Connect with us

science

Zmiany klimatyczne spowalniają obrót Ziemi – co ma dalekosiężne konsekwencje dla pomiaru czasu

Published

on

Zmiany klimatyczne spowalniają obrót Ziemi – co ma dalekosiężne konsekwencje dla pomiaru czasu
  1. Strona główna
  2. Dowiedzmy się

Naciska

Skutki zmian klimatycznych są ogromne i rozciągają się na pomiar czasu. W miarę topnienia polarnych czap lodowych Ziemia obraca się wolniej.

FRANKFURT – Ruch ciał niebieskich w Układzie Słonecznym determinuje tempo życia na Ziemi. Jeden obrót Ziemi zajmuje 24 godziny, więc doba trwa 24 godziny. Rok trwa 365 dni, ponieważ tyle czasu zajmuje Ziemi jeden obrót wokół Słońca. Tak naprawdę ruchy nie są tak precyzyjne jak się wydaje: np. Ziemia potrzebuje dokładnie 365 dni, pięciu godzin, 48 minut i 46 sekund, aby okrążyć Słońce – niedokładność rekompensuje dzień przestępny co cztery . Lata.

Długość dnia jest bardzo podobna: Ziemia nie zawsze potrzebuje dokładnie 24 godzin na jeden obrót. Szeroki zakres czynników może nieznacznie wydłużyć lub skrócić 86 400 sekund doby – na przykład trzęsienia ziemi, warunki pogodowe, ruchy w jądrze Ziemi lub interakcje między Księżycem a Ziemią. Czasami wprowadza się sekundę przestępną, aby skompensować te błędy. Nowe badanie pokazuje, że zmiany klimatyczne wpływają również na rotację Ziemi, a tym samym na nasz pomiar czasu.

Ziemia wiruje szybciej – wkrótce konieczne będą ujemne sekundy przestępne

Do 2016 roku obrót Ziemi nieznacznie zwalniał, ale od tego czasu sekunda przestępna nie jest już potrzebna, ponieważ Ziemia obraca się nieco szybciej. Eksperci boją się dnia, w którym wprowadzona zostanie ujemna sekunda przestępna, aby zrekompensować obrót Ziemi. Taka modyfikacja może mieć niszczycielski wpływ na globalne systemy komputerowe. „Nie wiemy, jak sobie poradzić ze straconą chwilą. Dlatego horolodzy się niepokoją” – mówi Felicitas Arias, była dyrektor działu czasu w Międzynarodowym Biurze Miar i Wag. Odwracać Natura.

Globalne ocieplenie wpływa nie tylko na klimat, ale także na pomiar czasu. Naukowcy ostrzegają przed możliwymi skutkami. (Obraz ikony/obraz archiwalny) © imagebroker/imago

Geofizyk Duncan Agnew zbadał sekundy przestępne i w swoim badaniu odkrył, że zmiany klimatyczne, a dokładniej: topnienie polarnych czap lodowych, spowalniają obrót Ziemi. „Stopiło się wystarczająco dużo lodu, aby zmienić poziom mórz na tyle, że faktycznie możemy zobaczyć, że wpłynęło to na prędkość obrotu Ziemi” – powiedział Agnew. Badanie pokazuje, że spowolnienie rotacji będzie miało wpływ na sposób pomiaru czasu W czasopiśmie specjalistycznym Natura opublikowany stał się.

READ  Comprisana na Expofarm 2022

Zmiana klimatu opóźnia ujemne sekundy przestępne o trzy lata

Z analizy wynika, że ​​zmiany klimatyczne opóźnią potrzebę drugiego ujemnego skoku o trzy lata. Zamiast w 2026 r. nastąpi to dopiero w 2029 r. „Dla mnie fakt, że ludzie zmienili obrót Ziemi, jest wręcz zdumiewający” – mówi Agnew, ostrzegając przed negatywnymi konsekwencjami sekundy przestępnej: „Wiele systemów komputerowych ma oprogramowanie, które pozwala im dodać drugą sekundę przestępną, ale tylko nieliczni są w stanie ją wymyślić. Ludzie muszą przeprogramowywać komputery, co stwarza ryzyko błędów. Sekunda przestępna jest rzeczywiście dużym problemem w sektorze IT, a trzeba będzie je ponownie znieść – ale nie wcześniej niż w roku 2035.

