Connect with us

science

Corona Stream: RKI ponownie zgłasza maksymalną wartość występowania — polityka

Published

on

Ogólnokrajowy siedmiodniowy wskaźnik infekcji ponownie wzrósł i osiągnął szczyt piąty dzień z rzędu. Instytut Roberta Kocha (RKI) podał tygodniowe występowanie 263,7. Od poniedziałku pojawiły się nowe maksymalne wartości zapadalności. Wartość czwartkowa wyniosła 249,1. Tydzień temu wartość wynosiła 169,9 (poprzedni miesiąc: 65,8).

Niemieckie organy ds. zdrowia zgłosiły 48 640 nowych przypadków koronawirusa do RKI w ciągu jednego dnia. To druga najwyższa wartość od początku epidemii. Liczba nowych infekcji osiągnęła rekordowy poziom poprzedniego dnia – 50 196. Dokładnie tydzień temu wartość wynosiła 37 120 trafień.

Według nowych informacji w ciągu 24 godzin w całych Niemczech odnotowano 191 zgonów. Tydzień temu zginęły 154 osoby. RKI naliczył 4 942 890 infekcji wykrytych przez Sars-CoV-2 od początku epidemii.

Liczbę pacjentów z koronawirusem przyjętych do poradni na 100 tys. mieszkańców w ciągu siedmiu dni ustaliła RKI w czwartek na 4,65 (środa: 4,61). Poprzedni rekord wynosił około 15,5 w okresie świątecznym. RKI podaje liczbę tych, którzy wyzdrowieli na 4 450 200. Liczba osób, które zmarły lub miały potwierdzoną infekcję SARS-CoV-2 wzrosła do 97 389. (12.11.2021)

RKI zaleca odwoływanie większych imprez

Ze względu na dużą liczbę infekcji koronowych Instytut Roberta Kocha (RKI) wzywa do unikania kontaktu. „RKI pilnie doradza, aby w jak największym stopniu odwołać lub unikać dużych wydarzeń, ale także ograniczyć wszystkie inne nieistotne kontakty” — czytamy w tygodniowym raporcie. Instytut określa obecny rozwój sytuacji jako „niezwykle niepokojący”. Eskalacja może wystąpić, jeśli środki nie doprowadzą szybko do zmniejszenia transferów – RKI obejmuje na przykład noszenie masek, przestrzeganie minimalnych odległości, zmniejszony kontakt i wentylację. Środki te są również ważne dla tych, którzy zostali zaszczepieni i wyzdrowieli, nawet podczas spotkań w warunkach 3-G i 2-G. (12.11.2021)

Beamtenbund ostrzega: najwyższe możliwe losowe kontrole dla drugiej i trzeciej generacji

Szef związku zawodowego służby cywilnej dbb, Ulrich Silberbach, oczekuje ścisłej kontroli rządu KoronaJesienią i zimą zasady są złagodzone. „Skończy się to losowymi kontrolami, więcej jest po prostu niemożliwe” – powiedział Silberbach z niemieckiej agencji prasowej dpa w Berlinie. „Teraz zespoły kryzysowe są ponownie konfigurowane i słyszę z wielu działów, że nawet nie wiedzą, gdzie mogą kontrolować 3G lub 2G”. W wielu krajach związkowych weszły ostatnio w życie bardziej rygorystyczne przepisy, zgodnie z którymi dostęp do wielu miejsc publicznych powinien być ograniczony do osób zaszczepionych lub tylko zaszczepionych.

READ  Nauka: Powinno to pomóc, jeśli nie ma wentylatorów

Prezes związku powiedział, że koledzy po raz kolejny byli rozczarowani tą polityką. „Urzędnicy muszą to ponownie rozładować”. Służby zdrowia i organy regulacyjne, nadzór handlowy, policja, służby ratunkowe oraz pracownicy służby zdrowia i opieki działają od ponad półtora roku. Ciągle napięta jest też sytuacja w szkołach.

„Każdy prowadzi mentalnie i fizycznie w ostatnim rowku” – powiedział szef DBB. Dla większości z nich w ogóle nie było ujścia. Sektor publiczny cierpi obecnie na niedobór ponad 300 000 pracowników. (12.11.2021)

3G w Austrii zwiększa wskaźnik szczepień

Znaczące zaostrzenie przepisów dotyczących osób nieszczepionych doprowadziło do znacznego wzrostu liczby szczepień koronowych w Austrii. Według danych ministerstw w ciągu pierwszych 10 dni po wprowadzeniu w miejscu pracy zasady trzeciej generacji zarejestrowano ponad 420 000 szwów. W ciągu ostatnich 10 dni było ich około 157 000. Od 8 listopada obowiązuje również zasada 2G, która wyklucza osoby nieszczepione z dużej części życia publicznego.

