Connect with us

science

Korona w SH: występowanie 1 048,1 | NDR.de – Aktualności – Szlezwik-Holsztyn

Published

on

Stan: 04.07.2022 19:45

Siedmiodniowy wskaźnik zapadalności w Szlezwiku-Holsztynie wynosi obecnie 1 048,1 (1 lipca: 1 lipca 1: 1 078,5). Zgłoszono 8011 nowych przypadków (stan na 4 lipca). Hrabstwo Blon ma najwyższy wskaźnik infekcji – 1817,5.

Liczba osób w Szlezwiku-Holsztynie, u których wynik testu na koronawirusa był pozytywny od początku pandemii, osiągnęła 856 024. Według szacunków Instytutu Roberta Kocha (RKI), około 755 900 mieszkańców Szlezwiku-Holsztynu wyzdrowiało. Całkowita liczba zgonów związanych z chorobą wirusową Covid-19 wynosi 2616 (+/- 0).

Więcej informacji

Od wiosny 2020 r. są miarą wszystkiego: wartości zachorowalności. Ale teraz może się to zmienić dzięki nowej strategii testowania. jeszcze

W niektórych obszarach organy służby zdrowia czasami opóźniają przekazywanie swoich danych. Dlatego zawsze występują luki w przekazywaniu aktualnych danych dotyczących korony, zwłaszcza w weekendy – ale doświadczenie pokazuje, że brakujące dane są zgłaszane w kolejnych dniach. Ponadto eksperci w kraju zakładają, że istnieje duża liczba niezgłoszonych przypadków nowych infekcji, ponieważ wielu pacjentów nie wykonuje już testu PCR i dlatego nie pojawia się w statystykach.

Liczby koronowe nie są aktualizowane w sobotę i niedzielę na stronie NDR.de/sh, ponieważ bardzo niewiele organów służby zdrowia przekazuje wartości w weekendy.

Wskaźnik hospitalizacji 6,12

Według najnowszych danych wskaźnik hospitalizacji, który odgrywa ważną rolę w ocenie stanu koronacji systemu ochrony zdrowia, osiągnął 6,12 (01.07.: 7,11). Ta wartość wskazuje liczbę hospitalizowanych przypadków Covid-19 wśród tych zgłoszonych w ciągu ostatnich siedmiu dni na 100 000 osób. Ta wartość nie jest zwykle aktualizowana w weekendy i święta.

Nasza mapa pokazuje wartości występowania regionów w SH. Aby zobaczyć odpowiednie wartości, najedź kursorem na kółka (komputer) lub kliknij odpowiednie kółko (smartfon i tablet).

Instytut Roberta Kocha (RKI) zwykle aktualizuje swoje dane rano, ale czasami tylko po południu — a dane stanowe są zwykle publikowane poprzedniego wieczoru. Z tego powodu liczby na mapie nie zawsze odpowiadają liczbom w tekście.

Ze względu na opóźnienie w zgłoszeniu wartości RKI zwykle nie odpowiadają procesowi infekcji, ale są bardzo niskie. Jako drugą liczbę podajemy oszacowanie, jak wysoka jest siedmiodniowa częstość występowania bez opóźnień w raportowaniu. Wartość ta jest zbliżona do rzeczywistej ewolucji epidemii. Możesz to zobaczyć, klikając jeden z kręgów. Czytać Oto więcej o wartościach jesiennych.

Najwyższa zachorowalność występuje w regionie Blon

Region Bloon ma najwyższą średnią regionalną z 1817,5 (1 lipca: 1 773,5). Za nim plasuje się region Rendsburg-Eckernförde z 1614,5 (1 lipca 1: lipca 1 713,1) i miasto Kilonia z 1608,6 (1 lipca 1: lipca 1 651,6). Najniższe zachorowania występują w okręgach Stormarn z 614,1 (1 lipca 1:638.1), Księstwie Lauenburg z 752,9 (1 lipca 1:793,3) i Północnej Fryzji z 839,1 (1 lipca 1:928.0).

