Connect with us

Top News

Najwięcej ekspozycji na koronę u dzieci w ośmiu okręgach

Published

on

Najwięcej ekspozycji na koronę u dzieci w ośmiu okręgach

Od pewnego czasu stwierdza się dużą liczbę infekcji, zwłaszcza u dzieci w wieku szkolnym. Sytuacja jest teraz spokojna, ale w niektórych regionach liczby nadal gwałtownie rosną. Przegląd aktualnych danych z RKI.

Instytut Roberta Kocha (RKI) odnotowuje największą liczbę zakażeń koronowych w prywatnych częściach Niemiec, zwłaszcza u dzieci i młodzieży. W ośmiu okręgach w siedmiodniowym wydarzeniu uczestniczy obecnie ponad 500 osób w wieku od 10 do 19 lat, napisała na Twitterze RKI w czwartek wieczorem, aby ocenić w nowym cotygodniowym raporcie Corona. Nie podano szczegółowych informacji o dzielnicach i ich numerach, ale na mapie dzielnice są odpowiednio pokolorowane.

Tak więc w Bawarii są trzy okręgi, cztery w Indencji i jeden w Brandenburgii.

W całym kraju pokrótce zauważono, że wydarzenia siedmiodniowe z zeszłego tygodnia w grupie 20-latków nieznacznie spadły w porównaniu z poprzednim tygodniem. Natomiast wartości dla osób powyżej 20 roku życia były nieco wyższe. RKI wspomniał również o 636 przerwach szkolnych, które rozprzestrzeniły się w ciągu ostatnich czterech tygodni – ze względu na późne rejestracje, jednak ostatnie dwa tygodnie nie były szczególnie oceniane.

Niski wskaźnik szczepień, rutynowe testy

Od pewnego czasu diagnozuje się liczne infekcje koronowe, zwłaszcza u dzieci w wieku szkolnym i młodzieńczym. Wirus jest regularnie testowany w ośrodkach opieki dziennej i szkołach. Szczepionki Covit-19 zostały do ​​tej pory zatwierdzone dla osób w wieku 12 lat i starszych.

Wskaźniki szczepień są znacznie niższe u osób dorosłych w wieku od 12 do 17 lat niż u dorosłych. Dzieci i młodzież rzadziej poważnie zachorują na Covit-19 niż osoby starsze, ale wciąż pozostają pytania dotyczące długofalowych skutków.

„Niewiarygodne i nieodpowiedzialne!”

Na Twitterze użytkownicy zareagowali nieco szokiem i gniewem. W Badenii-Wirtembergii użytkownik napisał, że zapotrzebowanie na maski w szkołach zmniejszy się od poniedziałku. „Niewiarygodne i nieodpowiedzialne!” Przez półtora roku dzieci siedziały cicho i znosiły wszystkie trudy – teraz są nieco zanieczyszczone – skomentował inny użytkownik. „Prawdziwa satyra”.

READ  Rosyjski były urzędnik USA wzywa do ataku na Polskę

Inni wskazywali, że wyższa zachorowalność może wynikać z częstszych testów w szkołach i że kursy u dzieci są łagodniejsze niż u dorosłych.

Plateau w liczbach na oddziałach intensywnej terapii

RKI nadal pisze, że w ciągu ostatnich kilku tygodni liczba pacjentów Kovit-19 na oddziałach intensywnej terapii była stabilna. Obecnie cierpi tam blisko 1400 dorosłych. Divi Intensive Record wskazuje na 0,7 procent (stan na 14 października) wieku ofiar.

Stała Komisja ds. Szczepień (STICO) donosi obecnie, że w grupach powyżej 70. roku życia, które zalecają szczepionkę przypominającą, częstość występowania jest często niewielka. Jest duży, zwłaszcza w latach 90. – wartość wzrosła z 39 do 48 w porównaniu z poprzednim tygodniem. W starszym wieku odpowiedź immunologiczna po szczepieniach jest zwykle niska, a postępy szczepień często prowadzą do ciężkiego przebiegu, według Stico dla szczepionek przypominających.

