Connect with us

entertainment

Deutschlandfunk Kultur – wiadomości kulturalne

Published

on

Wiadomości kulturalne

Sobota 17 kwietnia 2021 r

Prezentacja Annie Animation Awards

Film animowany „Soul” to największy zdobywca tegorocznych nagród Annie Animation Awards. Nagrody zostały wręczone podczas wirtualnego pokazu w sobotni wieczór. Sam „Dusza” zdobył siedem nagród, w tym jedną za najlepszy film. Pete Docter z wytwórni Disney by Pixar eksploruje nowojorską scenę jazzową i świat duszy, zadając pytania filozoficzne. Europejska produkcja „Wolfwalkers” irlandzkich reżyserów Toma Moore’a i Rossa Stewarta zdobyła 48. Annie Awards. Film o przyjaźni dziewczyny w mitycznym świecie przygodowym z wilkami i myśliwymi zdobył pięć nagród. Niemiecki reżyser Max Lang i współreżyser Daniel Sindon również mogą spodziewać się nagrody Annie za film animowany „Ślimak i wieloryb”.

Stowarzyszenie sceniczne krytykuje planowaną ustawę o ochronie przed infekcjami

Wraz z planowaną nowelizacją ustawy o ochronie przed infekcjami teatry w Niemczech widzą się w wielkiej niepewności przed latem pandemii. W planach rządu federalnego nie ma rozróżnienia na kraj i zagranicę, co skrytykował szef Stowarzyszenia Teatralnego, Hamburg Senator Kultury, Carsten Brosda. „Oczywiście coś jest innego na zewnątrz niż wewnątrz”. Brosda wskazał niemieckiej agencji prasowej DPA, że wiele teatrów chce przenieść wiele rzeczy za granicę najpóźniej na początku lata. Zostało to częściowo zrobione zeszłego lata. Ma nadzieję, że „znajdziemy sprytny sposób na usunięcie tej niepewności i tym samym ułatwienie planowania wznowienia działalności kulturalnej w przyszłości”.

Osoby, które porzuciły naukę, mogą się podwoić

Federalna Grupa Robocza Urzędów ds. Młodzieży spodziewa się znacznego wzrostu liczby osób przedwcześnie kończących naukę w wyniku kryzysu koronawczego. Prezes Essen Funke Media Group powiedział, że dla dobra absolwentów liczba osób, które porzuciły naukę, podwaja się. Bahar powiedział, że zamiast 104 000 ostatnich osób, które porzuciły naukę, stanowe urzędy ds. Młodzieży spodziewają się, że w 2020 r. I ponownie w tym roku porzuci je 210 000. Bahr powiedział, że ten rozwój będzie kontynuowany na kilku poziomach, a dzieci z klasy średniej również doświadczą „wczesnej przerwy w karierze”. Federalna Grupa Robocza wzywa rząd federalny, landy i gminy do utworzenia tak zwanego Funduszu Pomocy Dzieciom i Młodzieży po koronawirusie na lata 2022-2027 w celu sfinansowania przewidywanego zwiększonego zapotrzebowania na pomoc i działania prewencyjne.

Były członek zespołu Abba chce walczyć o nieznanych mu muzyków

Björn Ulvaeus, były członek Abby, opowiedział się za bardziej sprawiedliwymi modelami płatności dla muzyków. Olvius powiedział Agence France-Presse, że pandemia Corony rzuciła światło na „trudną sytuację autorów piosenek” i problemy przemysłu muzycznego. Istniejące struktury przynoszą korzyści głównie gwiazdom, szkodzą mniej znanym muzykom i szkodzą wolności artystycznej. Nierówności podnoszą głównie usługi nadawcze. W wieku 75 lat jest twórcą odnoszących sukcesy biznesów, takich jak „Dancing Queen” i „Mamma Mia”, jako prezes Comprehensive International Association of Authors and Composers Cisac, i reprezentuje prawie cztery miliony ludzi pracujących na polu kreatywnym. Jest współautorem artykułu opublikowanego w sobotę pt. „Rebalancing the Song Economy”.

