Hiszpania: Aresztowanie piłkarza na początku: skandal kibiców w derbach Sewilli! – piłka nożna

Published

on

Skandal w Pucharze Hiszpanii!

W derbach Sewilli pomiędzy Realem Betis a FC Sewilla Joan Jordan (27 l.) została trafiona przez wyrzuconego z trybun w 40. minucie słupem, po czym mecz został odwołany!

W 39. minucie Nabil Fekir (28) strzelił bramkę 1:1 dla Realu Betis w 16. rundzie Pucharu Króla z bezpośredniego rzutu rożnego. Prawie 45 000 widzów świętowało emocjonalnie, ale lont najwyraźniej przepalił przyczepę.

Kibic rzucił złamanym plastikowym kijem o długości około pół metra na boisko i uderzył Joanne Jordan, która biegła tyłem do koła środkowego w swoim polu karnym. Jordan upadł z bólu na ziemię.

Po krótkiej dyskusji z sędziami obu drużyn, sędzia Ricardo de Burgos (35) wysłał drużyny do katakumb.

Nieco później zdałem sobie sprawę: gra została anulowana!

Po rezygnacji Betis powiedział: „Real Betis zdecydowanie potępia wyrzucenie materiału. Klub współpracuje z policją krajową w celu zidentyfikowania domniemanego sprawcy. Real Betis zawsze zamierzał kontynuować mecz i mieć nadzieję na jak najszybsze jego zakończenie ”.

READ  Trener Schalke Gerertz wraz z profesjonalistą S04 ustala wynik: „Fizycznie martwy”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Zwycięstwo w piątym meczu z Kiltern: Koszykarze Alby zdobyli swoje pierwsze mistrzostwo Niemiec

Published

on

Stan na: 1 maja 2024 r. o 17:41

Tytułowy debiut był sukcesem: Alba Berlin znokautowała obrońcę tytułu Kilterna i wygrała emocjonujący finał przed wyprzedaną publicznością. Jest to pierwszy tytuł DBBL dla berlińczyków.

Zaledwie dwa lata po awansie do kobiecej Premier League koszykówki, koszykarze z Alby Berlina Ich pierwsze mistrzostwo. W środę drużyna pod wodzą kapitan Leny Gulish wygrała decydujący, piąty finał z Rotronic Stars Kiltern z wynikiem 68:53 (27:26).

Najlepszym strzelcem była Deshira Thomas z 18 punktami.

Koszykarze Alby zdobywają swój pierwszy punkt meczowy o tytuł

więcej

Wyprzedane

Podczas poprzedniego spotkania w Summeringhall w Berlinie dziesięć dni wcześniej niespodziewany występ silnej drużyny gospodarzy, Alby Berlin. 47:68 Zaginiony. Dla gospodarzy ważne było uniknięcie kolejnej porażki u siebie w decydującym finale, a zespół otrzymał ogromne wsparcie z trybun w Hali Berlińskiej, która była całkowicie wyprzedana przy 2400 widzach.

Już w pierwszych minutach zawodnikom obu drużyn wyraźnie drżały ręce. Liczne straty i niecelne strzały z wolnych pozycji zaowocowały stosunkowo niskimi punktami już po niecałych pięciu minutach, a Berlin prowadził 5:4.

Potem jednak nastąpiła intensywna i zacięta końcówka sezonu, której atrakcyjność polegała szczególnie na agresywnej obronie obu drużyn. Wiele pojedynków indywidualnych toczyło się bezpośrednio pod koszami, gdzie akcja zmieniała się. Z dystansu obu drużyn nie działo się zbyt wiele. Pod koniec pierwszej kwarty środkowa z Aleksandrii Maggie Mulligan w zaskakujący sposób zablokowała zwolnienie Raska, gdy ten poszedł na przerwę.

Albus Sterling Brown (obrazy imago/Tilo WiedenSOLER)

Dobra passa Alby dobiegła końca

więcej

Alba poprawia się w grze

Po tym, jak początkowo obie drużyny grały na równych zasadach, goście na początku drugiej kwarty odsunęli się od północnego Schwarzwaldu, między innymi dlatego, że udało im się oddać dwa skomplikowane strzały do ​​kosza: Kurtagia Sanders uderzyła z połowy dystansu minął zegar czasu akcji, a jej koleżanka z drużyny Adrienne strzeliła gola. Trafiła także kolejny strzał i zdobyła rzut wolny, który umieściła w koszu na prowadzenie 21:13.

READ  Mistrzostwa świata w snookera: Mark Williams podąża za Ronniem O'Sullivanem do półfinału mistrzostw świata – a teraz czekają na niego Trump lub Bingham

Ale Berlińczycy weszli w mecz coraz lepiej, wspierani przez szaloną publiczność: Mulligan trafił pierwszą trójkę w meczu, Deshira Thomas w krótkim czasie popełniła dwa faule i wykorzystała wszystkie cztery rzuty wolne, a Lena Snyder zrobiła to . Z pół dystansu. Gospodarze schodzili na przerwę z prowadzeniem 27:26.

