Connect with us

Top News

Corona w Bawarii: Soder ogłasza kolejną zmianę zasad – dramatyczna sytuacja w Monachium i Górnej Bawarii

Published

on

 • ZThanja Kipke

  Do końca

 • Do końca

W Bawarii wydarzenia nabierają tempa. Sytuacja w Monachium rozwija się coraz bardziej dramatycznie. Wszystkie informacje w pasku wiadomości.

 • ten Korona– Liczba w Bawarii nadal szybko rośnie.
 • Sytuacja epidemiologiczna pogarsza się na oddziałach intensywnej terapii w Monachium. (Zaktualizowano 9 listopada, 9:00)
 • Söder ogłasza wymóg maski nawet przy regulacji 2G. (Zaktualizowano 3 listopada, 15:16)
 • Ten Pasek wiadomości o Coronie w Bawarii Stale aktualizowana.

Zaktualizowano 5 listopada, 17:28: Markus Söder rozmawiał w niedzielnym komunikacie prasowym i zapowiedział, że przepisy zostaną zaostrzone (Patrz aktualizacja od 15:16). Biorąc pod uwagę jarmarki bożonarodzeniowe, podkreślił, że kraj nie może odwołać żadnych imprez, ale w Niemczech potrzebne są jednolite przepisy. „W tej chwili gminy są całkowicie odizolowane”. Z perspektywy Bawarii przynajmniej rynki potrzebują maskowych i przestrzennych „Wysp Castro”, na których obowiązuje zasada 2G, „zwłaszcza z dostępem do dużych obszarów grzanego wina, które można starannie zbudować. Wiele miast już całkowicie zlikwidowało swoje rynki”.

Soder wzywa rządy federalne i stanowe do zjednoczenia – „secesja to za mało”

Ostatnia aktualizacja 14 listopada, 15:48: Demon błagał Marcus Soder, premier Bawarii (CSU) Oprócz zmian reżimu w Bawarii (Zobacz poprzednią aktualizację) Wymagana jest jedność między rządem centralnym i rządem stanowym. Ogłoszenie końca sytuacji epidemicznej było „z całą pewnością złą drogą”. Söder ostro skrytykował nową ustawę o ochronie przed infekcjami sygnalizacji świetlnej i wezwał do wyraźnych oszczędności. „Sytuacja w całym kraju grozi załamaniem. Sama kaczka nie wystarczy. Teraz wszyscy – federalni, stanowi – musimy współpracować z determinacją – powiedział premier.

„Potrzebujemy możliwości ograniczenia kontaktu dla osób, które nie zostały zaszczepione” – powiedział w niedzielę Soder. Wymaga to dodatkowego narzędzia – w przeciwnym razie nie będziesz w stanie opanować rosnącej liczby infekcji koronowych. Ponadto Söder zaleca wprowadzenie maksymalnej liczby osób na wydarzenia, zwłaszcza piłkę nożną. „Potrzebujemy górnych limitów, musi być tak samo”. Jeśli rząd federalny nie podejmie działań, Bawaria zrobi to niezależnie.

READ  Wydobycie węgla brunatnego w Polsce: Komisja Europejska popiera sprawę Czech

Sytuacja Corona w Bawarii jest napięta: Soder zapowiada zaostrzenie nowych przepisów

Zaktualizowano 3 listopada, 15:16: W Bawarii potrzeba maski, która jest dostępna tylko dla tych, którzy zostali zaszczepieni i wracają do zdrowia, będzie miała zastosowanie w przyszłości. Oświadczenie to ogłosił premier Marcus Soder (CSU), zanim w niedzielę ustąpił ze swojego gabinetu w Monachium. Reguła 2G nie pozwoli w przyszłości na pełne dostarczanie masek.

