Connect with us

Tech

Galactic Ballet uchwycony najnowocześniejszą kamerą zasilaną w ciemności

Published

on

Finansowana przez DOE kamera ciemnej energii w NOIRLab w Chile uchwyciła parę galaktyk wykonujących przyciąganie grawitacyjne.

Para oddziałujących galaktyk NGC 1512 i NGC 1510 jest w centrum tego zdjęcia z kamery ciemnej energii, wykonanej przez Departament Energii USA, najnowszego 570-megapikselowego obrazowania szerokokątnego na 4-metrowym teleskopie Víctora M Blanco w Cerro Tololo International Observatory, program stowarzyszony z NSF NOIRLab. NGC 1512 połączyła się ze swoją mniejszą galaktyczną sąsiadką 400 milionów lat temu i ta ciągła interakcja wyzwoliła fale formowania się gwiazd.

Galaktyka spiralna z poprzeczką NGC 1512 (po lewej) i jej mniejsza sąsiadka NGC 1510 w tej obserwacji (zdjęcie na górze artykułu) zostały sfotografowane za pomocą 4-metrowego Teleskopu Víctora M. Blanco. To zdjęcie ukazuje nie tylko złożoną strukturę wewnętrzną NGC 1512, ale także cienkie zewnętrzne macki galaktyki rozciągające się i pozornie otaczające jej młodego towarzysza. Gwiaździsty strumień światła łączący obie galaktyki jest dowodem na oddziaływanie grawitacyjne między nimi – majestatyczne i pełne wdzięku połączenie, które trwa od 400 milionów lat. Oddziaływanie grawitacyjne między NGC 1512 i NGC 1510 wpłynęło na tempo formowania się gwiazd w obu galaktykach i zniekształciło ich kształty. Wreszcie, NGC 1512 i NGC 1510 połączą się w jedną większą galaktykę – rozszerzony przykład galaktycznej ewolucji.

Większa część obrazu NGC 1512. Źródło: Dark Energy Survey / DOE / FNAL / DECam / CTIO / NOIRLab / NSF / AURA, Przetwarzanie obrazu: TA Rector (University of Alaska Anchorage / NSF NOIRLab), J. Miller (Gemini Observatory / NSF NOIRLab) ), M. Zamani i D. de Martin (NSF NOIRLab)

Te oddziałujące na siebie galaktyki znajdują się w kierunku konstelacji Horologium na południowej półkuli niebieskiej, około 60 milionów lat świetlnych od Ziemi. Szerokie pole widzenia tej obserwacji ujawnia nie tylko splątane galaktyki, ale także ich gwiaździste otoczenie. Na pierwszym planie kadr jest pełen jasnych gwiazd[{“ attribute=““>Milky Way and is set against a backdrop of even more distant galaxies.

The image was taken with one of the highest-performance wide-field imaging instruments in the world, the Dark Energy Camera (DECam). This instrument is perched atop the Víctor M. Blanco 4-meter Telescope and its vantage point allows it to collect starlight reflected by the telescope’s 4-meter-wide (13-foot-wide) mirror, a massive, aluminum-coated, and precisely shaped piece of glass roughly the weight of a semi truck. After passing through the optical innards of DECam — including a corrective lens nearly a meter (3.3 feet) across — starlight is captured by a grid of 62 charge-coupled devices (CCDs). These CCDs are similar to the sensors found in ordinary digital cameras but are far more sensitive, and allow the instrument to create detailed images of faint astronomical objects such as NGC 1512 and NGC 1510.

Galaxy NGC 1512 Wider

An even wider crop of the NGC 1512 image. Credit: Dark Energy Survey/DOE/FNAL/DECam/CTIO/NOIRLab/NSF/AURA, Image processing: T.A. Rector (University of Alaska Anchorage/NSF’s NOIRLab), J. Miller (Gemini Observatory/NSF’s NOIRLab), M. Zamani & D. de Martin (NSF’s NOIRLab)

Large astronomical instruments such as DECam are custom-built masterpieces of optical engineering, requiring enormous effort from astronomers, engineers, and technicians before the first images can be captured. Funded by the US Department of Energy (DOE) with contributions from international partners, DECam was built and tested at DOE’s Fermilab, where scientists and engineers built a “telescope simulator” — a replica of the upper segments of the Víctor M. Blanco 4-meter Telescope — that allowed them to thoroughly test DECam before shipping it to Cerro Tololo in Chile.

