Connect with us

science

Co widzisz jako pierwsze. Pokazuje, jak poznajesz innych!

Published

on

Co widzisz jako pierwsze. Pokazuje, jak poznajesz innych!

W skrócie podstawy

  • Ludzka percepcja jest wyjątkowa i może być bardzo różnorodna – może odzwierciedlać naszą osobowość, ale także uwydatniać nasze (tajne) potrzeby.

  • Spójrz na nasz rysunek przez kilka sekund: co zobaczyłeś jako pierwsze? Twarz kobiety czy dwóch czarownic?

  • Impuls, który zauważyłeś po raz pierwszy, mówi wiele o Tobie, a także o tym, jak postrzegają Cię inni.

Czy ciągle zadajesz sobie następujące pytania: Co tak naprawdę myślą o mnie inni ludzie? Czy lubisz to? Czy wyglądam na osobę spokojną i towarzyską, czy też na osobę niesympatyczną? Spojrzenie na naszą grafikę może odpowiedzieć na te pytania.

Test osobowości fotograficznej: oto jak to zrobić

Czy wiesz, że postrzeganie może się znacznie różnić w zależności od osoby? Ma to wiele wspólnego z naszą przeszłością, dobrymi i złymi momentami, jakie przeżyliśmy do tej pory, a także z naszą podświadomością (która przechowuje więcej, niż wielu ludziom się wydaje). Złudzenie optyczne i to, co na nim widzimy po raz pierwszy, może dać nam pewne wnioski na temat ludzkiej inteligencji i indywidualnej perspektywy.

Ale nie zapomnij: Każdy ma wiele różnych stron. Test osobowości może dostarczyć wskazówek na temat Twojej osobowości i wykryć niektóre z Twoich motywacji. Jednak testy nie dają dogłębnego obrazu Twojej złożonej osobowości i psychiki. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę.

W klipie: w ten sposób od razu będziesz wyglądać na bardziej lubianego

Interesujesz się zjawiskami psychologicznymi? Tutaj dowiesz się ciekawych rzeczy na temat sztuczki Benjamina Franklina: Dzięki temu będziesz wyglądać bardziej milutko! Zastanawiasz się, dlaczego niewiele przyjaźni trwa całe życie? Wszystkie informacje są dostępne tutaj. Tutaj pokażemy Ci również, jak lepiej radzić sobie z zazdrosnymi ludźmi.

Trudna łamigłówka obrazkowa: czy potrafisz znaleźć literę „S” w 10 sekund? Więc jesteś mądrzejszy niż większość ludzi!

READ  Czy Twój partner wywiera na Ciebie presję emocjonalną i manipuluje Tobą?

Co widzisz jako pierwsze na tym obrazku?

Poświęć chwilę i spójrz na powyższy obrazek. Co jako pierwsze rzuca się w oczy? Czy widzisz twarz kobiety z włosami do ramion, uśmiechniętą i zrelaksowaną? A może jako pierwszy zauważysz dwie wiedźmy: wiedźma po lewej stronie stoi i trzyma w dłoni różdżkę wiedźmy. Druga po prawej klęczy i zakrywa twarz rękami, jakby chcąc odpędzić klątwę.

Uśmiechnięta kobieta czy dwie czarownice? Popęd, który zauważysz na pierwszy rzut oka, może wiele powiedzieć o Tobie: Jakie masz relacje z innymi i jak odnosisz się do innych: Inni, szczególnie nowi ludzie, których właśnie poznałeś, uważają Cię za fajnego i pewnego siebie? Czy myślą, że jesteś miły i spokojny? A może są zirytowani lub boją się ciebie? Powiemy Ci!

Uśmiechnięta twarz

Bardzo potrzebujesz harmonii, równowagi i wewnętrznego spokoju, który szybko dotrze także do Twojego odpowiednika. Jeśli chodzi o przyjaźń, Twoje motto brzmi: mniej znaczy więcej! Nie potrzebujesz wielkiej kliki. Cenisz sobie mały, bliski krąg przyjaciół i ludzi wokół siebie, z którymi naprawdę czujesz się związany i z którymi możesz przeżyć wszystko: imprezy, podróże, hobby, głębokie rozmowy. Oczywiście Twoi przyjaciele kochają Cię za Twój styl, całkowicie Cię rozumieją i wspierają we wszystkich Twoich projektach. I tak właśnie traktujesz swoich bliskich – z dużą dozą zrozumienia, ciepła i bezpieczeństwa.