Fakt, że ujemna sekunda przestępna została przesunięta o kilka lat ze względu na zmiany klimatyczne, jest efektem pozytywnym, ale nie powinien być postrzegany jako argument na rzecz globalnego ocieplenia, twierdzi Agnew. „To całkowicie przeważone przez wszystkie negatywy.” (spoo/zakładka)

Redaktorka napisała ten artykuł, a następnie wykorzystała model języka AI do ulepszenia według własnego uznania. Wszystkie informacje zostały dokładnie sprawdzone. Więcej informacji na temat naszych zasad dotyczących sztucznej inteligencji można znaleźć tutaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Dziś przypada Światowy Dzień Parkinsona, a chorobą dotkniętą są głównie osoby starsze

Published

on

Dziś przypada Światowy Dzień Parkinsona, a chorobą dotkniętą są głównie osoby starsze
  1. Strona główna
  2. lokalny
  3. Fitzenhausena

Naciska

Tak zwana dystonia, czyli drżenie rąk i ograniczenia motoryczne, jest najbardziej oczywistym objawem choroby Parkinsona. © Panther Media Andrey Popov

Dziś, 11 kwietnia, Światowa Organizacja Zdrowia i Parkinson's Europe ogłosiły Światowy Dzień Parkinsona. Przypomina nam angielskiego lekarza Jamesa Parkinsona.

Eshveg – po raz pierwszy opisał objawy choroby w książce w 1817 roku. Jego datą urodzenia jest 11 kwietnia (1755-1824). Rozmawialiśmy z konsultantem neurologicznym dr. Meliny Euler o objawach, diagnostyce, przebiegu i możliwościach leczenia w Klinice Werra-Meißner.

Jakie są objawy choroby Parkinsona?

Typowe objawy zespołu Parkinsona, znanego również jako idiopatyczny zespół Parkinsona, obejmują sztywność, uczucie sztywności i wzmożone napięcie mięśniowe, akinezję, czyli uogólnione spowolnienie, zmniejszoną mimikę, problemy z małą motoryką i drżenie. Zwykle powoduje to drżenie ręki lub nogi w spoczynku.

Czy istnieje klasyczna postać objawów?

Charakter tych objawów jest różny u poszczególnych pacjentów. Na przykład są pacjenci, u których głównym celem jest drżenie, u innych występuje znaczne ograniczenie ruchu lub nawet ich kombinacja. Początek często jest jednostronny i zwykle występują zaburzenia ruchu ręki lub nogi, które mogą być również bolesne, dlatego pierwszą wizytą u lekarza jest często wizyta u ortopedy.

Kto jest dotknięty?

Choroba Parkinsona dotyka głównie osoby starsze w wieku od 55 do 65 lat. Na początku tak zwane objawy niemotoryczne mogą obejmować zaburzenia węchu, wahania nastroju, takie jak łagodna drażliwość z depresją, przewlekły ból, zaparcia i zaburzenia snu. Kiedy sen senny jest zaburzony, partner pacjenta może na przykład zauważyć bardzo zakłócony sen z dużą ilością ruchów. Idiopatyczna choroba Parkinsona jest chorobą postępującą, która obecnie jest nieuleczalna.

Jak diagnozuje się chorobę Parkinsona?

Przede wszystkim o historii choroby i badaniu neurologicznym. Jeśli istnieje podejrzenie diagnozy, można rozpocząć badanie dopaminy lub leku na obecność dopaminy. Podejrzenie rozpoznania potwierdza poprawa objawów po podaniu dopaminy. Należy dodać obrazowanie głowy (MRI), nawet w celu wykluczenia innych chorób. Prezentacja funkcjonalna w medycynie nuklearnej może być przydatna w dalszej diagnostyce lub w odróżnieniu od innych patologii związanych z objawami choroby Parkinsona.

