Connect with us

entertainment

ARTE nie może się doczekać udanej rocznicy

Published

on

ARTE nie może się doczekać udanej rocznicy

Po 30 latach nadawania europejski nadawca kulturalny ARTE może podsumować udaną rocznicę i cieszyć się stałym wzrostem zainteresowania widzów swoim programem. W 2022 roku nadawca publiczny odnotował rekordowe wzrosty oglądalności, szczególnie w internecie, zwłaszcza na YouTube i w mediatece ARTE.

2 miliardy wyświetleń wideo online na wszystkich platformach i kanałach dystrybucji

ARTE w swojej ofercie online zanotowało w ubiegłym roku rekord prawie 2 miliardów wyświetleń wideo na wszystkich platformach i kanałach dystrybucji, co oznacza wzrost o 10% (wobec 2021 r.). ARTE ma średnio 169 milionów wyświetleń wideo miesięcznie. Odsetek minut obejrzanych z wideo („współczynnik ukończenia”) utrzymał się na bardzo wysokim poziomie 49%. Od 2019 roku zasięg cyfrowy wzrósł o 86%.

Znaczący wzrost liczby kanałów YouTube ARTE

Na szczególną uwagę zasługuje sukces kanału YouTube. Przy średniej 80 milionach wyświetleń wideo miesięcznie, liczba ta wzrosła o 25% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Stabilne osobowości telewizyjne

ARTE ma stabilny zasięg telewizyjny w Niemczech i Francji, z udziałem w rynku wynoszącym odpowiednio około 1,2% i 2,9% (MA).

Europejska strategia ARTE: stale rosnąca publiczność i stale rosnąca sieć w Europie

Coraz więcej osób w Europie śledzi program ARTE poza Niemcami i Francją. W tym roku wprowadzono prawie 1500 nowych treści w języku angielskim, hiszpańskim, polskim i włoskim. Przy 45 milionach wyświetleń wideo miesięcznie, wzrost o 50% (w porównaniu z 2021 r.) został osiągnięty poza Niemcami i Francją. Wielojęzyczny program ARTE swój sukces zawdzięcza m.in. szerokiej dystrybucji w sieciach społecznościowych. Hiszpański kanał YouTube „ARTE.tv Documentales” odnotował wzrost o 90% w porównaniu z rokiem poprzednim. Uruchomiony w maju 2022 r. polskojęzyczny kanał YouTube „ARTE.tv Documenty” ma już ponad 1,7 mln wyświetleń wideo.

ARTE chce rozszerzyć europejskie partnerstwa

Kanał intensywnie pracuje również nad rozszerzeniem europejskich partnerstw: w 2022 roku ARTE podpisało umowę partnerską z litewskim nadawcą publicznym LRT oraz hiszpańskim nadawcą publicznym RTVE.

READ  Obrzydliwy moment na próbie „Let's Dance”: ulubiony tłum szokuje partnera

To były główne tematy jubileuszu

W 2022 roku nadawca kulturalny obchodzi 30. rocznicę nadawania, tym samym potwierdzając swoją pozycję europejskiego nadawcy i budowniczego mostów.

Geografia polityczna i historia

Treści geopolityczne i tematy historyczne są strukturalnym celem programu ARTE.

Kanał zajmował się obszernie wojną na Ukrainie i oferował szeroki zakres bieżących informacji, reportaży i analiz geopolitycznych, w tym kilka dni i wieczorów (takich jak dokument „Powrót rosyjskiego niedźwiedzia”; trzyczęściowy dokument „The Czerwone Imperium”; portret prezydenta Ukrainy Selińskiego i wielu innych). Stworzona specjalnie w 2022 roku seria „Tracks East” daje przestrzeń kreatywnym i wpływowym dziennikarzom, artystom i influencerom z Europy Wschodniej i Rosji. ARTE wyemitowało również kilka koncertów solidarnościowych i udostępniło treści w języku rosyjskim i ukraińskim w swojej bibliotece medialnej. ARTE prezentuje premierę serialu „Sługa ludu” z Wołodymyrem Zełenskim w roli głównej wyłącznie w bibliotece multimedialnej ARTE.