Ale jak poznać ludzi, którzy nie znają Cię dobrze? Na pierwszy rzut oka możesz wydawać się nieśmiały, a nawet pozbawiony zainteresowania. Ponieważ nie lubisz być w centrum uwagi i nie chcesz od razu opowiadać wszystkim historii swojego życia (i nie musisz słuchać historii życia innych osób). Ale większość ludzi stosunkowo szybko zdaje sobie sprawę, że Twój styl nie ma nic wspólnego z brakiem zainteresowania. Potrzebujesz tylko jednego, dwóch spotkań lub dwóch, aby się rozgrzać. I bardzo ważne i prawdziwe: niekoniecznie chcesz być ciepły dla wszystkich. Ty decydujesz, komu chcesz pokazać więcej siebie. Każdy, kto będzie miał szczęście poznać Cię lepiej, szybko dostrzeże Twoją życzliwość, pozytywną energię i pewność siebie, którymi nawet nie musisz się chwalić. Wielu to lubi!

READ  M51-ULS-1: Znaleziono pierwszą rzekomą egzoplanetę

Dwie czarownice

Nie martw się, jeśli widzisz dwie czarownice, nie oznacza to, że jesteś jedną! 😉 Twoje postrzeganie sugeruje raczej, że masz impulsywną i energiczną osobowość. Jesteś małym wichrem, który nie radzi sobie dobrze z nudą i uwielbia ruch. Prawdopodobnie masz wielu przyjaciół, prawda? Przede wszystkim Twoi przyjaciele doceniają Twoją spontaniczność, kreatywność i pragnienie przygody. I jeszcze jedna rzecz, która czyni Cię przyjacielem: jesteś tam nawet w trudnych chwilach i wspierasz swoich bliskich z całych sił.

Kiedy poznajesz nowych ludzi – czy to prywatnie, czy w pracy – zwykle szybko zostajesz zauważony i zapamiętany. Ponieważ lubisz być w centrum uwagi, jesteś pewny siebie, jesteś bardzo otwarty w stosunku do nieznajomych, dużo rozmawiasz i dużo się śmiejesz. Jednakże niektórzy są trochę onieśmieleni twoim głośnym i bardzo obecnym sposobem bycia. Może się to zdarzyć zwłaszcza osobom powściągliwym i niepewnym siebie. Tak naprawdę masz wystarczającą wrażliwość, aby wiedzieć, kiedy na chwilę dodać gazu „Hej, tu jestem”. Możesz często używać tego uczucia. Nie zawsze musisz „pchać” się w centrum uwagi, ponieważ inni ludzie również będą cię podziwiać ze względu na twoją błyskotliwą osobowość!

nieprzerwany:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

przełom! Baterie wkrótce będą działać 100 razy dłużej

Published

on

przełom!  Baterie wkrótce będą działać 100 razy dłużej

Każdy, komu kiedykolwiek przeszkadzała niska pojemność baterii swojego urządzenia, powinien być zadowolony z tego naukowego przełomu. Dostawca Apple, firma TDK, odniosła szczególny sukces w produkcji urządzeń do przechowywania baterii. Mają około 100 razy więcej energii.

przełom!  Baterie wkrótce będą działać 100 razy dłużej

przełom! Baterie wkrótce będą działać 100 razy dłużej

Pojemność akumulatorów urządzeń elektrycznych nadal stanowi dla nas wyzwanie. W miarę jak urządzenia stają się inteligentniejsze, stają się coraz bardziej energochłonne. Chociaż wiele inteligentnych urządzeń, zwłaszcza chipów procesorowych, już stara się oszczędzać pojemność baterii, nadal istnieją pewne ograniczenia. TDK chce teraz położyć temu kres dzięki przełomowi w technologii przechowywania. Japońskiej grupie technologicznej udało się opracować akumulator półprzewodnikowy, który może przechowywać około 100 razy więcej energii niż obecne modele. Oznacza to, że nowe akumulatory nadają się nie tylko jako bardziej produktywne źródło zasilania. Dzięki wyższej gęstości energii mogą również zmagazynować więcej energii na mniejszej przestrzeni.