Duża część szczepień (235 000) od 1 listopada była spowodowana trzecim ugryzieniem. Po raz pierwszy sprzeciwiło się temu 123 000 osób KoronaOchrona przed wirusami przez wstrzyknięcie. Według danych 64 000 obywateli otrzymało drugą dawkę. Udział szczepień w Austrii wynosi obecnie około 65 procent całej populacji, co jest nieco gorsze niż wartość niemiecka.

Presja na nieszczepionych będzie tylko rosła. Okres przejściowy, podczas którego niezaszczepieni pracownicy mogą nosić całodniową maskę FFP2 jako alternatywę, kończy się 15 listopada. Pracodawcy są zobowiązani do losowego sprawdzania, czy ich pracownicy zostali zaszczepieni, wyzdrowieni lub przebadani. Naruszenia mogą skutkować karami w wysokości do 500 euro dla pracowników i do 3600 euro dla firm. Mówi na sali, że od połowy miesiąca tylko testy PCR są ważne jako dostęp do miejsca pracy.

Tylko pracownicy, którzy praktycznie nie mają już kontaktu z innymi ludźmi, np. kierowcy ciężarówek, są zwolnieni z zasady 3G w pracy. (12.11.2021)

READ  Przyczyny cukrzycy typu 1 do 4

Zarejestruj się tutaj, aby otrzymywać nasz bezpłatny newsletter w Austrii.

Sekretarz Pracy Hill dąży do konsensusu trzeciego pokolenia z biznesem i związkami zawodowymi

Federalny sekretarz pracy Hubertus Heil (SPD) chce jednogłośnie wprowadzić zasady 3G w miejscu pracy, aby powstrzymać czwartą falę koronawirusa wśród przedsiębiorców i związków zawodowych. Polityk SPD mówi: „Dla konsekwentnego wdrażania zasad trzeciej generacji w miejscu pracy szukam rozmowy z niemieckimi pracodawcami i związkami zawodowymi. Skuteczną ochronę i więcej szczepień możemy zagwarantować tylko wtedy, gdy pracownicy, firmy i państwo będą ze sobą współpracować. ” z Düsseldorfu „Rheinische” Post ” (wydanie piątkowe) Według wstępnego raportu. Dotychczasowe działania nie były wystarczające, aby zmniejszyć zachorowalność. Dlatego słuszne jest utrzymanie operacyjnych wymagań dotyczących ochrony przed infekcjami. Ponadto tylko te którzy zostali zaszczepieni, którzy wyzdrowieli i którzy przeszli testy, będą mogli przejść do przyszłej pracy Jest to konieczne, ponieważ wskaźnik szczepień jest nadal niewystarczający, a liczba nieszczepionych wciąż wysoka, więc sztuczki.12.11.2021)

EMA toruje drogę dwóm lekom na Covid-19

Europejska Agencja Leków (EMA) wydała zalecenie dotyczące dwóch leków na Covid-19. Oba leki są przeznaczone do stosowania we wczesnych stadiach infekcji i opierają się na przeciwwirusowych przeciwciałach monoklonalnych. W szczególności dotyczy to leczenia przeciwciałem Ronapreve szwajcarskiej firmy farmaceutycznej Roche i leku Regkirona (Regdanvimab) południowokoreańskiego producenta Celltrion.

Eksperci EMA przeanalizowali i ocenili wszystkie dane producenta z badań nad skutecznością i potencjalnymi skutkami ubocznymi środków. Ostateczną decyzję musi teraz podjąć Komisja Europejska, ale to kwestia formy. Jak dotąd tylko jeden lek został zatwierdzony do leczenia pacjentów z Covid-19 w Unii Europejskiej.

Leczenie Ronapreve powinno być w stanie zapewnić osobom od dwunastego roku życia, które są zarażone koronawirusem i mają wysokie ryzyko ciężkiego przebiegu. W Niemczech ta kombinacja przeciwciał jest już stosowana w szczególnych przypadkach u pacjentów z koroną. Leczenie Regkirona jest przeznaczone do leczenia osób dorosłych z Covid-19, które jeszcze nie potrzebują tlenu.