Między Mistrzostwami Świata FIFA a kryzysem energetycznym w centrum uwagi znalazł się również Katar. Między innymi ARTE wyemitowało cieszący się uznaniem dokument o pustynnym królestwie Kataru – gaz i gry.

Wiele tematów związanych z kwestiami klimatycznymi

Kwestie klimatyczne zajmują ważne miejsce w programie ARTE przez cały rok. W środku letniej fali upałów nadawca odpowiedział na palący problem filmem dokumentalnym „The Power of Fire”. When Europe Burns”, badacze zajmujący się lasami i klimatem przedstawiają nowe strategie zapobiegania pożarom lasów i ich powstrzymywania, a także dokumentują „Dry in Europe”.

Z okazji Konferencji Klimatycznej Organizacji Narodów Zjednoczonych (COP 27) ARTE zaprezentowało nowy trzyczęściowy serial dokumentalny „A New World” francuskiego reżysera Cyrila Diona („Jutro – świat jest pełen rozwiązań”).

Filmy / Seriale / Kultura

Kino, beletrystyka i rozrywka były również ważnymi filarami programu ARTE w 2022 roku. ARTE pokazuje świetne seriale z różnych źródeł, takie jak „Czuwanie”, „Trom”, „Lauchhammer – Tod in der Lusatia”, „Czarne motyle”, „ The World of Tomorrow” O początkach hip-hopu we Francji, czyli sezon 2 „In Therapy”.

READ  Od Bonnie M do Millie Vanelli: Frank Farian, wieczny „Daddy Cool”

Tegoroczny letni serial „Lato namiętności” dotarł do odbiorców w obu krajach (3,9% MA we Francji i 1,9% MA w Niemczech). Na szczególną uwagę zasługuje dokument „Freddie Mercury – The Last Act” czy film fabularny „The Swimming Pool” Francoisa Ozona.

Kanał był również bardzo interaktywny w sektorze kulturalnym: w dniu, w którym Annie Ernaux ogłosiła Literacką Nagrodę Nobla, ARTE wyświetliło jej „Annie Ernaux’s Super 8 Diaries”. Po śmierci Hardy’ego Krugera, Jean-Jacquesa Benixa i Jeana-Luca Godarda, ARTE w krótkim czasie zmieniło program i poświęciło filmowy hołd tym wielkim artystom naszych czasów.

Szeroki wybór muzyki

Nadawca kulturalny jest głównym dostawcą muzyki dzięki swojej platformie internetowej ARTE Concert, która w zeszłym roku osiągnęła 102 miliony wyświetleń wideo. Na szczególną uwagę zasługuje nagranie tetralogii Wagnera z berlińskiej Opery Unter den Linden w ramach sezonu operowego ARTE, opery Don Pasquale, którą stacja transmitowała z Opery Państwowej w Hamburgu z okazji 30-lecia istnienia oraz uroczystych Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. koncerty z Wiednia, Berlina i Wenecji.

Jak co roku ARTE gości na festiwalach rockowych, popowych i metalowych, takich jak Splash, Tempelhof Sounds czy Hurricane.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Jak Adele przebywa podczas wizyty w Monachium – długa lista luksusowych dodatków

Published

on

Jak Adele przebywa podczas wizyty w Monachium – długa lista luksusowych dodatków
  1. tz
  2. Monachium
  3. miasto

Naciska

Adele będzie przebywać w luksusowym hotelu w Monachium w sierpniu 2024 roku. Na 36-latkę na piątym piętrze czekają dodatkowe atrakcje.

Monachium – Adele oznacza same superlatywy. Jak informowaliśmy, brytyjska gwiazda międzynarodowa, która w sierpniu przyjedzie do Isar na dziesięć koncertów (od 2 do 31 sierpnia), obecnie posiada własny stadion na terenach targowych w Reims na 80 000 miejsc. Ceny biletów, które w szczycie przekraczają 400 euro, wnoszą do kasy piosenkarza pokaźną sumę. Piosenkarka musi zapłacić rachunek za hotel z drobnej gotówki. Koszt noclegu w jednym z najbardziej luksusowych hoteli w mieście to 30 tysięcy euro. Adele pozwala sobie na rozrywanie!

