Connect with us

Top News

Kościół a kryzys graniczny w Polsce: długa droga do miłosierdzia

Published

on

Stan: 28.11.2021 3:13 rano

Los utkwionych na granicy z Białorusią wymaga również odpowiedzi ze strony polskiego Kościoła. Krytycy zarzucają mu, że jest powolny i niechętny do udzielania pomocy. Czy Kościół katolicki upadł?

Jan Pallokat, ARD Studio Warszawa

Liberalnie rządzone miasto Michajłow było szybkie: urządzili ogrzewalnię w miejscowej remizie strażackiej. Kościół katolicki następnie ułożył darowizny Caritas i pomoc humanitarną z dala od praktycznie ograniczonego obszaru na granicy. Wcześniej kościół w postaci prymasa Wojciecha zaapelował w liście o utworzenie „korytarzy humanitarnych” dla zapewnienia podstawowych potrzeb migrantom pozostawionym w przygranicznej dżungli; Kilka dni zajęło otrzymanie pisemnej i negatywnej odpowiedzi dla Ministra Spraw Wewnętrznych Wyższej Diecezji Gnińskiej.

Jan Pallogath
ARD Studio Warszawa

Na początku listopada, zaledwie kilka miesięcy po rozpoczęciu kryzysu, Stanislav Kodeki, przewodniczący Konferencji Episkopatu, publicznie wezwał imigrantów – bez względu na to, w jaki sposób przybyli do kraju – aby zapewnili „duchowe i materialne wsparcie”; W ubiegłą niedzielę wezwał do zbiórek pieniędzy w polskich kościołach.

Przedstawiciel duszpasterza Lessek Kesiak wyjaśnił, że pieniądze przeznaczone są na sfinansowanie granicy. Zaznaczył, że misją Kościoła jest przede wszystkim głoszenie ewangelii – „aby nie można było uchylać się od obowiązku pomocy nowoprzybyłym”.

Remiza strażacka w Michajłowie została tymczasowo zamieniona na ogrzewalnię i miejsce zaopatrzenia.

Zdjęcie: REUTERS

„Zawiedliśmy”

Niektórzy w kościele są zszokowani tą długą ścieżką do większego miłosierdzia. Krytyczny wobec PiS pastor Wojciech Lemański powiedział:

Wszyscy przegraliśmy. Rząd polski, Kościół jako instytucja. Jesteśmy już po drugiej stronie. Byliśmy tylko częściowo winni, inni to podżegali. Ale zawiedliśmy. Czerwony Krzyż nie zdał testu, nie odpowiedział, a Rzecznik Praw Dziecka nie odpowiedział. To jest żenujące. ”

Trudno jest zweryfikować, czy kościoły przygraniczne faktycznie zbierają datki i wzywają ludzi z otaczającej dżungli o pomoc, bo dziennikarze są natychmiast zamykani w strefie przygranicznej.

READ  Polska i Węgry pozwoliły mu wystąpić na pierwszym szczycie UE

Zakaz wypowiadania się w imieniu księży

W połowie października Krzysztof Boczek z portalu Oko.press nadal prowadził badania w regionie. Opisuje początkowo przyjacielskie i otwarte spotkanie z księdzem. Kiedy ujawnił się jako dziennikarz, aby porozmawiać z nim o pomocy, ton księdza zmienił się „całkowicie”: „On – jak wszystkim innym księżom – nie wolno o tym mówić” – powtórzył Bosek.

Tego samego dnia spotkał kolegę, który miał podobne doświadczenie: nie każda rozmowa dotyczyła pomocy uchodźcom.

Obywatele protestują przeciwko rządowej drodze w Michajłowie w październiku przed Strażą Graniczną.

Zdjęcie: EPA

Świetna opcja pomagania ludziom

Wielu jest chętnych do pomocy, zwłaszcza w rejonie przygranicznym, o czym obecnie szeroko mówi się w mediach. Socjologowie wskazują na szczególną strukturę obszaru wielokulturowego według polskich standardów; Wiele rodzin uciekło tam na własną rękę.

Doroteusz Sawicki z ortodoksyjnej organizacji pomocowej Elios podkreśla, że ​​jest wielu wyznawców prawosławia, którzy działają także sami. Wierzący na wschodniej granicy zareagowaliby natychmiast:

Dzielą się tym, co istnieje. Jedzenie i ubiór oczywiście w ramach obowiązującego prawa. Dlatego nie próbowali wywozić tych ludzi na zachód. Nie widzisz ich jako imigrantów, ale jako ludzi potrzebujących pomocy.

