Connect with us

Economy

Cummins: Przełom w badaniach nad dronami

Published

on

Cummins. Powietrzna taksówka nad miastem zastępuje samoloty? Ogromne drony przynoszące towary do klientów? Wkrótce nie było to już fantazją. Kiedy dzieci w latach siedemdziesiątych poproszono o namalowanie, jak wyobrażają sobie przyszłość za 50 lat, rzeczy mogły wyglądać trochę inaczej niż to, co wkrótce wystartuje z lotniska Cummins. Ale badania nad takimi obiektami latającymi będą prowadzone tutaj w przyszłości. Centrum AEF znajduje się na lotnisku.

Intensywne przygotowania trwały przez ostatnie osiemnaście miesięcy do innowacyjnego projektu, unikalnego na Łużycach i nie tylko. Poniedziałek w porze lunchu był dobrym czasem na kolejny kamień milowy na tej ścieżce: odbyła się symboliczna ceremonia, aby położyć podwaliny pod nową stodołę przy idealnej pogodzie. Albo lepiej: nad starym pasem startowym byłego lotniska wojskowego.

Partnerzy międzynarodowi łączą swoje kompetencje

Do jesieni powstanie nowa hala o powierzchni 1500 metrów kwadratowych, w której prace badawczo-rozwojowe będą możliwe w możliwie najlepszych warunkach. Do symbolicznej akcji przystąpiło wielu przedstawicieli polityki, biznesu i nauki. W związku z tym niewielki kopiec na ceremonię wmurowania kamienia węgielnego został gęsto ogrodzony.

Mnóstwo celebrytów dla małej ziemi: aktorzy ze świata polityki, biznesu i nauki podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego hangaru na lotnisku Cummins. © Matthias Schumann

Minister stanu ds. Rozwoju regionalnego Saksonii Thomas Schmidt (CDU) również skorzystał z okazji, aby wziąć udział w wybiegającej w przyszłość konferencji. W końcu sieć międzynarodowych partnerów łączy obecnie swoje doświadczenie w zakresie silników elektrycznych i hybryd w Leissingstadt. Oprócz miasta Cummins obejmuje to również instytuty Fraunhofera, uniwersytety i ponad 20 firm z różnych branż, a także partnerów z Turyngii, Brandenburgii, Francji, Polski i Czech.

Czy w przyszłości przesyłki będą dostarczane dronem?

Profesor dr powiedział. Johannes Markmiller z Aerospace Institute w TU Dresden, który komunikował się z gośćmi za pośrednictwem czatu wideo. Dzięki chęci szukania tylko odważnych osób wszystko idzie do przodu. Oczywiście autonomiczne latanie nie jest już dostępne dla wielu ludzi i czasami jest postrzegane ze sceptycyzmem.

Przepaść Niemiec w technologii dronów w porównaniu z wiodącymi krajami, takimi jak USA, Izrael czy Chiny w sektorze wojskowym i cywilnym, jest ogromna. Podczas gdy Amazon testuje już wysyłkę paczek dronami na przykład w USA, nie jest to nawet oczekiwane w Niemczech – również ze względu na kilka przepisów.

Można stworzyć ponad 200 miejsc pracy

To jest miejsce, w którym AEF chce zacząć w ciągu najbliższych kilku lat. Fakt, że temat autonomicznego lotu dużo się porusza, można również zauważyć w wielkim zainteresowaniu, które trwało od czasu, gdy projekt Cummins stał się znany. „Co tydzień otrzymujemy podania od młodych ludzi, mimo że nawet nie opublikowaliśmy ofert pracy” – mówi Thomas Ernstberger z AEF.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, firma spodziewa się stworzyć ponad 200 miejsc pracy do 2030/35 roku. Będzie to miało ogromne znaczenie, zwłaszcza w słabym strukturalnie regionie Łużyc.

