Connect with us

science

Druga Corona Winter: Szkoły muszą pozostać otwarte

Published

on

Opinia Druga zima Corona

Szkoły muszą pozostać otwarte

Andreas Rosenfelder Andreas Rosenfelder

WELT autor Andreas Rosenfelder

Źródło: WELT / C.Pflug

Wraz ze wzrostem wskaźnika infekcji rośnie obawa rodziców, że szkoły zostaną ponownie zamknięte. Ale nie ma takiej potrzeby, bo sytuacja jest inna niż rok temu. Nadal istnieje niebezpieczeństwo.

NSWidmo, które trwa w Niemczech od półtora roku: widmo zamykania szkół. Są one najbardziej rażącym środkiem rządowej polityki epidemiologicznej, a ich niszczycielskie konsekwencje dla biografii milionów dzieci i młodzieży są dobrze udokumentowane.

Nic dziwnego, że nerwy są na krawędzi z nadejściem drugiej zimy Corony: niektórzy – zwłaszcza rodziny – boją się nowych zamknięć, podczas gdy inni – zwłaszcza politycy i media – podnoszą ten strach za pomocą ponurych prognoz.

Nie ma ku temu powodu: czas przegonić ducha i zakończyć nawiedzone miejsce. Sytuacja, w której żyjemy dzisiaj, różni się od sytuacji sprzed roku.

Przeczytaj także

Cała Austria jest w zamknięciu.  Przynajmniej operatorzy jarmarku bożonarodzeniowego wiedzą, gdzie stać: wszystko jest ciasne

Zmieniła się nasza wiedza na temat niebezpieczeństw związanych ze szkołami, które od dawna bezpodstawnie określano mianem przyczyn epidemii, a także o niezwykle niskim ryzyku dla dzieci. A polityka, która nie może przymykać oka na psychologiczną i społeczną dewastację kolejnej zimy, nauczyła się czegoś nowego.

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

Używamy odtwarzacza z Podigee do podcastu WELT. Potrzebujemy Twojej zgody, aby móc oglądać odtwarzacz podcastów oraz wchodzić w interakcje lub przeglądać treści z Podigee i innych sieci społecznościowych.

Nawet Angela Merkel wykluczyła „zamknięcia szkół w całym kraju” na konferencji prasowej po ostatniej konferencji premiera – historyczne zdanie, ponieważ sama kanclerz mówiła o trwających kilka miesięcy przestojach w Bundestagu, które popchnęły ją do objęcia urzędu premiera. Wycieczka ministra.

„Wielka szkoda” uczenia się na odległość

Również w krajach związkowych nikt nie chce, by powtórzył się ten sam horror – nawet puryści tacy jak Winfried Kretschmann, który podkreśla „wielką szkodę” uczenia się na odległość. Podniesienie obowiązkowej frekwencji, na którą zdecydowała się Brandenburgia, nie jest bezproblemowe. Ale kiedy jest używany, by pomieścić najbardziej niespokojnych rodziców, sprzyja zamykaniu i utrzymywaniu ciszy w szkole.

Przeczytaj także

Uczniowie w Dolnej Saksonii muszą zdawać egzamin kilka razy w tygodniu – ale nie dotyczy to innych krajów związkowych

Największym obecnie niebezpieczeństwem jest to, że surowe zasady kwarantanny dla osób, z którymi można się skontaktować, prowadzą do większego chaosu, nawet do wirtualnej blokady. To nie powinno się zdarzyć.

Władze szkół w Hamburgu pokazują wyjście: zaprzestały śledzenia kontaktów w szkołach i obowiązkowych kwarantanny dla osób siedzących obok nich – słusznie wskazując, że szkoły należą do „najbezpieczniejszych miejsc epidemii” dzięki seryjnym testom. Ten przykład powinien złapać. Dzieci zasługują na nieustraszoną zimę.

READ  Aktualizacja liczb koronowych: liczba zgonów spadła przez piąty dzień z rzędu - dowody
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Badanie udowadnia bardzo wysoką ochronę przed koronami za pomocą masek FFP2

Published

on

NSOto powszechny obraz w dzisiejszych czasach: większość ludzi nosi maski FFP2, ale klips na nos zagina się zbyt wysoko i zbyt ciasno przylega do nosa, aby opierać się na obudowie, ale pozostawia nad nosem przestrzeń do oddychania. Prawie niweluje efekt maski. Zgodnie z najnowszymi wynikami badania Instytutu Dynamiki i Samoorganizacji Maxa Plancka (MPI) w Getyndze jest to zbyt dużo, jeśli siedzenie jest ustawione prawidłowo.

Hej kompleksowo

Korespondent polityczny w Berlinie, odpowiedzialny za Education Worlds.

jako dyrektor MPI Eberhard Bodenschitz w The American National Chronicle Akademia Nauk Zgłoszono, że ryzyko infekcji przy prawidłowo założonej masce FFP2 wynosi zaledwie 0,1%, jeśli osoba zarażona i osoba zdrowa spotykają się w pomieszczeniu zamkniętym przez dwadzieścia minut w niewielkiej odległości.