READ  Michelle Hunziker: Czy Eros Ramazzotti uber ein Liebes-Comeback Sagt - Leute

Nowa instalacja przed Metropolitan Museum

Duży niebieski ptak kołysze się przed panoramą Manhattanu jako część nowej instalacji artystycznej na dachu New York Metropolitan Museum (martwy). Ptak, przypominający postać z serialu dla dzieci „Ulica Sezamkowa”, należy do telefonu komórkowego zaprojektowanego przez amerykańskiego artystę Alexa de Corte na taras na dachu muzeum. „Odważna akcja oscyluje między radością a mrokiem i jest radosnym przesłaniem optymizmu i refleksji” – powiedział austriacki dyrektor muzeum Max Hollen. Pokaz instalacji „Dopóki słońce świeci”, który rozpoczął się w piątek, powinien potrwać do 31 października. Muzeum już po raz dziewiąty zaprosiło artystę do zaprojektowania pracy na tarasie na dachu, podczas którego można podziwiać panoramę Central Parku i panoramę Manhattanu.

Elon Musk buduje księżycową jednostkę dla NASA

Firma kosmiczna SpaceX, pioniera zaawansowanych technologii, Elona Muska, planuje zbudować nowy moduł księżycowy dla NASA. W piątek administrator NASA Lisa Watson Morgan ogłosił, że SpaceX wygrał przetarg na opracowanie nowego lądownika do załogowych misji na Księżyc. O kontrakt złożył również Jeff Bezos, założyciel należącej do Amazona firmy kosmicznej Blue Origin i firmy zbrojeniowej Dynetics. Po raz pierwszy od 1972 roku NASA chce ponownie sprowadzić astronautów na Księżyc. Wraz z misją Artemis 1, zgodnie z wcześniejszymi planami, pod koniec tego roku wystrzelony zostanie statek kosmiczny w ramach lotu testowego na Księżyc. Początkowo bez załogi musi okrążyć księżyc, a następnie wrócić na Ziemię. Oczekuje się, że dzięki Artemis 2 astronauci okrążą Księżyc w 2023 r. Tylko z Artemis 3 astronauci faktycznie wylądują na satelicie Ziemi.

Śmierć brytyjskiej aktorki Helen McCrory

Brytyjska aktorka Helen McCrory zmarła w wieku 52 lat. Mąż McCrory’ego, aktor Damien Lewis, napisał na Twitterze, że jego żona spała spokojnie w swoim domu po „heroicznej walce z rakiem”. „Umarła żyjąc – bez strachu” – kontynuował Lewis. Urodzona w Londynie McCrory zawdzięcza swoje imię trzem filmom o Harrym Potterze – w których grała Narsę Malfoy, matkę rywala Harry’ego Pottera, Draco Malfoya. W filmie o Jamesie Bondzie Skyfall zagrała posłankę do Parlamentu Claire Dewar. Zagrała także matkę Polly Grey w brytyjskim serialu „Peaky Blinders”. The Old Vic Theatre w Londynie, z którym McCrory był blisko związany, zamieścił zdjęcie na swoim koncie na Instagramie i napisał: „To było niesamowite, żywe i nas rozśmieszało”.

READ  Sztuka czy polityka? Spór o instalację w Görlitz

Pisarz Walter Kaufman zmarł w wieku 97 lat

Pisarz Walter Kaufman, który zmarł w czwartek w wieku 97 lat, zmarł w Berlinie – poinformowali w imieniu rodziny reżyserzy Karen Cabier i Dirk Szüzes. Obaj są obecnie w trakcie produkcji filmu dokumentalnego o życiu Kaufmana. Kaufman urodził się w Berlinie w 1924 roku jako syn polskiego Żyda. W wieku piętnastu lat mógł opuścić nazistowskie Niemcy jednym z ostatnich żydowskich środków transportu i przybył do Australii przez Anglię. Jego pierwsza powieść Sounds in the Storm dotyczyła wspomnień z dzieciństwa. Kaufman przeniósł się do Niemieckiej Republiki Demokratycznej w połowie lat pięćdziesiątych, ale zachował swój australijski paszport. Około 20 książek, powieści, opowiadań lub relacji z podróży zostało opublikowanych przez niego do upadku muru berlińskiego, z których ostatnie to „Im Fluß der Zeit” i „Czy nadal tam jesteś, Enrico Spoon?” Walter Kaufman został uhonorowany wieloma nagrodami.