Zaktualizowano 9 listopada o 9:00: Obecny trend koronowy trwa w niepodległym państwie. Incydent ponownie się nasilił w ciągu ostatnich 24 godzin. Według RKI wartość w niedzielę rano wyniosła 496,4. Dla porównania: poprzedniego dnia było 478,7.

Corona w Monachium: Dźwięki alarmowe w klinice – „Jesteśmy w pełni sprawni”

Tymczasem sytuacja koronowa w Monachium staje się coraz bardziej dramatyczna. Impreza wzrosła ponad dwukrotnie od piątku w stolicy stanu. Wartość w niedzielę wyniosła 248,4 a w piątek 124.

Szpitale biją na alarm. Oddział intensywnej terapii w Monachijskiej Klinice Wymaz jest teraz na skraju załamania. Donosi lekarz intensywnej terapii Niklas Schneider Spiegel.de. „Jesteśmy w pełni operacyjni. W tej chwili wciąż jesteśmy przy maksymalnym zajęciu, jakie możemy kupić” – powiedział Schneider.

Corona w Monachium: Drzwi zagrożone zawaleniem – „katastrofa”

Oddział intensywnej terapii może pomieścić łącznie 30 pacjentów. Według monachijskiego lekarza tylko ci, którzy nie zostali zaszczepieni, są obecnie pod intensywną opieką. Kolejny problem: „Musimy pamiętać, że mamy mniej personelu pielęgniarskiego niż pierwsza fala”, wyjaśnia Schneider. „To jest katastrofa.”

W ciągu ostatnich kilku dni nastąpił wzrost nowych infekcji w całych Niemczech. „Są to pacjenci, którzy nie przyjdą do nas przez najbliższe tygodnie”. Lekarz nie dowierza. „Mamy czarną wizję przyszłości. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym, jak dbamy o tych pacjentów.

Zaktualizowano 2 listopada, 14:56: Wydaje się, że fanatycy partyjni nie są w stanie uczyć po bawarsku Dystrykt Berchtesgadener land Powinien być. Policja w rejonie Uptstorfer Sea rozproszyła nieuprawnioną imprezę z około 150 gośćmi. Organizator na stronie od razu się ujawnił i przyznał, że nie docenił wymiaru po opublikowaniu wydarzenia w mediach społecznościowych. Partia została pokojowo rozwiązana – organizatorowi nadal grozi skarga.

READ  Samotna przyroda w Polsce: szukaj spokoju: wakacje na łodzi w Missouri

Policja powiedziała, że ​​podobna impreza odbyła się tam w zeszłym tygodniu. Uroczystości tej wielkości podlegają zatwierdzeniu i powinny zawierać odpowiednie koncepcje zdrowotne.

Zaktualizowano 12 listopada, 12:13: Złożona sytuacja w szpitalach Bawarii jest szczególnie widoczna w przypadku korzystania z łóżek intensywnej opieki. W ponad połowie dużych miast niepodległego państwa mniej niż dziesięć procent łóżek jest wolnych. Według Poważnego Rejestru w 22 miastach ani jedno łóżko nie jest bezpłatne.

Szczególny niepokój budzi stolica stanu Monachium: tylko 16 z 452 łóżek intensywnej opieki w tym miejscu nie jest zajętych. Ponieważ liczba infekcji szybko rośnie, nie można oczekiwać, że sytuacja ustąpi w najbliższym czasie.

Ponad 1000 infekcji koronowych: liczne punkty zapalne w Bawarii – „sytuacja masowego przeciążenia” w klinikach

13 listopada, 11:17 Pierwsze sprawozdanie: Monachium – Zobacz codziennie aktualizowaną mapę Niemiec z Instytutu Roberta Kocha (RKI): w Bawarii Corona-Lage Jeszcze bardziej napięty niż w innych krajach związkowych. RKI informuje o siedmiodniowym wydarzeniu dla niepodległego państwa o wartości 478,7 (poprzedni dzień: 454,9). W sumie 12 430 nowych osób zostało zarażonych wirusem, poinformowali urzędnicy ds. zdrowia. Jedynie Saksonia (620,7) i Turyngia (514,4) mają wyższe wartości zdarzeń niż Bawaria. Przez Niemcy RKI przedstawia to wydarzenie jako 277,4.