Rozwój liczby przypadków infekcji koronowej w regionie Szlezwik-Holsztyn

Szczepienia przeciwko wirusowi koronowemu

Ludzie w Szlezwiku-Holsztynie są szczepieni przeciwko koronawirusowi od 27 grudnia 2020 r. Wskaźnik szczepień pokazuje odsetek Niemców z północy, którzy otrzymali już pierwsze szczepienie.

Sytuacja w przychodniach w SH

Obecnie w szpitalach państwowych leczy się 434 osoby, u których wynik testu na koronę był dodatni (+4). Na oddziale intensywnej terapii jest 37 pacjentów z Covid (+/- 0), z których 17 wymaga wentylacji (-1).

Mapa pokazuje obłożenie oddziałów intensywnej terapii w północnych Niemczech. Im jest ciemniejszy, tym wyższy odsetek pacjentów z Covid-19.Mapa pokazuje również, że niektóre oddziały intensywnej terapii są już zajęte, nawet bez przypadków korony.

Korona: infekcje przez dzielnice w Sułtanacie

Co mówią te liczby – a czego nie mówią

Statystyki rządu stanowego pokazują liczbę potwierdzonych przypadków korony znanych władzom stanu i zgłoszonych w zamierzony sposób. To, czego statystyki nie mogą jednoznacznie pokazać, a już na pewno nie na dzień dzisiejszy, to szybkość, z jaką wirus się rozprzestrzenia. Ponieważ liczba osób, które właśnie uzyskały wynik pozytywny, zwykle obejmuje również przypadki, które zostały zgłoszone kilka dni później. W serii raportów występują opóźnienia, zwłaszcza w weekendy i święta.

Regionalne dane koronowe dotyczące procesu infekcji

Niektóre departamenty publikują regionalną ocenę liczby koron, ale zazwyczaj nie są one aktualizowane. Wybór:

Więcej informacji

Grafika przedstawia wirusy w żywym organizmie. © Zoonar Zdjęcie: Turgay Koca

Wirus typu BA.5 również rośnie w Szlezwiku-Holsztynie: wskaźnik infekcji koronowej gwałtownie wzrósł w ostatnim tygodniu. jeszcze

Starsza kobieta ze smutkiem wygląda przez okno © Colourbox

Całkowicie zniesiono również obowiązek izolowania zarażonych członków rodziny. jeszcze

Maska FFP2 w dłoni osoby. © zdjęcie sojusz / dpa Zdjęcie: zdjęcie sojusz / dpa | Marijan Murad

Wraz z ustawą o ochronie przed infekcjami zniesiono prawie wszystkie ograniczenia dotyczące korony. Istnieją jednak wytyczne dotyczące niektórych obszarów. jeszcze

Scena na oddziale intensywnej terapii © picture Alliance / dpa Zdjęcie: Philipp von Ditfurth

Wartość powinna wskazywać liczbę osób z koroną w szpitalu. Ale stany federalne inaczej podnoszą wskaźnik infekcji. jeszcze

Osoby szczepione na północy © NDR

Ilu ludzi w północnych Niemczech otrzymało do tej pory szczepienie koronowe? Aktualne dane dotyczące wskaźnika szczepień. jeszcze

Wirus wirujący przed tłumem (fotomontaż) © panthermedia, fotolia Zdjęcie: Christian Muller

Tutaj znajdziesz filmy, informacje i podstawowe informacje na temat koronawirusa Sars-CoV-2 w Szlezwiku-Holsztynie. jeszcze

Ten temat znajduje się w programie:

Północ fali NDR 1 | Wiadomości dla Szlezwika-Holsztynu | 05.07.2022 | 08:00

NDR . logo
READ  Kawa może chronić przed chorobą Alzheimera
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

science

Witamina D może pomóc w leczeniu depresji, Gütsel Online, OWL live

Published

on

Zdesperowany: miliony ludzi na całym świecie cierpią na depresję. Zdjęcie: Daniel Richie

Witamina D może pomóc w leczeniu depresji

 • Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Wschodniej Finlandii przyniosło poważne dowody

Kuopio, 12 sierpnia 2022

#witamina #Dr Według międzynarodowego metabadania może łagodzić depresję u dorosłych #badacz Zespół proponuje w ramach występu Uniwersytetu Wschodniej Finlandii. Eksperci ocenili dziesiątki badań z całego świata według kryteriów naukowych.

