Connect with us

science

To jest rola, jaką witamina C odgrywa w depresji

Published

on

To jest rola, jaką witamina C odgrywa w depresji


Witamina C ma wiele naukowo udowodnionych efektów w organizmie. Znaczenie siebie zostało częściowo utracone. Jaki jest związek pomiędzy niedoborem a depresją?

Depresja to złożona choroba psychiczna, która u każdego może objawiać się inaczej. Chociaż istnieją pewne typowe objawy, takie jak zaburzenia snu, letarg lub zaburzenia apetytu. Według Niemieckiego Towarzystwa Antydepresyjnego głównymi objawami są obniżony nastrój i depresja. Jaka to może być rola Witamina C Grasz w to?

Witamina C jest ważna dla psychiki

Witamina C jest najbardziej znana ze swojej roli w układzie odpornościowym. Działa jako przeciwutleniacz w organizmie i dlatego może chronić komórki przed stresem oksydacyjnym, który może wzrosnąć z powodu pewnych nawyków – takich jak palenie lub picie alkoholu. Ale wiele osób nie wie, że witamina C jest również bardzo ważna dla psychiki.

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) posiada tzw Rejestr oświadczeń zdrowotnych, w przypadku gdy oświadczenia zdrowotne dotyczące niektórych substancji są zatwierdzane lub odrzucane ze względów naukowych. W odniesieniu do witaminy C odnotowano następujące istotne psychologicznie stwierdzenia:

  • Witamina C Przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego
  • Witamina C Ważne dla utrzymania prawidłowych funkcji psychologicznych

To jest rola, jaką witaminy odgrywają w depresji

Według Niemieckiego Towarzystwa Przeciwdepresyjnego depresji zwykle nie można przypisać jednej przyczyny. Jak pisze internista i specjalistka ds. metabolizmu Helena Orfanos-Boeckel w swojej książce Nutrient Therapy – A Practical Guide (Terapia żywieniowa – praktyczny przewodnik): „Te negatywne emocje i mroczne myśli mają swoje źródło w biochemii metabolizmu naszego mózgu”. Jeśli mózg doznaje uszkodzeń w sytuacjach traumatycznych, należy to leczyć nie tylko psychoterapią, ale także na poziomie biochemicznym. Działa to między innymi z witaminami. Szczególnie witaminy z grupy B wpływają na metabolizm mózgu. Witamina D może również pomóc ustabilizować nastrój.

READ  Gibraltar: 600 przypadków, ale wskaźnik szczepień wynosi 100 procent? To jest za tym

„Z mojego doświadczenia wynika, że ​​suplementy to potwierdzają Witaminy „Jeśli występuje niedobór (potwierdzony badaniami laboratoryjnymi), wzrasta również skuteczność leków psychotropowych” – mówi dr Katri Tegtmeyer, główny lekarz Katedry Medycyny Psychosomatycznej/Psychoterapii i Terapii Traumy. Klinika Wikliny Na życzenie w Bad Wildungen. Ale czy dotyczy to również witaminy C?

To jest rola, jaką witamina C odgrywa w depresji

Witamina C odgrywa ważną rolę w syntezie neuroprzekaźników, takich jak dopamina i serotonina, które odpowiadają za regulację nastroju. W recenzji naukowej opublikowanej w 2020 roku w czasopiśmie BMC Psychiatria Opublikowano wiele badań oceniających związek między witaminą C a chorobami psychicznymi. Choć badania wykorzystują różne metody i są trudne do porównania, wyniki wyraźnie wskazują na związek pomiędzy niedoborem witaminy C a depresją. Mogą również wystąpić inne zaburzenia funkcji poznawczych. Według przeglądu występują one przy poziomach witaminy C wyższych niż poziomy związane z poważnym niedoborem witaminy C i objawami szkorbutu.

