Connect with us

Top News

„Hamburg musi stać się najbezpieczniejszym dużym miastem w Niemczech”

Published

on

„Hamburg musi stać się najbezpieczniejszym dużym miastem w Niemczech”
Hamburg bezpieczeństwo wewnętrzne

„Hamburg musi stać się najbezpieczniejszym dużym miastem w Niemczech”

Dennis Thering, przewodniczący komisji parlamentarnej CDU w Hamburgu Dennis Thering, przewodniczący komisji parlamentarnej CDU w Hamburgu

Dennis Thering, przewodniczący parlamentarnej komisji CDU ds. obywatelstwa Hamburga, sfotografowany w ratuszu Hamburga

Źródło: Bertold Fabricius/WELT

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

Twoja odwołalna zgoda na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych jest konieczna, ponieważ zgoda ta jest wymagana przez dostawców zewnętrznych, aby dostawcy treści osadzonych mogli wyświetlać treści osadzone. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „ON”, wyrażasz na to zgodę (możesz w każdej chwili zrezygnować). Obejmuje to Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do krajów trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, korzystając z przełącznika i prywatności na dole strony.

Hamburska CDU wpadła na pomysł, jak lepiej walczyć z przestępczością i zapewnić Hamburgerom poczucie bezpieczeństwa w mieście. Jeśli wygramy wybory w 2025 roku, musimy wzmocnić policję, straż pożarną i prokuraturę.

miTo wciąż dobry rok do wyboru kolejnej rezydencji w Hamburgu w lutym 2025 r. Grupa parlamentarna CDU już na początku kampanii wyborczej zajęła jasne stanowisko. Chrześcijańscy Demokraci dostrzegają słaby punkt obecnego Senatu we wzroście przestępczości. – powiedział w czwartek lider grupy parlamentarnej CDU Dennis Thering. Wraz z Dennisem Gladiatorem, rzecznikiem ds. polityki wewnętrznej tej grupy parlamentarnej, Thering przedstawił plan, w jaki sposób CDU może działać – i działać lepiej – jeśli pozwoli się jej przejąć rząd w 2025 roku.

Obejmuje 20 stron Koncepcja bezpieczeństwa, czyli między innymi wzmacnianie Policji, Straży Pożarnej i prokuratury zarówno pod względem kadrowym, jak i technologicznym, np. sztuczna inteligencja wykorzystywana jest właśnie w pracy policji. Jednak więcej stref wolnych od broni i monitoring wideo mogą sprawić, że Hamburg znów będzie bezpieczny. Thering: „Hamburg musi stać się najbezpieczniejszym dużym miastem w Niemczech”.

Lider CDU powiedział, że obecna sytuacja w hanzeatyckim Hamburgu jest „niepokojąca”. Thering jako przykład podał wzrost liczby strzelanin ulicznych, ataków z użyciem noża i rabunków w Hamburgu, szczególnie na głównym dworcu kolejowym, St. Georg, Jungfernsteig i dzielnicy Phoenix w Hamburgu, które są znane z wysokiego poziomu przestępczości. „Dworzec główny znajduje się na czele negatywnego rankingu przemocy w całych Niemczech” – stwierdziła Thering. Senat od dawna przymyka oczy na rosnącą przestępczość. „Wydaje mi się, że SPD i Zieloni żyją we własnej bańce po tak długim sprawowaniu rządów” – stwierdził 39-latek, dodając, że „nie powinniśmy pozwalać, aby działy się rzeczy, które nie powinny mieć miejsca .”

Thering zauważa wzrost przestępczości w mieście. Hamburg odnotowuje trzecią co do wielkości liczbę przestępstw na 100 000 mieszkańców wśród krajów związkowych. „Ponadto wskaźnik odpraw w Hamburgu jest trzecim najniższym w Niemczech i wynosi 46,2 procent, co oznacza, że ​​ryzyko złapania i skazania przestępców jest jednym z najniższych w Hamburgu” – stwierdził. Wszystko to prowadzi do rosnącego poczucia niepewności w mieście, co CDU chce uczynić jednym z głównych tematów kampanii wyborczej.

