Connect with us

science

Corona: szok dla wczasowiczów na Majorce! Cała Hiszpania znów jest strefą niebezpieczną

Published

on

w Niemcy Częstość występowania 7 dni wynosi 5,5 i dlatego nieznacznie wzrosła. Jednak w piątek dołączyło mniej niż 1000 osób Korona Ranny, Raporty Instytutu Roberta Kocha.

W innych krajach europejskich sytuacja jest zupełnie inna! W niektórych krajach są KoronaSpadające wartości znów są alarmująco wysokie. Kierownik oddziału intensywnej terapii w Niemcy Wciąż spokojny. Z drugiej strony naukowcy odważyli się spojrzeć w przyszłość i przedstawili trzy możliwe scenariusze.

Corona w Niemczech: W tej chwili wirusa nie da się zwalczyć – co dalej?


—————-

Corona w Niemczech (stan na 9 lipca):

  • Występowanie 7 dni: 5,5
  • Nowe etui Corona: 949
  • Całkowita liczba zgonów: 91 200


—————-piątek 9 lipca 2021

13:18: Młot Majorki! Cała Hiszpania znów jest strefą niebezpieczną

Ze względu na gwałtowny wzrost liczby infekcji koronowych, rząd federalny zaklasyfikował w niedzielę całą Hiszpanię, a więc Majorkę i Wyspy Kanaryjskie, jako strefę niebezpieczną. Instytut Roberta Kocha ogłosił w piątek.

Oznacza to, że niemieckie MSZ po raz kolejny odradza wyjazdy turystyczne do najpopularniejszych miejsc wakacyjnych Niemiec w środku wakacji. Jednak dla urlopowiczów praktycznie nie ma żadnych konsekwencji: ci, którzy wracają do Niemiec samolotem z Hiszpanii, muszą, tak jak poprzednio, mieć negatywny test lub dowód pełnego szczepienia lub powrotu do zdrowia. To anuluje obowiązek kwarantanny.

6:56 am: Jak będzie wyglądało życie w przyszłości z Coroną? Trzy możliwe scenariusze

Trzeba przyzwyczaić się do tego pomysłu na lepsze lub gorsze: eksperci zakładają, że koronawirusa nie da się teraz zwalczyć. Ale czy wybitna pozycja, jaką SARS-CoV-2 zajmował przez półtora roku kiedykolwiek się skończy? Jakie są inne zagrożenia? Zespół naukowców napisał na ten temat artykuł dla czasopisma Nature.

READ  Wydarzenie w 2100: Schwegen w epicentrum Corona

Artykuł rozpoczyna się optymizmem, mówiąc, że realistyczne jest oczekiwanie, że epidemia zostanie opanowana dzięki globalnym wysiłkom szczepień. Zespół autorów pod kierownictwem Amalio Teleenti i Davide Corti, którzy pracują dla firmy farmaceutycznej Vir Biotechnology i różnych instytucji badawczych, również ma do czynienia z nieoczekiwanymi wydarzeniami i niepewnościami.

Spośród trzech możliwych scenariuszy wspomnianych przez zespół, jeden jest szczególnie niepokojący: ludzkość nie jest w stanie szybko opanować epidemii i będzie nadal zmagać się z trudnymi cyklami i dużą liczbą zarażonych ludzi w przyszłości – co z kolei spowoduje dalszy rozwój epidemii. Wirus może.

Drugim i najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest przejście od korony do choroby sezonowej, takiej jak grypa. Autorzy piszą, że skuteczne terapie, takie jak wytwarzane laboratoryjnie preparaty przeciwciał, mogą znacznie pomóc w zmniejszeniu ciężkości choroby, hospitalizacji i śmiertelności.

Prezes Niemieckiego Multidyscyplinarnego Towarzystwa Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej (Divi), Gernot Marks, niedawno wyraził w „Handelsblatt” możliwość porównania z grypą w przyszłości: „Pacjenci z koroną będą stale trafiać na oddziały intensywnej terapii, ale nie na ponadprzeciętne liczby, jak były W szczytowym momencie epidemii doświadczamy tego samego z grypą”.

Zwykła grypa – niektórym może się to wydawać nieszkodliwe. Autorzy artykułu w Nature twierdzą jednak, że szacuje się, że grypa jest związana z setkami tysięcy zgonów każdego roku na całym świecie. „Jest to bardzo znaczące obciążenie dla zdrowia i odpowiada stosunkowo optymistycznej wizji przyszłości pandemii SARS-CoV-2” – powiedzieli o tym scenariuszu.