Kolejne leki na Covid-19 będą monitorowane do końca roku. „Dzisiaj robimy ogromny krok w kierunku naszego celu, jakim jest zatwierdzenie w UE do pięciu nowych terapii do końca roku” – powiedziała komisarz ds. zdrowia Stella Kyriakides. (11.11.2021)

READ  Młoda matka leczy się „naturalnie”

Corona zagraża jarmarkom bożonarodzeniowym

W związku z szybkim wzrostem liczby zakażeń koronawirusem debata nad tegorocznymi jarmarkami bożonarodzeniowymi nabiera tempa. Saksoński premier Michael Kretschmer domaga się jego zniesienia. Polityk CDU był cytowany przez RTL i NTV oraz przez polityka CDU. „Nie możesz sobie wyobrazić stania na jarmarku bożonarodzeniowym i picia wina, a w szpitalach jest już po wszystkim, gdy walczysz o kilka ostatnich zasobów”.

Premier Bawarii Markus Söder (CSU) powiedział, że „teoretycznie” mogą się zdarzyć rynki – ale wymagałoby to jednolitych ogólnokrajowych regulacji. Wymóg posiadania maski jest minimalny, jednak potencjalny zakaz spożywania alkoholu nie został uregulowany.

Stany i gminy federalne nadal niekonsekwentnie podchodzą do tego problemu. Na przykład w Bawarii miasto Rosenheim działa bez jarmarku bożonarodzeniowego, na zalecenie lokalnego ministerstwa zdrowia. Wszystkie targi w hrabstwach Fürth i Miesbach również zostały odwołane; Region Mesbach jest jednym z regionów o najwyższych wskaźnikach infekcji w Niemczech. W Turyngii odwołano historyczny jarmark bożonarodzeniowy Wartburg. Fundacja Wartburga w Eisenach powiedziała, że ​​nie chce się zaogniać obecnej sytuacji wokół Covid-19 dużymi zgromadzeniami ludzi.

Z kolei w Duisburgu powinno tak się stać, ale tam będzie obowiązywała zasada 2-G: tylko osoby, które zostały w pełni zaszczepione przeciwko koronawirusowi lub wyzdrowiały, mogą odwiedzić jarmark bożonarodzeniowy; Wyjątkiem są dzieci poniżej 13 roku życia, kobiety w ciąży oraz osoby, którym ze względów medycznych nie zaleca się szczepień.

Niemiecki Schaustellerbund odrzuca wymóg masek. „Nie ma obowiązku noszenia maski na obszarach dla pieszych w Niemczech, więc nie powinno to dotyczyć również jarmarku bożonarodzeniowego” – powiedział prezes stowarzyszenia Albert Ritter z Funk Media Group. Jeśli są jakieś wątpliwości, czy należy przestrzegać zasad dotyczących odległości, spożywając np. wino na bazarach, mówi: „Jarmarky bożonarodzeniowe nie są na Majorce najbardziej popularne”. Można też rozważyć wykluczenie z targowisk osób nieszczepionych. W przypadku odwołania z powodu zwiększonej liczby wypadków premie pomostowe będą musiały zostać przedłużone poza koniec grudnia. (11.11.2021)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Badanie udowadnia bardzo wysoką ochronę przed koronami za pomocą masek FFP2

Published

on

NSOto powszechny obraz w dzisiejszych czasach: większość ludzi nosi maski FFP2, ale klips na nos zagina się zbyt wysoko i zbyt ciasno przylega do nosa, aby opierać się na obudowie, ale pozostawia nad nosem przestrzeń do oddychania. Prawie niweluje efekt maski. Zgodnie z najnowszymi wynikami badania Instytutu Dynamiki i Samoorganizacji Maxa Plancka (MPI) w Getyndze jest to zbyt dużo, jeśli siedzenie jest ustawione prawidłowo.

Hej kompleksowo

Korespondent polityczny w Berlinie, odpowiedzialny za Education Worlds.

jako dyrektor MPI Eberhard Bodenschitz w The American National Chronicle Akademia Nauk Zgłoszono, że ryzyko infekcji przy prawidłowo założonej masce FFP2 wynosi zaledwie 0,1%, jeśli osoba zarażona i osoba zdrowa spotykają się w pomieszczeniu zamkniętym przez dwadzieścia minut w niewielkiej odległości.

„Maska może idealnie dopasowywać się do kształtu twarzy, jeśli przed jej założeniem zgięcie jej metalowy wspornik w okrągły kształt litery W”, mówi Bodenschatz, dzięki czemu zakaźne cząsteczki aerozolu nie mogą już przedostać się przez maskę, a okulary nie są już zamglone. nad głową.

