Connect with us

Top News

Badanie: Narażony jest hałas związany z sygnalizacją świetlną! FDP rysuje czerwoną linię – Robert Habeb staje się jasny

Published

on

  • ZAndreas Schmidt

    Do końca

Obecnie trwają rozmowy studyjne między SPD, Zielonymi i FDP. Czy czasem odmienne poglądy trzech partii staną się problemem?

BERLIN – Rozmowy rozpoznawcze między SPD, Zielonymi i FDP na temat przyszłego rządu federalnego stały się ostatnio bardziej spójne ze światem zewnętrznym. Niemniej jednak będzie „wiele konfliktów” pod względem treści, ponieważ jest teraz współwłaściciel Greensów, Robert Hapek. Deutschlandfunk Wyjaśnione. „Dlatego optymistyczna atmosfera i próba zaprojektowania innego stylu opartego na formie nie powinny przesłonić faktu, że jest daleko, a różnice między stronami są czasami znaczące” – powiedział Habek.

Te znaczące różnice „nie zostały jeszcze rozwiązane – to znaczy, wiele punktów zostało pokonanych, argumentowano, a niektóre z nich nie zostały rozwiązane”. Niektóre z tych różnic wynikają z różnych planów finansowych trzech stron.

Badania: FDP rysuje czerwoną linię – „Trzymamy się tego”

Jak strony radzą sobie z miliardami dziur spowodowanych przez to? Międzynarodowe rozprzestrzenianie się wirusa koronowego Rozdarty w niemieckiej rodzinie? SPD i Zieloni chcą poprosić osoby o wyższych dochodach, aby płaciły więcej, aby ci, którzy mają mniej pieniędzy, mieli pieniądze. Obie strony opowiadają się za podatkiem majątkowym. Twoja polisa powinna być również finansowana z pożyczek tymczasowych. Zielony Opowiadają się za złagodzeniem hamulca zadłużenia, aby umożliwić masowe inwestycje w ochronę klimatu i infrastrukturę. Projekty, które są przeszkodą dla FDP. Dla Demokratów podwyżki podatków i redystrybucja to czerwone linie.

Polityka gospodarcza i monetarna to z pewnością hobby FDP. Liberałowie są przynajmniej skłonni do kompromisu w tej dziedzinie. „Wszyscy, z którymi rozmawialiśmy, znali nasze żądania: nie nastąpiłaby podwyżka podatków, a spłata zadłużenia nie byłaby złagodzona” – powiedział sekretarz generalny FDP Volker Wiesing. Niedzielny film. „Trzymamy się tego. Dług nie tworzy przyszłości”.

READ  Po powstaniu w Berlinie-Newcolon: "Rewolucyjna demonstracja 1 maja" odwołana - sytuacja się uspokaja - Berlin

Finanse: „Jeśli spojrzysz na plan FDP…”

Jeszcze przed kampanią wyborczą FDP ostrzegała, że ​​swoją polityką wydatkową będzie zaryzykować przyszłość. „Każda rozsądna osoba wie, że kryzys nie oznacza, że ​​rząd może wydawać pieniądze tak, jak robi jutro” – powiedział w grudniu 2020 roku lider FDP Stuart Otto Freak. Lider FDP Christian Lindner skrytykował rząd federalny w oświadczeniu, że „pożycza znacznie więcej niż powinien”.

Plany finansowe FDP są jednak krytykowane. Mówi się, że nie jest jasne, w jaki sposób zostaną spłacone obecne kredyty. Przewodniczący SPD Norbert Walter-Borgens powiedział Wybory do Bundestagu O planie gospodarczym liberałów: „Jeśli spojrzy się na plan FDP, trzeba powiedzieć: nie muszą go naprawiać koalicjanci, on sam się naprawi”. SPD wie jednak, że trzeba iść na kompromis. – Czy program jest za daleko od punktów?

Sojusz sygnalizacji świetlnej? „FDP

Na przykład FDP w gabinecie Ministra Finansów. Lider partii, Christian Lindner, już teraz opiekuje się urzędem ministerialnym, na który wymieniany jest również Robert Hape. Ale współwłaściciel Greena już szukał alternatywy. Ktoś jako minister finansów, a tym samym spadkobierca następnego kanclerza federalnego Olafa Scholesa (SPD), ma niewdzięczne zadanie zmierzenia się z polityką za pomocą długów koronowych. Związek wie też, że po wyborach federalnych i zamieszkach w partii będą w opozycji.