Gustavo Dudamel zostaje dyrygentem Opery Paryskiej

Dyrygent orkiestry wenezuelskiej, Gustavo Dudamel, zastępuje Szwajcara Philipa Jordana w Operze Paryskiej. Dyrektor Opery Narodowej w Paryżu Alexandre Neff powiedział, że Gustavo jest jednym z najbardziej utalentowanych dyrygentów orkiestr na świecie. Dudamel, reklamowany jako cudowne dziecko w biurze lidera zespołu, przejmie kontrolę na sześć lat 1 sierpnia. Tymczasem nadal jest dyrektorem Los Angeles Philharmonic, której kieruje od sezonu 2009/10.

Ojciec skazany za kradzież dzieł sztuki

Były regent austriackiego klasztoru benedyktynów w Kremsmünster został skazany na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu za poważną kradzież dzieł sztuki o wartości 35 000 euro. Jednak wyrok sądu w Steyr nie jest jeszcze prawomocny. Prokuratura oskarżyła zakonników o kradzież łącznie około 70 dzieł sztuki trzy lata temu, w tym kilka obrazów, rycin mosiężnych, książek i świeczników. Oskarżony duchowny powiedział w sądzie, że został zwolniony z kuratora w 2018 roku po „depresji z wycieńczenia”. Jednak do tej pory nie był w stanie emocjonalnie pożegnać się z niektórymi artefaktami w swoim biurze. Później chciał ją odesłać do klasztoru.

Radio Wolna Europa ściga Rosję

Finansowane przez USA Radio Wolna Europa / Radio Liberty złożyło pilną skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, ponieważ było ono objęte licznymi działaniami prawnymi ze strony rosyjskiego regulatora mediów. Zgodnie z zapowiedzią radia w Moskwie Europejski Trybunał unieważni łącznie 520 pozwów, wydając nakaz z Rosji. Radio Wolna Europa jest reprezentowane w Rosji przez swoje Radio Swoboda, które nadaje głównie relacje z rosyjskiej opozycji. Rosyjski regulator mediów nałożył wysokie grzywny na nadawcę finansowanego przez USA. Amerykański sekretarz stanu Anthony Blinken wyraził ostatnio zaniepokojenie rosyjskimi próbami uciszenia Radia Wolna Europa / Radio Wolność.

READ  "Wypaczasz moje słowa"

Skargi na prywatną transmisję śmierci Filipa

BBC otrzymała prawie 110 000 skarg dotyczących obszernych relacji dotyczących księcia Filipa, męża królowej Elżbiety, który zmarł w zeszły piątek. Stacja wspomniała o specjalnych programach. BBC przyznało, że „niektórzy widzowie” byli „niezadowoleni” ze zmian w programie. Powiedziała, że ​​zmiany nie nastąpiły bez dokładnego rozważenia. Ze względu na relację Prince Consort, „Eastenders” i popularny program kulinarny „Masterchef” zostały odwołane. Książę Filip zostanie pochowany w sobotę w katedrze św. Jerzego na terenie zamku Windsor po nabożeństwie żałobnym.

W roku Corona korzystanie z Internetu gwałtownie rośnie

Korzystanie przez Niemców z internetu gwałtownie wzrosło w czasach Corony. Czas spędzony w Internecie wzrósł o 15 procent w ciągu zaledwie jednego roku do średnio 65 godzin tygodniowo. Osoby poniżej 40 roku życia surfują po Internecie 86 godzin tygodniowo. Wynika to z badania cyfrowego przeprowadzonego przez Postbank i opublikowanego w Bonn. Znacząco wzrosło również korzystanie z internetu na smartfonach. Obywatele Niemiec surfują po Internecie za pomocą telefonów komórkowych przez około 19 godzin w ciągu siedmiu dni. Dla osób poniżej 40 roku życia czas trwania wynosi 30,6 godziny. W poprzednim roku było to około 16 godzin tygodniowo.

Nietoperz alpejski został odkryty w prefabrykowanym budynku w Lipsku

W prefabrykowanym budynku w Lipsku odkryto rzadkiego nietoperza alpejskiego. To pierwszy dowód w Niemczech od 70 lat, ogłosił saksoński urząd ds. Środowiska, rolnictwa i geologii w Dreźnie. Ostatnią kolonię tego gatunku stwierdzono w Górnej Bawarii w 1951 roku. Od tego czasu nietoperz alpejski uznawany jest w Niemczech za wymarły.
Lipskie nietoperze alpejskie żyją w prefabrykowanym budynku na wschodzie miasta. Jest to mała kolonia czterech samic. Łapią owady w okolicy, która ma również ogród ze sztucznym zbiornikiem wodnym. Jako ćwiartki używają kolumn w nieodnowionych prefabrykatach.