W Bawarii szczególnie ucierpiały okręgi Rottal-Inn (1122.3), okręgi Miesbach (1117.0) i Mühlendorf am Inn (1043,9).

Corona: Katastrofa dla Bawarii — szpitale o dużym obciążeniu

Premier Markus Söder ogłosił w czwartek katastrofę dla niepodległego państwa w związku z szybkim rozwojem wydarzeń. W szpitalach jest też napięta sytuacja. Lekarz intensywnej terapii w Norymberdze, Stephen John, opisuje sytuację w następujący sposób: „Jesteśmy w sytuacji naprawdę dużego obciążenia, więc wielu pacjentów musi zostać przeniesionych, z których wielu nie może być normalnie szybko leczonych”.

Corona w Bawarii: Showmani boją się o przyszłość

Niepokoje i lęki nie wzrosły ponownie w szpitalach. O swoją przyszłość martwią się także showmani z Bawarii. W rzeczywistości za kilka dni The Jarmarki bożonarodzeniowe Start – Aktualne liczby jednak przytłaczają całość. Miejsca prywatne zostały już wcześniej anulowane. Duże miasta, takie jak Monachium i Norymberga, nadal trzymają się swoich planów i polegają na regulacji 2G i żądaniu maskowania FFP2.

READ  Bary mleczne w Polsce: socjalistyczna restauracja fast food o statusie kultowym

Źródło: Nasze Biuletyn Bawarii Opowiada o wszystkich ważnych historiach pochodzących z Free State. Rejestracja tutaj. Przeczytaj więcej wiadomości z Bawarii Tutaj.

Lista rubryk: © Sven Hopp

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

„Na woli”: Lotterbach – „Niegodny tego zaszczytu”

Published

on

mDzięki szczepionkom przypominającym, ograniczeniu kontaktu i ograniczeniom wobec osób niezaszczepionych politycy próbują przełamać czwartą falę korony. Chociaż istnieje obawa, że ​​sektory takie jak standardowy handel detaliczny lub sektor imprez ucierpią bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, nowy wariant Omikrona budzi obawy opinii publicznej dotyczące mutanta, który nie radzi sobie z układem odpornościowym i szczepionkami.

Nie ma co do tego wątpliwości: koronawirus nadal mocno trzyma się życia społecznego, a rozmowy z nim pokazują.

„Obowiązkowe szczepienia dla tych, którzy nie są zaszczepieni i zablokowani – w jaki sposób rządy federalne i stanowe odzyskują kontrolę?” Zapytała gości Anne Will w niedzielny wieczór. Ich program ARD. Oprócz premiera Bawarii Markusa Södera (CSU), ekspert ds. zdrowia SPD Karl Lauterbach, rzecznik ds. polityki wewnętrznej FDP Konstantin Kuhle i dziennikarz „Süddeutsche Zeitung” Cerstin Gammelin zostali również zaproszeni przez recenzenta. Lekarz medycyny ratunkowej Carola Holsner.

Czytaj

Opisał w trzeźwych słowach napiętą sytuację w republikańskich izbach przyjęć. „Jesteśmy w ciągłym ruchu, przez całą dobę” – wyjaśnił lekarz i bloger medyczny znany jako „Doc Caro”. „Niektórzy ludzie potrzebują łóżek do intensywnej opieki, my tego nie mamy”.

Anne Will w rozmowie z Carolą Holsner

Anne Will w rozmowie z Carolą Holsner

Źródło: NDR / Wolfgang Borrs / JM

Jak mówi Holzner, kontakt telefoniczny w poszukiwaniu wolnego miejsca w pobliżu lub często w sąsiednim obszarze, a także ruch uliczny w tym miejscu, to strata cennego czasu.