Politycy CDU ostatnio podkreślili, co uważają za kluczowe różnice między partiami, które badają. „Wierzę, że FDP wciąż musi połknąć wiele ropuch i grozi jej uduszenie” – powiedział członek zarządu CDU, Henning Otte. Ponieważ SPD i Zieloni są ze sobą ideologicznie blisko siebie, będzie to trudny czas dla FDP w sojuszu sygnalizacji świetlnej. I to nie tylko jeśli chodzi o podatki i fundusze. Konflikty prawdopodobnie czają się gdzie indziej: przegląd miejsc, w których zawodzą światła drogowe. (Jak)

Obraz listy tytułów: NK Knitfield / DPA

READ  Poszkodowani politycy i urzędnicy: Rosja oskarża Polskę o cyberataki

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Armia – Polska chce znacznie wzmocnić swoje wojsko

Published

on

Polski rząd chce znacznie wzmocnić wojsko.

W Warszawie wicepremier Kaczyński powiedział, że liczba weteranów powinna wzrosnąć ze 110 tys. do 250 tys. Jako przyczyny planowanej broni podał pogarszającą się sytuację międzynarodową i sytuację geopolityczną w Polsce. Białoruś prowadzi wojnę hybrydową, przemycając przygranicznych imigrantów do UE, a Rosja gloryfikuje „imperialistyczne aspiracje”. Jeśli chcesz uniknąć najgorszego – wojny – musisz działać zgodnie ze starą prohibicyjną zasadą “Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się na wojnę”. Polska leży we wschodniej części Unii Europejskiej i NATO i może się długo bronić. NATO również na tym skorzysta.

Według Kaczyńskiego sprzęt wojskowy kupowany jest również ze Stanów Zjednoczonych. Rozważona zostanie również broń europejska. Ustawa „O ochronie ojczyzny” nie została jeszcze zatwierdzona przez parlament i prezydenta Dudę. Polska jest jednym z nielicznych krajów NATO, które już na obronę wydają co najmniej dwa procent swojego PKB.

Wiadomość wyemitowana w Deutschlandfunk 26 października 2021 r.

READ  Antysemityzm „Lubię” – nowe zarzuty wobec prezentera telewizyjnego - BZ Berlin
Continue Reading

Top News

“Całkowicie akceptuję wybór”

Published

on

Nowo wybrany Bundestack spotyka się po raz pierwszy. To oznacza koniec kadencji mówcy Shaubil. Teraz jest jasne: polityk SPD Boss będzie trzecią po nim kobietą na stanowisku.

Miesiąc później Wybory do Bundesstock Nowy Bundesstock Spotkałem się po raz pierwszy. Na posiedzeniu konstytucyjnym Prezydium Bundestagu zostało ponownie wybrane: do poprzedniego Przewodniczącego Parlamentu niemiecki polityk (CDU) Obserwuje SPD– Członek Bärbel Bas. Obsadzane będą również stanowiska uzupełniające. Schäuble rozpoczął spotkanie jako starszy lider. Po twoim wyborze szef przejmie przewodnictwo spotkania i nada ton twojemu urzędowi w swoim pierwszym przemówieniu.

Śledź sesję Bundestagu w transmisji na żywo powyżej i przeczytaj najważniejsze raporty w D-Online Live Ticker poniżej.

Zgodnie z Ustawą Zasadniczą kadencja poprzedniego rządu kończy się wraz z Zgromadzeniem Ustawodawczym. Kanclerz Angela Merkel (CDU) i ich ministrowie otrzymują popołudnie od przywódcy federalnego Frank-Walter Steinmeier Przekazano im zaświadczenia o zwolnieniu. Jednak pozostaniesz na stanowisku do czasu objęcia urzędu przez nowy rząd.

Sesja Bandestock na T-Online Live Ticker:

13:45: „Mamy funkcję prototypu”, powiedział Boss. Każdy poseł ma obowiązek godnie reprezentować Bundestag. To jest kwestia kultury demokratycznej. „Nie jesteśmy tu po to, by walczyć ze sobą”, mówi nowy lider Bundesstocku, mówiąc, że nienawiść i bunt nie są opinią.