Wyższa gęstość energii stwarza nowe możliwości dla akumulatorów

Jak podaje grupa, nowe akumulatory powinny osiągnąć gęstość energii na poziomie 1000 watogodzin na litr – czyli około 100 razy więcej niż obecna produkcja akumulatorów TDK. Według dostawców Apple konkurencyjne akumulatory półprzewodnikowe mają tylko 50 watogodzin na litr. Baterie guzikowe z ciekłymi elektrolitami osiągają maksymalną wartość 400 watogodzin na litr. Ze względu na wysoką gęstość energii nawet domowy system magazynowania dużych ilości energii może być zaskakująco kompaktowy. 10 000 Wh, co odpowiada 10 kilowatogodzinom (kWh), będzie wymagało jedynie objętości 10 litrów. Nawet magazyn energii o wymiarach 100 x 10 x 10 cm wystarczy, aby zasilić cały dom znaczną ilością prądu. Ze względu na wysoką gęstość energii, przy użyciu tego medium można zbudować masywne systemy magazynowania zasilane z sieci. „Wierzymy, że nowo opracowane materiały do ​​akumulatorów półprzewodnikowych mogą w znaczący sposób przyczynić się do transformacji energetycznej” – w raporcie zacytowano wypowiedź dyrektora generalnego TDK Noboru Saito.

W następnej fazie nowe systemy magazynowania energii zostaną wprowadzone do stanu gotowości rynkowej. W przeciwieństwie do poprzedniej technologii przechowywania, składa się z metalu pełnoceramicznego z elektrolitem na bazie stałego tlenku. Jako anody stosuje się stopy litu. Teoretycznie nowy akumulator można by zintegrować z mniejszymi urządzeniami. Oznacza to, że Twój inteligentny zegarek lub słuchawki mogą znacznie zwiększyć pojemność baterii. TDK ma udział w światowym rynku wynoszącym od 50 do 60 procent, szczególnie w przypadku małych akumulatorów. Ponieważ są nie tylko bezpieczne, ale także lżejsze i tańsze od istniejących akumulatorów, nic nie powinno stać na przeszkodzie ich integracji z innymi urządzeniami. Pod warunkiem, że prototypy akumulatorów zyskają także akceptację wśród klientów TDK. W przyszłym roku pierwsze firmy otrzymają prototypy do testów, zanim rozpocznie się masowa produkcja nowych akumulatorów.

Luka dotychczas wykluczała jej zastosowanie w smartfonach

Trzeba jednak zaakceptować wady większej gęstości mocy. Ze względu na wysoką zawartość ceramiki szczególnie większe akumulatory są bardziej delikatne. Jest więc mało prawdopodobne, aby w tej formie trafiły do ​​smartfonów czy samochodów elektrycznych. Jednak użycie w domowych magazynach lub większych systemach przechowywania może stanowić mniejszy problem. Przecież akumulatory są tam zamontowane na stałe i nie trzeba utrzymywać mobilności. Prawdopodobnie minie trochę czasu, zanim nowy typ baterii będzie gotowy na rynek i dostępny w pierwszych produktach. Jednak perspektywa produkcji szybciej ładujących się akumulatorów o nawet 100-krotnie większej pojemności jest naprawdę obiecująca.READ  Czy byłeś chory na Koronę? Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok
Continue Reading

science

Nowe badanie odkrywa czynniki ryzyka chorób psychicznych

Published

on

Nowe badanie odkrywa czynniki ryzyka chorób psychicznych
  1. Strona główna
  2. świat

Naciska

Starożytne wirusy w naszych genach uznano za „śmieci DNA”. Jednak retrowirusy są bardziej aktywne niż oczekiwano i mogą odgrywać rolę w chorobach takich jak depresja.

LONDYN – To, czy ktoś cierpi na chorobę psychiczną, zależy od wielu czynników. Na przykład pandemia korony spowodowała szybki wzrost Według Światowej Organizacji Zdrowia. Nowe badanie pokazuje, że starożytne wirusy w naszym DNA mogą być również czynnikiem ryzyka chorób psychicznych. Może to zrewolucjonizować badania nad zdrowiem psychicznym.

Ukryte zagrożenia w DNA: retrowirusy sprzed milionów lat

Najpóźniej od czasów korony znane są różne sposoby przenoszenia wirusów: na przykład drogą powietrzną lub drogą kropelkową. Tak zwane ludzkie endogenne retrowirusy, w skrócie HERV, to starożytne wirusy przenoszone z pokolenia na pokolenie poprzez ludzki genom. Jej wiek jest wyjątkowy: studia Wyniki te sugerują, że większość tak zwanych insercji HERV do sekwencji ludzkiego DNA miała miejsce około 1,2 miliona lat temu.