# Częściowo skuteczne leki przeciwdepresyjne

Objawy depresji powodują znaczne obciążenie chorobami na całym świecie. Skuteczność terapeutyczna obecnych leków przeciwdepresyjnych jest często niewystarczająca, dlatego badacze żywienia na przykład szukają nowych sposobów łagodzenia objawów. Według badacza Thomasa Mikoli witamina D reguluje funkcje ośrodkowego układu nerwowego, którego zaburzenia są związane z depresją. Ponadto badania przekrojowe wykazały związek między objawami depresyjnymi a niedoborem witaminy D.

Nowa #nie żyje #analityka O powiązaniach między suplementacją witaminy D a depresją jest największą opublikowaną do tej pory publikacją. Wcześniejsze badania sprawdzały skuteczność witaminy D w łagodzeniu objawów depresji u dorosłych w różnych grupach populacji. Wśród nich byli pacjenci z depresją, populacja ogólna oraz osoby z różnymi chorobami somatycznymi. Wyniki wykazały, że suplementacja witaminą D była skuteczniejsza niż placebo w łagodzeniu objawów depresji. Istniały znaczne różnice w stosowanych dawkach witaminy D, ale zwykle było to od 50 do 100 mcg na dzień.

320 milionów osób dotkniętych

Mikołaj mówi, że wyniki nie są jasne. Dlatego badania nad wpływem dawek witaminy D na osoby z depresją sugerują, że są one przyjmowane jako uzupełnienie standardowego leczenia lekami. Rozwiązanie problemu będzie błogosławieństwem dla ludzkości, ponieważ depresja cierpi na głos Światowa Organizacja Zdrowia Ponad 320 milionów ludzi na całym świecie.

READ  Nowe bioczujniki służą do wykrywania wirusów i toksyn środowiskowych
Continue Reading

science

Łazik Curiosity NASA: przyrząd pomiarowy w Kilonii dostarcza nowych wyników | NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan: 19.08.2022 05:00

Dziesięć lat temu, w sierpniu 2012 roku, sonda kosmiczna NASA Curiosity wylądowała na powierzchni Marsa. Na pokładzie miernik promieniowania z Uniwersytetu w Kilonii. Teraz naukowcy prezentują zaskakujące wyniki.

autorstwa Stelli Kennedy

Z czapką na włosach, fartuchem ochronnym i plastikowymi ochraniaczami na buty – tylko tak możesz wejść do pokoju. W czystym pomieszczeniu do badań kosmicznych na Uniwersytecie Christiana Albrechta w Kilonii obowiązuje ścisły obowiązek higieny. mówi Robert Wimmer Schwingruber, profesor fizyki w Kilonii i członek zespołów badawczych NASA zajmujących się Marsem. „To byłby wstyd.”

W ciągu dnia na Marsie jest więcej promieniowania kosmicznego

Małe uproszczenie: tutaj, na Wydziale Astrofizyki Uniwersytetu w Kilonii, pracują nie mniej niż badania nad Marsem. Opracowany przez badaczy z Kilonii radiometr, łatwe w użyciu metalowe urządzenie przypominające kształtem rakietę kosmiczną, znajdował się ostatnio na pokładzie statku kosmicznego Curiosity NASA. Zaprezentowane przez nią odkrycia były również zaskakujące dla badaczy z Kilonii: „Odkryliśmy, że promieniowanie kosmiczne na Marsie jest znacznie bardziej zmienne niż wcześniej zakładaliśmy” – wynika z raportu Wemmer-Schoengruber.