READ  Ogromny lodowiec zawalił się w rekordowym czasie

Jakie są różne przebiegi i stadia choroby?

Postęp jest bardzo powolny, ale postępuje także szybko. Jednak zbilansowana dieta śródziemnomorska i regularne ćwiczenia (co najmniej 30 minut dziennie) mogą mieć pozytywny wpływ na przebieg choroby.

Na ile chory może uczestniczyć w „normalnym życiu”?

Możliwe jest uczestnictwo w normalnym życiu. Przykładem długiego przebiegu choroby Parkinsona jest kanadyjsko-amerykański aktor Michael J. Fox (obecnie 63 lata), u którego w wieku 29 lat zdiagnozowano chorobę Parkinsona. Założył Fundację Badań nad Chorobą Parkinsona im. Michaela J. Foxa, która wspiera liczne projekty badawcze dotyczące terapii i potencjalnych lekarstw na chorobę Parkinsona.

Jak leczy się chorobę Parkinsona w szpitalu Werra-Meißner?

Zajmujemy się kompleksowym leczeniem choroby Parkinsona. Oznacza to, że intensywne zabiegi (fizjoterapia, terapia zajęciowa i logopedia) realizowane są przez okres co najmniej 14 dni i objęte są kompleksową opieką medyczną. W ramach leczenia tworzone są indywidualne cele leczenia i plan leczenia, które powinny prowadzić do poprawy jakości życia i niezależności. Ponadto nasza opieka społeczna oferuje porady dotyczące poprawy wsparcia domowego. Obejmuje to na przykład ubieganie się o usługi pielęgniarskie, podwyższanie poziomu opieki lub przepisywanie lub zwiększanie środków pomocniczych.

Jak uzyskać kompleksowe leczenie?

Instrukcja kompleksowego leczenia choroby Parkinsona może być przekazana poprzez istniejącą terapię w praktyce neurologicznej. Jest to możliwe również w naszym domu po specjalnej konsultacji z ordynatorem medycznym, panią B.D. Med. Nölkera oraz poprzez moje konsultacje ambulatoryjne w Przychodni Umacniania. Zawsze dobrze jest widzieć indywidualny postęp, jaki można osiągnąć w tym okresie intensywnego leczenia. czerwony/t

Do osoby

lekarz. Anna Melina Euler W 2016 roku ukończyła studia z zakresu Medycyny Człowieka na Uniwersytecie Georga Augusta w Getyndze. Za rozprawę doktorską otrzymała Nagrodę Doktorską. Od końca 2022 roku jest starszym neurologiem w Klinice Werra-Meißner w Eschwegi. ts

READ  Te 10 pokarmów wzmacnia kości
Continue Reading

science

Dlaczego połączenie witaminy C i serum hialuronowego jest tak korzystne?

Published

on

Dlaczego połączenie witaminy C i serum hialuronowego jest tak korzystne?

Witamina C kontra kwas hialuronowy: korzyści w skrócie

Jak wspomniano wcześniej, witaminę C można stosować ze względu na jej właściwości Działanie antyoksydacyjne Neutralizuj wolne rodniki. Korzystnie wpływa także na zdrową, promienną i młodą skórę. Witamina C jest konieczne do skonfigurowania KolagenCo nadaje naszej skórze elastyczność. Zdrowe tworzenie kolagenu jest ważne dla pięknej skóry z mniejszą liczbą zmarszczek. Witamina C zawarta w „Witamina C + serum hialuronowe” firmy Pascoe ma właśnie taki wkład.

Kwas hialuronowy to prawdziwy klasyk kosmetyków nawilżających. Substancja naturalnie występująca w organizmie Na gram można związać do 6 litrów płynu. Jeśli chodzi o działanie przeciwstarzeniowe, czyni go to wsparciem przeciwzmarszczkowym, ponieważ powstawanie zmarszczek jest bezpośrednio związane ze starzeniem się skóry i zdolnością skóry do wytwarzania kwasu hialuronowego.