„Do niedawna zakładano, że te «kopalne wirusy» to po prostu odpady DNA i nie pełnią żadnej istotnej funkcji w organizmie” – twierdzą badacze pod kierunkiem Rodrigo Duarte z King’s College, których badanie ujawniło nowe, przełomowe odkrycia.

the Projekt Human Gene Project już to ujawniłOkoło osiem procent naszych genów pochodzi z retrowirusów. Podobnie jak koniec maja Czasopismo branżowe Natura Opublikowane badanie Badanie wykazało, że te starożytne wirusy mogą pozostać aktywne. Prowokuje nawet choroby psychiczne, takie jak depresja, choroba afektywna dwubiegunowa czy schizofrenia. Naukowcy już wiedzieli, że zaburzenia psychiczne mają ważny składnik genetyczny. Jednak zespół badawczy kierowany przez Rodrigo Duarte z King’s College w Londynie zidentyfikował czynniki ryzyka.

Choroby psychiczne mogą mieć różne przyczyny. Badanie dostarcza nowych spostrzeżeń (Awatar) © IMAGO/Zoonar.com/Berit Kessler

Retrowirusy w mózgu: „Potencjał zrewolucjonizowania badań nad zdrowiem psychicznym”

Naukowcy pobrali pośmiertny materiał genetyczny z 792 mózgów, a także przeanalizowali dane z dużych badań genetycznych z udziałem dziesiątek tysięcy osób chorych psychicznie i zdrowych. Porównując to z bazą danych genomu, naukowcy byli w stanie określić, które z aktywnych genów tych ludzi mają pochodzenie wirusowe.

READ  Czy byłeś chory na Koronę? Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Spośród tych przypadków badacze sklasyfikowali pięć jako „HERV wysokiego ryzyka”. Dwa retrowirusy są specyficzne dla schizofrenii, jeden jest powiązany z ryzykiem choroby afektywnej dwubiegunowej i schizofrenii, a jeden jest ważny w przypadku ciężkiej depresji. Jednak badanie nie dostarczyło dowodów na to, że retrowirusy mogą być również czynnikiem ryzyka ADHD lub autyzmu.

„Nasze wyniki sugerują, że te sekwencje wirusów prawdopodobnie odgrywają ważniejszą rolę w ludzkim mózgu, niż początkowo sądzono” – stwierdził jeden z autorów badania. Timothy Powell o wynikach. Douglas Nixon, inny współautor badania, skomentował: „Wierzymy, że lepsze zrozumienie tych starożytnych wirusów i znanych genów związanych z zaburzeniami psychicznymi może zrewolucjonizować badania nad zdrowiem psychicznym i doprowadzić do nowych metod leczenia i diagnostyki tych zaburzeń. ” . Aby lepiej zrozumieć funkcję HERV, potrzebne są dalsze badania.

Tymczasem nastąpił znaczny postęp w badaniach nad Long Covid. Naukowcy odkryli przyczynę podstępnej „mgły mózgowej”.

Continue Reading

science

Tajemniczy sygnał z kosmosu wprawia astronomów w zakłopotanie – „Nie potrafimy tego do końca wyjaśnić”

Published

on

Tajemniczy sygnał z kosmosu wprawia astronomów w zakłopotanie – „Nie potrafimy tego do końca wyjaśnić”
  1. Strona główna
  2. Dowiedzmy się

Naciska

Badania interesują się dziwnym sygnałem z kosmosu. „Sygnał nie przypomina niczego, co astronomowie widzieli wcześniej” – wyjaśnia Manisha Caleb, astrofizyk z Uniwersytetu w Sydney. (Awatar) © IMAGO/imageBROKER/Christian Peters

Naukowcy otrzymali tajemniczy sygnał z kosmosu. „To niepodobne do niczego, co astronomowie widzieli wcześniej” – mówi jeden z badaczy.

SYDNEY – Tajemniczy sygnał radiowy z kosmosu jest dla naukowców zagadką. Źródłem tego sygnału jest ciało niebieskie o nazwie ASKAP J1935+2148, znajdujące się w Galaktyce Drogi Mlecznej, około 15 820 lat świetlnych od Ziemi.