Profesor fizyki w Kilonii, Robert Wimmer Schwingruber, jest zadowolony z wyników zaprezentowanych przez radiometr.

Na przykład w ciągu dnia promieniowanie jest większe niż w nocy, a według fizyka Keila słońce również odgrywa istotną rolę w atmosferze Marsa. „Widzimy, że podczas rozbłysków słonecznych promieniowanie wzrasta”. W zależności od fazy Słońca, tzw. cyklu słonecznego, naukowcy określili bardzo różne wartości promieniowania. Ogólnie rzecz biorąc, ekspozycja na promieniowanie na Marsie jest około 100 razy wyższa niż ekspozycja na promieniowanie na Ziemi. W rezultacie astronauci będą musieli chronić się przed wysokim promieniowaniem w jaskiniach lub na klifach, twierdzi Wimmer-Schweingruber. Z drugiej strony skafander kosmiczny zapewnia niewielką ochronę przed promieniowaniem, „które przenika całe ciało i może wszędzie spowodować szkody”.

READ  Nowe bioczujniki służą do wykrywania wirusów i toksyn środowiskowych

Czy na Marsie było życie?

Robert Wimmer Schwingruber mówi, że Mars ma pole magnetyczne podobne do Ziemi. Mówi, że ponieważ istnieje taka osłona promieniowania kosmicznego, możliwe jest, że Mars może kiedyś żyć. „Ale nie wiemy, bo ślady tego życia są teraz niszczone przez promieniowanie” – dodaje. Dlatego nowe sondy Marsa będą musiały być teraz głęboko wykopane, aby znaleźć potencjalne ślady. „To, jak głęboko będziemy kopać, zależy od naszego odkrycia” – mówi naukowiec. Teraz będziesz wiedział, że będziesz musiał przekopać się na głębokość dwóch metrów, aby odkryć jakiekolwiek ślady. Mówi, że sonda kosmiczna NASA Curiosity zdołała osiągnąć tylko dwa cale.

Ochrona w zbiorniku na wodę w drodze na Marsa

Naukowcy z zespołu badawczego w Kilonii organizują wideokonferencję. © NDR Zdjęcie: Stella Kennedy

Naukowcy z Kilonii organizują konferencję wideo z międzynarodowymi badaczami Marsa z NASA.

Nowe odkrycia dotyczące promieni kosmicznych przynoszą również więcej wiedzy na temat załogowych lotów na Marsa: ponieważ można chronić się przed promieniowaniem, chroniąc się, prawdopodobnie zbudowano by miejsce na sondzie lecącej na Marsa, która ma dużo materiału ochronnego, Wimer – mówi Schoengruber. „Na przykład może to być zbiornik na wodę zbudowany jak wydrążony cylinder. Następnie wchodzisz do tego zbiornika na wodę i jesteś chroniony przed promieniowaniem”. Aby przewidzieć idealny czas na takie podróże, inni badacze pracują obecnie nad przewidywaniem rozbłysków słonecznych. „Okazuje się, że jest to bardzo trudne” – mówi fizyk. „Musisz zrozumieć, co jest w słońcu od A do Z, a nie jesteśmy jeszcze daleko”.

Domy ze ścianami z pyłu marsjańskiego o grubości 80 cm

Na pytanie, czy w przyszłości można żyć na Marsie, profesor fizyki jest pewien: „Jest wystarczająco dużo ludzi, którzy zapłaciliby za życie na Marsie”. Ale jak to życie będzie wyglądało dalej, jest niepewne. Według Wimmer-Schweingrubera na Marsie można żyć tylko w dobrze chronionych pomieszczeniach. W każdym razie ludzie potrzebują nie tylko grubej skóry, ale przede wszystkim domów o grubych ścianach. Innym odkryciem naukowców z Kilonii jest to, że domy wymagały ścian z marsjańskiego pyłu o grubości 80 cm, aby chronić promieniowanie.