Lauterbach postrzega „Annę Will” jako „powód do niepokoju”

Na tle wysokiej zachorowalności, stosunkowo niskiego wskaźnika zaszczepienia i nierozwiązanej sytuacji w kontekście nowego wariantu. Polityk SPD, Lauterbach, powiedział, że dane z Izraela i Wielkiej Brytanii dotyczące rozprzestrzeniania się Omigran wśród już zaszczepionych są „niepokojące”. „Widać, że wariant Omigron nadrabia zaległości szybciej, niż się spodziewaliśmy”.

Epidemiolog jak najszybciej zaleca szczepionkę przypominającą i obiecuje dobry efekt ochronny. „Prawdopodobieństwo, że Omigran odniesie sukces w szczepionce przypominającej, jest bardzo niskie”.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Aby komunikować się lub wyświetlać treści na Twitterze i innych sieciach społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

We wszystkich innych przypadkach ryzyko jest większe, wyjaśnił Lauterbach i podsumował: „Teraz właściwie szczepimy się z czasem”. W związku z tym najszybszą metodą wyboru szczepionki przypominającej, aby uniknąć blokowania, jest ta, którą nie uważa za możliwą. Ale nie mógł rządzić.

Zapytany przez rzeczoznawcę Ann Will, czy przemawiała już tutaj jako przyszły minister zdrowia, Lauterbach odpowiedział twierdząco. „SPD ma wielu ludzi, którzy potrafią to zrobić lepiej” – powiedzieli socjaldemokraci.

Jego koledzy dyskutujący stali się jeszcze jaśniejsi. Holsner, podobnie jak on sam, upierał się, że zna wielu kolegów, którzy chętnie objęliby urząd w Lotharbach – jako kogoś z terenu. Dodając doktora i dziękując mu za pochlebny adres za komplement, powiedział, że nie będzie nikogo, kto by go sprawnie wypełnił.

Minister zdrowia Soder lubi Lotterback

Były też pochwały i wsparcie rywalizacji politycznej z Bawarii. „Cieszę się z tego” – powiedział szef CSU Söder o poglądzie Lauterbacha na ewentualną nominację. Poznanie siebie nie trwa długo, a teraz ma potrzebny „podstawowy kompas”.

– Pochodziliśmy z bardzo różnych biegunów, ale często mieliśmy podobne stanowiska; tak, podziwiam go i szanuję – powiedział premier Bawarii i nie napotkał w grupie żadnych sprzeczności.

Czytaj

Carl Lauterbach jest uważany za gorącego kandydata na stanowisko ministra zdrowia

Jednak Soder musiał usprawiedliwiać się najniebezpieczniejszymi warunkami koronowymi w swoim stanie. Między innymi obwiniał za to tradycyjnie silne podejrzenia dotyczące szczepionek i skłonność do „ezoterycznych i innych alternatywnych terapii”.

W końcu obowiązkowe szczepienie jest jedyną szansą na wyjście z obecnego tam iz powrotem. Soder początkowo podejrzewał, że może dosięgnąć część społeczności, ale w końcu doprowadzi to do pokoju, ponieważ wielu przekona się, że szczepionka nie jest zła.

„Grupy hardkorowe i ekstremistyczne nie dadzą się na nas naciskać, to nie zadziała” – powiedział polityk CSU, który podobnie jak poprzednio przyznał się do tego z koleżanką socjaldemokratyczną i koleżanką socjaldemokratyczną.

„Ci ludzie nie są godni tego zaszczytu”.

„Rząd nie powinien dać się szantażować” – powiedział członek SPD Lauterbach. „Kiedy jesteśmy pod presją ulicy, nie jest całkowicie wątpliwe, aby naruszyć naszą zdolność do czynności prawnych. Na pewno nie zasługują na ten szacunek” – brzmiał jasno jego osąd.