Eksperci przeciwko publikowaniu Instagrama dla dzieci

Kilku międzynarodowych ekspertów zajmujących się ochroną dzieci wezwało prezesa Facebooka Marka Zuckerberga do porzucenia planów pozyskania kopii platformy internetowej Instagram dla dzieci w wieku poniżej 13 lat. Taka platforma wykorzystywałaby strach dzieci przed zgubieniem się i czerpanie korzyści z nienasyconego pragnienia akceptacji rówieśników, zgodnie z listem otwartym do Zuckerberga opublikowanym przez Boston Commerce-Free Childhood. Ale to, czego dzieci naprawdę potrzebują dzisiaj, to czas na zabawę, naukę i kontakty towarzyskie – bez urządzeń cyfrowych. Sygnatariuszami listu są organizacje zajmujące się ochroną dzieci ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Afryki i Australii.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

entertainment

Broń jądrowa w Polsce? – Piątek

Published

on

Jeśli wierzyć sekretarzowi generalnemu NATO Jensowi Stoltenbergowi, to w przyszłości NATO będzie obecne na całej „linii komunikacji” z Rosją, od Morza Bałtyckiego po Morze Czarne. Szczególna część przypada Rumunii i Polsce, ponieważ oba kraje leżą na bezpośredniej granicy z Ukrainą. Co oznacza, że ​​są uważani za szczególnie podatnych na wszystkie wybuchy tam wojny, od napływu uchodźców po możliwość rozprzestrzeniania się działań wojennych. Co najmniej jeden dron, który przeleciał przez granicę z Ukrainy nad Rumunią, już się rozbił. W Polsce odnotowano, że rosyjskie ataki rakietowe na zachodnią Ukrainę znajdują się niebezpiecznie blisko jej terytorium. Warszawa jest również zaniepokojona ruchami wojsk na Białorusi.

W tym przypadku oba kraje w bardzo krótkim czasie stały się najważniejszymi węzłami NATO w Europie Wschodniej. Od początku wojny ukraińskiej Rumunia jako członek Sojuszu od dawna nie jest priorytetem. Od początku wojny ukraińskiej jest uważany za partnera na granicy zewnętrznej najbardziej obecnie związanego z NATO, ze względu na bezpośredni dostęp zarówno do Ukrainy, jak i Morza Czarnego. Bazy wojskowe, które kiedyś miały wartość lokalną, są przepełnione armią i sprzętem NATO. Rząd w Bukareszcie postrzega to jako nie najmniej pożądany bodziec gospodarczy. Rozbudowa infrastruktury wojskowej i rozmieszczenie tysięcy żołnierzy NATO wiąże się ze znacznymi inwestycjami. Nie ma prawie żadnych głosów ostrzegających, jak daleko kraj może w rezultacie stać się celem wojskowym. Dotyczy to zwłaszcza Polski, która od 2014 roku ma na swojej ziemi 1000-osobową grupę bojową NATO i regularnie jest świadkiem manewrów koalicji.

Broń jądrowa także na Białorusi?

Na początku kwietnia wicepremier Jaroslav Kaczyński wezwał do znacznego zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Europie do 150 000 żołnierzy, z których mniej więcej połowa stacjonowała w Europie Wschodniej. Spośród nich 50 tys. powinno mieć stałą obecność w krajach bałtyckich i Polsce, w bezpośrednim sąsiedztwie granicy z Rosją i Białorusią. Według konserwatywnego polityka prawicy, kraj jest również otwarty na włączenie amerykańskiej broni jądrowej. „Gdyby Amerykanie poprosili nas o przechowywanie broni jądrowej w Polsce, bylibyśmy na to otwarci. Znacząco wzmocniłoby to odstraszanie Moskwy”. zaangażowanie nuklearne rozciąga się na wschodnią stronę sojuszu.