13:39 To pokazuje, że członkowie nowego bandestocku są zakorzenieni w różnych częściach społeczności. To wzbogaci dyskusje. Wezwał posłów do nawiązania kontaktu z mieszkańcami kraju, zwłaszcza tymi, którzy wycofali się z polityki. Aby to zrobić, muszą używać języka zrozumiałego dla wszystkich. Opowiada się za „polityką wyprowadzania dyskusji ze społeczności”.

13:32: Barbell Boss przychodzi na wykład na przemówienie powitalne. Swój wybór postrzega jako punkt zwrotny. „Dobrze, gdy obywatele widzą, że kobieta jest odpowiedzialna w sercu demokracji” – powiedziała.
Ale odpowiedzialność jest daleka od sprawiedliwego podziału – chce kontynuować pracę.

READ  Poszkodowani politycy i urzędnicy: Rosja oskarża Polskę o cyberataki

Bärbel Bas: Jest nowym przewodniczącym Bundestagu. (Źródło: Michael Kappeler / dpa)

13:27: Koniec głosowania na prezydenta Pundestock. Większość posłów głosowała na Bärbel Bas, polityk z Däsberg SPD. Według starszego przywódcy Wolfganga Schuble 53-latek powiedział, że w wyborach w nowym Bundesstocku otrzymał 576 głosów. Po Annemarie Wrangler (SPD) i Rita Sasmuth (Związek) Jest trzecią kobietą na stanowisku.

12.15: Teraz zostanie wybrany następca lidera Pundestock. Przewodniczący Sejmowej Komisji SPD Rolf Mützenich Bärbel Bas poleca. Obecnie głosuje w nim 736 posłów. Proces trwa około godziny.

12.00: członkowie Bundesstock komentują wniosek AfDKomitet ds. Zmian Regulaminu. Partie zdecydowanie się temu sprzeciwiały. Propozycja podważa zaufanie do demokratycznego rządu Marco Bushman Z FDP. Stephen Brandner von der AfD w swoim przemówieniu wspomina o płci: „W przyszłości takie bzdury zostawimy w niemieckim Bundestagu”. Nazywa zasady praktyki „absolutnie poza światem”. Każda partia powinna mieć prawo do zgłoszenia kandydata na prezydenta. Politycy lewicy mówią o „obrzydliwej ilości brązu” John Gorde. “To jest dziwne.” Coraz głośniejsze są apele komisji sejmowej AfD.

11.40: „Zwłaszcza w tym Parlamencie robimy swoją część, aby zapobiec pogłębianiu się podziałów w Europie” – mówi Schubel. Dziękuję za wsparcie, jakiego udzielił w tym okresie Lider Bundesstock. Posłowie to pochwalili. „Wszyscy mamy takie same prawa jak członkowie parlamentu i prezydent musi je monitorować”. Schubel zakończył przemówienie i otrzymał brawa.

Wolfgang Schäuble: Starszy prezydent otrzymał wiele braw za swoje pożegnalne przemówienie.  (Źródło: dpa / k Needfeld)Wolfgang Schäuble: Starszy prezydent otrzymał wiele braw za swoje pożegnalne przemówienie. (Źródło: K. Needfeld / DPA)

O 11.30 Infekcja koronowa Odbyły się równie kontrowersyjne dyskusje. Demokracja parlamentarna zdała bezprecedensowy test. „To doświadczenie będzie dla nas bardzo przydatne w przypadku innych globalnych wyzwań”. Ale: „Polityka nie wszystko dobrze wie”. Posłowie powinni zawsze brać pod uwagę interes publiczny. „Każdy z nas po prostu nie reprezentuje części populacji”.

READ  Nowy hotspot dla uchodźców w Niemczech: 10 000 czeka w „polskiej dżungli”

11.15 Prezydent Shouble oficjalnie rozpoczyna spotkanie. Powitał prezydenta federalnego Franka-Waltera Steinmeiera, prezydent Angelę Merkel i byłą przewodniczącą Bundestagu Ritę Sasmood. W oczach parlamentu Schoupell mówi: „Oto miejsce, w którym możemy się spierać”. To jest scena polityczna, na której otwarcie dyskutuje się o różnych poglądach. „Musimy szukać kontrowersji we wspólnocie i przedstawiać je publicznie w parlamencie”. Polityka nie służy egoizmowi grupy społecznej.