Czytaj

W pobliżu Heidelberger Platz w Berlinie

CDU swoją koncepcją obejmuje łącznie 15 obszarów funkcjonalnych. Oprócz przestępczości narkotykowej i brutalnej obejmuje to przestępczość zorganizowaną, przestępczość klanową, lewicowy ekstremizm i antysemityzm. Ponadto CDU wzywa do dalszej deportacji przestępców, którzy muszą uciekać z kraju, obniżenia wieku odpowiedzialności karnej do dwunastu lat, regularnego wydawania wyroków skazujących przestępców w wieku od 18 do 21 lat na podstawie kodeksu karnego dla dorosłych oraz przywrócenia prawa okręgowego służby egzekucyjne. Do 2014 roku pracownicy BOD dbali o porządek w wielu dzielnicach, a także zajmowali się drobnymi przestępstwami czy sporami.

„Poczucie bezpieczeństwa w swoim mieście to podstawa wszystkiego” – powiedział Gladiator. Dlatego CDU będzie argumentować, że wszyscy mieszkańcy Hamburga mogą „wieść samodzielne życie i w pełni rozwijać swój potencjał w zakresie bezpieczeństwa i wolności”.

Krytyka krytyki była natychmiastowa. Lider grupy parlamentarnej SPD Dirk Gienscherff chciał, aby CDU wznieciła dużo kurzu, a mało treści. „Nie żyjemy w niebezpiecznym mieście, nawet jeśli CDU chce nam to powiedzieć”. Mieszkańcy Hamburga mogli zaufać Senatowi, mając na uwadze swoje bezpieczeństwo. „Nie ma potrzeby żadnej kampanii ze strony CDU”.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zwróciło uwagę, że z biegiem lat spada liczba szczególnie brutalnych przestępstw – w roku koronowym 2021 odnotowano 6799 przypadków. Według statystyk przestępczości po koronie liczba przypadków ponownie wzrosła do 7583 przypadków w 2022 r. Dla porównania: najwyższy od 20 lat poziom przestępczości z użyciem przemocy w Hamburgu odnotowano w 2009 r. z liczbą 9574 przypadków – w tamtym czasie senatorem ds. spraw wewnętrznych był polityk CDU, a później burmistrz Christoph Ahlas.

Czytaj

Thomas Track przed Sądem Okręgowym w Kolonii

Tchawica przemytnika Reimtsmy

CDU przedstawia rozwiązania długotrwałych problemów, powiedział Kienscherf. Jako przykład podał główny dworzec kolejowy, na którym podejmowane są już stałe działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa poprzez ciągłe działania i zwiększoną obecność policji. „Początkowo mówi się, że efektem będzie wzrost liczby przestępstw, co wynika z wyższej wykrywalności przestępstw przez policję”. Jednak w rezultacie bezpieczeństwo obiektywnie wzrosło, a nie spadło.

Współprzewodnicząca Partii Zielonych Jenny Jasberg również oskarżyła CDU o ślepotę na prawe oko. Dokument strategiczny prawie nie wspomina o prawicowym ekstremizmie. „Ogromne niebezpieczeństwo ze strony prawicy jest tak duże, że CDU nie jest warta nawet posiadania własnego pola działania, lecz jest powiązana ze sceną islamistyczną i lewicowymi ekstremistami” – powiedział. To jest śmiertelne. „Każdy, kto chce wziąć na siebie prawdziwą odpowiedzialność w naszym mieście, nie może być ślepy na prawe oko ani nawet sprawiać wrażenia, że ​​nie docenia niebezpieczeństwa, jakie stwarza rosnący prawicowy ekstremizm”.

READ  Koszmar Schwedta: Polska odmawia dostaw ropy

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Starsza kobieta przeżywa odyseję podczas wycieczki do spa

Published

on

Starsza kobieta przeżywa odyseję podczas wycieczki do spa
  1. Gazeta Fulda
  2. Fulda
Świnoujście (po niemiecku Swinemünde) to miasto portowe na wybrzeżu Morza Bałtyckiego w Eustom. © Stefan Sauer/dpa

To, co zaczęło się relaksującymi wakacjami nad polskim Bałtykiem, zakończyło się odyseją: organizator wycieczek nie zabrał ze sobą 81-letniego seniora z powiatu Fulda, ponieważ zachorował na korona wirusa. Musi sama odbyć podróż powrotną.

Świnoujście/Fulda – Na twarzy 81-latka wciąż widać gniew, gdy opowiada o swojej chorobie koronowej i podróży powrotnej – wycieczce do uzdrowiska w Polsce. Kobieta z dzielnicy Fulda wspomina: „Nawet dzisiaj stoję na stacji kolejowej kompletnie wyczerpana wiatrem i zimnem.