Jako trzecią opcję – i być może najbardziej optymistyczną – autorzy wymieniają przejście od korony do choroby o stosunkowo łagodniejszych objawach, podobnej do znanych koronawirusów. To jedne z klasycznych przyczyn przeziębienia. Jednak autorzy kilkakrotnie podkreślali, że nie można z całą pewnością przewidzieć, czy nasilenie choroby faktycznie wzrośnie, czy zmniejszy się wraz z dalszą adaptacją do człowieka i jak długo ta ewolucja może potrwać.

READ  Korona w Bawarii: ostra krytyka za przyzwyczajanie się do samotnego używania hamulców awaryjnych w szkole - „katastrofa edukacyjna”

Według artykułu opracowanie wariantów, które mogą uciec przed układem odpornościowym zaszczepionych osób i wyzdrowieć, pozostaje ryzykiem. Ponieważ epidemia nie jest obecnie pod kontrolą lub w wielu regionach świata jest tylko niepełna, istnieje ryzyko dalszej dywersyfikacji wirusa. Zdaniem autorów przyda się umiejętność przewidywania takich zmian za pomocą nowych narzędzi. Podkreśla również możliwą rolę gatunków zwierząt, w których wirus może się rozprzestrzeniać i dalej zmieniać.

6.10: Biontech Booster naprawdę potrzebny po 6 miesiącach?

Producenci szczepionek Pfizer i Biontech zakładają zmniejszenie ochronnego działania skojarzonej szczepionki na koronawirusa po sześciu miesiącach. „Jak pokazują dane praktycznego zastosowania zebrane przez izraelskie Ministerstwo Zdrowia, ochronne działanie szczepionki przeciwko zakażeniom i chorobom objawowym zmniejsza się sześć miesięcy po drugim szczepieniu” – powiedziała w czwartek (czas lokalny wschodniego wybrzeża USA). wspólne oświadczenie. Na podstawie dostępnych do tej pory danych jest prawdopodobne, że „trzecia dawka będzie wymagana w ciągu sześciu do dwunastu miesięcy po pełnym szczepieniu”.

czwartek, 8 lipca 2021

15:21: Wybuch korony w rzeźni koło Kloppenburga

Ogromna epidemia koronawirusa w rzeźni w Essen (Oldenburg). Jak dotąd istnieje 45 przypadków związanych z tą infekcją, powiedział w czwartek rzecznik okręgu Cloppenburg. 28 zarażonych żyje w sąsiednim regionie Osnabrück. Jak poinformował rzecznik, od piątku w duńskim zakładzie mięsnym i rozdrabniającym przeprowadzane są codzienne testy PCR. Wirus typu gamma, który po raz pierwszy pojawił się w Brazylii, został wykryty w sześciu przypadkach – i nadal trwają dochodzenia.

Krajowy Urząd Zdrowia Dolnej Saksonii w Hanowerze zidentyfikował dotychczas 32 przypadki wariantu gamma w całym kraju. Według rzecznika władz osiem z tych przypadków jest związanych z procesem infekcji w regionie Cloppenburg. Mimo wystąpienia 13,5 w czwartek przez siedem dni, region nie planuje obecnie dalszych ograniczeń, ponieważ proces zarażania musi oczywiście zostać ograniczony.

READ  Czy stan białka ma kluczowe znaczenie dla układu rozrodczego? Praktyka uzdrawiania


9.35: Kierownik oddziału intensywnej terapii jest zaskoczony – „Korona zamienia się w zwykłą grypę”

Lekarze intensywnej terapii w Niemczech uważają, że są dobrze przygotowani na ewentualną czwartą falę korony, pomimo wariantu delta.

Profesor Gernot Marx, prezes Niemieckiego Interdyscyplinarnego Towarzystwa Medycyny Intensywnej i Ratunkowej (Divi), powiedział „Handelsblattowi”, że lekarze oddziału intensywnej terapii „patrzą z szacunkiem, ale nie panikują, na upadek i możliwą czwartą falę”.

Ta czwarta fala „będzie funkcjonować zasadniczo inaczej niż poprzednie fale, ponieważ szczepi się znacznie więcej osób”. Oznacza to, że progresja będzie mniej poważna, a zatem mniej pacjentów będzie przebywać na oddziałach intensywnej terapii, uważa Marks.

Tak więc, z punktu widzenia intensywnej terapii, Corona faktycznie stała się zwykłą grypą” – powiedział Davey Chief رئيس „Handelsblatt”.


8.25: Zaciekle! W tych europejskich krajach znów istnieją wartości horroru

Podczas gdy wskaźniki infekcji w Niemczech są nadal bardzo niskie pomimo rozpowszechnienia wariantu delta, sytuacja jest zupełnie inna w innych sąsiednich krajach.