Kamelin również mocno wierzył, że wprowadzenie obowiązkowych szczepionek „podzieli to mniej niż odwieczną debatę na ten temat”. Jednocześnie dziennikarka „Süddeutsche Zeitung” zaapelowała do działaczy społecznych, takich jak kościoły, o podjęcie wspólnych wysiłków na rzecz zaangażowania ludzi na terenach o niskim wskaźniku szczepień.

Czytaj

Anna Schneider - 05.2021 Autor Photo Die Weld Sesja zdjęciowa

Ostrzegawcze sprzeciwy wobec kontrowersyjnego posunięcia wyszły tylko ze strony Kuhleya, który chciał w pełni poprzeć wymóg szczepień personelu pielęgniarskiego związany z placówką. „Nie mogę dziś powiedzieć, czy w końcu zagłosuję za szczepionką publiczną” – powiedział polityk FDP, zwracając uwagę na brak zdecydowanej opinii. W związku z tym zadawał sobie pytania, takie jak bezpłatny wybór szczepionek, rozważenie nowych szczepionek oraz udzielanie informacji i porad obywatelom.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Aby komunikować się lub wyświetlać treści na Twitterze i innych sieciach społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

Obowiązkowe przyjęcie szczepionki i wizyta ma problemy

„Nie mamy teraz czasu, aby o tym rozmawiać” – powiedział lekarz pogotowia Holzner całemu szpitalowi. Ponadto lekarz zwrócił uwagę, że w domu jest problem z przyjęciem obowiązkowej szczepionki, ponieważ dawno została ona wykluczona lub odrzucona przez polityków – m.in. uczestników Tolkiena Sodera i Lotterbacha.

Ewaluator przekonywał, że obowiązkowe szczepienia mogą wejść w życie w lutym lub marcu, ujawniając dalsze braki w walce z poważnymi niedoborami. Kalkulacja znów stała się jasna ze słów Loterbacha, przynajmniej w oparciu o oczekiwany efekt: jeśli stało się jasne, że ogólna obowiązkowa szczepionka już będzie na miejscu, wielu uważało to za nieuniknione. Szczepionka. Tak wiele nadziei na działanie wydaje się teraz dla wielu ostatnią nadzieją.

Czytaj

Z drugiej strony „Doc Caro” nadal polega na perswazji. Powiedział w programie, że mógłby przekonać się do zaszczepienia „dziewięć na dziesięć”. Pod koniec „Anne Will” pozwolono jej wyjaśnić, jak na co dzień radzi sobie z zaszczepionymi podejrzanymi.

Rozmowa ze sobą jest ważna. „Mówię im bardzo prosto: masz wybór, możesz się zarazić lub zaszczepić i być może zarazić się, ale nie poważnie zachorować”. W każdym razie zainfekowany. Stała w obliczu faktu, że ryzyko, że osoba nie zostanie zaszczepiona, jest wielokrotnie wyższe.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Aby komunikować się lub wyświetlać treści na Twitterze i innych sieciach społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

Kolejnym kontrargumentem byłyby skutki uboczne szczepionki koronowej. „Jeśli jestem zaszczepiona, pojawiają się skutki uboczne. Jeśli nie jestem zaszczepiona, to nie” – często pyta. „Wtedy mówię: to nieprawda” – kontynuował Holzner Wspomniany do badania. To pokazuje, że ryzyko zawału mięśnia sercowego jest wielokrotnie wyższe w przypadku infekcji niż w przypadku szczepienia. Wyjaśnia również proces powstawania szczepionek mRNA. „Wtedy faktycznie dostaję jedno lub drugie”.

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

Używamy odtwarzacza z Podigee Provider do naszych podcastów WELT. Aby wyświetlić odtwarzacz podcastów, wyświetlać treści w Podigee i innych sieciach społecznościowych oraz komunikować się, wymagana jest Twoja zgoda.