Jak podaje gazeta Bild, artysta wybrał hotel Rosewood na Starym Mieście. Królowa Popu („Skyfall”, „Hello”) podczas swojego pobytu w Monachium podobno przebywa w hotelowym apartamencie XXXL. Szlachetny hostel został otwarty dopiero w październiku 2023 roku przy Kardinal-Faulhaber-Straße i został sklasyfikowany przez klienta Bayerische Hausbau jako „Five Star Ultra Luxury”.

Adele podczas wizyty w Monachium zatrzymuje się w luksusowym hotelu: obsługa lokaja i marmurowe łazienki

Dawna siedziba Bayerische Staatsbank i przyległy Palais Neuhaus-Preysing zostały przekształcone w Rosewood. Pałac pozostał – w domu z neobarokową fasadą króluje przepych: na 20 tysiącach metrów kwadratowych znajdują się łącznie 73 pokoje, 59 luksusowych apartamentów, obsługa lokaja, otwarte kominki, duże szafy i marmurowe łazienki.

Adele wkrótce weźmie prysznic w jednym. Podczas pobytu w Monachium Goldkihlschen zatrzymuje się w „Domu króla Maksymiliana I” na piątym piętrze hotelu – nieruchomości o powierzchni 452 metrów kwadratowych, w której znajdują się cztery sypialnie, sześć łazienek, w pełni wyposażona kuchnia, jadalnia dla maksymalnie dwanaście osób i kominek. Sala telewizyjna, dwa tarasy i kamerdyner. Cena za noc w sierpniu: 30 000 euro – bez śniadania. Kosztuje to dodatkowe 50 euro za osobę.

Adele spędza sierpień w Monachium – z wieloma udogodnieniami

Po pełnych potu godzinach na scenie piosenkarka może zrelaksować się na tarasie w patio lub wypić drinka ze swoją ekipą, aby uczcić udany wieczór. Czysty luksus! W cenę wliczone jest również: korzystanie z prywatnego baru, luksusowa pościel z Włoch, rozpakowanie i zapakowanie wraz z usługą prasowania – za pięć sztuk odzieży. Nie jest jasne, czy piosenkarce uda się tego dokonać, biorąc pod uwagę jej niesamowite kostiumy sceniczne. Ale na pewno nie musi sama używać żelazka.

Hotel w Monachium
Hotel Rosewood w Monachium zostanie otwarty jesienią 2023 roku. © Jens Hartmann

Mieszkańcy hotelu Rosewood są przyzwyczajeni do odwiedzania gości i nie robią wielkiego zamieszania w związku z ważnymi gośćmi. Pracownik luksusowej restauracji powiedział naszej gazecie: „Kate Winslet była tam niedawno”. Jest bardzo prawdopodobne, że Adele również się wycofa. „Traktujemy gwiazdy jak każdego innego gościa.”

Wygląda na to, że Królowa Popu nie może się doczekać Monachium. Jak informowaliśmy, kilka dni temu zamieściła na swoim koncie na Instagramie wygenerowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, na których jest ubrana w dirndl, z ciastami i ciastkami. „Już niedługo… pakuj się!” Napisała pod zdjęciem. Oczekiwanie jest ogromne. Również z mieszkańcami Monachium. Bilety na wszystkie 10 koncertów są nadal dostępne, ale tanie bilety na tylnych poziomach (74,90 euro) zostały już wyprzedane.

READ  Strona kalendarza 2023: 15 kwietnia - Kultura i rozrywka
Continue Reading

entertainment

Ślub pary RTL po roku związku

Published

on

Ślub pary RTL po roku związku

Andrieja i Julię można było zobaczyć w dziewiętnastym sezonie serialu „Bauer sucht Frau”.Zdjęcie: RTL/Stefan Gregorius

telewizja

Jennifer Ulrich

Andrei i Julia byli parą marzeń w dziewiętnastym sezonie serialu „Bauer sucht Frau”, emitowanym w RTL i RTL+ w 2023 roku. W kwietniu tego roku stało się jasne, że oboje nie chcą tracić czasu: ich pierwsze dziecko razem jest w drodze.