READ  "Wypaczasz moje słowa"

Odpowiednie rozważania od lat obecne są w Waszyngtonie i Warszawie. Tłem były sporadyczne dyskusje w Niemczech o ewentualnym wycofaniu amerykańskiej broni jądrowej z ich terytorium. Już 19 listopada 2021 r. Jens Stoltenberg zapowiedział, że w tym przypadku amerykańskie akcje nie mogą zostać wycofane w kierunku Stanów Zjednoczonych, ale mogą zostać przeniesione do krajów NATO w Europie Wschodniej. Pierwszym konkurentem takiego zgromadzenia zawsze była Polska, która od dawna uważa taką transformację nie tylko za możliwą, ale i pożądaną. Takie posunięcie prawie na pewno nie tylko doprowadziłoby do ostrej reakcji Rosji, ale również wiązałoby się z nieobliczalnym ryzykiem regionalnej rozbudowy broni jądrowej.

Pod koniec listopada 2021 r. w bezpośredniej odpowiedzi na oświadczenie Stoltenberga białoruski prezydent Aleksander Łukaszenko zagroził rozmieszczeniem rosyjskiego potencjału nuklearnego w swoim kraju. Dostępne są magazyny i odpowiednia infrastruktura. Po rozpadzie Związku Radzieckiego i wycofaniu arsenałów jądrowych w latach 90. istniejące obiekty nie zostały rozebrane, lecz zachowane. Łukaszenka ostrzegł, że w przypadku umieszczenia amerykańskiej broni jądrowej w Polsce, Rosjanie mogą natychmiast zareagować na Białorusi. W takim scenariuszu granica białorusko-polska stałaby się faktycznie bezpośrednią zachodnią nuklearną „linią komunikacji” z blokiem rosyjsko-białoruskim. Sytuacja, która przekroczyłaby nawet poziom zagrożenia z czasów zimnej wojny, kiedy między rosyjskimi i amerykańskimi głowicami nuklearnymi istniały przynajmniej wolne od broni jądrowej „państwa buforowe”.

Continue Reading

entertainment

Kraje rozwijające się kochają Metaverse: kraje bogate są nieco nieoświecone

Published

on

Według badania przeprowadzonego przez Światowe Forum Ekonomiczne (WEF), entuzjazm dla metaverse i wirtualnej/rozszerzonej rzeczywistości (VR/AR) jest znacznie większy w krajach rozwijających się niż w krajach o wysokich dochodach.

Firma badawcza Ipsos opublikowała w środę wyniki ankiety. Pokazuje to, że koncepcja ta jest obecnie powszechnie akceptowana: 52 procent z ponad 21 000 dorosłych ankietowanych w 29 krajach to historycy. metaverse Słyszałem i 50 procent ma dobre przeczucie, że używa go w życiu codziennym.

Chiny, Indie, Peru, Arabia Saudyjska i Kolumbia to pięć krajów, w których co najmniej dwie trzecie respondentów stwierdziło, że czuje się pozytywnie.

W Chinach 78 procent respondentów jest pozytywnie nastawionych do codziennego korzystania z Metaverse, następnie w Indiach jest to 5 procent.

Uczucia związane z zaangażowaniem się w metawers w życiu codziennym według krajów. Ciemniejsze obszary pokazują wyższy procent pozytywnych emocji w tym obszarze. źródło: Ipsos

Kraje o najniższych wynikach, gdzie mniej niż jedna trzecia respondentów pozytywnie odnosi się do metawersu, były również krajami o najwyższych dochodach.

Najniższy poziom odnotowano w Japonii, gdzie tylko 22 proc. zgłosiło pozytywne odczucia, a następnie w Wielkiej Brytanii (26 proc.), Belgii (30 proc.), Kanadzie (30 proc.), Francji (31 proc.) i Niemczech (31 proc.). .

Co ciekawe, koncepcja ta nie była dobrze znana w tych krajach o wysokich dochodach. We Francji, Belgii i Niemczech wiedziało o tym mniej niż 30%.

Turcja była najbardziej zaznajomiona z metawirusami (86 proc.), następnie Indie (80 proc.), Chiny (73 proc.) i Korea Południowa (71 proc.), kraj o wysokich dochodach. Polska ma tu najniższą wartość na poziomie 27 proc.