READ  Polska oferuje zróżnicowanie kontraktów dla morskich farm wiatrowych Baltica
Continue Reading

Top News

Z kopalni w Polsce uratowano zaginiętą osobę – trwają poszukiwania drugiego mężczyzny

Published

on

Pracownik zostaje uratowany po trzęsieniu ziemi w polskiej kopalni. Poszukiwania trwają przez sekundę.

Krótko o podstawach

 • W polskiej kopalni doszło do wstrząsu.
 • Tymczasem uwięziony robotnik został uratowany.
 • Poszukiwania drugiego pracownika trwały.

Ratownicy ratują uwięzionego pracownika po trzęsieniu ziemi w kopalni na południu Polski. Drugie poszukiwanie kontynuowano w niedzielę w trudnych warunkach. Uratowany został ranny, ale jego życie nie było zagrożone, poinformował szpital.

Epicentrum zostało zgłoszone w sobotę o godzinie 9 rano w Galerii Bielszowice w Rudzie Śląskiej, jak podała agencja PAP i lokalne stacje telewizyjne.

Siedmiu pracowników w niebezpiecznym obszarze

W tym czasie, według kierownictwa kopalni, na głębokości około 780 metrów w niebezpiecznym obszarze znajdowało się siedmiu robotników. Najpierw uratowano 5 z nich bez szwanku. Jednak kontakt z dwoma górnikami w wieku 31 i 42 lat został początkowo całkowicie odcięty. Tak rozpoczęło się dziś rano polowanie na wielką skalę.

W niedzielę wieczorem ratownicy nawiązali kontakt głosowy i wzrokowy z zaginionym człowiekiem i ostatecznie go uwolnili. Rzecznik górnictwa powiedział, że na wpół leżał, na wpół siedział i był zamknięty w wąskiej przestrzeni.

Z drugą zaginiętą osobą nie było kontaktu do niedzielnego popołudnia. Wcześniej informowano, że ratownicy będą drążyć tunele ratownicze, aby dotrzeć do osób pozostawionych na mieliźnie z różnych kierunków. Niewiele było też miejsca dla ratowników, którzy mogliby przenieść się w nieco zasypany obszar. Możesz robić postępy tylko „cal po calu”, wyjaśnił rzecznik firmy. Twoje bezpieczeństwo jest gwarantowane.


READ  Mimo decyzji ETS: Polska nie chce zaprzestać wydobycia węgla brunatnego
Continue Reading

Top News

Lindner na konferencji FDP: „Porozumienie koalicyjne posuwa nas do przodu”

Published

on

Status: 05.12.2021 14:08

FDP głosowało w sprawie umowy Traffic Lighting Alliance na specjalnej konferencji partyjnej. Lider partii Lindner prowadził kampanię na rzecz porozumienia w obecności przedstawicieli. Jednocześnie wezwał swoją partię do omówienia obowiązkowej szczepionki koronowej.

Lider FDP Christian Lindner prowadził energiczną kampanię na rzecz porozumienia koalicyjnego ze swoją partią SPD i Zielonymi. „To jest umowa koalicyjna dla polityki centrum, która chce posuwać nasz kraj naprzód, bez przesuwania go w lewo” – powiedział Lindner na Konferencji Partii Cyfrowej Liberałów, która musi głosować nad porozumieniem.

FDP uważa się za gwaranta umiarkowanego kursu w przyszłym sojuszu z SPD i Zielonymi. – powiedział Lindner.

Nowe startupy, solidne finanse, cyfryzacja

Lider FDP, który jest jednocześnie ministrem finansów w planowanej Koalicji Oświetlenia Transportowego, podkreślił, że porozumienie odnowiło liberalną obietnicę edukacji i promocji. Reprezentuje świadomość społeczno-polityczną, zapewnia solidne finansowanie i obejmuje cyfryzację państwa i społeczeństwa.