Ponieważ ona – podobnie jak jej przyjaciółka i współlokatorka – zachorowała na koronę, organizator wycieczek nie zabrał seniorów autobusem do Fuldy. Przez pierwsze tygodnie po powrocie do domu często budziła się w nocy. „To wszystko działo się w mojej głowie” – mówi 81-latek. „Dla mnie sposób, w jaki zostaliśmy potraktowani, był nieludzki” – powiedziała, nie ukrywając złości na organizatora wycieczek. Oznacza to obowiązek zachowania ostrożności wobec innych pasażerów.

Starsza kobieta przeżywa odyseję podczas wyjazdu do uzdrowiska – porzucona w Polsce

Ale od początku: w listopadzie 2023 roku 81-latek wraz z innymi znajomymi pojechał autobusem z organizatora wycieczek Dolce Vita Reseclub do polskiego nadmorskiego kurortu Świnoujście. W czterogwiazdkowym hotelu odpoczywaliśmy 14 dni. „W weekend zacząłem czuć się, jakbym był przeziębiony” – mówi senior. Jej przyjaciółka, diabetyczka, również jest chora.

„Następnie zaprosił niemieckiego lekarza, aby go zbadał”. Polskie miasto Świnoujście leży kilka kilometrów od granicy z Niemcami. Lekarz, który badał oboje, potwierdził, że mają infekcję koronową. „To mnie zszokowało i nie wiem, co teraz robić” – mówi seniorka. Miała wysoką gorączkę i była słaba. Wróciliśmy do hotelu SPA, gdzie oboje spędzili drugi tydzień pobytu sami w swoim pokoju.

81-latek natychmiast skontaktował się z córką i poinformował ją o pozytywnym wyniku testu na koronę. „Poszłam do organizatora wycieczek w Newhope i zapytałam, co teraz robimy” – relacjonuje córka. Obiecał zapewnić dobrą opiekę.

READ  Koszmar Schwedta: Polska odmawia dostaw ropy

W czwartkowy wieczór, dwa dni przed wyjazdem, matka i córka nie miały żadnych wieści od organizatora wycieczek. „Wtedy zadzwonił do mnie pracownik. Powiedziała mi, że jeśli wynik będzie pozytywny, nie będzie mogła nas zabrać do domu. Hotel był zapełniony, więc nie było możliwości zostania dłużej w pokoju hotelowym. „Badaliśmy się w ciągu tygodnia i nic z tego nie wyszło. Pracownicy klubu turystycznego to zrobili lub sprawdzili” – dodaje kobieta. Do organizatora wycieczek. Zapytany, odpowiedział, że opiera się na testach przeprowadzonych przez podróżujących gości.

Gdybyśmy nie zarezerwowali pociągu, w sobotę nie wróciliby prosto do domu i zostaliby bez pokoju hotelowego w Polsce.

Kiedy wiadomość dotarła do rodziny w domu, zarezerwowali pociąg dla 81-latka. Ze Świnoujścia do Berlina, a stamtąd do Fuldy. „Gdybyśmy nie zarezerwowali pociągu, w sobotę nie wróciliby prosto do domu i byliby w Polsce bez pokoju w hotelu” – mówi córka. Rodzina skontaktowała się również z organizatorem wycieczki za pośrednictwem poczty elektronicznej. „Zażądaliśmy zwrotu przynajmniej kosztów transportu” – powiedziała córka.

W odpowiedzi organizator wycieczek podkreślił obowiązek i odpowiedzialność pozostałych gości wracających z nimi, aby „zaufali nam”. „Zastanawiam się, gdzie podział się nasz obowiązek opieki” – ze złością odpowiedział senior podczas rozmowy.

Ponieważ w dniu wyjazdu starcy poczuli się lepiej, postanowili wrócić do domu pociągiem. Około 8 rano bez śniadania pojechaliśmy taksówką na dworzec w Świnoujściu i stamtąd do Berlina. Obaj byli zdrowi, ale nadal cierpieli na wirusa koronowego. „Zmarzłem i chciałem wrócić do domu”. Byli w drodze przez osiem godzin, aż po południu dotarli do Fuldy. „Nie chcę przez to znowu przechodzić” – mówi 81-latek.