DECam został stworzony w celu przeprowadzenia badania Dark Energy Survey (DES), sześcioletniej (2013-2019) kampanii obserwacyjnej, w której wzięło udział ponad 400 naukowców z 25 instytucji w siedmiu krajach. Ta międzynarodowa współpraca ma na celu zmapowanie setek milionów galaktyk, odkrycie tysięcy supernowych i odkrycie subtelnych wzorów kosmicznej struktury – wszystko po to, aby dostarczyć bardzo potrzebnych szczegółów na temat tajemniczej ciemnej energii, która przyspiesza ekspansję wszechświata. Dziś DECam jest nadal używany w programach przez naukowców na całym świecie i kontynuuje swoją spuściznę w zakresie najnowocześniejszych badań.

READ  Modele Asus TUF i Dual od połowy stycznia
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tech

JAK WALCZYĆ OFFLINE W JEDNEJ GRZE • JPGAMES.DE

Published

on

Wydawca Nexon i deweloperzy Neople, Arc System Works i Eighting pokazują nam dzisiaj nowy zwiastun DNF . pojedynek. Widzimy w nim więcej lokalnych trybów dla pojedynczego gracza, które dotyczą po prostu walki. Oprócz darmowych bitew obejmuje to również Arcade i Survival. Ostatnio widzieliśmy jak Tryb opowieści A tryb ćwiczeń do złożenia.

2.5D Fighter został opracowany przy użyciu silnika Unreal Engine. możesz walczyć HałaśliwyA DetektywA GladiatorA strajkowiczA StróżA MordercaA Smoczy rycerzA czołoA KunoichiA krucjataA duch i mechanika.

Na podstawie Dungeon Fighter Online

DNF Duel to swobodna gra walki z RPG Dungeon Fighter Online. Została wydana w Korei Południowej w 2005 roku, ale teraz została wydana na całym świecie na PC i można w nią grać za darmo. Z dotychczasowymi przychodami 18 miliardów dolarów, DFO W Wikipedii Jest wymieniana jako czwarta najbardziej dochodowa seria gier za Mario, Pokemon i Call of Duty.

DNF Duel ukaże się 28 czerwca na PlayStation 4, PlayStation 5 i PC. Nawiasem mówiąc, istnieje komercyjna wersja na PlayStation 5 i PS4, możesz z niej korzystać Już zamów w przedsprzedaży na Amazon*.

Nowy zwiastun:

Przesyłając film, akceptujesz Politykę prywatności YouTube.
Ucz się więcej

pobierz wideo

Zdjęcia: pojedynek DNF, NixonNanas, system dziobowy działa, osiem

READ  Kup PS5: Lokalizacja w OTTO 2 kwietnia. - Kupcy z największymi szansami na odnowienie
Continue Reading

Tech

Metaverse Fitness i Move to Earn: OliveX opiera się na blockchain, krypto i grywalizacji

Published

on

OliveX to firma zajmująca się cyfrowymi modami, skupiona na branży zdrowia i fitnessu. Korzystając z technologii blockchain i najnowszej technologii Metaverse, firma łączy fitness, nagrody w grach i krypto we współpracy z kilkoma partnerami z różnych branż. Ten trend ma również duży potencjał dla sceny startupowej.