Teraz Julia i Andrey znów są zaskoczeni pozytywnymi wiadomościami: Para pobrała się w małym kręgu. Andre udostępnił swojej społeczności romantyczne zdjęcia ze ślubu na Instagramie.

Para „rolnik szuka kobiety” jest w sobie szaleńczo zakochana

Na jednym zdjęciu Andrei ma na sobie obrączkę Julii, a na innym widać głęboki pocałunek. „Miłość zatrzymuje czas i sprawia, że ​​zaczyna się wieczność” – pisze rolnik. Na zdjęciach zdradza tajemnicę, ponieważ para nie chciała wcześniej ogłaszać ślubu.

Watson jest teraz na WhatsApp

Teraz na Whatsapp i Instagramie: zaktualizuj swojego Watsona! Zaopiekujemy się Tobą Tutaj na WhatsAppie Z dzisiejszymi atrakcjami Watsona. Tylko raz dziennie – bez spamu, bez bla, tylko siedem linków. obietnica! Czy wolisz być na bieżąco na Instagramie? Tutaj Znajdziesz nasz kanał streamingowy.

I to jest to”Poczta Reinisha„Julia i Andrei pobrali się na małą skalę, tylko wśród bliskich członków rodziny, w końcu w zeszłym roku poświęcono im wystarczająco dużo uwagi, nawiasem mówiąc, oboje ustawili swoje profile na Instagramie jako prywatne. Większe święto zaplanowano jednak na przyszły rok.

Andrei i Julia starannie wybrali datę ślubu: Pobrali się w pierwszą rocznicę ślubu. A więc ich pierwszy pocałunek miał miejsce dokładnie rok temu, kiedy się zgodzili. Julia woła:

„Nasza rocznica będzie teraz zawsze naszą rocznicą”.

Małżeństwo „rolnik szuka żony” nie może się doczekać potomstwa

Oboje są pewni swojej miłości, więc nie pozwalają, aby czas płynął niepotrzebnie. „Może to zabrzmi banalnie, ale tak naprawdę kochaliśmy się od początku”.Andriej wyjaśnia. Oświadczył się Julii w Boże Narodzenie 2023 roku.

READ  Ten model powinien spakować walizki

Dba o relację: „Każdego dnia zauważamy, że świetnie się razem dogadujemy”. Chociaż od czasu do czasu pojawiają się sprzeczki, pojednanie zawsze następuje szybko.

Teraz para nie może się doczekać narodzin kolejnego dziecka, którego płeć jest na razie tajemnicą. „Szczególnie ważne było dla nas obojga, aby pobrać się przed porodem, abyśmy wszyscy nosili to samo nazwisko” – dodaje Julia. Andre miał nawet w pierścionku trzy diamenty, z których jeden reprezentował dziecko.

Continue Reading

entertainment

Kim Kardashian i Khloe Kardashian: Nieedytowane zdjęcie szokuje fanów

Published

on

Kim Kardashian i Khloe Kardashian: Nieedytowane zdjęcie szokuje fanów

Khloe + Kim Kardashian
Zdjęcie pojawiło się bez filtra – fani byli zszokowani tym widokiem

© Sean Zane/Patrick McMullan/Getty Images

Khloe i Kim Kardashian były na ślubie Anant Ambani i Radhiki Merchant jako celebryci. Teraz sensację robi nie tylko wygląd gości weselnych, ale także zdjęcie, które można zobaczyć bez filtra.

To był piękny widok – kilka dni temu 29-letni syn miliardera Ananta Ambaniego i jego długoletnia dziewczyna Radhika Merchant (29 l.) pobrali się w indyjskim mieście Mumbai. Wśród gości celebrytów zauważono także bizneswoman Kim Kardashian (43 l.) wraz ze swoją siostrą Khloe (40 l.), która teraz przyciąga uwagę niefiltrowanymi zdjęciami i ekstrawaganckim wyglądem jako gość weselny.