Badania sugerują również, że witamina C może odgrywać rolę w chorobach psychicznych, takich jak schizofrenia, stany lękowe i choroba Alzheimera. Ponieważ wiele wolnych rodników w organizmie negatywnie wpływa na choroby neurologiczne, witamina C może wspomagać leczenie jako przeciwutleniacz.

Zgodnie z tym, co stwierdzono w publikacji naukowej w czasopiśmie Składniki odżywcze Najwyższe stężenie witaminy C w organizmie występuje w mózgu. Dlatego uważa się, że witamina C może zmieniać przebieg chorób neurologicznych, a co za tym idzie, ma potencjalny potencjał terapeutyczny. Ponieważ jednak związek między witaminą C a chorobami neurologicznymi nie jest jeszcze w pełni poznany, konieczne są dalsze badania, abyśmy mogli sformułować zalecenia dotyczące leczenia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Czy byłeś chory na Koronę? Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Published

on

Czy byłeś chory na Koronę?  Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Naukowcy z jasnym przesłaniem

Czy zostałeś zarażony koroną? Dlaczego warto już teraz sprawdzić wzrok

Czy kiedykolwiek zostałeś zarażony koroną? Następnie, według amerykańskich badaczy, powinieneś zostać zbadany przez okulistę.

Sojusz Wizerunkowy

Ile razy w przeszłości zostałeś zarażony koronawirusem?

W rzeczywistości to pytanie jest prawie nieistotne, ponieważ nawet ci, którzy tylko raz uzyskali pozytywny wynik testu, powinni zwracać szczególną uwagę na swoje oczy. Dlaczego: Nowe badanie sugeruje, że COVID-19 może powodować długotrwałe uszkodzenie nerwu wzrokowego. Co dokładnie odkryli naukowcy? Wyjaśniamy.

Konsekwencje Covid-19: Uszkodzenie nerwu wzrokowego po jednorazowym zarażeniu koroną?

Jaki jest związek między zakażeniem koroną a wzrokiem?

Pawan Kumar Singh, adiunkt okulistyki, przeprowadził badanie, w którym stwierdzono: Wszystkie osoby, które przeszły wcześniej infekcję koronową, powinny przejść badanie przez okulistę.

Dotyczy to również wszystkich osób, które nie mają objawów zakażenia koronawirusem. Niezależnie od tego, jak długo trwała infekcja, zdaniem lekarza możliwe jest późniejsze uszkodzenie oka.

Czytanie poradOto, co kolor oczu mówi o naszym zdrowiu

Badanie: Test na myszach pokazuje, że koronawirusy można wykryć na siatkówkach zwierząt

Co dokładnie odkryli naukowcy ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Missouri?

Podczas testowania koronawirusów na myszach zwierzęta wdychały je przez nos i usta. Zaledwie kilka godzin później naukowcy zauważyli, że wirusy można było wykryć także na siatkówkach myszy.

Czytanie poradDiagnozowanie raka oka! Mały Erian (2) bardzo dzielnie walczy z podstępną chorobą

reklama:

Rekomendacje naszych partnerów

Zależy nam na Twoim doświadczeniu!

Wyniki ankiety nie są reprezentatywne.

Wydaje się, że Sars-CoV-2 jest w stanie przeniknąć delikatną barierę w siatkówce

Wygląda na to, że koronawirusy zdołały przedostać się przez ochronną barierę siatkówki krwi!

Ta bariera w siatkówce ma na celu ochronę oka przed infekcją. Bariera zwykle w ogóle uniemożliwia patogenom dotarcie do siatkówki.

Jeśli zostaną naruszone, może to prowadzić do reakcji zapalnych w oku, co w najgorszych przypadkach może prowadzić do całkowitej utraty wzroku.

Czytanie poradMichelle (33 lata) cierpi na rzadki zespół Marfana: „Błagałam lekarzy, żeby usunęli mi oczy”.

Wideo: Cztery lata zamknięcia Korony! Tak Niemcy myślą o środkach i szczepieniach