Lindner pośrednio złożył specjalny hołd następnemu prezydentowi, Olafowi Scholesowi (SPD), za jego rolę w rozmowach o sygnalizacji świetlnej. „Nie zawsze nam to ułatwialiśmy” – powiedział szef FDP. Chciałbym zaznaczyć, że rozmowy charakteryzowały się szacunkiem i „wysiłkiem w celu zrozumienia, zwłaszcza mianowanego przez Kanclerza Federalnego, który potrafił w znaczący sposób zintegrować wcześniej podzielonych”.

„Największa liberalizacja od dziesięcioleci”

„Planujemy największą liberalizację od lat 90., być może od lat 70.”, powiedział wiceprzewodniczący FDP Johannes Vogel na początku konferencji partyjnej. Wokalne programy reform oświetlenia ulicznego dotyczące prawa obywatelskiego, prawa imigracyjnego, prawa rodzinnego, wejścia na akcje emerytalne i legalizacji marihuany.

W sobotę SPD miała już ponad 98 procent głosów delegatów Kongresu. Koalicja zatwierdziła porozumienie. W poniedziałek spodziewane jest również zakończenie strajku Zielonych.

READ  Przestępczość - Großröhrsdorf - 16-letni młodzieniec zabity we Wschodniej Saksonii pochowany w Polsce - Panorama

Krytyka obecnego zarządzania kryzysowego

Epidemia korony była tematem zjazdu partii: Lindner ostro skrytykował obecną państwową administrację kryzysową. „Ogólny obraz przedstawiony przez odpowiedzialną społeczność stanową w ciągu ostatnich kilku tygodni od rządu federalnego i stanowego, rządu federalnego i zbiórki funduszy nie jest satysfakcjonujący” – powiedział Linder. „Dlatego radzę wszystkim, aby nie robili tego ponownie” – dodał.

Linder wezwał swoją partię do omówienia obowiązkowych szczepień. Zaznaczył, że możemy odejść od negatywnego stanowiska, jakie do tej pory mieliśmy w tej sprawie. „Jednak różne argumenty i niska preferencja do szczepień skłoniły mnie do myślenia” – powiedział Lindner. „Ta debata jest wrażliwa dla naszej społeczności, ponieważ może prowadzić do podziałów” – przyznał, ponieważ jest to bardzo osobista koncepcja etyczna. Dlatego konieczna jest szczegółowa dyskusja. Lindner poparł plan wyeliminowania konieczności głosowania komisji parlamentarnej nad ogólną obowiązkową szczepionką.

Więcej zachęty w szczepionkach

Szef FDP bronił bardziej ukierunkowanych środków kontroli korony i wezwał do większej liczby szczepień. „Wszyscy spodziewali się, że ta zima będzie inna niż w zeszłym roku ze względu na dostępność szczepionek” – powiedział. „To przekonanie nie zostało potwierdzone”. Czwarta fala, z dramatyczną liczbą infekcji, stanowi nowe szczególne niebezpieczeństwo. Jest teraz przedmiotem strategii, która „nieustannie walczy z ryzykiem, ale jednocześnie bardziej chroni życie społeczne”.

Lindner podkreślił, że należy teraz rozwinąć odpowiedzialność za ograniczenie kontaktów i szczepień, aby nie podejmować działań koronacyjnych. „Droga do niewypłacalności jest w twoich rękach” – zaapelował do obywateli. W przypadku epidemii „nie chodzi o wolność czy opiekę zdrowotną, ale o właściwą równowagę tych dwóch”. Lindner przyznał, że wizerunek „odpowiedzialnej wspólnoty stanowej” rządu, parlamentu, rządu federalnego i krajów związkowych był „niezadowalający” w fazie przejściowej po wyborach federalnych.

READ  Bary mleczne w Polsce: socjalistyczna restauracja fast food o statusie kultowym
Continue Reading

Trending