Respondentów zapytano również, w jakich obszarach ich życia, ich zdaniem, metawersum będzie miało największy wpływ. Kraje rozwijające się, takie jak Republika Południowej Afryki, Chiny i Indie, zgadzają się, że wirtualna nauka, rozrywka, komunikacja cyfrowa, a nawet aplikacje, takie jak zdalne operacje, są Wpłynie to na życie ludzi.

READ  Co kupiła córka Heidi Klum z pierwszej pensji

w tym kontekście: Metaverse może wpływać na życie dzieci

Po raz kolejny uczestnicy z krajów o wysokim dochodzie, Japonii, Belgii i Francji, byli mniej przekonani, że aplikacje Metaversum mogą znacząco zmienić życie ludzi.

Kraje rozwijające się wydają się być coraz bardziej podekscytowane kryptowalutami i ogólnie blockchainem, wynika z kwietniowego raportu giełdy kryptograficznej Gemini. Oznacza to, że połowa respondentów w Indiach, Brazylii i regionie Azji i Pacyfiku kupiła swoją pierwszą kryptowalutę w 2021 roku.

Dalej mówi się, że inflacja i deprecjacja waluty Motywy przyjęcia szyfrowania w tych obszarach. Obywatele krajów doświadczających dewaluacji o 50 procent lub więcej pięciokrotnie częściej planują zakup kryptowaluty niż kraje o niższych stopach inflacji.

Subskrybuj nasze media społecznościowe, aby niczego nie przegapić: Świergot A kabel – Bieżące wiadomości, analizy, opinie ekspertów i wywiady z naciskiem na region DACH.

Continue Reading

entertainment

Polska: Filmy podsycają debatę o nadużyciach | Europa | DW

Published

on

Film został opisany jako „kontrowersyjny” na długo przed wejściem do kin. Teraz w niektórych kinach „Kler” jest pokazywany 20 razy dziennie, bo popyt jest duży. Z drugiej strony, niektóre konserwatywnie rządzone społeczności w ogóle nie chcą tego oglądać w swoich kinach. Reżyser Wojciech Smarzowski nie mógł sobie wyobrazić lepszej reklamy.

Tylko szczęśliwcy dostają bilety do kina. A ci, którzy je dostają, są również zadowoleni z gorszych miejsc. Bo to obecnie jeden z najważniejszych tematów poruszanych w Polsce: jak duchowni radzą sobie z pieniędzmi, władzą i seksem. Film w dobitny sposób porusza również temat wykorzystywania seksualnego dzieci. Jest to debata, w której wielu chciałoby uczestniczyć, zwłaszcza że ma miejsce w kraju, w którym prawie połowa ludności regularnie uczęszcza na niedzielne msze, a ponad 90 procent ludzi to ochrzczeni katolicy.

Gorący temat: Jak duchowni radzą sobie z pieniędzmi, władzą i seksem (scena filmowa)

Pierwsze reakcje były podzielone: ​​Stowarzyszenie Dziennikarzy Katolickich uznało film za „antykatolicki” i „antypolski”, recenzję liberalnego katolickiego pisma Wizz za „powierzchowność” i „frazes”. Jednak wielu postrzega film jako przełamanie tabu, co może doprowadzić do długo oczekiwanej recenzji.

Mały hotel dla dzieci?

„Bez dziennikarzy czy reżyserów temat wykorzystywania seksualnego dzieci będzie zupełnie przemilczany” – podkreśla Piotr Krysiak, który w rozmowie z DW opublikował książkę „Wyspa Ślepców”. Sześć razy podróżował do Dominikany w celach badawczych. Tam poznał polskiego księdza Wojciecha J. Miły facet, trochę pulchny, przywitał go ciepło i opowiedział o swoim życiu na Karaibach. Krysiak szukał Polaków mieszkających na wyspie. Dopiero wtedy wydał mu się dziwny hotelik dla chłopców w jego domu, prowadzony przez księdza. „Była też szkoła z internatem dla dziewcząt i pewnie bym tego nie zauważył, gdyby Wojciech nie powiedział: 'Ja nie chodzę do dziewczyn, wiesz’”.

READ  Formuła 1 Holandia 2021: wyścig dzisiaj, zwycięzcy, wyniki, transmisja telewizyjna, wynik - wszystko o Grand Prix Zandvoort

Wojciech G. w więzieniu od ponad czterech lat. Znęcał się nad wieloma chłopcami, a Krysiak rozmawiał z dwiema swoimi ofiarami. – Napadał też na dzieci w Marche pod Warszawą. Nikt im nie wierzył. W końcu chodziło o księdza, osobę zaufaną – mówi Krysiak.