Pierwszego wykrycia tego dziwnego sygnału dokonał teleskop Australian Square Kilometre Array (ASKAP) w Australii Zachodniej. Manisha Kalb, astrofizyk z Uniwersytetu w Sydney, opisuje ten sygnał jako wyjątkowy: „Sygnał nie przypomina niczego, co astronomowie widzieli wcześniej”. „Nie tylko ma cykl trwający około godziny, ale w wielu obserwacjach widzieliśmy, że czasami emituje długie, jasne błyski, czasem szybkie, słabe impulsy, a czasem wcale” – dodaje. Do takich wyników naukowiec doszedł Na platformie Rozmowa rozdzielacz.

Co powoduje tajemniczy sygnał z kosmosu? Naukowcy nie są pewni

Caleb i jej zespół nadal nie są pewni, co dokładnie powoduje to zjawisko. „Nie możemy w pełni wyjaśnić, co się tutaj dzieje. Najprawdopodobniej jest to bardzo niezwykła gwiazda neutronowa, ale nie możemy wykluczyć innych możliwości”. W czasopiśmie specjalistycznym Astronomia przyrodnicza opublikowany.

Obiekt emitujący ten niezwykły sygnał został odkryty przez przypadek, podczas gdy zaobserwowano już zupełnie inny obiekt. Po przeanalizowaniu poprzednich obserwacji zespół badawczy stwierdził, że sygnał ma regularny cykl trwający 53,8 minuty. Odkrycie to potwierdziły dodatkowe obserwacje przy użyciu radioteleskopu MeerKAT w Republice Południowej Afryki.

Tajemniczy obiekt ma trzy różne stany

W ciągu ośmiu miesięcy zespół badawczy był w stanie zaobserwować trzy różne stany ciała: silne impulsy spolaryzowane liniowo, słabsze impulsy spolaryzowane kołowo lub fazy bez mierzalnych impulsów. Zachowanie ASKAP J1935+2148 kontrastuje z poprzednimi modelami gwiazd neutronowych, które zazwyczaj wykazują przewidywalne wzorce.

READ  Uniwersalna szczepionka przeciwko koronawirusom chroniąca przed przyszłymi epidemiami – praktyka leczenia

Zespół Caleba spekuluje, że sygnał pochodzi albo od niezwykłej gwiazdy neutronowej, albo od białego karła, choć to drugie jest mało prawdopodobne. „Jednym z wyjaśnień może być to, że obiekt jest częścią układu podwójnego gwiazd, w którym gwiazda neutronowa lub biały karzeł krąży wokół innej, niewidocznej gwiazdy” – sugeruje Caleb.

Co to jest gwiazda neutronowa?

NASA wyjaśnia, że ​​gwiazda neutronowa powstaje w wyniku śmierci gwiazdy o masie od 8 do 30 mas Słońca. Podczas eksplozji supernowej zewnętrzna materia gwiazdy zostaje wyrzucona w przestrzeń kosmiczną. Pozostałe pozostałości gwiazdy zapadają się pod wpływem własnej grawitacji, tworząc małe, bardzo gęste ciało – gwiazdę neutronową.

Istnieją różne typy gwiazd neutronowych: zwykłe gwiazdy neutronowe są rozmyte, podczas gdy pulsary emitują promieniowanie radiowe w wyniku swojej rotacji, podobnie jak latarnia morska emituje światło. Magnetary natomiast charakteryzują się niezwykle silnym, poruszającym się i wybuchowym polem magnetycznym. Wszystkie trzy typy gwiazd neutronowych zachowują się przewidywalnie.

„Ważne jest, abyśmy zbadali ten wcześniej niezbadany obszar”.

W swoim badaniu zespół badawczy podkreśla znaczenie badania tego zjawiska: „Ważne jest, abyśmy zbadali ten wcześniej niezbadany obszar przestrzeni parametrów gwiazd neutronowych, aby uzyskać pełny obraz ewolucji gwiazd neutronowych, a to może być ważnym źródłem informacji To.” „.

Nadal nie jest pewne, jak długo ASKAP J1935+2148 emituje sygnały radiowe, gdyż tego typu sygnałów zwykle się nie szuka. Można sobie wyobrazić, że w Drodze Mlecznej istnieje wiele innych podobnych obiektów, które nie zostały jeszcze odkryte. Niedawno inny zespół badawczy również odkrył niezwykłe sygnały we wszechświecie. (niezapłacony rachunek)

Continue Reading

Trending