Founder's Summit 27 i 28 sierpnia

Kryptowaluty uderzają w branżę fitness

Kryptowaluta To zawsze było coś więcej niż ostatnie zjawisko marginalne: weszły one do głównego nurtu i dotarły do ​​coraz większej liczby różnych branż. Na przykład już odgrywają ogromną rolę w społeczności graczy, ale teraz dotarły również do branży fitness. W niektórych sklepach entuzjaści fitnessu mogą już zabrać ze sobą takie rzeczy, jak odzież sportowa lub sprzęt treningowy kup bitcoiny. Ale to nie wszystko, co wyraźnie pokazała firma OliveX. Pod hasłem „Move to Win” może powstać zupełnie nowa konstrukcja, która zdejmie z kanapy nawet tych, którzy nie lubią sportu i da im możliwość wymyślenia się na nowo.

Gry Blockchain przeżywają silny wzrost

kodowanie gier i BlockchainW ostatnich latach gry stały się coraz bardziej popularne w branży i stały się czymś więcej niż tylko przemijającym trendem. Wszechstronność branży gier nie jest już niczym nowym. Każdy, kto nie jest tutaj skupiony na innowacjach i zmianach, szybko zejdzie w dół. Aby osiągnąć ponadprzeciętny wzrost, deweloperzy muszą trzymać rękę na pulsie.

Szczególnie w ciągu ostatnich dwóch lat nastąpił boom w dziedzinie gier opartych na technologii blockchain. Technologia ta ma wystarczający potencjał, aby wywołać zmiany społeczne i umożliwić tworzenie nowych modeli biznesowych. Coraz więcej firm polega na grach opartych na technologii blockchain i opracowuje nowe aplikacje DApps (zdecentralizowane aplikacje), aby generować wyjątkowe wrażenia z gier.

W ciągu roku, mimo niesprzyjających warunków zewnętrznych, zanotowano wzrost o 2000 proc. Jeśli chodzi o prognozy, można się tutaj spodziewać więcej, ponieważ branża NFT również kwitnie. Metaverse umożliwia twórcom gier blockchain rozszerzenie ich innowacji, a chęć inwestorów do inwestowania jest wysoka.

READ  Kup PS5: Lokalizacja w OTTO 2 kwietnia. - Kupcy z największymi szansami na odnowienie

52% aktywności blockchain pochodzi z DApps do gier. W międzyczasie znani twórcy gier, tacy jak Ubisoft, dowiedzieli się już o tym temacie i bardzo prawdopodobne, że się w to zaangażują. Więc szanse na szybki rozwój są duże. Dzięki OliveX nowy kierowca jest teraz na dobrej drodze i umożliwia współistnienie gier, sprawności i nagród.

Zarabianie: wytycz nową ścieżkę dzięki fitnessowi Multiverse

Wszyscy gdzieś słyszeli o „meta” lub „metawersum”, ale wielu konsumentów nadal nie traktuje tego tematu poważnie. Ale pojawiają się już projekty Jak bardzo zmieni się życie ludzi w wyniku Metaverse?w sektorze gier, ale także w branży fitness.

Najnowocześniejsze technologie, takie jak blockchain i kryptowaluty, pomogły ułatwić i wspierać rozwój Metaverse. Dane mogą być wykorzystywane, udostępniane i przetwarzane w bezpieczny sposób za pośrednictwem usługodawców.

A co to wszystko ma wspólnego ze sportem? Move-to-Ear to jedna z najciekawszych innowacji opartych na technologii blockchain, która rewolucjonizuje świat fitnessu. „Ruch i wygraj” to nasza dewiza i nic więcej za nią nie stoi. Koncepcja zachęca do aktywności i ruchu, współpracuje z technologią czujników ruchu i tworzy zupełnie nowy świat gier dla aktywności fizycznej i lepszego zdrowia.

Pozyskiwane są tak zwane kody DOSE, które składają się z różnych substancji reporterowych (dopaminy, oksytocyny, serotoniny i endorfin). Te kody DOSE mogą być używane w społeczności, aby spersonalizować swoją postać, kupować zawartość, kupować NFT, a następnie swobodnie z nich korzystać.

Dzięki odpowiednim aplikacjom kryptowaluty można zbierać, wypełniając jednostki ruchu. Użytkownicy ćwiczą, zapisują i śledzą ich ruchy, a w zamian zarabiają kryptowaluty. Jest to trochę podobne do gry na zysk, ale znacznie zdrowsze i bardziej aktywne.