Są też ziemskie błogosławieństwa. Rzecznik ds. bezpieczeństwa granicznego powiedział w odpowiedzi na ostatnie pytanie dziennikarza, że ​​ludziom nie zabroniono noszenia żywności i odzieży.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

RWE buduje w Polsce łącznie 20 MW parków fotowoltaicznych

Published

on

| Oni są: Wiadomości Dow Jones … | Czas nauki to około 1 minuty.

|
Przeczytaj tekst
Zatrzymać
Pauza
Przystępować

Frankfurt (Dow Jones) Energy Group RWE rozszerza portfolio energii odnawialnej w Polsce. Według RWE, Grupa DAX otrzymała dwustronne umowy od polskiego rządu dotyczące rozróżnienia między parkami fotowoltaicznymi o łącznej mocy 20 MW (MWac).

Dziewięć systemów fotowoltaicznych o mocy 7 MW ma powstać na Pomorzu Zachodnim iw Wielkopolsce, a dwa średniej wielkości projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy 14 MW mają powstać na Dolnym Śląsku. Zamówienie planowane jest na koniec 2023 roku.

Te projekty fotowoltaiczne umacniają naszą pozycję jako jednej z wiodących firm produkujących zieloną energię elektryczną w Polsce – powiedziała Agnieszka Woźniacki, prezes RWE Renewables’ Ownshore Development Europe, Scandinavia & Baltics. Projekty fotowoltaiczne nie mają dużej skali. Jednak w klastrach możemy usprawnić budowę i późniejsze operacje.”

Według kolejnych informacji, RWE obecnie buduje w Polsce 42 naziemne systemy fotowoltaiczne o mocy 32 MW, a budowa 29 MW rozpocznie się w tym roku.

Skontaktuj się z autorem: [email protected]

DJG / błąd / brb

Wyniki) Dow Jones Newswire

19 stycznia 2022 05:23 I ( 10:23 GMT)

Prawa autorskie (c) 2022 Dow Jones & Company, Inc.

READ  Monachium: 5000 demonstrantów koronacyjnych – represje policyjne – Monachium
Continue Reading

Top News

Johnson & Johnson: Zasady dotyczące wzmacniaczy stanu są mylące

Published

on

Korona

Johnson & Johnson: Zasady dotyczące wzmacniaczy stanu

W pełni zaszczepione szczepionką Johnson & Johnson

W pełni zaszczepiony Szczepionką Johnson & Johnson

Każdy, kto został zaszczepiony szczepionką „Johnson” firmy Johnson & Johnson, potrzebuje tylko jednej strzykawki, aby udowodnić szczepionkę. Jednak w przypadku różnych szczepionek zaleca się drugą i trzecią dawkę.

Pokaż opis

Szczepienia przypominające są potrzebne po szczepieniu Johnson & Johnson – ale kiedy obowiązuje dawka przypominająca? Przegląd.

Berlin

  • Kraje związkowe mają różne podejścia do regulacji dopalaczy
  • Powoduje to zamieszanie wśród osób zaszczepiających
  • Szczepionki Johnson & Johnson Ile szczepionek potrzeba, aby utrzymać swój status przypominający? Możesz dowiedzieć się o różnych terminach tutaj

Po dokręceniu Korona– Działania 2G Plus dotyczą wielu dziedzin życia publicznego: w rezultacie wjazd jest dozwolony tylko dla osób zaszczepionych, przebadanych i odzyskanych. Obowiązuje wyjątek Środek pobudzający – Nie potrzebują testu.

Problem: Co? Johnson & JohnsonKraje związkowe mają różne definicje, kto jest szczepiony „Uniesiony”. ZDF „Dzisiaj” Zapytał o to ministerstwa zdrowia 16 krajów.


Szczepionka przypominająca: Johnson & Johnson nie ma takich samych zasad

Osoby zaszczepione szczepionką Johnson & Johnson uznano za w pełni zaszczepione po podaniu pojedynczej dawki. Załóżmy, że ci ludzie są po Kolejna dawka Można uznać za odpowiednio podwyższone, tylko częściowo poprawne.

Policz teraz Johnson & Johnson-Po w zasadzie dalszym szczepieniu zwiększona grupa ludności jest szczepiona tylko w następujących krajach związkowych: Hamburg, Hesja, Nadrenia-Palatynat i ்கியா.

Jednak w innych krajach związkowych szczepionka przypominająca może nie wystarczyć, aby przynieść korzyści osobom na duchu: Nadrenia Północna-Westfalia, Schellswick Holstein i Bayern pragnienie Dwa strzały przypominające Otrzyma. W Bawarii pierwszą szczepionkę przypominającą należy podać cztery tygodnie po podstawowej immunizacji, a drugą trzy miesiące później. Opinia i jasna definicja z innych krajów są w toku.
Szczepionkowy przełom: tutaj obowiązuje poziom wzmocnienia

Jednak różne ograniczenia dotyczą nie tylko osób zaszczepionych Johnson & Johnson: w niektórych stanach federalnych ludzie również stosują Zaliczki na szczepionki Jak podwyższony.