Miasto Cummins inwestuje ponad milion

W świetle tych perspektyw miasto Cummins zainwestuje również ponad 1 mln euro w swoje lotnisko w 2021 roku, które zostało zbudowane 30 lat wcześniej niż dawne lotnisko wojskowe. Przede wszystkim uwzględniono koszty budowy nowej drogi startowej. „Sześć różnych firm chce jak najszybciej się tu osiedlić” – mówi burmistrz Roland Dantz (nie jest partyzantem). Radość w tym jest świetna. „Więc nie mogliśmy się całkowicie mylić 30 lat temu! Utworzenie teraz dużego centrum badawczego to świetna zabawa”.

Z 16 000 lotów rocznie, Kamenz jest jednym z najlepiej działających portów lotniczych w regionie. Jest ich sporo. Teraz też ważne będzie ich powiązanie. Sekretarz stanu Thomas Schmidt pochwalił doskonałe warunki na miejscu. „Musimy lepiej połączyć umiejętności, które można znaleźć w Saksonii” – mówi. „To dobry dzień dla firmy Cummins” – mówi dyrektor okręgowy Michael Harrig (CDU). „I dobry dzień dla dzielnicy!”

Jeśli chodzi o badania UAV firmy Cummins, liczy się nie tylko sam bezzałogowy statek powietrzny, ale także związana z nim infrastruktura naziemna i komunikacja danych między komponentami. Następnie zbuduje prawdziwe laboratorium i zamieni wieżę w centrum seminariów i innowacji. Oprogramowanie do drona jest już napisane na miejscu. Temat technologii 5G odgrywa w tym kontekście istotną rolę. Zainteresowanie badaniami wyrazili również silni partnerzy przemysłowi.

Inne artykuły

Cummins: To się dzieje na lotnisku

Co jest dziś ważne w dzielnicy Budziszyn? Znajdziesz go codziennie w naszym bezpłatnym biuletynie. Zarejestruj się teraz.

Więcej aktualności z Budziszyna można przeczytać tutaj.

Więcej aktualności z Bischofswerdy można przeczytać tutaj.

Przeczytaj więcej wiadomości od Cummins tutaj.

READ  To nowość w przypadku silników Diesla
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Gorlice: Polska imigracja pomaga gospodarce Gorlic

Published

on

Gorlice: Polska imigracja pomaga gospodarce Gorlic

Polska imigracja pomaga gospodarce Gorlitz

Po raz pierwszy w Görlitz mieszka ponad 5 tysięcy obywateli Polski Unii Europejskiej. Stanowią największą zagraniczną grupę w mieście. Ich fuzja następuje po cichu.

Niemcy i Polacy mieszkają i świętują razem w Görlitz i Zgorgelz. Niemiecki Festiwal Staromiejski odbywa się w tym samym czasie, co Polski Festiwal Jacobi.
© Zdjęcie archiwalne: Nikolai Schmidt

Po raz pierwszy w Görlitz mieszka ponad 5 tysięcy polskich obywateli Unii Europejskiej. Tak wynika z aktualnych danych Urzędu Spisowego w Gorlicach. W marcu tego roku w Görlitz zarejestrowało się 5021 obywateli UE z sąsiedniego kraju. Miasto ostatni raz informowało o liczbie obcokrajowców w Görlitz w grudniu ubiegłego roku, kiedy wynosiła 4966 osób.

Po pierwszej fali korony, kiedy ogrodzenie graniczne, które Polska pospiesznie wzniosła na Moście Starego Miasta, zostało ponownie zburzone przez władze miast Gorlice i Zgorzelec, w europejskim mieście zapanowała wielka ulga.

Po pierwszej fali korony, kiedy ogrodzenie graniczne, które Polska pospiesznie wzniosła na Moście Starego Miasta, zostało ponownie zburzone przez władze miast Gorlice i Zgorzelec, w europejskim mieście zapanowała wielka ulga.
© Zdjęcie archiwalne: Nikolai Schmidt

Rozwój ten stał się widoczny wraz z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku. O ile w latach 90. Görlitz liczyło nie więcej niż 400 obywateli Polski, o tyle w momencie przystąpienia do UE w mieście mieszkało już 750 Polaków, a w 2013 r. 1700 osób. Największe tempo wzrostu przypadło na lata 2014-2020, kiedy to Polonia w Görlitz przybywała do 500 członków rocznie. W ciągu ostatnich dwóch, trzech lat wzrost spadł o połowę.