Nerwy Alby są nadal mocne

Również w drugiej połowie mecz charakteryzował się wieloma stratami, a czasem desperackimi strzałami, gdyż zegar czasu akcji bił niemiłosiernie. Kapitan i rozwijająca się zawodniczka Lena Golish również miała tego dnia kilka prób kosza, ale znów zabłysnęła szybkimi ruchami w polu karnym i szybkimi podaniami. Podobnie było w ostatnich sekundach trzeciej kwarty, kiedy posłała piłkę do samodzielnej Niny Rosemeier, która trafiła za trzy punkty i objęła prowadzenie 43:42. W tym samym momencie zawyła syrena finałowego ćwierćfinału.

W ostatniej kwarcie berlińczycy coraz bardziej potrafili cierpliwie pozwalać piłce biegać, nawet w upale, aż do momentu, gdy lepszy w pozycji zawodnik dobiegł do mety. Deshira Thomas coraz bardziej przejmowała inicjatywę, stawiając swoich kolegów z drużyny w centrum uwagi i pięknie oddając swoje strzały.

Na trzy minuty przed końcem, gdy większość z 2400 widzów nie siedziała już na swoich miejscach, Snyder podjęła wstępną decyzję: gdy zegar akcji dobiegał końca, oddała swój rzut za trzy punkty i wyprowadziła swój zespół na prowadzenie o dziesięć punktów. zwrotnica. Zaraz potem wyraźnie sfrustrowane Celtic Women pozwoliły, aby piłkę ukradła im Marie Bertholdt, która osamotniona wpadła do kosza i z łatwością zamieniła się na stratę.

Berlińczycy nie mogli pozwolić, aby odebrano im zwycięstwo i zostali koronowani na nowych mistrzów Niemiec.

Promocja 2 lata temu

Alba Berlin, która dopiero na sezon 2022/23 awansowała do DBBL Premier League, tegoroczną rundę główną zakończyła na pierwszym miejscu w tabeli. W drodze do finałowego meczu kwalifikacji berlińczycy pewnie pokonali Royals Saarlouis i Geza Lions MBC 3:0.

Transmisja: rbb24 Inforadio, 1 maja 2024, godz. 17:30

sport

DAZN grozi odejściem: czy cała Bundesliga wkrótce wróci do Sky? | Sporty

Published

on

DAZN grozi odejściem: czy cała Bundesliga wkrótce wróci do Sky?  |  Sporty

Der Streit zwischen DAZN und DFL wirbelt die Bundesliga durcheinander!

Die Ausschreibung der Rechte für die Spielzeiten 2025/26 bis 2028/29 sollte eigentlich schon abgeschlossen sein – ist aber aktuell ausgesetzt. Ende Mai treffen sich DAZN und die Liga deshalb vor einem Schiedsgericht. Dieses soll klären, ob die DFL der Streaming-Plattform zu Recht den Zuschlag für das Paket B mit 196 Bundesliga-Partien verwehrt hat und dieses an Sky vergeben durfte.

Die DFL hatte binnen 24 Stunden eine Bank-Garantie von DAZN verlangt, um das hohe Gebot abzusichern. Das war zu kurzfristig für den Streaming-Anbieter. Aus DAZN-Sicht wäre die Garantie laut Regularien erst im Februar 2025 nötig gewesen. Die DFL sieht das anders, betont, dass man sich an die Regeln gehalten habe.

DAZN ist bereit, bis zum Äußersten zu gehen, um sich das Paket B zu sichern. Im Falle einer Niederlage am Schiedsgericht würde die Plattform höhere Instanzen anrufen. Es droht ein langfristiger Rechtsstreit und eine Hängepartie bei der Ausschreibung. Sollte die Vergabe ohne eine Klärung weitergeführt werden, soll DAZN sogar den Komplett-Ausstieg aus der Ausschreibung erwägen.

Was bedeutet es für die Bundesliga-Klubs?

DAZN soll für Paket B mit allen Samstags-Livespielen 400 Millionen Euro pro Saison, also 1,6 Milliarden Euro über vier Jahre, geboten haben. Aus Branchenkreisen ist zu hören, dass DAZN mit diesem Gebot über die gesamte Rechteperiode mehr als 300 Millionen Euro über Sky gelegen haben soll. Bisher hatte dieses Paket 200 Mio. für 170 Spiele gekostet.

Würde DAZN wirklich komplett aussteigen, könnte sich Sky die Live-Pakete voraussichtlich für weniger Geld sichern. Dann droht der DFL ein schlechteres Ergebnis als die 1,1 Milliarden Euro pro Saison, die man noch bis 2024/25 hat. Wenn es nur 850 Millionen bis 1,0 Milliarden Euro werden sollten, könnte es pro Klub jährlich mindestens fünf bis zehn Millionen Euro weniger geben.