Wszystkie informacje w skrócie: Wydajność, skutki uboczne, dopalacze — wszystko o Johnson & Johnson

W Bawarii, Hamburgu i Nadrenii Północnej-Westfalii osoby, które zostały zaszczepione dwukrotnie, składają wniosek jeden po drugim. Infekcja koronowa Jak podwyższony. Z drugiej strony w Badenii-Wirtembergii, Hesji, Kraju Saary i Turyngii, nawet po opracowaniu szczepionki, ludzie muszą otrzymać dodatkową szczepionkę przypominającą, aby można było uznać, że są zachęcani.

Nie ma jeszcze oficjalnych informacji, kiedy należy wykonać szczepionkę przypominającą. Jednak jest Firma Roberta Kocha (RKI) Zmieniono swoje wytyczne dotyczące stanu wyzdrowienia: W związku z tym uważa się, że dana osoba wyzdrowiała tylko przez trzy miesiące – co musi być zgodne ze stanem dawki przypominającej poprzez poprawę szczepień. Kolejna szczepionka przypominająca wydaje się tak oczywista.

Zasady boostera i obowiązkowe testy: Inne wyjątki

w Baden-Wர்டrttemberg i Brema Poziom doładowania związany z obowiązkiem testowym 2G Plus jest zdefiniowany inaczej. Odzyskany Bez jakiejkolwiek ochrony szczepionkowej, ich Wykrywanie PCR Zakażenie koronawirusem już nie istnieje Trzy miesiące Uważa się, że w tych krajach związkowych nasiliło się zacofanie.

Zgodnie z zasadą 2G-Plus osoby, które zostały zaszczepione tylko dwa razy, w Badenii-Wirtembergii i Bremie, są uważane za zmotywowanych, jeśli były szczepione po raz ostatni. Szczepionka Mniej niż Trzy miesiące Za.

W obu tych krajach związkowych ludzie są zwolnieni z obowiązku testowego wynikającego z rozporządzenia 2G-plus. Szczepionka przypominająca Nie zalecany przez Stały Komitet ds. Szczepień (Stico). To zawiera Kobiety w ciąży i Pierwszy trymestr ciąży. (Dzień)

READ  Polska i Węgry pozwoliły mu wystąpić na pierwszym szczycie UE
Continue Reading

Top News

Obawy przed cyberatakami: ostrzeżenie Alfa-CRP w Polsce

Published

on

Za granicą Uważaj na cyberataki

Polski rząd wydał alarm Alfa-CRP w całym kraju

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Co: pa / PAP

Po cyberatakach na ukraińskie serwery rządowe alarm Alfa-CRP będzie obowiązywał w Polsce do niedzieli – pierwszy z czterech w sumie poziomów alarmowych. Wynik ten wskazuje, że Polska rozważa cyberatak na kluczową infrastrukturę.

miWynika to z napiętej sytuacji w bezpośrednim sąsiedztwie Rosji. Od wtorku o 23:59 alert Alfa-CRP będzie obowiązywał w całej Polsce. Rząd ogłosił we wtorek wieczorem.

Według doniesienia premier Mateusz Morawiecki podpisał stosowne rozporządzenie po spotkaniu z ministrem spraw wewnętrznych i szefem krajowej agencji wywiadowczej ABW. Alpha-CRP to pierwszy z czterech poziomów alarmowych, które można uruchomić w przypadku zagrożenia cyberatakami.

Organy powinny poddawać monitoringowi, tj. przeglądowi, ważną infrastrukturę, taką jak połączenia telekomunikacyjne. „To sygnał dla służb bezpieczeństwa i całej administracji publicznej do szczególnej czujności” – czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Cyfryzacji w Warszawie.

W raporcie stwierdzono, że posunięcie polskiego rządu było związane z atakami cybernetycznymi na serwery ukraińskiego rządu w ciągu ostatnich kilku dni. Poziom CRP ma charakter prewencyjny i powinien być stosowany początkowo do niedzieli.

W piątek w Polsce zgłoszono wyciek danych. Według serwisu Onet do 9 stycznia ponad 1,7 miliona szczegółów dotyczących polskiej armii zostało załadowanych na serwer i podobno pobrane. Powiadomienie o poziomie alarmowym CRP wskazuje, że polski rząd uważa, że ​​w najbliższych dniach można sobie wyobrazić cyberataki na kluczową infrastrukturę.

Czytaj

Najwyższy stopień pilności: istnieje pilna potrzeba pozostania wśród grup przestępczych

Oprócz infrastruktury telekomunikacyjnej obejmuje to dostawy energii. Decyzja zapada w czasie wzmożonych napięć między Rosją a Ukrainą w sąsiedniej Polsce. Moskwa przewiozła przez granicę na Ukrainę tysiące żołnierzy i ciężki sprzęt. Dyplomacja kryzysowa na Zachodzie nie pomogła jeszcze złagodzić napięć. Polska, zachodni sąsiad Ukrainy, również jest zagrożona wydarzeniami.

READ  Polska i Węgry pozwoliły mu wystąpić na pierwszym szczycie UE
Continue Reading

Trending