Emigracja z Polski lub powrót obywateli polskich bliżej ojczyzny stał się główną przyczyną stabilnego rozwoju populacji w Görlitz. Od marca 2022 r. do marca 2023 r. liczba ludności Görlitz prawie się nie zmieniła. Dwanaście miesięcy temu w mieście mieszkało 56 473 mieszkańców, obecnie jest to 56 466. Wśród nich 8567 posiada paszport zagraniczny, co stanowi około 15 proc. Zjawisko bardzo podobne do tego, które miało miejsce w Görlitz, można zaobserwować we Frankfurcie nad Odrą.

Integracja nie jest spektakularna. Niedawno potwierdziła to Kathrin Groschwald, szefowa agencji pracy w Budziszynie w rozmowie z SZ. Bez polskich pracowników część dużych fabryk, takich jak Birkenstock czy producent opon Borbet, nie byłaby w stanie funkcjonować, ale obywatele polscy mogą znaleźć pracę także w średnich firmach lub zakładach rzemieślniczych, a wielu z nich prowadzi także działalność na własny rachunek. ludzie. Pod względem kulturowym katolicy wśród ludności polskiej również szybko nawiązują kontakty w parafiach Görlitz. Do ubiegłego roku diecezja Goerlitz była jedyną diecezją w Niemczech, która przyjęła członków. Administracja diecezjalna przypisała to także polskiej imigracji.

Ludność polska stanowi największą grupę obcokrajowców w Görlitz. Na drugim miejscu znajdują się mieszkańcy Syrii. Liczba ta przez długi czas spadała, ale w ciągu ostatnich trzech miesięcy ponownie nieznacznie wzrosła do 548. Ruch uchodźców wśród osób przybywających z Afganistanu ponownie się nasila. Podczas gdy dwa lata temu w marcu dwa lata temu w Görlitz mieszkało ich 128, obecnie jest ich 180.

  • Tutaj możesz zapisać się na bezpłatny newsletter Görlitz-Niesky.

Do Gorlitz nadal napływają ukraińscy uchodźcy wojenni. Podczas gdy w grudniu było ich 1244, obecnie w Görlitz jest ich 1312. Większość obcokrajowców mieszka na dużych obszarach w stylu wilhelmińskim w centrum i południowej części miasta, a następnie w gotowej do zamieszkania dzielnicy mieszkalnej Königshofen.

READ  18 października 2022 - Międzynarodowy komunikat prasowy
Continue Reading

Economy

Pamiętam słynną czekoladę „Ritter Sport”.

Published

on

Pamiętam słynną czekoladę „Ritter Sport”.
  1. Strona główna
  2. konsument

Naciska

Przypomnienia nie kończą się jednak na czekoladzie. A teraz miało to wpływ na popularną odmianę czekolady Ritter Sport. Stanowi to zagrożenie dla zdrowia.

Kassel – Czekolada cieszy się dużym zainteresowaniem, niezależnie od tego, czy ma służyć jako poprawiacz nastroju, nagroda czy przekąska pomiędzy. Niektórzy lubią chrupiące, inni rozpływające się w ustach. Marka Ritter Sport cieszy się szczególną popularnością wśród miłośników czekolady. Marka stale wprowadza nowe rodzaje swoich produktów. Ale w przypadku jednej grupy należy zachować szczególną ostrożność. Niektóre zmienne mogą stwarzać ryzyko dla zdrowia.

twórca Alfreda Rittera GmbH
projekt Jogurt Ritter Sport z mleczną czekoladą
Dotyczy daty przydatności do spożycia 02.03.2025
Jednostka opakowania 100 gramów

Plastikowe elementy poszczególnych batoników: Znajdują się tam ostrzeżenia dotyczące spożywania czekolady „Ritter Sport”.