W skrócie: zapewnia to połączenie witaminy C i kwasu hialuronowego Aby uzyskać maksymalne efekty przeciwstarzeniowe, Gdzie skóra jest zmiękczona i napięta.

Oto wszystkie zalety w skrócie:

  • Stymuluje produkcję kolagenu
  • Dla jędrnej skóry
  • Ochrona przed wolnymi rodnikami
  • Intensywne nawilżenie
  • Zmiękcza skórę

Wskazówka dotycząca aplikacji: Nałóż serum z witaminą C i hialuronem Codziennie rano i wieczorem Na oczyszczoną twarz. Już wkrótce możesz cieszyć się młodszym wyglądem.

Więcej dobrych serum przeciwstarzeniowych znajdziesz tutaj:

READ  O jakiej porze dnia diabetycy powinni jeść to, co stwierdzono w badaniu - FITBOOK
Continue Reading

science

Rozwiązanie zagadki: Zderzenie wyjaśnia tajemnicze właściwości dwóch gwiazd

Published

on

Rozwiązanie zagadki: Zderzenie wyjaśnia tajemnicze właściwości dwóch gwiazd

Gigantyczna kolizja, która miała miejsce kilka tysięcy lat temu, mogłaby wyjaśnić cały szereg tajemniczych właściwości układu podwójnego gwiazd, które w przeciwnym razie stwarzałyby poważne problemy dla obecnych teorii. Tak wyjaśniło Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO).Jakich narzędzi użyto do gromadzenia danych. Astronomowie dowiedzieli się o tym układzie, ponieważ znajdujące się tam dwie gwiazdy wyraźnie się od siebie różniły. Ponieważ jednak gwiazdy te zwykle tworzą się razem, zwykle są do siebie podobne jak bliźniaki. Zespół badawczy zakłada obecnie, że kiedyś istniały trzy gwiazdy, z których dwie zderzyły się ze sobą. Mogło to również spowodować powstanie „pięknej mgły”, która obecnie spowija system.

reklama

Jak wyjaśniła Abigail Frost, astronomka z Europejskiego Obserwatorium Południowego, wiele danych pochodzących z systemu nie miało sensu. Jedna z dwóch gwiazd wydawała się znacznie młodsza od drugiej, a jednocześnie posiadała pole magnetyczne, w przeciwieństwie do swojej towarzyszki. Poza tym rzadko zdarza się, aby dwie gwiazdy były otoczone mgławicą, w tym przypadku ma ona zaledwie 7500 lat, czyli jest setki razy młodsza od obu gwiazd. W końcu znaleziono w niej duże ilości azotu, węgla i tlenu, czyli wszystkich pierwiastków, których można by się spodziewać we wnętrzu gwiazdy, ale nie w jej otoczeniu. To „tak, jakby brutalne wydarzenie ich wyzwoliło”. To jest właśnie wyjaśnienie. Dokonano odkrycia W czasopiśmie Science.

Zespół wysuwa hipotezę, że układ gwiezdny pierwotnie składał się z trzech ciał niebieskich, z których dwa stawały się coraz bliżej siebie. Trzeci krążył wokół nich w większej odległości. Kiedy dwie wewnętrzne gwiazdy w końcu się zderzyły, powstała nowa gwiazda, a duża ilość materiału została wyrzucona na zewnątrz. Teraz zobaczymy jego pozostałości w postaci mgły. Tymczasem wydaje się, że nowo utworzona gwiazda stała się magnetyczna w wyniku połączenia, co rozwiązałoby zagadkę astronomii. Ponieważ podczas gdy gwiazdy o małej masie, takie jak Słońce, zwykle mają pole magnetyczne, większe gwiazdy nie są w stanie utrzymać go przez długi czas. Pole magnetyczne musiało powstać stosunkowo niedawno – właśnie w wyniku tej fuzji.

READ  O jakiej porze dnia diabetycy powinni jeść to, co stwierdzono w badaniu - FITBOOK


(meh)

Do strony głównej

Continue Reading

Trending