11:00: spotkanie otwiera Wolfgang Schௌuble. Następnie skomentował to Bernd Baumann, kierownik parlamentarny komisji sejmowej AfD. W tej sprawie poszukuje starszego członka Bundesstocku Aleksander CowlandW trakcie spotkania następca Schäuble przewodniczy posiedzeniu do czasu wyboru, a sam Schäuble nie pełni funkcji starszego lidera. Carsten Schneider, parlamentarny dyrektor wykonawczy komisji sejmowej SPD kategorycznie odrzuca ten wniosek i opowiada się za Schubel jako starszym liderem. Większość członków Puntestock również odrzuciła wniosek w sondażu. Schäuble, jako starszy prezes, będzie przewodniczyć posiedzeniu do czasu ustalenia następcy.

Continue Reading

Top News

Moraviki ostrzega UE, aby nie rozpoczynała „trzeciej wojny światowej”

Published

on

Sąsiednie państwa Szef Rządu RP

Moraviki ostrzega UE, aby nie rozpoczynała „trzeciej wojny światowej”

Cięcia finansowe?  Bronimy naszych praw w każdy możliwy sposób” – powiedział Mateusz Morawiecki

Cięcia finansowe? Będziemy bronić naszych praw w każdy możliwy sposób” – powiedział Mateusz Morawiecki

Źródło: AFP

W tym momencie zobaczysz treść z Podigee

Aby komunikować się z Podigee i innymi sieciami społecznościowymi lub je wyświetlać, potrzebujemy Twojej zgody.

Czy UE powinna ciąć, czy przestać finansować Polskę w kontrowersji o praworządność? Premier Polski Mateusz Morawiecki ostrzega przed takimi scenariuszami – i grozi spowolnieniem.

iW sporze o praworządność polski premier Mateusz Morawiecki mówił o „trzeciej wojnie światowej” i ostrzegał UE przed wstrzymywaniem obiecanych środków dla swojego kraju.

„Kiedy rozpoczną III wojnę światową, będziemy bronić naszych praw w każdy możliwy sposób” – powiedział Moraviki brytyjskiej gazecie. „Czasy finansowe”. Nie wykluczył też, że Warszawa może zablokować ważne projekty unijne, takie jak zmiany klimatyczne.

Tłem dla obecnych kontrowersji jest orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z którym istotne części prawa unijnego są niezgodne z Konstytucją RP. Decyzja ta jest uważana przez Komisję Europejską i wiele państw za zbyt skomplikowaną, ponieważ mogłaby dać narodowo-konserwatywnemu rządowi PiS powód do ignorowania niepożądanych orzeczeń Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS).

Ponadto Warszawa od lat jest krytykowana za reformę polskiego sądownictwa. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen zapowiedziała, że ​​zablokuje miliardową pomoc koronową dla Polski do czasu wycofania niektórych reform sądownictwa.

Moraviki postrzega to jako „praktykę przypominającą dyktando”

Moravic powiedział, że Komisja Europejska narusza europejskie prawo, nie zatwierdzając ani nie odrzucając pomocy Corona dla jego kraju. Polska jest gotowa czekać na te pieniądze. „Wtedy to rozumiemy. Jest wiele dowodów na to dyskryminacyjne traktowanie i podejście podobne do podejścia Komisji Europejskiej”. Moraviki wspomniał również w wywiadzie o tzw. funduszach synchronizacyjnych przeciwko nierównościom gospodarczym i społecznym w krajach UE. .

Czytaj więcej

Angela Merkel zrobiła to, co zawsze robiła przez 16 lat: próbowała ochłodzić sytuację

W wywiadzie Moraviki oskarżył UE o wysuwanie żądań wobec swojego kraju „z pistoletem przy głowie”. Wskazał, że ETS już wcześniej występował o sankcje wobec Polski z uwagi na fakt, że organ regulacyjny, który karze sędziów, nadal działa wbrew odmiennemu orzeczeniu ETS.

Szef polskiego rządu ponownie zapowiedział rozwiązanie kontrowersyjnej komisji dyscyplinarnej.

READ  Walczy o swojego polskiego siostrzeńca
Continue Reading

Trending