Jego książka nie stała się bestsellerem, ale Krysiak postanowił zapłacić jedną złotówkę ofiarom Wojciecha G. za każdy sprzedany egzemplarz. Jak dotąd żadne z dzieci nie otrzymało odszkodowania. Wojciech G. jest w więzieniu i nie ma pieniędzy, a jego zakon nie czuje się za to odpowiedzialny. Ostatecznie skazano księdza, a nie całość. – Chłopiec, którego znam bardzo dobrze, powinien dostać około 40 tys. zł (niecałe 10 tys. euro). Jest maltretowany od ponad czterech lat – mówi Krysiak.

Ciągle ociekający kamień

Nie ma oficjalnych danych na temat nadużyć w Kościele katolickim w Polsce. Według polskich mediów w latach 2002-2012 skazano 27 księży katolickich. Jednak fundacja „Nie lękajcie się” mówi o znacznie większej liczbie zapisów, które nie zostały upublicznione. Fundacja pomaga obecnie 300 osobom, które powiedziały, że padły ofiarą przemocy religijnej.

Marek Lisiński, pracownik grupy, powiedział Onetowi: „Do tej pory w Polsce żadna ofiara nadużycia nie otrzymała godziwego odszkodowania. dobre”, a nie dlatego, że sprawca spowodował cierpienie i ból ofiary” – mówi Łysiński.

Ale jest tu ruch, bo kilka dni temu polski sąd skazał sektę religijną – a nie tylko jednego księdza – na zapłatę 250 tys. euro odszkodowania.

Ten temat bardzo porusza polską publiczność. W sondażu opublikowanym w tym tygodniu przez dziennik „Rzeczpospolita” cztery piąte respondentów stwierdziło, że wykorzystywanie seksualne dzieci jest problemem w Kościele. Prawie trzy czwarte z nich domaga się pełnej przejrzystości śledztwa. Dyrektor Smarzowski nie wierzy jednak, że Kościół sam zmierzy się z zarzutami. „Przykłady z Europy pokazują, że bez nacisków państwa, bez świeckich komitetów Kościół nie wynagradza ofiarom” – mówi reżyser.

READ  Nowości w Amazon Prime Video: Przerażająca antologia horroru i James Bond w walce z nazistami - Kino News

Dyrektor skarżył się już wcześniej, że nikt nie znalazł odwagi, by szczegółowo zająć się przypadkami nadużyć na Karaibach. Sprzeciw, napisany wówczas przez autora Krysiaka. Jest jego książka o nadużyciach na Dominikanie. Jego lektura wydaje się być dla Smarzowskiego objawieniem. Ma nadzieję, że pewnego dnia nakręci o tym film. „Ciągłe kropkowanie usuwa kamień” – napisał w dedykacji w książce Krysiaka. Krysiak idzie dalej: „Film Smarzowskiego to nie kropla. To klin, który rozłupuje kamień”.

Polska dopiero się zaczęła

Może ma rację. Konferencja Episkopatu Polski ogłosiła niedawno raport śledczy. Już w listopadzie cerkiew chce publikować liczby dotyczące skali nadużyć, aw przyszłości wszystkie parafie powinny wdrożyć programy profilaktyczne. „Chodzi o edukację księży i ​​zwykłych ludzi do ochrony dzieci i młodzieży oraz radzenia sobie z cierpieniem ofiar” – powiedział abp Wojciech Pollack na zakończenie Zgromadzenia Ogólnego Konferencji Episkopatu w tym tygodniu. .

Film Kler z Polski

Kontrowersyjne reakcje w Polsce: od „antykatolicyzmu” i „antypolszczyzny” do „ważnego naruszenia tabu”

„Jeśli porównujemy się do innych krajów, to muszę przyznać, że Polska jest dopiero na początku” – mówi Artur – „Kiedy patrzę na to, co udało się osiągnąć np. w Niemczech, wiem, że przed nami jeszcze długa droga. ” Sporniak, redaktor katolickiego tygodnika „Tygodnik Powszechny”. „Jestem ostrożnym optymistą” – dodaje.

Continue Reading

Trending