READ  DHB Cup Final Four: marzenie o pucharze na tle wspaniałej Kolonii

Durch das hohe Gebot von DAZN und einem potenziellen Wettbieten mit Sky wäre sogar eine Steigerung der Einnahmen drin gewesen. Diese ist nun unwahrscheinlicher geworden.

Die Klubs müssen aktuell bei der TV-Geld-Rate im Juni 2024 bereits auf 80 Mio. Euro (50 Mio. von DAZN) verzichten. Die DFL hatte im Februar zugestimmt, dass DAZN erst später zahlt. Das Geld fließt dann im Laufe des Jahres.

Kabinen-Party!England-Klub feiert Aufstieg mit Kult-Hit

Quelle: BILD/ Twitter

Was bedeutet es für den Fan?

Falls DAZN Ernst machen und ganz aussteigen sollte, wäre bei der Ausschreibung die Bahn frei für Sky. Dann könnten alle 306 Spiele wieder bei einem Anbieter laufen. Das war zuletzt 2016/17 so.

Aktuell zahlt der Fan je nach Angebotslage 30 Euro bis 35,50 pro Monat bei Sky (für 200 Spiele pro Saison) und 34,99 bis 44,99 Euro für DAZN (106 Spiele) – also monatlich bis zu 80,49 Euro. Ein Kombi-Angebot der beiden gibt es für 59,99 Euro pro Monat (regulär 72,99 Euro).

DAZN würde sich auf die anderen Top-Rechte konzentrieren: fast die gesamte Champions League bis 2026/27, internationale Ligen wie LaLiga und Serie A sowie Kampf- und US-Sport (NFL, NBA). Den Abo-Preis müsste die Plattform ohne Bundesliga aber wohl senken.

Dagegen wäre bei Sky mit der kompletten Bundesliga eine Preissteigerung auf über 40 Euro pro Monat wahrscheinlich.

sport

Ralf Rangnick chce przenieść się do Bayernu Monachium

Published

on

Klub Bayernu Monachium Następca Thomasa Tuchela

Rangnick chce przejść do Bayernu Monachium i nie ma żadnych zapowiedzi „przed rewanżowym meczem”

Bayern chce Ralfa Rangnicka, a Ralf Rangnick chce przejść do Bayernu

Źródło: Niemiecka Agencja Informacyjna/Sven Hoppe

Według informacji Bild Ralf Rangnick jest gotowy na transfer do Bayernu Monachium. Mieszkańcy Monachium muszą jednak negocjować z Austriackim Związkiem Piłki Nożnej. Dyrektor sportowy Max Eberl gra na czas i wyznacza ramy.

drBayern Monachium nie chciał powodować zakłóceń przed pierwszym meczem półfinału Ligi Mistrzów z Realem Madryt w związku z pytaniem, kto będzie następcą od lata trenera Thomasa Tuchela. Jednak po remisie 2:2 z Royalem decyzja stała się poważna. W rzeczywistości może to nastąpić bardzo szybko.

Według informacji otrzymanych od „zdjęcie„-Zeitung Ralf Rangnick powiedział władzom Bayernu, że jest zasadniczo gotowy przejąć od lata obowiązki nowego trenera rekordzisty mistrza. Rozmowy mają się zintensyfikować w środę. Klub nie spodziewa się jednak osiągnięcia porozumienia w ciągu najbliższych kilku lat dni.

Dyrektor sportowy Max Eberl powiedział późnym wtorkowym wieczorem, że bijący rekordy mistrzowie piłki nożnej „po cichu w tle” pracowali nad podpisaniem kontraktu z następcą Thomasa Tuchela, a następnie „ujawnią to na pewnym etapie”.

Zapytany, czy stanie się to przed drugim półfinałem Ligi Mistrzów z Realem Madryt, który odbędzie się w środę w przyszłym tygodniu, Eberl odpowiedział: „Nie sądzę, że przed rewanżem”.

Przeczytaj także

Marco Reus gra w BVB od dwunastu lat

Bayern nie osiągnął porozumienia z Federacją Austriacką (ÖFB), gdzie Rangnick związany jest kontraktem trenerskim reprezentacji do 2026 roku. Austriacy walczą o Rangnicka i chcą wykluczyć go z letnich mistrzostw Europy lub pozwolić mu odejść jeśli opłata za transfer wzrośnie.

Według informacji Bild dyrektor sportowy Monachium Christoph Freund był tym, który dwa lata temu zarekomendował Rangnicka do Federacji Austriackiej. Teraz odmowa wyrażenia zgody na trenera zostałaby w Monachium uznana za niewdzięczność. Zwłaszcza, że ​​Rangnick zgodził się na ustępstwa finansowe, aby dołączyć do austriackiej drużyny narodowej.