+++ Corona: Delta jest teraz dominującą alternatywą – czy Niemcy staną się „Wielką Brytanią 2.0”? +++

Wielka Brytania odnotowała w środę 32 500 nowych przypadków korony, najwyższą dzienną wartość od stycznia! W Wielkiej Brytanii wskaźnik zapadalności na 7 dni wynosi teraz 280,9! Znacząco wzrosła również liczba przyjęć do szpitala. Jednak brytyjski rząd chce znieść wszystkie środki antykoronowe 19 lipca.


Ale wirus Corona agresywnie rozprzestrzenia się nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w Hiszpanii i Portugalii. Na Półwyspie Iberyjskim miały miejsce incydenty z 7 dni, odpowiednio 190 i 162. Piąta fala Corony pojawia się na horyzoncie w Hiszpanii!

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w Europie Środkowo-Wschodniej: w popularnej miejscowości wakacyjnej we Włoszech wskaźnik zapadalności wynosi obecnie 10, a w Austrii 7. W Grecji wskaźnik ten wynosi obecnie 82, a w Holandii 67 .


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Katastrofalna fala upałów uderzyła w południową Europę! Do 50 stopni! Czy jest teraz rekord? Meteorologia

Published

on

Duża część Włoch i prawie cała południowo-wschodnia Europa odczuwa upalne pustynne powietrze. Przez kilka kolejnych dni wartości wynoszą 45 stopni lub więcej i 50 stopni w sferze możliwej.

Gorące sirocco już od jakiegoś czasu wieje pustynne powietrze w południowo-wschodniej Europie. Jednak to, co zaczyna się w niedzielę, można określić tylko jako katastrofalne. Upał podnosi wartości najpierw do 40 stopni, a następnie w ciągu tygodnia do 45 do 50 stopni. Brutalne upały rozprzestrzeniają się na południowe Włochy, Grecję, Albanię, północną Macedonię, Bułgarię, Rumunię i Turcję.

Intensywne upały trwają około tygodnia, zanim zimne powietrze z północy usunie przegrzane masy powietrza.

Fala upałów w południowej Europie: możliwe są nowe rekordy

10 lipca 1977 r. w Atenach zmierzono 48,0 stopni. To wciąż najgorętszy rekord Europy. Ten rekord będzie mocno wstrząśnięty w nadchodzącym tygodniu. Zarówno w Grecji, jak i Turcji wartości mogą lokalnie przekroczyć 50 stopni.

Rekordy ciepła można ustawić również w innych krajach. Nie jest jeszcze jasne, jak daleko fala upałów może przeniknąć na północ, a następnie dotknąć również Węgry i Chorwację. Ale pewne jest, że we Włoszech i Grecji będzie bardzo gorąco.

Ekstremalne upały mogą szybko stać się bardzo niebezpieczne. Szczególnie układ krążenia może być obciążony, dlatego wymagana jest szczególna ostrożność. Temperatury od 45 do 50 stopni już nie pryskają. Skakanie do wody może powodować problemy z krążeniem tak szybko, jak długie przebywanie na zewnątrz.

Niezwykle zimne systemy klimatyzacji również mogą być niebezpieczne – zwłaszcza w samochodach. Jeśli klimatyzacja jest ustawiona na zbyt niską temperaturę, istnieje ryzyko późniejszego szoku termicznego. Jeśli wysiądziesz z zimnego samochodu, istnieje ryzyko problemów z krążeniem.

Ciepły śródziemnomorski: sezon medyczny jest najbardziej prawdopodobny

Wraz ze wzrostem upałów wzrasta ryzyko pożarów lasów w całej południowej Europie, które w tej chwili nie może być wyższe. Oczekuje się, że pożary rozprzestrzenią się w południowej Europie. Zarejestrowano już 2,5 razy więcej pożarów niż przeciętnie. Oczywiście do końca lipca można spodziewać się 419 pożarów, ale w tym roku jest ich ponad 1000.

READ  Wydarzenie w 2100: Schwegen w epicentrum Corona

Niespotykane obecnie upały mogą wpłynąć jesienią na sezon sztormowy na Morzu Śródziemnym. Na powierzchni woda jest już gorąca i ciepła od 2 do 3 stopni. Biorąc pod uwagę stałe ciepło można założyć, że woda będzie znacznie cieplejsza. Wtedy, jesienią, Medycyna stanie się bardziej prawdopodobna. Są to huragany podobne do huraganów na Morzu Śródziemnym.

Ponieważ Morze Śródziemne jest stosunkowo daleko na północ i jest stosunkowo małe, prawdziwe cyklony tropikalne nie są możliwe, ale są silne burze. Leki należą do najpotężniejszych burz pozazwrotnikowych i mogą być bardzo destrukcyjne. Jesień to czas Medycyny. Ten rok może być trudny ze względu na upały.

Oryginalna wersja tego postu „Do 50 stopni! Katastrofalny piekielny upał, który ogarnął Europę Południową” pochodzi z kanał pogodowy.