Connect with us

science

Gibraltar: 600 przypadków, ale wskaźnik szczepień wynosi 100 procent? To jest za tym

Published

on

Enklawa brytyjska w Hiszpanii: 600 przypadków pomimo 100-procentowego limitu szczepień? Zagadka Gibraltaru Covid

Brytyjskie terytorium zamorskie Gibraltar znajduje się w środku nowej fali Korony. Wskaźnik infekcji wynosi tam ponad 600 – choć każdy mieszkaniec jest w pełni uodporniony sportowo. FOCUS Online wyjaśnia rzekomą tajemnicę szczepień.

Podano około 34 000 osób, około 78 000 dawek szczepionki. Nawet jeśli szczepionki nie są w 100% dostępne. Korona Może chronić – liczba infekcji na Gibraltarze nie powinna gwałtownie rosnąć.

Ale jest odwrotnie: należący do Wielkiej Brytanii Gibraltar od kilku tygodni strzela na południu Z Hiszpanii Po raz kolejny znaczny wzrost nowych przypadków korony. Po raz kolejny wskaźnik infekcji przekroczył 600. FOCUS Online wyjaśnia, jak to się może stać – i dlaczego nie wpływa to na ogólną skuteczność szczepionek.

Kontyngent szczepień już w kwietniu wynosi 100 procent?

„Ludzie Gibraltaru w końcu pozbyli się Covida” – powiedział premier Fabian Picardo 8 kwietnia 2021 r. na konferencji prasowej. Był to pierwszy dzień, w którym na półwyspie nie odnotowano ani jednego przypadku infekcji wśród miejscowej ludności. W tym czasie podano już tam ponad 63 000 dawek szczepionki.

Wskaźnik szczepień około 34 000 osób wyniósłby 92 procent. W kategoriach czysto matematycznych do końca kwietnia kraj uzyskałby 100 procent, 68 000 szczepionek po drugiej dawce.

Według danych rządowych jest to Dzisiaj podano ponad 78 000 dawek szczepionki. Kontyngent będzie oparty na dwóch szczepionkach do pełnego uodpornienia, Już w ponad 116 proc. leżący. Imponująca liczba, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że szczepienia są możliwe dopiero od 12 roku życia.

Błąd limitu szczepień: Gibraltar szczepi również nierezydentów

Ale to jest właśnie problem: Gibraltar nie zaszczepił wszystkich swoich mieszkańców, w tym małych dzieci, i nie zaoferował trzeciego szczepienia dorosłym. W rzeczywistości w ostatnich miesiącach państwo podało wiele dawek ludziom spoza Gibraltaru. Tak więc wskaźnik szczepień w żadnym wypadku nie wynosi 100 procent – i tak nie było. Ponieważ nie można tam również zaszczepić osób poniżej 12 roku życia przeciwko Coronie.

READ  Liczby koronowe: infekcja spada do zera w regionach Goslar i Friesland

Według premiera Picardo, 8 kwietnia, w dzień wolny od zatrucia, podano około 63 000 dawek szczepionki. Jednak około 9000 z nich zostało rozdzielonych do osób pracujących tylko na Gibraltarze. Ci ludzie nie są mieszkańcami – ale ich szczepienia należą do tych, które podaje się w mieście-państwie. Ich udział w szczepieniach fałszuje rację żywnościową. W rzeczywistości wskaźnik szczepień w Gibraltarze 8 kwietnia nie wyniósł 92 procent, tylko 85 procent. Nawet obecny wskaźnik szczepień wynoszący 116 proc. nie dotyczy szczepień ludności, ale wszystkich szczepień w kraju.

Tak więc ponowny wzrost infekcji w żaden sposób nie dowodzi, że szczepionki są generalnie nieskuteczne. Zamiast tego demonstruje agresywność wariantów koronowych, takich jak delta. Nawet jeśli znaczna część populacji została już w pełni zaszczepiona, przeważa alternatywa.

Liczby na Gibraltarze znów rosną

W poniedziałek rząd zgłosił 22 nowe przypadki, łącznie 304 aktywne przypadki. Według władz 278 z nich należy do okolicznych mieszkańców, a 26 do przyjezdnych. W kwarantannie znajduje się 669 osób. ten Występowanie 7 dni Zamknięte w poniedziałek 604.4.

Z 304 zgłoszonych aktywnych przypadków cases 176 Wracamy do formuły delta. Jest to uważane za bardziej zaraźliwe niż inne warianty i według wstępnych badań może również nieznacznie zmniejszyć skuteczność szczepień. Według władz 19 z 22 nowych infekcji zostało zaszczepionych w poniedziałek, a 3 nie.

Ale są też pozytywne wiadomości: liczba zgonów z powodu SARS-CoV-2 nie wzrosła od 8 kwietnia, kiedy ogłoszono, że jest to „wolne od COVID”. Nadal w wieku 94 lat.


Efekt szczepionki słabnie po sześciu miesiącach

W przypadku nowych infekcji pomimo szczepień, rolę może odgrywać również czynnik czasu. Ponieważ na Gibraltarze stosowano głównie szczepionkę Biontech/Pfizer. Jego efekt może być według wstępnych danych Z Izraela, gdzie szczepienia są również zaawansowane, spada ponownie około sześć miesięcy po drugim szczepieniu. Na Gibraltarze, gdzie na początku lutego 2021 r. podano pierwszą drugą szczepionkę, ten przypadek również może wkrótce wystąpić.

READ  Corona Netherlands: Czy nadal możesz pojechać do Holandii?

To sprawia, że ​​trzecia dawka szczepionki jest jeszcze ważniejsza dla mieszkańców Gibraltaru – podobnie jak w tym kraju. Ma to na celu zaktualizowanie skuteczności szczepionki Corona, a zwłaszcza kontynuację ochrony osób z grup wrażliwych przed ciężkim przebiegiem choroby. . Na przykład Biontech i Pfizer powiedzieli, że prawdopodobnie „trzecia dawka będzie wymagana w ciągu sześciu do dwunastu miesięcy od pełnego zaszczepienia”.

Ważne dla grup wysokiego ryzyka: trzecie szczepienie

Według federalnego ministra zdrowia Jensa Spahna osoby szczególnie narażone na ciężki przebieg choroby powinny zachorować tej jesieni w Niemczech. Oprócz osób starszych mogą to być również pacjenci z nowotworami i reumatyzmem, a także przeszczepy narządów. Więc wszyscy ci, których odpowiedź immunologiczna i tak może spaść.

Izrael rozpoczął trzecie szczepienie około tydzień temu. Tam osoby z obniżoną odpornością mogą przyjąć trzecią dawkę przeciwko Korona wirus zapylać Izraelski minister zdrowia Nitzan Horowitz powiedział radiu Kan, że szczepionka od dostawcy Moderny jest dostępna dla takich pacjentów, którzy byli już zaszczepieni dwukrotnie. Wirus „będzie z nami przez długi czas”. Z pomocą Aura Routine musisz znaleźć sposób na życie w swoim cieniu bez nadmiernych ograniczeń.

I również W Rosji Już uzupełniane szczepieniami, także na uzbrojenie przeciwko wariantowi delta. Oprócz szczepionki Sputnik V, którą tam często podaje się, ludzie otrzymują teraz jeszcze jedną dawkę, Sputnik-Light.

Wielka Brytania, do której należy również Gibraltar, planuje trzecie szczepienie ludności od września. Być może zostanie to również zaoferowane mieszkańcom półwyspu.

Możesz zobaczyć na filmie: Babeczki z sokiem jabłkowym powstają szybko: Kto potrzebuje szarlotki?

To może Cię zainteresować:

psch