Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Bawaria / Pogoda: chłód owiec może przywrócić chłód i odstraszyć lato

  • ZThomas Eldersch

    Blisko

Lato będzie z nami do połowy przyszłego tygodnia. Na razie meteorolodzy wciąż spierają się o to, jak będzie się dalej rozwijać.

Monachium – Wydaje się, że zimna i wilgotna wiosna wreszcie minęła, w Bawarii zapowiadano letnie temperatury i obfitość słońca. Z dnia na dzień powinno robić się cieplej. Na przykład w środę temperatura w Pasawie powinna sięgać 25 stopni. Jesteśmy to winni Hochowi Waltraudowi. Ale wiec może się znowu skończyć w połowie przyszłego tygodnia.

Różne warunki klimatyczne walczą o dominację Bawarii

Meteorolog Dominic Young opowiada o pierwszym pięknym majowym weekendzie od Dnia Matki qmet.de. Jednak magia szybko się skończyła w Dzień Matki. „Przynajmniej to miłe trwa pogoda Teraz kilka dni dłużej. „A dokładniej do połowy przyszłego tygodnia, ponieważ wysokość będzie musiała konkurować z najniższymi poziomami we Francji. Trwa prawdziwa walka o kontrolę pogody” – pisze. wetteronline.de. Wilgotne, ciepłe powietrze z zachodu wdziera się do Niemiec, podczas gdy suche powietrze ze wschodu mu się sprzeciwia. Jednak nie było jeszcze jasne, jakie warunki pogodowe będą panować.

Istnieje jednak trzeci sposób, w jaki walka o kontrolę nad pogodą może się zakończyć. Według Weather Gate amerykański model pogodowy przewiduje kroplę zimnego powietrza nad wschodnią częścią Niemiec – w tym Bawarią. Powinno to mieć umiarkowanie ciepłe powietrze w bagażu. Ponadto zmiennej pogodzie towarzyszyć będą ulewy i burze. Byłoby więc lepiej dla wolnego kraju, gdyby Europejczycy mieli rację. Wcześniej nie widzą kropli zimnego powietrza w swoim modelu.

Pogoda: Zimne owce mogą przynieść śnieg do Bawarii

Według prognoz meteorologa Junga również pogoda będzie chłodniejsza niż w połowie przyszłego tygodnia. „Poruszamy się, gdy owcom jest zimno” – przewiduje ekspert od pogody. Wyrażenie „zimna jagnięcina” sięga dawnych czasów. Dlatego rolnicy od dawna wiedzą, że „strzyżenie owiec powinno być dopiero po tym okresie” – mówi Young. Jeśli więc spadnie zimne powietrze lub owce naprawdę zmarzną, w Alpach może znowu padać śnieg. Miłośnicy słońca powinni mieć nadzieję, że ta wiosna będzie dobra dla Piotra i że lato będzie trwać dalej. (Telefon)

Przy okazji: najgorętsze historie z Free State są teraz dostępne również w naszej nowej i regularnej wersji Newsletter Bawarii.

READ  Czy rozprzestrzenianie się korony w dużych miastach jest sezonowe?

Lista list rankingowych: © Friso Gentsch / dpa