READ  t3n – cyfrowi pionierzy | Das Magazin dla biznesu cyfrowego

Odosobniony, czysty pokój na Uniwersytecie w Kilonii, ze sterylną atmosferą, może być idealnym miejscem do wyobrażenia sobie takich domów na Marsie. Każdy, kto znów na zewnątrz zdejmie sukienkę i kapelusz, instynktownie odetchnie z ulgą: Witamy z powrotem na Ziemi.

Więcej informacji

Graficzna reprezentacja Mars

Pozdrowienia w NASA USA i Uniwersytecie w Kilonii: Ciekawość wylądowała rano na Marsie. Również na pokładzie: specjalny sprzęt od naukowców z Kilonii. jeszcze

Zdjęcie selfie łazika Curiosity NASA na Marsie w marcu 2013 r. © NASA/JPL-Caltech/MSSS

6 sierpnia 2012 r. maleńkie laboratorium wylądowało na Czerwonej Planecie – powód do świętowania również dla naukowców z północnych Niemiec. jeszcze

Ten temat znajduje się w programie:

Magazyn Szlezwik-Holsztyn | 18.08.2022 | Jest 19:30

NDR . logo
Continue Reading

science

Nowe, mylące badania – czy leki przeciwdepresyjne są pomocne?

Published

on

 1. Strona główna
 2. Globalizm

kreatura:

do: Jennifer Collin

Leki przeciwdepresyjne: Czy SSRI naprawdę pomagają w leczeniu depresji? © Alexander Limbach / Imago

Nowe badanie pokazuje, że depresja nie jest spowodowana brakiem serotoniny. Czy więc leki przeciwdepresyjne (SSRI) są niepotrzebne? To nie jest takie proste.

Brema – Jedna na pięć osób przynajmniej raz w życiu doświadczy depresji. w Niemcy Obecnie dotyczy to 11,3 proc. kobiet i 5,1 proc. mężczyzn. Obecnie do sześciu procent cierpi na jeden Depresja letnia – szczególnie dla kobiet między 20 a 40 rokiem życia. Ale jest pomoc. Wykazano, że psychoterapia i antydepresanty pomagają w leczeniu objawów, takich jak smutek, pustka i bezwartościowość.

Dlatego poniższe wiadomości mogą zaskoczyć osoby, które skutecznie opanowały depresję. Najczęstszymi lekami przeciwdepresyjnymi są selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Ponieważ naukowcy z Wielkiej Brytanii chcą odkryć, że depresja nie jest spowodowana brakiem serotoniny w mózgu. Ale właśnie tam pojawia się leczenie SSRI.

Czy osoby z depresją wyobrażają sobie, że leki łagodzą ich objawy? Czy antydepresanty nie pomagają w leczeniu depresji?

Objawy depresji: nowe, mylące badania – czy antydepresanty są kiedykolwiek pomocne?

Psychiatrzy przepisują leki z grupy SSRI na depresję od lat 90., w oparciu o przekonanie, że depresja jest spowodowana brakiem równowagi chemicznej w mózgu. Co oznacza: depresja ma za mało serotoniny we krwi. Ich obszerne badania nie znalazły „jasnych dowodów” na to, co jest znane w kręgach zawodowych jako „hipoteza serotoniny”, mówią teraz naukowcy z University College London. Tak piszą uczeni w magazynie Psychiatria molekularna.

Czy osoby z depresją przyjmują SSRI, nawet jeśli wydaje się to sarkastyczne, tylko dla zabawy? Czy możesz sobie wyobrazić efekt, fikcyjny efekt słowa kluczowego? Czy stoi za tym lobby farmaceutyczne?

Czy SSRI pomagają w leczeniu objawów depresji? Eksperci się nie zgadzają

Jedno jest pewne: eksperci i psychiatrzy nie są zgodni co do tego, czy depresja jest spowodowana brakiem serotoniny w mózgu. Co więcej, czy SSRI rzeczywiście pomagają osobom dotkniętym chorobą.