Kobietę zirytowało to, że organizator wycieczki nie zapytał o jej podróż powrotną ani o stan zdrowia. Po 14 dniach rodzina ponownie próbowała rozmawiać z organizatorem wycieczek. Zaproponował kupon o wartości 50 euro, podczas gdy oni ponieśli koszt podróży w wysokości 105 euro.

READ  Śledczy opierają się na krwi i świadkach po zdarzeniu z Chruballą - Strona Główna

„Musiałem się opanować” – mówi 81-latek. Podróż jeszcze jej nie opuściła. Mam nadzieję, że wkrótce to zakończymy – mówi.

Zdarzenie komentuje prawnik, organizator i ekspert ds. zdrowia

„Z prawnego punktu widzenia organizator wycieczek nie może odmówić uzgodnionej w umowie podróży powrotnej ze względu na zdiagnozowaną u turysty chorobę zakaźną” – powiedział Peter Lazek, prawnik i prezes Hesse Consumer Center. .

Obecnie nie obowiązują żadne ograniczenia w podróżowaniu, a negatywny wynik testu nie może być warunkiem zawarcia umowy o podróż. Rezygnacja z podróży lub dodatkowe ubezpieczenie przydaje się tylko wtedy, gdy podróż musi zostać odwołana ze względu na oficjalny zakaz lub jeśli jest to nieuzasadnione ze względu na poważny wirus koronowy. Jednak organizator odwołał wyjazd bez podania przyczyny.

Na pytanie naszej gazety Klub Podróżniczy Dolce Vita podkreślił swój obowiązek opieki nad około 30 gośćmi w tym konkretnym przypadku. „Z tego powodu nie możemy zabierać kobiet ze sobą do domu” – mówi właściciel Travel Club Marcus Sarkozy.

Higienistka dr. Daniel Jasperson opisuje odmowę organizatora wycieczek dotyczącą zabrania pasażerów z koronawirusem jako „przekonującą i logiczną”, przynajmniej z medycznego punktu widzenia. Mimo że goście nosili maseczki i zachowywali dystans, w autobusie istniało ryzyko zarażenia.

Przypadek burmistrza Bad Brückenau Jochena Vogela pokazuje, jak poważna jest choroba koronowa i jej konsekwencje. Przedłużający się covid zmusił go do przejścia na wcześniejszą emeryturę.

Continue Reading

Top News

Samochód wjeżdża w tłum w Szczecinie – 20 osób zostało rannych

Published

on

Samochód wjeżdża w tłum w Szczecinie – 20 osób zostało rannych

DW piątek kierowca celowo wjechał w tłum ludzi w polskim mieście Szczecin, raniąc kilka osób. O sprawie poinformowała w sobotę telewizja TVN24 i agencja informacyjna PAP, powołując się na prokuraturę.

Wszczęli postępowanie karne przeciwko 33-letniemu obywatelowi Polski za usiłowanie zabicia dużej liczby osób i umyślne spowodowanie spustoszenia.

Władze skorygowały teraz liczbę rannych z 19 do 20. Jeden z nich chwilę później trafił do szpitala.

Oskarżony był wcześniej leczony psychiatrycznie

Sprawca początkowo wjechał w grupę osób na przystanku tramwajowym przy placu Rodła w portowym mieście Szczecin. Następnie uciekł z miejsca wypadku i wkrótce potem wjechał swoim samochodem w trzy inne pojazdy, raniąc kilka innych.

Ratownicy na miejscu wypadku

Źródło: dpa/Marcin Bielecki

Kierowca pozostawił po sobie kilka zniszczonych samochodów

Kierowca pozostawił kilka samochodów

Źródło: dpa/Marcin Bielecki

Według urzędników 20 rannych było w wieku od pięciu do 62 lat. Rzecznicy szpitala powiedzieli mediom, że stan sześciu rannych jest „poważny” lub „poważny”.

Czytaj

Reklama Po prostu inwestuj

W piątek wieczorem policja ogłosiła, że ​​szczeciński mężczyzna leczył się psychiatrycznie od czterech lat.

READ  LGBT w Polsce: „Deportacja dopiero się rozpoczęła”
Continue Reading

Top News

W sobotę odwołane zostały wszystkie kursy pociągów i autobusów

Published

on

W sobotę odwołane zostały wszystkie kursy pociągów i autobusów
Continue Reading

Trending