Rysunek 2: Pixabay © fantasycoins CCO Public Domain

OliveX: firma z misją

Kiedy firma fitness ma plan, ruszają. OliveX jest liderem na rynku, jeśli chodzi o wykorzystanie nowoczesnej technologii blockchain dla większej przyzwoitości. Mówiąc najprościej, użytkownicy powinni być nagradzani za utrzymanie formy. Nowoczesny blockchain ma na celu wspieranie graczy w tym. CEO i założyciel OliveX, Keith Romgan, jest fanem sportu i ćwiczeń, a także nowych technologii.

READ  Aktualizacja zabezpieczeń do systemu MacOS 10.15 zabija OpenCL

Misją OliveX jest zgromadzenie miliarda ludzi i umożliwienie im zdobycia tokenów kryptograficznych i NFT poprzez ćwiczenia fizyczne. Kluczem do sukcesu jest symbioza blockchain, gier i fitnessu.

Nawet gdyby Roman wiedział Ta gałąź gra, aby zarobić Robi prawdziwe zamieszanie, ma duże ambicje. Ale o to właśnie chodzi w OliveX. Zawsze stawiaj czoła nowym wyzwaniom, podejmuj wyzwania i wyznaczaj sobie cele. Inwestorzy wydają się podzielać tę wizję, OliveX był w stanie zebrać około 5,7 miliona dolarów w 2021 roku i wykorzystać je do opracowania zamierzonego produktu Dustland Runner.

Podsumowując: Move-to-Earn wnosi ruch do branży fitness

Więcej ćwiczeń dla branży fitness? Move-to-Earn to projekt przeznaczony do tego, który prawdopodobnie stanie się wirusowy, tak jak w tym czasie Play-to-Earn. Ludzie uwielbiają podejmować wyzwania, a kiedy ćwiczą za opłatą, mają nawet pozytywne skutki uboczne. Firmy takie jak OliveX często muszą pokonać pewne przeszkody, ale mają największe szanse na zostanie jednym z najbardziej znanych i największych liderów w branży.

Continue Reading

Tech

Po ostatniej zbiorczej aktualizacji opcjonalnej system Windows 11 wymaga Microsoft Update podczas uruchamiania

Published

on

Powitanie,

Jestem tylko trochę zirytowany.
Jak wspomniano wcześniej, system Windows 11 wymaga hasła Microsoft do uruchomienia po najnowszej zbiorczej aktualizacji opcjonalnej.
Maska wprowadzania jest wyświetlana najpierw z dwiema opcjami:
Obok niego pin i hasło Microsoft.

W przypadku Pin, … na przykład Pin Windows, żadne wpisy nie są akceptowane.
Z drugiej strony jest to kolumna Microsoft Password.

Po kilku próbach uruchomiłem ponownie i bez ponownego uruchamiania pojawiła się stara maska ​​wprowadzania resetowania systemu Windows 10.
Po prostu restartuję.

Następnie, to znaczy po prawdziwym ponownym uruchomieniu, pojawił się normalny ekran startowy ze znanym wpisem kodu PIN dla systemu Windows 11, który również zawierał i zezwalał na zwykłe wprowadzenie kodu PIN systemu Windows.

ciekawski.

Byłem zszokowany. Jak masz uzyskać hasło Microsoft bez dostępu, jeśli radykalnie odmówiono ci dostępu do systemu Windows?
Albo ujmijmy to w ten sposób.

Jak dotąd nie było tak niegrzecznego zachowania ze strony Microsoftu.
Jeśli normalny kod PIN systemu Windows 11 nie pojawia się przy drugiej próbie uruchomienia, siedzisz przed zablokowanym systemem Windows.

Ty też masz ten problem?
Przepraszam, nie mam w tej chwili numeru KB pod ręką i muszę od razu iść.

READ  Zhakowany haker PlayStation 5 (udostępniono klucz główny PS5)
Continue Reading

Trending