Z drugiej strony, przy źle dopasowanej masce ryzyko infekcji, według obliczeń badaczy z Getyngi, wynosi około czterech procent. W przypadku maski chirurgicznej wystarczy dobre dopasowanie, aby zmniejszyć ryzyko infekcji maksymalnie o dziesięć procent. Maska uszczelniająca FFP2 chroni nos i policzki 75 razy lepiej niż maska ​​dopasowana chirurgicznie.

Continue Reading

science

Ciągłe wapowanie ma wpływ na potencję – MANN.TV

Published

on

Badanie dotyczące e-papierosów: „vapery” częściej cierpią na zaburzenia erekcji W nowym badaniu na temat e-papierosów i „vapingu” zbadano możliwe powiązania między zaburzeniami erekcji u mężczyzn, którzy palą tytoń przy użyciu nietradycyjnych metod. Można wykazać, że użytkownicy e-papierosów są bardziej narażeni na rozwój zaburzeń erekcji niż użytkownicy e-papierosów.

W badaniu przeprowadzono wywiady z ponad 13 000 mężczyzn w wieku powyżej 20 lat. Codzienne „dzienniki” wykazywały 2,2 razy więcej zaburzeń erekcji niż mężczyźni, którzy nie używali e-papierosów – niezależnie od tego, czy faktycznie na tych mężczyzn miały wpływ inne czynniki ryzyka. Również u uczestników badania, którzy nigdy nie byli dotknięci chorobą sercowo-naczyniową, stwierdzono:

Continue Reading

science

Koronawirus w Berlinie: wskaźnik infekcji spada do 351,4 – Większe obłożenie łóżek intensywnej opieki medycznej – Berlin

Published

on

W Brandenburgii brakuje szczepionek – minister: szczepień może być znacznie więcej

w Brandenburgii Wzrasta liczba chętnych do szczepienia, Ale wciąż brakuje szczepionki. Zdaniem minister zdrowia Ursuli Nunemacher (Zieloni) rozwój liczby szczepień jest zachęcający. „Niestety widzimy w wielu kampaniach szczepień Aby więcej osób zainteresowanych mogło zostać zaszczepionych, gdyby więcej szczepionek było dostępnych lokalniepowiedziała w piątek. Rząd federalny powinien udostępnić więcej dawek szczepionki, zwłaszcza od Biontech/Pfizer. aktualny Legalizacja tej szczepionki to „prawdziwy problem szczepień”, Zakonnice też. Dostępne są wystarczające ilości szczepionki Moderna.

Rzecznik ministerstwa, Gabriel Hess, powiedział, że szczepionki Biontech będą prawdopodobnie dostępne w racjonowaniu w nadchodzących tygodniach.

Brandenburger Hartmann-Bund skrytykował dystrybucję i legalizację szczepionki Biontech przez rząd federalny. „Najważniejszą rzeczą jest teraz szybkość i ci, którzy nie są jeszcze zaszczepieni” – powiedział przewodniczący Hanjo Pohle. Lekarz zaszczepił się w swojej klinice i musiał odwołać dwa semestry z powodu braku szczepionki. ten Częstość występowania infekcji u osób młodych jest obecnie znacznie wyższa niż u osób starszych, zachować ostrożność. Musisz być teraz zaszczepiony Ale do tego potrzebna jest szczepionka Biontech, Nawet Polak. Z Moderną, zgodnie z zaleceniami Komitetu Stałych Szczepień (Stiko), szczepienia są możliwe tylko dla osób powyżej 30 roku życia.

ten Według Ministerstwa Zdrowia liczba szczepień przeciwko Coronie w kraju stale rośnie. W ciągu ostatnich siedmiu dni podano ponad 142 000 szczepionek przeciwko koronawirusowi. Oferta szczepień jest obecnie poszerzana w całym kraju.

Niezależne miasto Frankfurt nad Odrą otworzyło w piątek na terenie targów lokalne centrum szczepień. Teltow-Fläming w środę (1 grudnia) otworzył Centrum Szczepień Luckenwalde we Fläminghalle, a okręg Dahme-Spreewald otworzył ponadregionalne centrum szczepień na byłym lotnisku Schönefeld.

w Obecnie 62,4 proc. Brandenburgii jest w pełni zaszczepionych. kraj w Porównanie krajowe jest przedostatnie w rankingu. W grupie wiekowej od 12 do 17 lat 34,3% zostało w pełni zaszczepionych, 65,6% w grupie wiekowej od 18 do 59 lat i 81,8% w grupie wiekowej powyżej 60 lat. Według danych około 320 000 osób otrzymało już szczepienie przypominające. (dpa)

READ  Przyczyny cukrzycy typu 1 do 4

Continue Reading

Trending