Firma Alfred Ritter GmbH wycofała z rynku produkt „Ritter Sport Filled Milk Chocolate” w wersji „jogurtowej” – poinformował na swojej stronie internetowej Federalny Urząd ds. Ochrony Konsumentów i Bezpieczeństwa Żywności. Grocerieswarning.de wspomniany. Według firmy poszczególne panele mogą zawierać części z tworzywa sztucznego. Z tego powodu konsumenci powinni unikać uszkodzonej czekolady.

Ciała obce, takie jak odłamki plastiku, odłamki szkła lub części metalowe, mogą spowodować poważne obrażenia jamy ustnej i gardła. Skutkiem są często obrażenia wewnętrzne lub krwawienie. Niedawno wycofano z obrotu produkt wędliniarski Kaufland, ponieważ zawierał ciała obce, których spożycie mogło zagrażać życiu.

Wycofanie z rynku dotyczy słynnej czekolady „Ritter Sport”. © Leon Koegeler/photothek.de/Imago

Problem dotyczył trzech partii jogurtu sportowego Ritter's.

Dla trzech partii zamieszczono ostrzeżenie dotyczące spożycia, preferowane przed 3 lutego 2025 r. Klienci, którzy zakupili produkt, którego dotyczy ten problem, nie powinni go spożywać, lecz powinni zwrócić go do sklepu.

Przypomnienia dotyczące słodyczy nie są rzadkością. Niedawno wszczęto ogólnokrajową akcję wycofywania słodyczy w związku z odkryciem możliwego genetycznie szkodliwego działania słodyczy po ich spożyciu. W zeszłym roku popularne słodycze zostały wycofane ze względu na ryzyko salmonelli.

READ  Przyszła korekta: czy akcje Apple'a osiągnęły szczyt? | Wiadomość
Continue Reading

Economy

Polska po raz pierwszy została najważniejszym partnerem handlowym Berlina

Published

on

Polska po raz pierwszy została najważniejszym partnerem handlowym Berlina

W 2023 roku Polska po raz pierwszy zastąpi Chiny w roli najważniejszego partnera handlowego Berlina. Według aktualnej analizy Banku Inwestycyjnego w Berlinie (IBB) eksport do sąsiedniego kraju wzrósł łącznie o 9,2 proc., osiągając kwotę 1,18 mld euro.

Ogółem handel zagraniczny Berlina z Polską wyniósł 4,11 mld euro. Całkowity wolumen handlu z Chinami, składający się z importu (2,76 mld euro) i eksportu (1,25 mld euro), wyniósł zaledwie cztery miliardy euro.

Produkty farmaceutyczne należą do eksportu stolicy Niemiec.
Produkty farmaceutyczne należą do eksportu stolicy Niemiec.

© Stock.adobe.com

Przede wszystkim wzrósł import z Polski. Wolumen wzrósł o 925 mln euro do 2,93 mld euro. Głównym importem był surowiec tytoniowy i wyroby tytoniowe (1,09 mln euro). Polska jest jednym z największych na świecie eksporterów wyrobów tytoniowych i znaczącym ich producentem.

Polacy kupowali przede wszystkim części samochodowe i produkty farmaceutyczne

Eksport podwozi, silników, produktów farmaceutycznych oraz sprzętu do wytwarzania i dystrybucji energii elektrycznej z Berlina do Polski znacznie wzrósł, podczas gdy eksport produktów naftowych i wyrobów z tworzyw sztucznych spadł.

Zdaniem ekspertów IBB, Chiny stanowią obecnie dla Berlina największe ryzyko polityczne w handlu zagranicznym, a powodem tego jest duże uzależnienie od chińskich produktów. Ogólnie rzecz biorąc, pokazuje to, że stosunki handlowe Berlina stają się coraz bardziej zróżnicowane i „koncentrują się na rynkach wschodzących, takich jak Polska”.

Continue Reading

Trending