READ  t3n – cyfrowi pionierzy | Das Magazin dla biznesu cyfrowego

David Natt kieruje Centrum Neuropsychofarmakologii w Imperial College London. On i jego zespół zbadali uwalnianie serotoniny w mózgu. Sprzeciwiamy się stwierdzeniom jego kolegów. „Odkryliśmy zmniejszoną zdolność do wydzielania serotoniny u osób z depresją”. Co oznacza: SSRI powinny pomóc. Ponieważ SSRI zapewniają, że mniej serotoniny jest rozkładane w mózgu i dlatego są coraz bardziej dostępne dla pacjenta jako posłaniec szczęścia.

Z drugiej strony naukowcy z Hiroshima University w Japonii odkryli w 2018 roku, że SSRI nie działają na osoby, które doświadczyły traumy w dzieciństwie. Powodem tego jest to, że różne wzorce obwodów mózgowych i różne regiony są aktywne dla różnych przyczyn depresji. SSRI pomagają komuś z depresją, ale nie komuś innemu. To pokazuje złożoność układu serotoninowego w mózgu, pisze. Czas online.

Czy masz objawy depresji? Polegaj na połączeniu psychoterapii i antydepresantów

Obecnie w poście gościnnym Psychologia dzisiaj Psychiatra Gregory Scott Brown napisał o przepisywaniu leków, które mają rozwiązać wszystko na raz. To nie może działać. Opowiada o swojej depresji, w której pomogły mu leki przeciwdepresyjne. Ale tylko po to, aby „lepiej radzić sobie z objawami” – a nie je leczyć.

Być może na tym polega problem z antydepresantami. Problemy, ruminacje i zwątpienie nie znikają. Podczas gdy SSRI pomagają złagodzić objawy depresji:

Objawy depresji: to najczęstsze objawy

 • Główne objawy depresji
 • Obniżony nastrój i depresja
 • Utrata zainteresowania i szczęścia
 • Brak jazdy i zmęczenie
 • Wtórne objawy depresji
 • Zmniejszona koncentracja i uwaga
 • Niska samoocena i pewność siebie
 • Wina i bezwartościowość
 • Przesadne obawy o przyszłość lub „zagładę i mrok”
 • myśli samobójcze
 • Zaburzenia snu
 • brak apetytu

Depresja: więcej niż leki na proces gojenia

Ale jeśli naprawdę chcesz wyleczyć swoją depresję, musisz zrobić coś więcej niż tylko polegać na lekach. Musi dbać o siebie, ćwiczyć, spotykać się z przyjaciółmi i zmieniać szkodliwe wzorce myślowe na dłuższą metę. Istnieją teraz pojedyncze aplikacje Zdrowie psychiczne opłacane przez ubezpieczenie zdrowotne.

READ  Mars: „Częściowo zakopane szkielety” – zdjęcie NASA rodzi pytania

Podsumowując, można powiedzieć: Nawet eksperci w przeciwieństwie do Objawy zawału serca albo objawy raka jelita grubego Nie zgadzam się, czy depresja jest spowodowana brakiem serotoniny w mózgu – i czy można ją dobrze leczyć za pomocą SSRI. Nawet jeśli SSRI pomagają ludziom wyjść z depresji, osoby cierpiące przez długi czas mogą pozostać wolne od objawów, po prostu zmieniając szkodliwe nawyki. Oznacza to, że musisz popracować nad sobą. To trudniejsze niż połknięcie pigułki.

Czy masz złe myśli, jesteś przygnębiony i możesz popaść w depresję? Że nie jesteś w tym sam! Zadzwoń na infolinię Niemiecka Fundacja Pomocy w Depresji. Tel: 0800/33 44 533. Możesz uzyskać pomoc tutaj.

Continue Reading

Trending