miejsce w Szwajcarii wywalczył Pascal Packman.

Od 24 do 26 września strzelnica Winter O’Hareball będzie mekką najlepszych europejskich snajperów na 300 metrów z ośmiu krajów. Tomas Bartnik wygrał trzyetapowy turniej z 591 punktami, więc Polak wyrównał rekord Europy ustanowiony przez Austriaka Bernharda Pickela. Srebro powędrowało do Danii ze Szwedem Carlem Olsonem (589) i Stephenem Olsonem o brąz (588). .

Najlepszy Szwajcar na szóstym miejscu
Siedmiu szwajcarskich snajperów rywalizowało ze standardowymi działami w piątek rano. Najlepszy był Pascal Packman na szóstym miejscu z 585 punktami. Pogman stracił kilka punktów, zwłaszcza na trybunie, dwie serie po 95 punktów w każdej. Gilles Dufox pozostaje w tyle z 583 pierścieniami. Sylvia Kignard i John Lokpihler zajęli odpowiednio 13. i 14. miejsce. Sandro Grouter, Sasha Tongi i Rafael Prouter zajmują 16, 20 i 21 miejsce.

Jutro, w sobotę, na pokazie zimowym odbędą się zawody z pistoletu 300m 3×40. Finał Pucharu Europy kończy się w niedzielę.

READ  Odporność na aktywność koronową
Continue Reading

Trending