Ogólnie rzecz biorąc, RKI obecnie ocenia stagnację liczby zakażeń. Rozwój sytuacji w poszczególnych krajach związkowych jest różny. Według raportu tygodniowego, Saksonia, Turyngia, Saksonia-Anhalt, Brandenburgia i Charland odnotowały znaczny wzrost w porównaniu z ostatnimi dwoma tygodniami.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Rynek Kaufland: Uruchomiony w Polsce i Austrii

Published

on

Rynek Kaufland: Uruchomiony w Polsce i Austrii

Na początku roku Kaufland ogłosił, że rynek zmierza do Polski i Austrii.

Reklama

Daty rozpoczęcia zostały już ustalone. Wyrusza 7 sierpnia Rynek Cofflanda Pod domeną Kaufland.pl rezyduje w Polsce. 4 września Kaufland.at będzie kontynuowany w Austrii. W blokach startowych znajduje się już ponad 2000 dealerów.

Oczekiwania wśród traderów A my jesteśmy dorośli. W bardzo krótkim czasie szybko rozwinęliśmy się w Czechach i na Słowacji i już jesteśmy jednym z czołowych graczy na rynku w obu krajach. Teraz zaczynamy od powiązanych ambicji w Austrii i Polsce. Wraz z ekspansją jesteśmy reprezentowani w pięciu krajach, tzw Idealna lokalizacja dla sprzedawców detalicznych każdej wielkościAby stworzyć swój własny tak szybko i bez długiego procesu, jak to możliwe Zasoby należy rozwijać zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym– mówi Gerald Schönbucher, członek zarządu Kaufland E-Commerce.

Ekspansja daje sprzedawcom detalicznym nowe możliwości merchandisingu

Coffland Global Marketplace oferuje obecnie dostęp do pięciu rynków dla sprzedawców internetowych w kraju i za granicą. Detaliści mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at, docierając do 81 milionów klientów online. Już 11 000 sprzedawców detalicznych sprzedaje na Kaufland Global Marketplace Dotrzyj do ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów kart Kaufland w krajach rynkowych, a także do milionów klientów online. Są wspierani wieloma usługami. Kaufland zapewnia na przykład listę ofert w odpowiednich wielokanałowych kanałach marketingowych, przetwarzanie płatności w odpowiedniej walucie lokalnej lub bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Sprzedawcy rozpoczynający działalność z Kauflandem na nowych rynkach w Polsce i Austrii otrzymają specjalną ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowej platformie Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzyma przez trzy miesiące opłatę podstawową za Kaufland Global Marketplace. Przez pierwsze trzy miesiące od uruchomienia danego rynku bez prowizji od sprzedaży. Ponadto dystrybutorzy również otrzymują Rabat 1200 euro na reklamy produktów sponsorowanychAby ich oferta była jeszcze ważniejsza dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

READ  Plany zamachu na Gretchmera: jak niebezpieczny jest telegram

Handel internetowy napędza trend: Kaufland.de zwiększa sprzedaż o 3%

Do 2023 roku rynek Kaufland w Niemczech wzrośnie do ok Wzrost sprzedaży w GMV (Ilość całkowitego towaru) Przy 3% W porównaniu do roku poprzedniego, w otoczeniu rynkowym Federalne Stowarzyszenie Handlu Elektronicznego i Sprzedaży Wysyłkowej Niemiec (PEVH) oblicza spadek sprzedaży towarów w handlu elektronicznym w ostatnim roku kalendarzowym o 11,8%.

Głównymi motorami wzrostu w Niemczech w ostatnich miesiącach są kategorie kuchnia i dom (+16% w porównaniu z rokiem poprzednim), życie i dekoracje (+13%) oraz elektronika (+8%). W ubiegłym roku liczba dealerów przekroczyła 11 000. Kaufland.de posiada obecnie 45 milionów produktów z ponad 6400 kategorii. Coffland Market odwiedza 32 miliony odwiedzających miesięcznie. (Cofflanda)

Continue Reading

Top News

Ruch podróżny w Hamburgu: problemy z komputerem na lotnisku | NDR.de – Aktualności

Published

on

Ruch podróżny w Hamburgu: problemy z komputerem na lotnisku |  NDR.de – Aktualności

Stan na: 19 lipca 2024 r., godzina 11:21

Krótko po rozpoczęciu wakacji w Hamburgu wiele osób wybiera się na wakacje. Oczekuje się, że szczególnie dzisiaj będzie duży ruch. Globalne problemy informatyczne powodują również czas oczekiwania na lotnisku.