Nieobrobione zdjęcie wywołuje sensację wśród fanów

Kim Kardashian i jej siostra Khloe Kardashian zawsze doskonale prezentują się na swoich zdjęciach na Instagramie i uwielbiają korzystać z jednego lub dwóch narzędzi do edycji. Fakt, że w sieci pojawiło się zdjęcie ze ślubu Ambani, które można zobaczyć w całości bez filtra, z pewnością nie sprawił, że rodzeństwo zaczerpnęło powietrza. Ponieważ ich fanom łatwiej jest dostrzec ich naturalną strukturę skóry, w tym zmarszczki na twarzy, które zwykle wygładza się za pomocą Photoshopa itp. Widok, który zawsze ich szokuje. „Na początku ich nie rozpoznałam” – napisała jedna z internautek pod zdjęciem opublikowanym w serii zdjęć przez Carrie Johnson, żonę byłego premiera Anglii (zdjęcie 7). „W końcu ktoś pokazał tę dwójkę tak, jak naprawdę wyglądają” – napisała kolejna fanka i otrzymała mnóstwo wsparcia w komentarzach.

Zły kolor, za ciasne ubrania: ubrania Kim Kardashian są pod ostrzałem

Na weselu indyjskiej pary, które trwało cały weekend, uczestnicy i wszelkiego rodzaju gwiazdy założyły tradycyjne indyjskie stroje. Dotyczy to także Kim Kardashian i jej 40-letniej siostry Khloe Kardashian, które specjalnie na to wydarzenie przyleciały z Ameryki. Obie z dumą prezentują wybrane kreacje na swoich kanałach społecznościowych. Zamiast wielu pochwał, jest dużo krytyki, szczególnie pod adresem Kima.

Kolor jest cierniem w boku wielu jej wyznawców. Inna napisała: „Dlaczego nikt jej nie powiedział, że na indyjskim weselu nie można założyć czerwieni?” Nie ma jasnych, tradycyjnych zasad dotyczących indyjskich wesel. Zaleca się jednak, aby panna młoda zatwierdziła wygląd, aby nie umniejszało to wyglądu w jej wielkim dniu.

Ale to nie koniec: wiele osób uważa, że ​​jej koszula jest nieodpowiednia ze względu na jej rzadkość. „Dlaczego Twoje piersi powinny być w centrum uwagi” – napisała jedna z obserwujących. Podpis pod jej postem kontynuował: „Gdyby twoja koszula nie była tak obcisła, wyglądałabyś bardziej elegancko”. Fani żałowali, że bizneswoman nie wzorowała się na swojej siostrze Khloe, która wie, jak zakryć klatkę piersiową tradycyjnym sari.

„Wygląda jak kostium”: Jej drugi występ również się nie powiódł

Nawet swoim drugim wyglądem Kim nie wydaje się być w stanie zadowolić swoich zwolenników. Podczas gdy Khloe próbuje bronić swojej siostry, mówiąc: „Uwielbiam ten strój i biżuterię, którą nosi”, jej fani po raz kolejny komentują jej wybór ubrań. „To nie ma nic wspólnego z indyjską tradycją, bardziej przypomina kostium” – napisała jedna z obserwujących i otrzymała wiele zachęt.

Ale pod jej zdjęciem można przeczytać także pozytywne komentarze. „Wyglądasz niesamowicie” – napisała jedna z użytkowniczek. Kolejna „jak prawdziwa księżniczka”. 43-latce z pewnością podobała się lektura, ponieważ wydaje się, że zawsze czuła się komfortowo w roli gościa weselnego. „Indie poruszyły moje serce” – napisała wymownie o swoim drugim wzroku.

on pobiegł
Drogi

READ  Obrzydliwy moment na próbie „Let's Dance”: ulubiony tłum szokuje partnera
Continue Reading

Trending