„Maska może idealnie dopasowywać się do kształtu twarzy, jeśli przed jej założeniem zgięcie jej metalowy wspornik w okrągły kształt litery W”, mówi Bodenschatz, dzięki czemu zakaźne cząsteczki aerozolu nie mogą już przedostać się przez maskę, a okulary nie są już zamglone. nad głową.

Z drugiej strony, przy źle dopasowanej masce ryzyko infekcji, według obliczeń badaczy z Getyngi, wynosi około czterech procent. W przypadku maski chirurgicznej wystarczy dobre dopasowanie, aby zmniejszyć ryzyko infekcji maksymalnie o dziesięć procent. Maska uszczelniająca FFP2 chroni nos i policzki 75 razy lepiej niż maska ​​dopasowana chirurgicznie.

Continue Reading

science

Ciągłe wapowanie ma wpływ na potencję – MANN.TV

Published

on

Badanie dotyczące e-papierosów: „vapery” częściej cierpią na zaburzenia erekcji W nowym badaniu na temat e-papierosów i „vapingu” zbadano możliwe powiązania między zaburzeniami erekcji u mężczyzn, którzy palą tytoń przy użyciu nietradycyjnych metod. Można wykazać, że użytkownicy e-papierosów są bardziej narażeni na rozwój zaburzeń erekcji niż użytkownicy e-papierosów.

W badaniu przeprowadzono wywiady z ponad 13 000 mężczyzn w wieku powyżej 20 lat. Codzienne „dzienniki” wykazywały 2,2 razy więcej zaburzeń erekcji niż mężczyźni, którzy nie używali e-papierosów – niezależnie od tego, czy faktycznie na tych mężczyzn miały wpływ inne czynniki ryzyka. Również u uczestników badania, którzy nigdy nie byli dotknięci chorobą sercowo-naczyniową, stwierdzono:

Continue Reading

science

Koronawirus w Berlinie: wskaźnik infekcji spada do 351,4 – Większe obłożenie łóżek intensywnej opieki medycznej – Berlin

Published

on

W Brandenburgii brakuje szczepionek – minister: szczepień może być znacznie więcej

w Brandenburgii Wzrasta liczba chętnych do szczepienia, Ale wciąż brakuje szczepionki. Zdaniem minister zdrowia Ursuli Nunemacher (Zieloni) rozwój liczby szczepień jest zachęcający. „Niestety widzimy w wielu kampaniach szczepień Aby więcej osób zainteresowanych mogło zostać zaszczepionych, gdyby więcej szczepionek było dostępnych lokalniepowiedziała w piątek. Rząd federalny powinien udostępnić więcej dawek szczepionki, zwłaszcza od Biontech/Pfizer. aktualny Legalizacja tej szczepionki to „prawdziwy problem szczepień”, Zakonnice też. Dostępne są wystarczające ilości szczepionki Moderna.

Rzecznik ministerstwa, Gabriel Hess, powiedział, że szczepionki Biontech będą prawdopodobnie dostępne w racjonowaniu w nadchodzących tygodniach.

Brandenburger Hartmann-Bund skrytykował dystrybucję i legalizację szczepionki Biontech przez rząd federalny. „Najważniejszą rzeczą jest teraz szybkość i ci, którzy nie są jeszcze zaszczepieni” – powiedział przewodniczący Hanjo Pohle. Lekarz zaszczepił się w swojej klinice i musiał odwołać dwa semestry z powodu braku szczepionki. ten Częstość występowania infekcji u osób młodych jest obecnie znacznie wyższa niż u osób starszych, zachować ostrożność. Musisz być teraz zaszczepiony Ale do tego potrzebna jest szczepionka Biontech, Nawet Polak. Z Moderną, zgodnie z zaleceniami Komitetu Stałych Szczepień (Stiko), szczepienia są możliwe tylko dla osób powyżej 30 roku życia.

ten Według Ministerstwa Zdrowia liczba szczepień przeciwko Coronie w kraju stale rośnie. W ciągu ostatnich siedmiu dni podano ponad 142 000 szczepionek przeciwko koronawirusowi. Oferta szczepień jest obecnie poszerzana w całym kraju.

Niezależne miasto Frankfurt nad Odrą otworzyło w piątek na terenie targów lokalne centrum szczepień. Teltow-Fläming w środę (1 grudnia) otworzył Centrum Szczepień Luckenwalde we Fläminghalle, a okręg Dahme-Spreewald otworzył ponadregionalne centrum szczepień na byłym lotnisku Schönefeld.

w Obecnie 62,4 proc. Brandenburgii jest w pełni zaszczepionych. kraj w Porównanie krajowe jest przedostatnie w rankingu. W grupie wiekowej od 12 do 17 lat 34,3% zostało w pełni zaszczepionych, 65,6% w grupie wiekowej od 18 do 59 lat i 81,8% w grupie wiekowej powyżej 60 lat. Według danych około 320 000 osób otrzymało już szczepienie przypominające. (dpa)

READ  Przypadki infekcji w Bremie: chociaż wskaźnik szczepień jest wysoki, wskaźnik infekcji przekracza 100

Continue Reading

Trending