Czy to samolotem, pociągiem czy samochodem: podróż w piątkowe wakacje w Hamburgu staje się grą cierpliwości. Globalne problemy z systemami komputerowymi zakłócają również przyloty i odloty na lotnisku w Hamburgu w sam raz na wakacje na północy. Rzeczniczka lotniska powiedziała, że ​​awaria dotyczy czterech lotów do Hamburga. Są to Eurowings, Ryanair, Vueling, Turkish Airlines. Linie lotnicze będą początkowo wystawiać bilety ręcznie.

Więcej informacji

W Hamburgu dotyczy to głównie ruchu lotniczego. Służby wewnętrzne twierdzą, że nie ma poważnych zakłóceń. Dalej

Loty do Berlina zostały już zawieszone

Rzecznik powiedział, że wszystkie systemy na lotnisku działają. W Berlinie mocno ucierpiało lotnisko BER w stolicy Schönefeld. Żaden samolot nie mógł tu rano wystartować ani wylądować. Usługi lotnicze zostały zawieszone. Ogółem lotnisko w Hamburgu spodziewa się dziś około 55 000 pasażerów oraz do 400 startów i lądowań.

Więcej informacji

Pasażerowie ustawiają się w kolejce przed punktem kontroli bezpieczeństwa na lotnisku w Hamburgu.  © Image Alliance/dpa Zdjęcie: Bodo Marks

NDR.de pokazuje średni czas opóźnień na lotnisku Fuhlsbüttel na początku wakacji w Hamburgu. Dalej

Pasażerowie oczekujący na odprawę.  © NTR Zdjęcie: Zrzut ekranu

W trzech północnych krajach rozpoczynają się wakacje – a lotnisko w hanzeatyckim mieście przygotowuje się na gorączkę, szczególnie w piątek. Dalej

Wysokie wykorzystanie i ograniczenia na kolei

W piątek podróżujący pociągami w Hamburgu mają kilka problemów: wiele pociągów dalekobieżnych na południe rozpoczyna trasę dopiero w Hamburgu. Ponadto kolej odnotowuje bardzo duże wykorzystanie przepustowości wielu pociągów – dlatego należy spodziewać się dużej liczby pasażerów na peronie. Na odcinkach między Hamburgiem a Kilonią kursuje tylko jedna usługa zastępstwa pociągów. Firma spedycyjna Aida zorganizowała własne alternatywne połączenie z Hamburga do Kilonii.

ADAC spodziewa się, że ulice i autostrady będą pełne

Według prognozy ruchu ADAC od piątku kierowcy powinni przygotować się na poważne utrudnienia. Tło jest takie, że z wyjątkiem Badenii-Wirtembergii i Bawarii wszystkie kraje związkowe mają wakacje szkolne. Według ADAC głównymi korkami w Hamburgu i jego okolicach są autostrady A1 i A7.

Więcej informacji

Korki na A2 w pobliżu Corbsen przy pięknej letniej pogodzie © NDR Zdjęcie: Manfred Herrmann

Wakacje rozpoczęły się w Hamburgu, a dziś jest ostatni dzień szkoły w Szlezwiku-Holsztynie i Meklemburgii-Pomorzu Przednim. ADAC ostrzega przed korkami. Dalej

Korek przed tunelem pod Łabą w Hamburgu © dpa-Bildfunk Fot. Bodo Marks

Korki, place budowy, ostrzeżenia o zagrożeniach i blokady dróg – aktualna sytuacja na drogach w Hamburgu i okolicach. Dalej

Ten temat w projekcie:

NTR 90,3 | NDR 90.3 Aktualny | 19 lipca 2024 | 11:00 wieczorem

logo NTR
Continue Reading

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Corona News w poniedziałek: Najważniejsze osiągnięcia SARS-Cowie-2 i Cowid-19
Continue Reading

Trending